Reggelre elszállt a dátum és idõbeállítás és elveszett a wifi jelszó

SasiXX

SasiXX
Az összes posztok száma:  96
Csatlakozva  06-01-2008

28 October 2010 13:19

Körülbelül le is írtam a címben mi a probléma. Reggel bekapcsoltam a gépet, és azzal fogadott, hogy 2008 elõtti a dátumbeállítás, ami problémákat okozhat—nyilvánvalóan. Ja, és elfelejtette a wifibeállítást, tehát nem is kapcsolódott az itthoni wifihez.

Kezdjek megijedni? Vagy ilyennel azért lehet találkozni? Mitõl lehet ez?

freerider

freerider
Az összes posztok száma:  746
Csatlakozva  06-12-2003

28 October 2010 15:46

Akkucsere javallott.

SasiXX

SasiXX
Csatlakozva  06-01-2008

28 October 2010 18:41

Ó remek…

Ezt mondja magáról:
—-
Charge Information:
  Charging: Yes
  Full charge capacity (mAh): 3798
  Health Information:
  Cycle count: 952
  Condition: Normal
  Battery Installed: Yes
  Amperage (mA): 2083
  Voltage (mV): 11561
—-

De amikor bekapcsoltam töltés volt a gépen, mert csak később dugtam töltőre.

Vagy úgy érted, hogy hibás az akksi, és akkor is elszáll valamiért a töltés, ha van rajta?

SasiXX

SasiXX
Csatlakozva  06-01-2008

28 October 2010 19:47

Most meg egy 20 percre lecsuktam a gépet sleepelni, amikor felnyitottam megint elfelejtette a wifi jelszót. Ez lehet akksi miatt?! A dátum most OK.

freerider

freerider
Az összes posztok száma:  746
Csatlakozva  06-12-2003

28 October 2010 20:01

Laptopnál nem tudom, mi a helyzet, de asztali gépekben van egy alaplapi akkumulátor, ha ez lemerül, akkor felejti el a dátumot a rendszer.

bakos1987

bakos1987
Az összes posztok száma:  29
Csatlakozva  10-11-2009

28 October 2010 20:52

Laptopokban is van, csak azt sajna nem tudom hogy apple-ban is van-e. Lenovo és Fuji-ban van az biztos.
Néztem képeket ifixiten de nem láttam elemet, úgyhogy lehet hogy akkuról megy.

debaj

debaj
Az összes posztok száma:  2831
Csatlakozva  16-12-2007

28 October 2010 21:49

bakos1987 - 28 October 2010 08:52 PM

Néztem képeket ifixiten de nem láttam elemet, úgyhogy lehet hogy akkuról megy.

http://img.diytrade.com/cdimg/790842/11376729/0/1260360761/Apple_macbook_A1181_motherboard.jpg

A nagy kék basz.

bakos1987

bakos1987
Az összes posztok száma:  29
Csatlakozva  10-11-2009

28 October 2010 22:03

Jaja igaz :)

SasiXX

SasiXX
Csatlakozva  06-01-2008

28 October 2010 22:41

Najó, de sleepnél ez miért ütötte ki másodszorra a wifijelszót?

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15531
Csatlakozva  19-07-2005

29 October 2010 12:08

SasiXX: a WiFI jelszo nem ezzel kapcsolat. Az elo szokott fordulni. Hogy miert, azt en sem tudom. Elofordult mar velem is, de nem nagy ugy. Valoszinu nalad is csak most jott elo, de a kettonek nincs koze egymashoz.

Talan jogjavitast kellene cisnalnod. Illetve KeyChain-ben is le kellene futtatnod a “Keychain First Aid”-et. Ezt a Keychain menuben talalod. Talan az segit.

boy

boy
Az összes posztok száma:  75
Csatlakozva  08-01-2009

29 October 2010 16:40

Nálam ugyanez volt ma reggelre. Dátum, wifi… Aztán mikor rebootoltam, megint elfeledte a wifi jelszót. Tavasszal vásárolt MBP. És épp hálózati töltőn volt. Kétlem, hogy akku-gond.

SasiXX - 28 October 2010 10:41 PM

Najó, de sleepnél ez miért ütötte ki másodszorra a wifijelszót?

versal

versal
Az összes posztok száma:  56
Csatlakozva  18-01-2008

30 October 2010 00:39

Sziasztok! Nálam is ugyanez a jelenség ismétlődik már egy ideje (kb. 1 éve) egy 2008 feb. minim van. És a shutdown után általában áramtalanítom minden alkalommal az elosztódugaljt. 1 éve szarakodok vele, úgyhogy kitapasztalódott a jelenség.
Ha nem volt áram alatt, no dátum, és elfelejti a wifijelszót. Az ismételt újraindítások mindegyikénél újra bekéri a jelszót még akkor is ha már a dátum frissült a netkapcsolatból. A keychain first aid nem segített egyszer sem. Viszont ha már nagyon unom, az applejacket elindítom automata módban, boot előtt mindent kisöpör, majd egy jó pár hétre eltűnik a panasz. De egyszer csak azért előjön mindig.
Emlékszem, hogy a gép 0 km-korától csinálta már a dátum felejtést áramtalanítás után, de a wifi jelszó felejtést akkoriban még nem. Nem si értem, hogy a wifi jelszónak mi köze az elemhez.

Nagyon örülnék, ha elfelejteném a sztorit.

Segítsetek légyszi, ha megtaláltátok a megoldást!

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

30 October 2010 17:33

Csak tipp:

System Preferences -> Network

Itt kitörlöd az AirPort kapcsolatot, miután leállítottad a menüből. Törlöd ezeket:

HDD/Users/-te-/Library/Preferences/ByHost/com.apple.airport.xxxxxx.plist
HDD/Users/-te-/Library/Preferences/ByHost/com.apple.preference.internet.xxxxxx.plist

Disk Utility-val csinálj egy jogjavítást, dobd a kukába az alábbi két mappa teljes tartalmát (kijelölsz mindent, majd Command (alma) + Backspace):

HDD/Library/Caches/
HDD/System/Library/Caches/

Indítsd újra a gépet és ezután ürítsd a kukát.

Végül állítsd be újra az AirPort kapcsolatot, hátha…

versal

versal
Csatlakozva  18-01-2008

30 October 2010 19:01

Köszi szépen, ezt feltétlenül ki fogom próbálni, ha legközelebb előjön a jelenség. Ahogy írtam kb 3 hétig bírja max, és semmi különöset nem csinálok, amitől előjöhetne.

Majd beírom a fejleményeket!

versal

versal
Csatlakozva  18-01-2008

04 November 2010 00:42

Köszönöm a megoldás Bachmannak, lehet, hogy ez már végleg megoldotta a bajt. MA mikor a konnektor főkapcsolóval bekapcsoltam a Mac mini (2,1) tápját, a gép a gomb megnyomása nélkül elindult. Na, mondom megint elfelejti a jelszót ez a cucc.
A rendszer (10.6.4) betöltődése után kérte is az airport jelszót. Ekkor megcsináltam a leírtakat, és újraindítás után már nem kérte a jelszót. Ha ilyenkor csak simán indítom újra a rendszert, akkor ugye ahogy írtam korábban, mindig kérte a jelszót, az iChat sem tudott sosem belépni a gmail chatbe. Most a törlések és jogjavítások után egyből minden ok. Jelzem ha előfordul megint, ha nem akkor is.
Szuper! Jó, hogy vannak ilyen emberek, akik tök önzetlenül segítenek minden apró-cseprő problémában!

versal

versal
Csatlakozva  18-01-2008

06 November 2010 15:46

A cache törlés és a jogjavítás megoldotta a problémát, de visszajött ismét most 1 hét múlva. Ha van egyéb ötletetek is ne tartsátok vissza! :)

versal

versal
Csatlakozva  18-01-2008

22 November 2010 22:18

Gépem: Mac mini(2,1 2008 feb) 1,86 Ghz 3GB,  OSX 10.6.4
Egy jó ideje úgy működik a gépem, hogy a sok kis standby áram miatt mindent egy kapcsolható elosztóba dugtam, amit a gép kikapcsolásakor áramtalanítok. (Szabályos shutdown, leáll a ventillátor, majd kikapcs)

Viszont egyszer-egyszer amikor felkapcsolom a kapcsolót, a gép automatán, a gomb nyomása nélkül beindul. Na de ilyenkor aztán minden alkalommal előjön egy ablak, ami azt írja, hogy a dátumom 2001 előtti ami miatt bizonyos programok károghatnak, és hogy állítsam be a pontos időt. Ezt leokézva az airport stations ablak jelenik meg, hogy válasszak wireless kapcsolatot. Ezt kiválasztva megy a net, de ha pl. az iChat-et elindítom, a gmailchat miatt azt nem tudja bejelentkeztetni, mert a keychain ben nem a megfelelő érték van, vagy valami ilyesmi. Annak ellenére, hogy beírtam a wireless kulcsot, és elfogadva azt felment a hálózatra. Ekkor biztos ami tuti kér egy root passwordot is, hogy a keychainben meg tudja változtatni az airport agent adatait. Keychain javítás nem használ, HD jogjavítás sem, mert innentől minden alkalommal restart után kéri a wifi jelszót.
Ebben az esetben egyetlen dolog használ (pár hétig, ameddig max bírja anélkül, hogy ismét előjöjjön a jelenség) az pedig az, hogy reboot mellett command+S és applejack. (ez egy boot előtti rendszertisztító) ez mindent megcsinál automata módban (jogjavítás, összes cache törlés) és ekkor amikor elindul akár 2 hétig is tünetmentes.
Majd kezdődik előről.

Nemrég cseréltem benne a CR2032-es CMOS elemet, de nem használt, a para megint előjött.

a console-ban többek k9özött ezt írja:

versal

versal
Csatlakozva  18-01-2008

22 November 2010 22:19

...törölve

versal

versal
Csatlakozva  18-01-2008

22 November 2010 22:23

...törölve

versal

versal
Csatlakozva  18-01-2008

22 November 2010 22:27

...törölve

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

22 November 2010 23:04

# 13 után még egy PRAM és/vagy PMU Reset is, hátha.

Kiskiváncsi

Kiskiváncsi
Az összes posztok száma:  114
Csatlakozva  29-01-2007

29 October 2011 19:10

Sziasztok!
Van egy AirPort Express, ami az iPhone-om (és mostmár a szervíz szerint is) működik. De az iMac-en, csak úgy tudtam konfigurálni AirPort Utility-vel, hogy összekapcsoltam kábellel. Kábel ki, és most az AP Utility hiába rescan századjára, nem látja az eszközt. Pedig megy, zöld a led, iPhone netezik rajta.
A hálózati beállításoknál be van kapcsolva az airport, a listában ott a hálózat, rákattintok, kéri a jelszót, ami be is van írva, OK, majd conection failed…
Megnéztem a hardware eszközök listáját, és ott a Network résznél van az AirPort Card, aminek az informacióknál az utolsó sorban azt írja, hogy Current Wireless Network: Airport is currently turned off
Akkor most megment valami fizikailag, vagy csak nekem tűnik ez ellentmondásnak?
Köszi előre is!

Ja, még csak annyi, hogy miután a szerrvízből visszajött, hogy OK, akkor végigcsináltam azt amit Bachman írt a #13-nál

Fiqsz

Fiqsz
Az összes posztok száma:  49
Csatlakozva  01-06-2008

24 December 2011 03:15

Sziasztok, nekem most jött elő tegnap egy dátum probláma.

A gép bevan állítva, hogy magától hatrozza meg az időzónát, és bár én most Nyíregyházán vagyok, szerinte Kaoshiung City-ben vagyok, ahol már dec 24.-e van, de 4óra 13 perc.

Ha ráfrissítek vagy újraindítok nem segít, csak manuálisan addhatom meg az időzónát, ami nem gond, de kicsit zavar, hogy nem működik rendesen.

Akinek van 5lete azt meghalgatnám :)

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15531
Csatlakozva  19-07-2005

28 December 2011 00:58

Fiqsz - 24 December 2011 03:15 AM

Sziasztok, nekem most jött elő tegnap egy dátum probláma.

A gép bevan állítva, hogy magától hatrozza meg az időzónát, és bár én most Nyíregyházán vagyok, szerinte Kaoshiung City-ben vagyok, ahol már dec 24.-e van, de 4óra 13 perc.

Ha ráfrissítek vagy újraindítok nem segít, csak manuálisan addhatom meg az időzónát, ami nem gond, de kicsit zavar, hogy nem működik rendesen.

Akinek van 5lete azt meghalgatnám :)

Bar nem vagyok biztos benne, de gondolom az automatikus idozona beallitas valamilyen halozati helyzet alapjan mukodik. Es talan a halozatod valamiert nem az EU-ban csatlakozik, hanem mashol es emiatt nem mukodik rendesen az automatikus idozonad.

Nem hasznalsz vaalmilyen proxy-t, tuzfalat, stb?

Fiqsz

Fiqsz
Az összes posztok száma:  49
Csatlakozva  01-06-2008

28 December 2011 16:49

Szia, erre gondoltam én is, de semmi ilyen beállításom nincs, sima upc-s hálózaton vagyok, de pesten meg digi-n nyomom és ott is csinálja, szóval nem értem, már kikapcsoltam az autómatikus időzóna beállítást mert kicsit idegesítő, hogy mindig átvált.
Na meg persze emiatt nem fogom újrarakni a gépet mert 4 éve hibátlanul működik a rendszer.

Köszönöm a segítséget azért!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0