Iphone 4 - vajon megéri? Ajánlanátok?

superbird

superbird
Az összes posztok száma:  32
Csatlakozva  24-12-2009

06 October 2010 17:28

Sziasztok!

Nos, láttam, hogy páran nem vagytok maradéktalanul megelégedve az új iPhone-al. Akár az arcérzékelés, akár a térerõ, vagy egyéb miatt. Mégis az a kérdésem, hogy vajon ajánlanátok-e ezt a telefont? Mit mondanátok ha tanácsot kérnék, hogy vajon érdemes komolyabban gondolkozni rajta? :)
Már korábban volt ezzel kapcsolatban egy topicom, amikor a szavazás alapján az jött ki, hogy várjam meg az iPhone 4-et és ne a 3gs-re repüljek rá. Most, hogy már kapható a 4 látom elég sok gond van vele. (vagy legalábbis páran írtátok a gondokat) Ezért nem tudom, hogy változatlanul megérné-e a beruházást? Szóval ha lehet akinek van írjon pár sort a tapasztalatairól és arról, hogy minden szifon hibás-e, vagy csak pár embert érintettek ezek a fórumon elõforduló problémák. Esetleg akinek volt korábban mondjuk 3g-je tudna írni pár gondolatot, hogy ez tényleg jobb lett-e, vagy csak reklámmaszlag, hogy mennyire használható…stb. :)

MacMester.com

MacMester.com
Az összes posztok száma:  654
Csatlakozva  18-03-2006

06 October 2010 18:01

Én ajánlom annak ellenére, hogy az enyém is közelségérzékelő-problémás. Van még ha jól számolom 7 iPhone 4 tulajdonos ismerősöm, egyiküknek sincs gondja ezzel, illetve egyiküknek volt, amit a 4.1 update megoldott. Nyilván, akinek semmi gondja, az nem írja tele a fórumokat a nem létező panaszaival és túlnyomó többségben az elégedett felhasználók vannak, akik örömmel használják ezt az igazán igényes, villámgyors készüléket.
Az antenna-probléma inkább egy felfújt lufi, annak ellenére, hogy amit eddig kézbevettem iPhone 4-et, mind produkált némi térerővesztést a “halálfogás” hatására. Azt is hozzá kell tenni, hogy mindez 3G hálózaton jelentkezik, akkor, ha a 3G vétel már amúgy is gyenge az adott helyen. Ilyenkor átvált EDGE-re és ennyi. A beszélgetés nem szakad meg.
A magam részéről megvárom a 4.2 frissítést, ha az sem javítja a proximity sensor bug-ot, visszaviszem a T-hez és kicserélik, ennyi.
Egyébként a netet bögészgetve azt gondolom, a proximity bug sokkal cikibb mint az antenna dolog, mégsem ez kapta a nagyobb publicitást.

Olcsi

Olcsi
Az összes posztok száma:  136
Csatlakozva  18-02-2007

06 October 2010 18:15

Szia superbird,
mindenképp csak ajánlani tudom az iPhone4-et. Fórumozhatnánk hibákról, hiányosságokról, meg sok egyébről.De. Mi a fenének, amikor ebben a kategóriában magasan viszi a pálmát. Nekem még anno a 2G-vel indult, már akkor lenyűgözött, pedig egyetlen érintős mobilom az Ericsson P900-a volt ami elérhető volt akkor. Kész voltam már a 2G-s iPhone-tól is, pedig még csak ennek vásárlása előtt kb. 1 évvel kezdet el Mac-et használni, mint gépet. Ismerős volt az iTunes és társai. Aztán jött a 3G. Azt akkor raktam fel ide mikor megjelent 09.24.-én a 4-es iPhone, és már délután jött is le Szegedre egy diák srác. Megkímélt szép állapotban adtam el Neki, nem volt alku, és átverés. Síma ügy. Mint maga a Apple. A 4-esen pedig nem gondolkoznék a helyedben sokat, az A4 proci intézi a sorsát…Ami különbség volt nekem az pont a gyorsasága, a kijelzője ami brutális és van még pár. Strapás hátlap, HD video, HDR fényképezés, több üzemidő. Ami szokatlan az viszont még egyszer mondom a tempo amivel dolgozik. Próbáltam az “antenna gond”-ot is vele, másfél óráig tapiztam mindenütt, sehol sem vesztett térerőt. Arcérzékelés miatt egyszer sem bontott hívást.
Nyugodtan vedd meg, csodáld, használd. Nem reklám maszlag.

horribleone

horribleone
Az összes posztok száma:  2526
Csatlakozva  04-12-2008

06 October 2010 18:32

Ha megteheted vegyed, vigyed, élvezd. Nekem is volt 2G, aztán 3G, ezután jött a 4. Mit mondjak, mikor a kezembe vettem a teljes sync után (persze a kicsomagolás, és az első benyomások is elképesztőek voltak), szinte ugyan azokkal a programokkal, akkora sebességváltozást tapasztaltam, hogy nem akartam elhinni. Példaképpen: iGo 3G-n 1perc alatt töltött be (ha betöltött, és nem kellett resetelni) 4-en 10mp. Engem a kamera nagyon nem érdekelt. Ez addig igy is volt mig megvettem. A fényképek jók nagyon, bár nekem a 2megapixel is elég volt. Viszont a vaku az nagyon jó h van. A HD videó felvétel issszonyatosan király. Most volt a barátaim első focimeccse az egyetemi bajnokságban. Ez lett a végeredmény http://vimeo.com/15565261
Az akku kb annyit bir mint 3G-n, ez kicsit fáj. Bár tegnap kilőttem a gamecentert, meg a push-t szóval meglátjuk mivel lesz jobb. Antenna problémák, arcérzékelési gondok nincsenek. Sőt még bumpert is tudtam rendelni :P Szerintem, ha van rá pénzed, és tudod fizetni a számlákat ki ne hagyd. Ha ikonban meg tudod venni, akkor inkább a T-nél mint függetlenül, egy vacak kis net előfizetéssel már ott jársz, hogy 3Gb-ért kifizetsz 4ezret havonta. de 500 megáért is 2ezret kell csengetni. Szóval sztem ikon. Vagy várd meg a többi szolgáltatót. Kb. ennyi. Jó iphone-ozást kivánok :D

Szerk: A videót gépen vágtam iMovie-val, kb hasonlót lehetne csinálni az iPhone-on is, csak nem volt elég szabad helyem :D Illetve nem HD-ban exportáltam, csak 960x540-ben ha jól emlékszem.

intrex

intrex
Az összes posztok száma:  1669
Csatlakozva  27-11-2003

06 October 2010 18:52

Én már második hete folyamatosan döbbenek hogy milyen gyors a telefon, mennyire folyamatos minden, semmi akadás, hibátlan rendszer, nincs térerő probléma, stb.
Tegnap kezdtem bele egy olyan játékba, hogy készítek egy kis pszichedelikus klipet. Stop motion felvételek, effektezett videók, zene. Mindezt iPhone-on készítem a zenétől a animációkon át a vágásig mindent. És basszus meg lehet csinálni, van minden ami kell, zeneszerkesztő, video vágó program, akármi.
Persze csak játék az egész projekt, nem biztos hogy lesz publikálható produktum, de a készítés élménye fantasztikus :)

tade

tade
Az összes posztok száma:  1652
Csatlakozva  22-11-2004

06 October 2010 19:08

Te szupermadár szerintem arról nyiss szavazást, hány felesleges iPhone topikot kell még nyitni.
Te nem Nokiákat árulsz?

http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/36703/

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13373
Csatlakozva  27-02-2004

06 October 2010 22:23

intrex - 06 October 2010 06:52 PM

Én már második hete folyamatosan döbbenek hogy milyen gyors a telefon, mennyire folyamatos minden, semmi akadás, hibátlan rendszer, nincs térerő probléma, stb.
Tegnap kezdtem bele egy olyan játékba, hogy készítek egy kis pszichedelikus klipet. Stop motion felvételek, effektezett videók, zene. Mindezt iPhone-on készítem a zenétől a animációkon át a vágásig mindent. És basszus meg lehet csinálni, van minden ami kell, zeneszerkesztő, video vágó program, akármi.
Persze csak játék az egész projekt, nem biztos hogy lesz publikálható produktum, de a készítés élménye fantasztikus :)

Ebbôl inkább az jön le, mennyire HASZNOS a készülék… arra, hogy elb@szd az idôdet!

intrex

intrex
Csatlakozva  27-11-2003

06 October 2010 22:36

Titi: azt hiszem eltérőek az értékrendjeink, nekem ami hasznos és szórakoztató egyben, az nem jelenti az idő elbaszását.

Daniel

Daniel
Az összes posztok száma:  422
Csatlakozva  31-08-2005

07 October 2010 04:21

Sajnos az enyémen is jelentkezik az antenna-probléma, de - ahogy előttem is mondták - csak 3G hálozaton és hívásom még soha nem szakadt meg. Furcsa módon jobb kézzel fogva inkább erősödik, stabilizálódik az adatátvitel. Pozitívum, hogy egyébként sokkal gyorsabb 3G kapcsolata van (kb. 5 Mbps!), mint az iPhone 3G-nek (max 3.03 Mbps volt, atlag kb. 2.3)

Gyors, teljesen akadasmentes a mukodes, nagyon nagy kulonbseg iPhone 3G utan. A kijelzo gyonyoru. A kamera is kiraly lett, foleg a kis fokusztavolsag es a 720p HD video hang es kepminosege (rossz megvilagitas mellett is) lepett meg. Nagyon hangos koncerten, kozvetlenul a hangszorok mellett se torzit.
Pl:
http://www.youtube.com/user/FuturePlant#p/u/7/jFWqPHTOTZs 
http://www.youtube.com/user/FuturePlant#p/u/1/W4YIVJEVWv8 
http://www.youtube.com/user/FuturePlant#p/u/4/B67zi5qlQLg 

Rengeteget gyorsult a szinkronizálás, backup sebessége. 1 percnél nem szokott tovább tartani, pedig majdnem tele van a 14GB. (kb. ennyihez férsz hozzá)

A WiFi is sokkal gyorsabb lett, mivel már 802.11n szabványt használ 802.11g helyett.

Szóval ajánlom.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

07 October 2010 14:38

intrex - 06 October 2010 10:36 PM

Titi: azt hiszem eltérőek az értékrendjeink, nekem ami hasznos és szórakoztató egyben, az nem jelenti az idő elbaszását.

Nyilván.
Csupán van jónéhány dolog az iPhone-nal kapcsolatban, ami sehogy sem fér az ÉN fejembe. Pl. hogy miképp lehet ennyire beleszerelmesedni egy kütyübe. Ha nem lenne, mi lenne helyette? Mert kell helyette lenni valaminek?
Nemrég valaki leírta itt a fórumon, hogy napi 2-3 órát (vagy 5-öt? – nem emlékszem) netezik az iPhone-ján, mióta megvan. Nem összesen ennyit netezik, hanem pluszban.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

07 October 2010 14:41

(Szerk.: A jelek szerint 3. percig nem sikerült elküldeni, azért volt a duplázás).

famulusz

famulusz
Az összes posztok száma:  42
Csatlakozva  09-06-2008

07 October 2010 15:27

Sziasztok!
A következő problémáról van szó. 2 hete a tré-nél vásárolt szifon4-nél azt tapasztalom, hogy a közeledés érzékelő, vagy micsoda, szóval ha a telót a fülemhez közelítem telefonáláskor, akkor gyakran visszakapcsol a képernyő és ezáltal többször megnyomóhat a némítás gomb. A mozgatásra túl érzékeny a szenzor. Szerintetek ez szoftveres v. hardveres gond lehet?
Már volt aki hasonlót tapasztalt mint én?

intrex

intrex
Csatlakozva  27-11-2003

07 October 2010 15:32

Titi, hogy mit lehet szeretni ennyire egy kütyüben? Ugyanazt amit egy új szörfdeszkában, egy régi autóban, egy új autóban, egy bicikliben, nyakláncban, plüssmaciban, stb.
Vagy éppen egy új számítógépben. Én nem vagyok szerelmes sem a telefonba, sem semmilyen kütyübe, de azért nem gondoltam hogy ez olyan felfoghatatlan. :)

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

07 October 2010 16:06

Nem konkrétan rólad volt szó, de mi van pl. azokkal, akik (fél) éjszakán keresztül sorban állnak, hogy az elsôk között birtokolhassák? Ilyesmi a 70-es évek Magyarországán volt, amikor banánért vagy Bánfi-hajszeszért álltak sorba. Az én szememben túlzott szerelemrôl, majdnem-függôségrôl beszélek. Van egy szörnyû gyanúm, hogy ez a cirkusz mesterségesen gerjesztett, a felhasználó függését a kiszolgálás köntösébe bújtatva.

intrex

intrex
Csatlakozva  27-11-2003

07 October 2010 16:20

Sorban állni egy telefonért valóban marhaság. De sorban állni hasonlóan birka emberekkel mint jómagam, vicces. Ha az embernek egészséges az önkritikája, és felfogja hogy évről évre ezrek állnak ki augusztus 20-án végignézni a 10 perces tüzijátékot, ugyanazt amit tavaly is láttak, de idén is szép, akkor megérti hogy ez nem egy Nokia 3122314432-as, vagy nem egy Samsung Superhero XLGHC, vagy nem egyéb tucatholmi, hanem ez AZ iPhone. Kézbe venni azt a készüléket amelyet nem telefonálásra fognak használni, bár közismert hogy egyik funkciója erre való, és nem értik azokat az embereket akik továbbra is csupán egy telefont látnak benne…

De mindezt Sharp, Samsung, vagy akár sárgavillamos fórumon is lehet olvasni. Mit lehet szeretni egy villamosban? Kit érdekel hogy mi történik a kocsiszínben? Miért állnak egyesek órákig sorban azért, hogy végigsétáljanak a félkész 4-es metró alagútjában?

Neked az iPhone csak egy tucattelefon, semmi különbséget nem látsz a LG 245324X és az iPhone 4 között, legalábbis használatban, mert mindkettővel lehet telfonálni.

Én viszont nem megyek az ingatlanexpóra, mert nem érdekelnek a csudajó extra valamilyenes kádak és gipszstukkók.

superbird

superbird
Csatlakozva  24-12-2009

07 October 2010 22:30

tade - 06 October 2010 07:08 PM

Te szupermadár szerintem arról nyiss szavazást, hány felesleges iPhone topikot kell még nyitni.
Te nem Nokiákat árulsz?

Kedves tade, hogyha nem tetszik, hogy nyitottam egy “újabb” topicot “ilyen” témában, akkor azt hiszem semmi nem kötelez arra, hogy olvasd a tartalmát. De gondolom mégis elolvastad, hogyha az előző hasonló tartalmú topicomat is. Ebből arra tudok következtetni, hogy valamennyire felkeltette az érdeklődésedet maga a címben szereplő kérdés. Szóval, ha indítanék egy szavazást arról, hogy hány felesleges iPhone topic van, akkor lehet, hogy kiderülne, hogy ez amit most olvashatsz nem annyira felesleges, hiszen elég sok hozzászólás érkezett. Egyébként mielött valamelyik nagy öreg leírá, hogy “használjam a kereső funkciót” leszögezném, hogy igen, használtam, többször is és egy témában sem találtam összefoglaló választ a kérdéseimre, ezért indítottam magam egy ilyen tartalmú bejegyzést.

Az, hogy már előzőleg is volt hasonló témában egy topicom, az csupán annyit jelent, hogy tényleg érdekel a telefon, vagyis, hogy szeretnék egy ilyet vásárolni a közeljövőben. De vélhetően eléggé felületesen olvastad végig ezt és az előző írásomat is, ugyanis nem árulok Nokiákat, nem is reklámoztam akkor sem és most sem, csak megkérdeztem, hogy kinek mi a véleménye, pont mint most. Az előző írásomban egy összehasonlításra hegyeztem ki a témát, vagyis, hogy a Nokia E 71 (amim most van ÉS NEM ÁRULOM) és az iPhone (akkor még 3g) közül vajon melyik az, ami az igényeimnek jobban megfelel. Akkor is és most is kaptam sok hasznos véleményt. Most, pedig az volt a kérdésem, hogy a már ismert hibák tükrében ki ajánlaná a telefont a továbbiakban. Hogy miért indítottam ez és a fentebbi indok mellett? Mert akár tetszik akár nem, ez egy elég drága eszköz és nem szerettem volna úgy megvenni, hogy nem tudok róla eleget. Főleg, hogyha mondjuk nem is működik megfelelően különböző gyártási, vagy szoftveres hiányosságok miatt. (de a válaszokból kitűnik, hogy ez csak egy kis hányadát érinti a készülékeknek)

Mindezek ellenére köszönöm a hozzászólásodat, de azt hiszem ebben a topicban a Tiednél hasznosabb hozzászólás is akadt. De tudom azt is, hogy mindenkinek lehet véleménye (sőt van is), ezzel sokan öncélúan élnek, míg mások segíteni próbálnak. Elolvastam a véleményedet, én is leírtam a sajátomat, mindenki értékelje belátása szerint!

Akik, pedig segítőkészen leírták, hogy milyen a telefon “élőben” a mindennapi használat során, annak nagyon szépen köszönöm, tényleg megnyugtató, hogy nem minden készülék hibás! :) Azért szerintem megvárom én is a 4.2-es változatot és utána ruházok be egy 16 gigásra. :)

superbird

intrex

intrex
Csatlakozva  27-11-2003

07 October 2010 22:45

Én sem értem miért fáj egyeseknek hogy egy fórumon beszélgetnek az emberek. Biztosan mi vagyunk Superbirddel és még néhányunkkal a tudatlanok, akik még nem jöttek rá a fórumozás lényegére, de valami olyasmi lehet, hogy mindent 1x szabad leírni, ha valami változna időközben, akkor csak a változást és a forrás anyagot szabad linkelni, mint a jogban a paragrafusokart.

Szóval Superbird, ne foglalkozz vele hogy néhányan csak egy esetben szeretnek topicokat látni, és inkább nézik napokig a változatlan és érdektelen beszeljukmac-et, ha nincs semmi újdonság a világban. Mindent csak 1x szabad említeni. Punktum.

:)

mimi_bacsi

mimi_bacsi
Az összes posztok száma:  1187
Csatlakozva  31-12-2008

07 October 2010 23:42

Tudtok-e segíteni, javasolni: Mit kell állítani akkor, ha külföldre utazom (T-Mobilos az előfizetésem) és nem szeretnék sok pénzt fizetni azért, mert a telefonom sok adatot forgalmaz, esetleg roamingol?

iPhone4-es a telefonom és egy órán belül utazom!

intrex

intrex
Csatlakozva  27-11-2003

07 October 2010 23:44

mimi_bacsi: Azt hiszem az lesz a legjobb ha a Beállítások/Általános/Hálózat alatt a Mobil adatforgalmat kikapcsolod.

mimi_bacsi

mimi_bacsi
Csatlakozva  31-12-2008

07 October 2010 23:47

intrex - 07 October 2010 11:44 PM

mimi_bacsi: Azt hiszem az lesz a legjobb ha a Beállítások/Általános/Hálózat alatt a Mobil adatforgalmat kikapcsolod.

Köszi a választ, ezt teszem, hacsak nincs a panzióban wifi, ugye..?

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

07 October 2010 23:47

mimi_bacsi - 07 October 2010 11:42 PM

Tudtok-e segíteni, javasolni: Mit kell állítani akkor, ha külföldre utazom (T-Mobilos az előfizetésem) és nem szeretnék sok pénzt fizetni azért, mert a telefonom sok adatot forgalmaz, esetleg roamingol?

iPhone4-es a telefonom és egy órán belül utazom!

Beállítások, Általános, Hálózat és ott a harmadik csúszkát, az Adat-roamingot kapcsold ki. Ha ez ki van kapcsolva, 0 lesz az adat-roaming számlád. Persze mobilinternetet sem tudsz majd használni, meg ne lepődj! :)

tabisz

tabisz
Csatlakozva  16-08-2006

07 October 2010 23:50

mimi_bacsi - 07 October 2010 11:47 PM

Ha wifi van, azt bekapcsolhatod bátran, az nem mobilinternet használat… Azt a Beállítások menüben a második helyen találod… Nem olyan bonyolult, szerintem még egyszerűbb a beállításokban megtalálni, mint két mondatban leírni ide a kérdést. :)

intrex

intrex
Csatlakozva  27-11-2003

07 October 2010 23:50

Mobil adatforgalom itthon is kikapcsolja a mobilnetet, a roaming csak külföldön, tehát valszeg Tabisz javaslata jobb.
A wifi az maradhat, azt nem számlázza senki :)

mimi_bacsi

mimi_bacsi
Csatlakozva  31-12-2008

07 October 2010 23:57

tabisz - 07 October 2010 11:50 PM
mimi_bacsi - 07 October 2010 11:47 PM

Ha wifi van, azt bekapcsolhatod bátran, az nem mobilinternet használat… Azt a Beállítások menüben a második helyen találod… Nem olyan bonyolult, szerintem még egyszerűbb a beállításokban megtalálni, mint két mondatban leírni ide a kérdést. :)

Az adat roaming eddig is kivolt kapcsolva!

Mindannyitoknak köszönöm a gyors válaszát!

tabisz

tabisz
Csatlakozva  16-08-2006

07 October 2010 23:59

superbird,

“Egyébként mielött valamelyik nagy öreg leírá, hogy “használjam a kereső funkciót” leszögezném, hogy igen, használtam, többször is és egy témában sem találtam összefoglaló választ a kérdéseimre, ezért indítottam magam egy ilyen tartalmú bejegyzést.”

Tökéletesen egyetértek, szar a kereső, meg egyébként is az a jó, ha minden résztémának van topikja, nem az, hogy van összesen 20 topic több tízezer bejegyzéssel.

Az öcsém sokáig E71-est használt nagy megelégedésre, de utána kapott egy 3GS-t a főnökétől, és beleszeretett. Mármint a 3GS-be. Persze mondja nekem néha, hogy mennyire hiányzik a dtmf küldés az iPhone-ból, de azt hiszem, ez szinte csak neki hiányzik. :)

MS exchange szerveren Outlookban vannak az ügyféladatai, az e-mail postafiókjai és egyebei, amikor beírta a szerver elérést a vadiúj iPhonjába, kb, 5 mp alatt minden ott volt a telefonján. több ezer kontakt fejenként több számmal, címmel, stb-vel, az összes postafiókjában az összes e-mail, és akkor első látásra, de fülig… :)
Pedig soha nem rajongott a mac-ért, a win7-essel brillírozott a megjelenése előtt egy héttel… :)

tabisz

tabisz
Csatlakozva  16-08-2006

08 October 2010 00:01

Ja, és azóta, ha egy ügyfél regisztrál a honlapon, annak adatai azonnal szinkronizálódnak az iPhone address bookjában. Ez persze nem csupán az iPhone, de az Exchange szerver érdeme első sorban….

arphetamin

arphetamin
Az összes posztok száma:  1041
Csatlakozva  07-06-2010

08 October 2010 00:08

tade - 06 October 2010 07:08 PM

Te nem Nokiákat árulsz?

Rózsás almaidban már látod is, hogy csak egy topik van minden témakörben:
-notebookok
-asztali gépek
-kiegészítők
-telefonok
-zenelejátszók

És eljönne a világbéke.
Most viszont figyelj oda, nehogy a sok topik között eltévedj!

Gucócius

Gucócius
Az összes posztok száma:  908
Csatlakozva  20-06-2006

08 October 2010 00:12

elsőre ment a szavazat, bár egy középút azért nem ártott volna

superbird

superbird
Csatlakozva  24-12-2009

09 October 2010 03:47

Most olvastam a Gizmodo oldalán link, hogy valami porszemek is eltörik az iPhone hátlapját.

Valakinek eddig sikerült már összetörnie a sajátját?
Tényleg csúszós az anyaga? Nagyon karcolódik?
Mennyi igaz ebből a “nagyon-törékeny-mert-üveg-és-egyébkéntis-egy-porszem-is-eltöri-a-hátlapját” meséből? :)

Írták, hogy milyen szar, hogy tokban kell tartani, mert törékeny, meg a jelet is elveszti. De szerintem aki ennyiért vesz egy telefont, az már amúgy is tokban tartja a majdnem 300 ezres szerzeményét nem? Vagy én gondolom rosszul? :)

intrex

intrex
Csatlakozva  27-11-2003

09 October 2010 05:03

superbird: Igen valamelyik hülye kitalálta hogy egy porszemtől szétpattant az edzett üveg. Naja.
Szerintem terjesszük el azt is, hogy annyira rossz az iOS, hogy a méltán csodás Windowsokról átterjednek a vírusok, amelyek belülről eszik szét az oprendszert, és idővel az előlapot is elpattintják.

Amúgy csúszósnak csúszós, mint egy hasonló tömegű üvegtábla általában :)
Karcolódik? Hát a műanyag jobban karcolódik, a csillogó ezüstös bevonatok is, az üveget nehéz karcolni. Szóval a hagyományos műanyag házak jobban karcolódnak mint az üveg iPhone, ráadásul az 5000 Ft-os kütyükön senki nem nézi.
De most komolyan. Attól hogy igen rugalmas és erős üvegről van szó, még vigyázni kell rá, mert egy ékszert tartasz a zsebedben, nem egy tucattelefont.

llaszlo

llaszlo
Az összes posztok száma:  1293
Csatlakozva  27-07-2006

15 October 2010 04:50

Egy kis antireklám
Minden rosszindulat nélkül raktam be.
Én nagyon szeretnék egy iPhone és valószínűleg az lesz a következő telefonom.
Engem az üveghátlap és a térerő aggaszt maximum. A mostani telefonomra is nagyon vigyázok. Igaz már leesett párszor mert lerántottam töltés közben. De szerencsére nem lett komoly baja. Azért én jobban örülnék egy műanyag vagy fém hátlapnak.

fotóháber

fotóháber
Az összes posztok száma:  537
Csatlakozva  01-05-2008

15 October 2010 05:05

llaszlo - 15 October 2010 04:50 AM

Egy kis antireklám
Minden rosszindulat nélkül raktam be.
Én nagyon szeretnék egy iPhone és valószínűleg az lesz a következő telefonom.
Engem az üveghátlap és a térerő aggaszt maximum. A mostani telefonomra is nagyon vigyázok. Igaz már leesett párszor mert lerántottam töltés közben. De szerencsére nem lett komoly baja. Azért én jobban örülnék egy műanyag vagy fém hátlapnak.

Ezt Munkák Istvánnak kellene megírnod… :-)))

guzzz

guzzz
Az összes posztok száma:  43
Csatlakozva  11-02-2007

19 October 2010 23:31

Sziasztok !
Létezik ez hogy az iphone 4 csak OS x10.5.8 al- megy.
Nekem ez Új. egy szaros telóért gyúrjam fel a 10.4.11 et??
Nincs megoldás erre? Nekem jó ez a 10.4
eddig bevált ..

Marius

Marius
Az összes posztok száma:  2569
Csatlakozva  15-07-2006

19 October 2010 23:40

Letezik, az iPhone 4 nem hasznalhato 10.4-gyel, aminek oka, hogy a legfrissebb iTunes kell neki, ami igenyli legalabb a 10.5-ot.

guzzz

guzzz
Csatlakozva  11-02-2007

19 October 2010 23:43

kibaszás , árukapcsolás .
lázadok !! ezt nem monda a T-mobile!!
Most honnan vegyek 10. 5 öt??

guzzz

guzzz
Csatlakozva  11-02-2007

19 October 2010 23:46

Ha a paralelsen rátöltöm a legújabb itunest ?
látja e az eddig beállított cuccomat a macbookpron?
600 telefonszám 3 mailfiok , naptárbejegyzések stb..

Scars

Scars
Az összes posztok száma:  708
Csatlakozva  16-05-2006

20 October 2010 00:26

Mondanám, hogy nem, mivel két hét alatt elvált a hátlap a fém oldalától. És egyre jobban nyomja szét. Vihetem szervízbe. Amugy a telefon tökéletesen működik. Nem, ez k..vára nem normális és nem ficsör.

Marius

Marius
Az összes posztok száma:  2569
Csatlakozva  15-07-2006

20 October 2010 00:45

guzzz - 19 October 2010 11:46 PM

Ha a paralelsen rátöltöm a legújabb itunest ?
látja e az eddig beállított cuccomat a macbookpron?
600 telefonszám 3 mailfiok , naptárbejegyzések stb..

Nem fogja latni, olyan, mintha egy uj iTunes lenne. Mar miert latna? :) Ha hasznalni akarod a geppel, kenytelen leszel beszerezni azt a 10.5-ot

debaj

debaj
Az összes posztok száma:  2831
Csatlakozva  16-12-2007

20 October 2010 00:47

guzzz - 19 October 2010 11:43 PM

kibaszás , árukapcsolás .

Öldöklés, pusztítás, terror, halál. Senki nem titkolta:

http://www.apple.com/iphone/specs.html

guzzz

guzzz
Csatlakozva  11-02-2007

20 October 2010 00:47

Hát igen már vadászom ..
Köszönöm a törődést

csrobi

csrobi
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  10-10-2010

20 October 2010 15:19

Scars - 20 October 2010 12:26 AM

Mondanám, hogy nem, mivel két hét alatt elvált a hátlap a fém oldalától. És egyre jobban nyomja szét. Vihetem szervízbe. Amugy a telefon tökéletesen működik. Nem, ez k..vára nem normális és nem ficsör.

Szia Scars!

Alábbiakban látható problémával szembesültem, ami elképzelhető, hogy az általad leírt hátlap leváláshoz vezet. T-Mobilnál leadtam szervizbe, hogy vizsgálják meg kb. 10-15 nap után várható eredmény. Nekem azt mondták, hogy ehhez hasonló problémával még senki nem jelentkezett.

Neked teljesen levált a hátlap?

iPhone 4 hátsó borítása és a körbefutó fém antenna között a tetején (kamera) felöl kb. 1 mm rés található. Máshol nem tapasztaltam illesztési problémát. A kérdésem az lenne, hogy más is tapasztalt ehhez hasonló illesztési problémát vagy ez csak egyedi az én esetemben. Lehet- e a készüléknek baja az illesztési probléma miatt, ha rendeltetésszerűen használom.Pl. : por és egyéb szennyeződés. Az 1 mm résen egy vékony papírlap kb. 4mm mélységig a tetejétől az alja felé betolható a készülék szélességében.

Scars

Scars
Az összes posztok száma:  708
Csatlakozva  16-05-2006

20 October 2010 15:31

csrobi - 20 October 2010 03:19 PM

Szia Scars!

Alábbiakban látható problémával szembesültem, ami elképzelhető, hogy az általad leírt hátlap leváláshoz vezet. T-Mobilnál leadtam szervizbe, hogy vizsgálják meg kb. 10-15 nap után várható eredmény. Nekem azt mondták, hogy ehhez hasonló problémával még senki nem jelentkezett.

iPhone 4 hátsó borítása és a körbefutó fém antenna között a tetején (kamera) felöl kb. 1 mm rés található. Máshol nem tapasztaltam illesztési problémát. A kérdésem az lenne, hogy más is tapasztalt ehhez hasonló illesztési problémát vagy ez csak egyedi az én esetemben. Lehet- e a készüléknek baja az illesztési probléma miatt, ha rendeltetésszerűen használom.Pl. : por és egyéb szennyeződés. Az 1 mm résen egy vékony papírlap kb. 4mm mélységig a tetejétől az alja felé betolható a készülék szélességében.

Teljesen ugyanez. A hangerőszabályzó oldalon 1mm vékony rés keletkezett a telefonon, ami már szinte az egész hangerőszabályzó oldalon szétnyílt vagy kezd. Lehet érdemes lenne külön topicot szentelni a dolognak, hogy rajtunk kivül szembesültek-e mások ezzel a problémával. Ez a telefon eddig így egy óriási csalódás, és felháborító!

csrobi

csrobi
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  10-10-2010

20 October 2010 15:56

Scars - 20 October 2010 03:31 PM
csrobi - 20 October 2010 03:19 PM

Szia Scars!

Teljesen ugyanez. A hangerőszabályzó oldalon 1mm vékony rés keletkezett a telefonon, ami már szinte az egész hangerőszabályzó oldalon szétnyílt vagy kezd. Lehet érdemes lenne külön topicot szentelni a dolognak, hogy rajtunk kivül szembesültek-e mások ezzel a problémával. Ez a telefon eddig így egy óriási csalódás, és felháborító!

Szerintem is felháborító és ezek szerint nem egyedi esetről van szó, így érdemes külön topicot nyitni, mivel nem egy olcsó készülék. Eddig még nem kaptam választ a szerviztől, de az Ö elmondásuk szerint mikor leadtam a készüléket 10.15-én, más nem jelzett hasonló problémát. Amennyiben többen is jeleznek hasonló illesztési problémát és ezt jelezni fogják a szerviznek, nem tudnak egyedi problémára hivatkozni és remélhetőleg garanciába fogják cserélni a készüléket.

RKing03

RKing03
Az összes posztok száma:  34
Csatlakozva  20-02-2008

15 November 2010 17:18

Sziasztok!
Németországban vásárolnék egy független 4G-t. Ebbe ugye csak beleteszem a magyar kártyámat és bárhol használhatom? Amennyiben szeretnék rá egyéb programokat :-) akkor Jailbreak-elni kellene, vagy így is varázsolható rá pl. Cydia-t, vagy Installous-t?

MRPityesz

MRPityesz
Az összes posztok száma:  34
Csatlakozva  07-02-2010

15 November 2010 22:41

Ha fuggetlenul vasaroltad, akkor bizony minden SIM jo bele. De vagy meretre vagod, vagy veszel Micros SIM-et, ugyanis azzal mukodik. Szerintem felesleges a JB, mert eddig ami nekem kellett mindent megtalaltam az App Store-ba.

hahaha

hahaha
Az összes posztok száma:  52
Csatlakozva  03-11-2008

18 November 2010 20:31

Személy szerint jailbreakeltem a telót, mert ez az első okostelefonom, kb. egy hónapja van meg, de naponta fedezek fel valami újdonságot, és emiatt sokat használom (főleg villamoson, így nem vesz el annyit az időből). Mivel az akkuját így naponta töltenem kell, mivel estére a reggeli 100% általában 3-4%-ra olvad, sőt, van, hogy az utolsó villamosmegállóban kikapcsol :-), így beszereztem hozzá az auto3g progit, ami ugyan fizetős, de lekapcsolja a 3g-t, ha le van zárva teló, így 10-20%-al tovább bírja, meg a folyamatos netezés miatt az sbsettings-et is rá kellett rakni, hogy kényelmesen lehessen ki-be kapcsolgatni a wifit.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0