Azonnali kérdések topicja II. (friss Mac felhasználóknak)

Tzupi

Tzupi
Az összes posztok száma:  1599
Csatlakozva  24-12-2008

31 March 2011 04:50

Telepítő lemez miután elindult, akkor menüből a disk utility-t válaszd ki.
Formázd a hdd-t onnan (GUID, Mac OS extended Journaled), és utána biztos jó lesz.

Ez a leggyorsabb és tiszta módja a dolognak.

Tzupi

Tzupi
Csatlakozva  24-12-2008

31 March 2011 04:52

edit: bénavótam…

Awiwa

Awiwa
Az összes posztok száma:  102
Csatlakozva  27-02-2009

31 March 2011 04:55

köszönöm, remélem sikerült… pár másodperc volt csak… most telepít, egy óra múlva meglátom jól csináltam e :)

Tzupi

Tzupi
Csatlakozva  24-12-2008

31 March 2011 04:59

csak ügyesen :)

Csárli

Csárli
Az összes posztok száma:  320
Csatlakozva  20-11-2009

31 March 2011 14:40

Sziasztok!

Vajon hol tudnék hozzájutni egy OSX 10.5 telepítő lemezhez a Mac Mini PPC 1.42 GHz-es gépem számára? Minden megoldás érdekelne ;)
Győr és környéke lenne a legjobb számomra.
Köszönöm szépen.
Üdv
Gábor

sapike

sapike
Az összes posztok száma:  103
Csatlakozva  08-03-2009

31 March 2011 16:04

Sziasztok!

Tudnáok valami megoldást,hogy a Airport ikon megjelenjen a felső sávban.
Mert egyszer csak eltünt és azóta a system preferencben sem tudom vissza állítani.

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

31 March 2011 16:15

Töröld az alábbi fájlt, majd indítsd újra a gépet:

HDD/Users/-te-/Library/Preferences/com.apple.systemuiserver.plist

Ezzel a felső menüsor visszaáll a gyári beállításra, de remélhetőleg reagálni fog az Airport menü a be- és kikapcsolásra.

sapike

sapike
Csatlakozva  08-03-2009

31 March 2011 17:56

Bachman - 31 March 2011 04:15 PM

Töröld az alábbi fájlt, majd indítsd újra a gépet:

HDD/Users/-te-/Library/Preferences/com.apple.systemuiserver.plist

Ezzel a felső menüsor visszaáll a gyári beállításra, de remélhetőleg reagálni fog az Airport menü a be- és kikapcsolásra.

Köszi.Sajna nem jött vissza.Esetleg valami más megoldás?

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

31 March 2011 22:05

Ha az alábbi kattintasz kétszer?

HDD/System/Library/CoreServices/Menu Extras/AirPort.menu

kukacwap

kukacwap
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  30-01-2007

31 March 2011 22:57

Sziasztok! Nekem olyan gondom van a macbookommal 2,1, hogy bizonyos programoknál (tipikusan chrome, safari alatt, de mondhatnék bármi más szöveges programot) vagy akár pl egy ablak árnyékánál elég pixeles és durva átmenetű a színátmenet. Vagy képeknél, ha nézem, akkor olyan mint ha hiányoznának szinek. mint ha nem 24 vagy 32 bites lenne a színmélység, hanem 16 vagy 15, vagy annál is kevesebb. OSX alatt hol tudom ellenőrizni a színmélységet, hogy mi a gond? Esetleg valami más ötlet? köszi

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

31 March 2011 23:38

System Preferences -> Displays -> Color

Valamint ellenőrizd, hogy a

System Preferences -> Universal Access -> Seeing

részen az Enhance contrast csúszkája a Normal értéken van.

sapike

sapike
Csatlakozva  08-03-2009

31 March 2011 23:45

Bachman - 31 March 2011 10:05 PM

Ha az alábbi kattintasz kétszer?

HDD/System/Library/CoreServices/Menu Extras/AirPort.menu

Sajna az sem.De pl a bluethoot menü az be jön.Nem is értem.Viszont a regionális zászló sem .Az óra sem.Csak a hang ikon,a telep ikon, illetve a kereső ikon jelenik meg.
Raknám újra a rendszert csak tele van olyan dolgokkal amiket nem tudok le menteni,mert nincs Hdd.Illetve gar-ból várom vissza.

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

31 March 2011 23:49

Egy jogjavítás, újraindítás kombinációt kipróbálhatsz, háta.

Viktor

Viktor
Az összes posztok száma:  888
Csatlakozva  19-03-2005

01 April 2011 03:52

Address Bookban bármit írok be a megjegyzéshez, kb. 5 mp múlva visszaáll az eredeti állapot. Mi a franc ez? Találkozott ilyennel már valaki? Elég bosszantó a dolog.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2203
Csatlakozva  19-02-2009

01 April 2011 11:08

Sapike, safeBoot-tal indítsd a géped, de előtte még egy PRAM reset-et is nyomj.

Viktor: építsd újra az indexeket. spotlight preferences-ben a privacy-ba dobd a macintosh HD-t, majd a mínusz jellel vedd ki. elkezdi magától, amit úgy veszel észre, hogy a spotlight ikonnak villog a közepe.

/a mátrixban minden-mindennel összefügg/

mimi_bacsi

mimi_bacsi
Az összes posztok száma:  1187
Csatlakozva  31-12-2008

01 April 2011 19:35

iPhone4-el fotóztam és szükségem van a hosszúsági és szélességi koordinátákra, mert szeretném a képekhez tartozó helyet megmutatni másoknak. Azt tapasztalom, hogy nem jó a koodináta amit látok az iPhotoban, és más helyen fotóztam, tudom! (egy lakatlan területet jelöl meg az országút mentén, amikor egy falu közepén készült a fotó), és 20 kilométer a távolsága a két helynek egymástól!

Van-e ötletetek, hogy lehetne pontosabban megmutatni a helyeket és milyen programokal?

Viktor

Viktor
Csatlakozva  19-03-2005

02 April 2011 00:46

feketekave: Újraépíttettem a spotlight indexet, semmi nem változott, úgyanúgy visszaáll 5 mp múlva. Nem vagyok új felhasználó, de most fogom a fejem. Már mindent kitakarítottam, átnéztem, kivettem az összes AB plugint (nem volt benne semmi 3rd párti), nem értem. Az egyetlen kerülő, ha törlöm a kontaktot és a módosítással újra beírom, de ez nem megoldás.

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

02 April 2011 00:55

Viktor, próbáld a következőt:

Address Book -> File menü -> Export -> Address Book Archive…

Ezzel az összes kontaktod kimented. A programból töröld az összes névjegyet, indítsd újra, majd:

Address Book -> File menü -> Import…

Visszahozod az adatbázist és ellenőrzöd.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2203
Csatlakozva  19-02-2009

02 April 2011 01:21

Viktor, esetleg töröld a Library/Preferences-ből illetve a users/Library/Preferences-ből az összes com.apple.addressbook…....plist-et. indítsd újra a gépet és akkor újraépíti őket. hátha..

Viktor

Viktor
Csatlakozva  19-03-2005

02 April 2011 04:44

Bachman: Hú, nagyon köszönöm ezt az ötletet, megszűnt a hiba. Előtte mindenesetre csináltam egy másolatot az AB mappáról az AppSupportban, de minden visszajött, a képekkel együtt, és most tartja a változtatásokat. Kidobtam 3 régebbi ABPerson.skIndexInverted backup vagy previous állományt is, de nem hiszem, hogy azok okozták a galibát.

feketekave: A pref törlésére én is gondoltam, de nem mertem meglépni, mert nem akartam gyári csupasz AB-ot kapni a saját beállítások helyett.

mimi_bacsi

mimi_bacsi
Csatlakozva  31-12-2008

02 April 2011 04:59

Address Bookba hogy tudok xls kiterjesztésű adatokat feltölteni? (neveket és hozzá tartozó adatokat kellene feltöltenem)

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

02 April 2011 05:37

mimi_bacsi - 02 April 2011 04:59 AM

Address Bookba hogy tudok xls kiterjesztésű adatokat feltölteni? (neveket és hozzá tartozó adatokat kellene feltöltenem)

Ebben a formában sehogy, legalább AppleScript kell hozzá.

mimi_bacsi

mimi_bacsi
Csatlakozva  31-12-2008

02 April 2011 05:49

Netalán van Neked valahol talonban…:-) Mint a jó tündér, és az úttörő, mindig tudsz segíteni…..:-)

A múlt alkalommal egy ingyenes mentő programot ajánlottál, amit Te is használsz, mi volt a neve…? A TM helyett használod!

olaszpal

olaszpal
Az összes posztok száma:  1172
Csatlakozva  12-08-2009

02 April 2011 11:31

Szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Egy 7,06 GB-os file-t kellene átmásolnom a Boot Camp alatt futó Windows partícióra, ami MS-DOS (FAT)-ra van formázva (ahogy kell), és ugye az nem szereti a 4 GB-nál nagyobb file-okat.
Próbálkoztam már file darabolással, de az összeillesztésnél (értelem szerűen) 4 GB-nál megállt.
Érdeklődnék, hogy esetleg közületek valaki talált-e megoldást ilyen, vagy hasonló  problémára?
A segítséget előre is köszönöm!

dnipower

dnipower
Az összes posztok száma:  109
Csatlakozva  15-01-2006

02 April 2011 13:11

Sziasztok!

A mult heten vettem egy Logitech M705- os egeret, mert ugy ereztem, hogy egerrel gyorsaabban, pontosabban navigalok, mint magic trackpaden. Viszont olyan erzesem van mitha az eger mozgatasanak intenzitasara automatikusan valtoztatna a sebesseget, ami nagyon zavaro, es nem taltam kikapcsolasi lehetoseget a Logitech szoftvereben. (Win alatt nem tapasztaltam ezt)(es ha be van dugva az eger vevoje akkor nem ismeri fel a Maces billentyuzet tipusat)

Masik ujonnan felvetodott problemam, hogy alatatasbol magatol elindul a gep. Eloszor az uj egerre tippeltem. De ha kihuztam, akkor is bekapcsolt idonkent.

Windowsos környezetből, hogyan tudnám távolról elérni a gépemet. Jelenleg Team Viewert használok, de van amikor nem indul el, vagy nem tud feljenetkezni, ezért valamilyen stabilabban működő megoldást keresnék. (esetleg ha van beépített megoldás, az előnyt jelentene)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

yOga FrOg

yOga FrOg
Az összes posztok száma:  629
Csatlakozva  12-09-2006

02 April 2011 14:03

Sziasztok

Hogyan tudom beállítani azt ,hogy minden bekapcsoláskor és sleepből felkeltésnél kérje a jelszavam?

Köszi

Misterv8

Misterv8
Az összes posztok száma:  38
Csatlakozva  30-09-2009

02 April 2011 14:46

Sziasztok!

Szeretnék valakit letíltani. Milyen program van rá,mert a black list amit találtam az nem igazán frankó. Tehát arra gondoltam,mint ami egyes Samsung telefonon van,hogy automata elutasítás és ha hív a pali akkor mindig foglalt vagyok. Van ilyen program?
Köszi

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

02 April 2011 19:12

mimi_bacsi - 02 April 2011 05:49 AM

Netalán van Neked valahol talonban.

Nincs talonban, akkor írom meg ezeket amikor kell. Ha küldesz mintát, megcsinálom neked. :)

A múlt alkalommal egy ingyenes mentő programot ajánlottál, amit Te is használsz, mi volt a neve…? A TM helyett használod!

arRsync

Régi, de a mai napig tökéletesen működik, ellenőrizve. A gépemen van pár, a /dev/null-ra mutató symlink amit nem másol át, de ez téged tutira nem érint.

olaszpal - 02 April 2011 11:31 AM

Egy 7,06 GB-os file-t kellene átmásolnom a Boot Camp alatt futó Windows partícióra, ami MS-DOS (FAT)-ra van formázva (ahogy kell), és ugye az nem szereti a 4 GB-nál nagyobb file-okat.
Próbálkoztam már file darabolással, de az összeillesztésnél (értelem szerűen) 4 GB-nál megállt.
Érdeklődnék, hogy esetleg közületek valaki talált-e megoldást ilyen, vagy hasonló  problémára?

Nincs rá megoldás, a FAT32 enyit tud.

dnipower - 02 April 2011 01:11 PM

A mult heten vettem egy Logitech M705- os egeret, mert ugy ereztem, hogy egerrel gyorsaabban, pontosabban navigalok, mint magic trackpaden. Viszont olyan erzesem van mitha az eger mozgatasanak intenzitasara automatikusan valtoztatna a sebesseget, ami nagyon zavaro, es nem taltam kikapcsolasi lehetoseget a Logitech szoftvereben.

A Logitech Control Center-t használod?

Masik ujonnan felvetodott problemam, hogy alatatasbol magatol elindul a gep. Eloszor az uj egerre tippeltem. De ha kihuztam, akkor is bekapcsolt idonkent.

A bekapcsolva hagyott Bluetooth-os eszközök is fel tudják ébreszteni, valamint bármiyen USB-s tevékenység.

Windowsos környezetből, hogyan tudnám távolról elérni a gépemet. Jelenleg Team Viewert használok, de van amikor nem indul el, vagy nem tud feljenetkezni

Esetleg VNC?

yOga FrOg - 02 April 2011 02:03 PM

Hogyan tudom beállítani azt ,hogy minden bekapcsoláskor és sleepből felkeltésnél kérje a jelszavam?

System Preferences -> Security -> General

és

System Preferences -> Accounts -> Login Options (Automatic Login kikapcsolása)

olaszpal

olaszpal
Csatlakozva  12-08-2009

02 April 2011 19:51

Bachman - 02 April 2011 07:12 PM
olaszpal - 02 April 2011 11:31 AM

Nincs rá megoldás, a FAT32 enyit tud.

Hát akkor köszönöm.

ThExSenatoR

ThExSenatoR
Az összes posztok száma:  682
Csatlakozva  26-06-2007

02 April 2011 21:45

Mi annak a proginak a neve ami a statusbarba rak egy kis boritekot es mutatja, hogy mennyi unread mail-ed van az apple mailben, mukodik snowleo alatt es tud imapot ?
Koszi!

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

02 April 2011 21:55

IMAP-ot a Mail tud, az olvasatlan levelek számát ped ez (is) tudja mutatni:

http://loganrockmore.com/MailUnreadMenu/

ThExSenatoR

ThExSenatoR
Az összes posztok száma:  682
Csatlakozva  26-06-2007

02 April 2011 22:02

Koszi, ez pont jo lesz :)

Pete Gorilla

Pete Gorilla
Az összes posztok száma:  394
Csatlakozva  13-03-2010

02 April 2011 22:40

Na meglett a display csere az iMac ben. Szebb, mint valaha:)

olaszpal

olaszpal
Csatlakozva  12-08-2009

02 April 2011 23:08

Pete Gorilla - 02 April 2011 10:40 PM

Na meglett a display csere az iMac ben. Szebb, mint valaha:)

Mennyibe fájt?

royalgergo

royalgergo
Az összes posztok száma:  18
Csatlakozva  28-03-2011

02 April 2011 23:22

szevasztok!

három kérdesem lenne. az osx-ben ha jobb klikkelek valamire akkor miért csak másolás van, áthelyeséz miért nincs.
a másik pedig hogy néhány programnál csinálja hogy mikor elindítom beaadja azt a kis ablakot amiben mutatja hogy be tudom rakni a programot az “applications” mappába. közben persze elindítja a programot is.ezt az ablakot szeretném megszüntetni.
a harmadik pedig az hogy torrentkliensnek uTorrent-et használom és ha letöltenék valami cuccot akkor azt automat. hozzáadja a letöltéshez, esélyem sincs hogy esetleg böngésszek a torrent tartalmában. köszönöm a segítséget előre is.

Pete Gorilla

Pete Gorilla
Az összes posztok száma:  394
Csatlakozva  13-03-2010

02 April 2011 23:40

Ingyen volt, de elég érdekesen alakult. Szürke foltok keletkeztek már ősszel a monitoron belül, de azt mondta nekem egy szakember, mikor kérdeztem (csak meséltem neki), aki a cégünk egy gépét javította, hogy az sima porosodás, rutin tisztítás, emiatt nem is foglalkoztam vele. Március 9-én lejárt a garancia, nem emlékeztem pontosan. Kb két hete leszedtem az üveget, hogy portalanítsam, erre látom, hogy nem ott van, hanem bent az LCD ben. 10 napja járt le a garancia, azt hittem, agyvérzést kapok. Ekkor felhívtam az Apple Caret, amit Görögországban vesznek fel angolul:) és elmagyaráztam, hogy olyan hiba ez, ami egyértelmű, hogy a garanciális időszak alatt keletkezett, és végülis sikerült kisírni, hogy extra 30 nap garanciát adnak, de ezalatt meg kell csináltatni. Én meg elvittem az amáriumban, ahol a computerben már benne volt, hogy display cserére jogosult vagyok. Kis is cserélték szépen, nagyon korrekt módon.

sankomanko

sankomanko
Az összes posztok száma:  23
Csatlakozva  18-11-2008

03 April 2011 00:04

helo
Van egy iphone 4esem, amit a store-bol rendeltem irorszagban. Ugye itunes-on regisztraltam is ahogyan kellett.
Ugyalakult hogy eladom a napokban, es varva varom az 5g-t:)
A vevorol nemtudok sokat, ( ) A kerdesem az lenne hogy csak egyszeruen kivalasztom h “restore” aztan ez igy biztonsagos. Marmint “nem elhetnek vissza a telefonnal” akarhogyis, en hasznaltam elotte…
koszi

mcfree

mcfree
Az összes posztok száma:  82
Csatlakozva  07-03-2009

03 April 2011 02:03

Jó estét!

Valószínű van már topik erre a kérdésre, ezért elnézést kérek!!!
A 4es iphone kábele megeggyezik a 3-as kábelével?

Köszönöm
Mcfree

chrisfirst

chrisfirst
Az összes posztok száma:  589
Csatlakozva  04-10-2007

03 April 2011 02:27

Igen.

nuphar

nuphar
Az összes posztok száma:  3263
Csatlakozva  28-03-2008

03 April 2011 03:58

royalgergo - 02 April 2011 11:22 PM

osx-ben ha jobb klikkelek valamire akkor miért csak másolás van, áthelyeséz miért nincs.

Steve Jobs-nak kellene ezt a kérdést feltenni, erre itt nem lesz válasz, de főleg azért mert ez osx nem windows
megoldás helyette:
alma a bill-en nyomva tart, az egérrel pedig áthúzod az adott fájlt/fájlokat a másik mappába, így tudsz áthelyezni

mondjuk az éngem is érdekelne, hogy miért inaktív a Finderben a Cut és Paste funkció? mindegy minél próbálkozom

néhány programnál csinálja hogy mikor elindítom beaadja azt a kis ablakot amiben mutatja hogy be tudom rakni a programot az “applications” mappába. közben persze elindítja a programot is.ezt az ablakot szeretném megszüntetni.

azért adja be mert nem telepítetted
át kell raknod az app-ot az Applications mappába és onnan indítani, ne a dmg-t nyisd meg

torrentkliensnek uTorrent-et használom és ha letöltenék valami cuccot akkor azt automat. hozzáadja a letöltéshez, esélyem sincs hogy esetleg böngésszek a torrent tartalmában. köszönöm a segítséget előre is.

töltsd le a legfrissebb béta változatot abban már ki lehet választani még a letöltés elindítása előtt
de a jelenlegiben is megoldható ha a Files fülre kattintasz és ott jobb klikk majd Don’t Download

royalgergo

royalgergo
Csatlakozva  28-03-2011

03 April 2011 04:03

nuphar - 03 April 2011 03:58 AM

osx-ben ha jobb klikkelek valamire akkor miért csak másolás van, áthelyeséz miért nincs.

Steve Jobs-nak kellene ezt a kérdést feltenni, erre itt nem lesz válasz, de főleg azért mert ez osx nem windows
megoldás helyette:
alma a bill-en nyomva tart, az egérrel pedig áthúzod az adott fájlt/fájlokat a másik mappába, így tudsz áthelyezni

mondjuk az éngem is érdekelne, hogy miért inaktív a Finderben a Cut és Paste funkció? mindegy minél próbálkozom

néhány programnál csinálja hogy mikor elindítom beaadja azt a kis ablakot amiben mutatja hogy be tudom rakni a programot az “applications” mappába. közben persze elindítja a programot is.ezt az ablakot szeretném megszüntetni.

azért adja be mert nem telepítetted
át kell raknod az app-ot az Applications mappába és onnan indítani, ne a dmg-t nyisd meg

torrentkliensnek uTorrent-et használom és ha letöltenék valami cuccot akkor azt automat. hozzáadja a letöltéshez, esélyem sincs hogy esetleg böngésszek a torrent tartalmában. köszönöm a segítséget előre is.

töltsd le a legfrissebb béta változatot abban már ki lehet választani még a letöltés elindítása előtt
de a jelenlegiben is megoldható ha a Files fülre kattintasz és ott jobb klikk majd Don’t Download

köszönöm a segítséget!

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

03 April 2011 04:32

az osx-ben ha jobb klikkelek valamire akkor miért csak másolás van, áthelyeséz miért nincs.

Áthelyezés? Nem a kivágást (Cut) keresed? Ennek biztonsági okai vannak, de megoldható a dolog:

http://hints.macworld.com/article.php?story=20060626085238931

Minden bizonnyal egy dmg-re (Disc Image) kattintasz kétszer. A dmg tualjdonképpen egy virtuális lemez. Másold a programot az “Applications” mappába, ezután a virtuális lemezt húzd a kukára (Eject) majd törölheted a dmg-t (hiszen a programot már a gépre másoltad).

torrentkliensnek uTorrent-et használom és ha letöltenék valami cuccot akkor azt automat. hozzáadja a letöltéshez, esélyem sincs hogy esetleg böngésszek a torrent tartalmában.

Nem ismerem az uTorrent-et, de a Transmission-ben van erre lehetőség.

royalgergo

royalgergo
Csatlakozva  28-03-2011

03 April 2011 04:38

Bachman - 03 April 2011 04:32 AM

az osx-ben ha jobb klikkelek valamire akkor miért csak másolás van, áthelyeséz miért nincs.

Áthelyezés? Nem a kivágást (Cut) keresed? Ennek biztonsági okai vannak, de megoldható a dolog:

Minden bizonnyal egy dmg-re (Disc Image) kattintasz kétszer. A dmg tualjdonképpen egy virtuális lemez. Másold a programot az “Applications” mappába, ezután a virtuális lemezt húzd a kukára (Eject) majd törölheted a dmg-t (hiszen a programot már a gépre másoltad).

torrentkliensnek uTorrent-et használom és ha letöltenék valami cuccot akkor azt automat. hozzáadja a letöltéshez, esélyem sincs hogy esetleg böngésszek a torrent tartalmában.

Nem ismerem az uTorrent-et, de a Transmission-ben van erre lehetőség.

köszönöm ;)

meristin

meristin
Az összes posztok száma:  550
Csatlakozva  24-04-2006

03 April 2011 12:53

sziasztok, hadd eljek vissza azzal, hogy egy csomo hozzaerto nezegeti e bejegyzeseket s harom gyors kerdest hadd “sussek” el… (kerestem, de nem nagyon talaltam azt, amit akartam)

1) hogyan “szokas” ugy keresni, hogy a keresok ne akarjak automatikusan az -ip cimem utan beazonositott- regiora jellemzo talalatokkal kitolteni a kepernyomet? (pl.: a “para” cimu magyar film feliratara keresve -mivel mexikoban elek- allandoan a szo spanyol verziojara keresett ra meg “advanced” modban is. vagy en lennek nagyon bena? az eddig, neha-neha hasznalt anonim proxis megoldas nem nagyon jott be…)

2) a rendszeren (10.6.3) beallitott firewall az eleg vagy a szolgaltatotol kapott modemet is “bizergaljam” (melyik port mit s hogyan engedjen be, lezarjam-e vagy ne piszkaljam, stb. s ha igen, akkor hogyan is pontosan?... csak szoftveres/win-es vagy epp router specifikus dolgokat talaltam eddig…)

3) router syslogjahoz valaki ert? ha idemasolok dolgokat valaki tud segiteni? (konkret dolgokat akarok “felhasznalni” tobb hete tarto veszekedesem ujabb allomasaban a szolgaltatoval de csak azt latom, hogy a logfalj csak telik-telik s a szah***ar kapcsolat furtonfurt megszakad…)
koszonom elore is.

Danito

Danito
Az összes posztok száma:  217
Csatlakozva  19-10-2008

03 April 2011 13:11

SZiasztok!
Tudnátok ajánlani olyan ingyenes YouTube downloadert, amivel ténylegesen le lehet tölteni a zenéket?! Már vagy ötöt próbáltam ki, de egyik se múkodik…

Theorba

Theorba
Az összes posztok száma:  3081
Csatlakozva  08-12-2005

03 April 2011 13:14

royalgergo/Bachman:

Egyszer már megbeszéltük, hogy ez nem alkalmas !
Ld. 3. bekezdés.

A mozgatást (Cut) a Command lenyomása mellett lehet elérni ablakok közt navigálva.

dnipower

dnipower
Az összes posztok száma:  109
Csatlakozva  15-01-2006

03 April 2011 14:02

dnipower - 02 April 2011 01:11 PM

A mult heten vettem egy Logitech M705- os egeret, mert ugy ereztem, hogy egerrel gyorsaabban, pontosabban navigalok, mint magic trackpaden. Viszont olyan erzesem van mitha az eger mozgatasanak intenzitasara automatikusan valtoztatna a sebesseget, ami nagyon zavaro, es nem taltam kikapcsolasi lehetoseget a Logitech szoftvereben.

A Logitech Control Center-t használod?

A bekapcsolva hagyott Bluetooth-os eszközök is fel tudják ébreszteni, valamint bármiyen USB-s tevékenység.

Windowsos környezetből, hogyan tudnám távolról elérni a gépemet. Jelenleg Team Viewert használok, de van amikor nem indul el, vagy nem tud feljenetkezni

Esetleg VNC?

Köszönöm a válaszokat.

Control Centert felraktam, és a Sysprefben is átnéztem a beállításokat.

Konzolban is utánanéztem a problémának, elméletileg eltávolított programok visszamaradt fájlai okozták a problémát. (Snow Tape, Carbony Copy Cloner, VmWare, stb)

VNC-nek utánanézek.

Hogyan tudnék egy takarítást csinálni a gépen, hogy a már uninstallerrel eltávolított programok maradékát kigyomláljam?

urbijoe

urbijoe
Az összes posztok száma:  1465
Csatlakozva  19-08-2008

03 April 2011 14:46

helló
még mindig nem értem hogy a Finder Columns view-ben miért nem lehet mappánként külön Arrange by-t adni, csak list vagy icons-ban

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

03 April 2011 15:20

meristin - 03 April 2011 12:53 PM

hogyan “szokas” ugy keresni, hogy a keresok ne akarjak automatikusan az -ip cimem utan beazonositott- regiora jellemzo talalatokkal kitolteni a kepernyomet? (pl.: a “para” cimu magyar film feliratara keresve -mivel mexikoban elek- allandoan a szo spanyol verziojara keresett

Google-ben:

para film site:.hu 

router syslogjahoz valaki ert? ha idemasolok dolgokat valaki tud segiteni?

Próba szerencse. :)

Albert Dániel - 03 April 2011 01:11 PM

Tudnátok ajánlani olyan ingyenes YouTube downloadert, amivel ténylegesen le lehet tölteni a zenéket?! Már vagy ötöt próbáltam ki, de egyik se múkodik…

Kettő (inkább sok) az egyben?
http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/36909/

dnipower - 03 April 2011 02:02 PM

Control Centert felraktam, és a Sysprefben is átnéztem a beállításokat.

SteerMouse-t esetleg USB Overdrive-ot tudom javasolni.

Hogyan tudnék egy takarítást csinálni a gépen, hogy a már uninstallerrel eltávolított programok maradékát kigyomláljam?

Teljes uninstall.

urbijoe - 03 April 2011 02:46 PM

még mindig nem értem hogy a Finder Columns view-ben miért nem lehet mappánként külön Arrange by-t adni, csak list vagy icons-ban

Ennyit tud a Finder.
http://www.apple.com/feedback/

hpeti2

hpeti2
Az összes posztok száma:  50
Csatlakozva  11-06-2009

03 April 2011 18:43

Helló!

Már régóta olvasom a beszmac-et, de eddig csak passzív résztvevő voltam. Egy olyan gondom lenne, hogy van egy late 2008 alu macbook-om (2 GHz, 10.6.7 SL) és hozzá egy Hanns G Hi221D monitorom. A géphez gyári mini dp - dvi átalakítóval és dvi kábellel kötöm a monitort. Mikor a gépet bekapcsolom és használom akkor minden rendben van. De mikor elküldöm a gépet sleepbe (rendszerint a monitor kikapcsolásával) és utána fel szeretném ébreszteni, akkor kb minden második alkalomra olyan mintha nem találna szinkronjelet a monitor és “hangyás” a kép egy ideig (kb. 10 - 60 mp), utána visszakapom a desktopot vagy amit használtam. Windows 7-tel ilyen problémám nincs és elég gáz, hogy osx-el van csak gond.

Köszi,
Péter

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0