iBook sleep

qttyatti

qttyatti
Az összes posztok száma:  177
Csatlakozva  11-08-2006

30 September 2010 18:09

Sziasztok,
Tegnap a kovetkezo eset tortent, tud ra valaki magyarazatot adni?
Este lehuztam a Vodafone modemet, majd rakattintottam a Sleep-re, ahogy szoktam. Kesobb feltunt, hogy a lampa a gep elejen nem pislog, ahogy szokott, de a kepernyo elsotetedett. Eleg almos voltam, ugyhogy arra gondoltam biztos a Shut down-ra kattintottam veletlenul.
Ma reggel kapcsolnam be, nem sikerul. Hozzaerek a gephez, meleg. Szoval, be volt kapcsolva, es ezek szerint csak a kepernyo nem ment… Nem tudtam vele semmit kezdeni, barmit nyomogattam, szoval force quit-eltem, majd bekapcsoltam. Azota olyan, mint regen, semmi baja, sleep-be is tudom kuldeni, mint regen… Mi tortenhetett!?
Ha van otletetek, koszi,
Qtty
iBook G4

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15531
Csatlakozva  19-07-2005

30 September 2010 19:25

Igy utolag nem egyszeru megmondani… a naplokat nezhetned at, hatha talalsz benne valamit.

Ha nem villogott a lampa, akkor valoszinu nem is kapcsolt ki a gep. Talan valami miatt nem tudott kilepni minden programbol. Talan valami lefagyasztotta…

A lenyeg, hogy most mukodik.
Ha lekozelebb is elofordul, probalj meg egy pcit tobb infot osszeszedni. Milyen programok futottak, estleg melyik nem lepett ki… stb.

qttyatti

qttyatti
Csatlakozva  11-08-2006

30 September 2010 19:39

Sajnos nem ertek ennyire hozza, hol lehet megnezni a naplokat es konkretan milyen informaciot keressek bennuk?
Igen, halistennek mukodik a gep, valoszinuleg az tortenhetett, hogy odaig eljutott, hogy a display-t lekapcsolta, de utanna valami lefagyasztotta, mert reggel ugye ugy tunt, a gep megy, radugtam a mobilnetet, es vilagitott, tehat volt az USB-ben aram, es ugye meleg volt a gep.
Altalaban minden progit kikapcsolok, ami mehetett az a Stickies, Skype, Mail, iCal… illetve a Checkbook Pro, amiben azt vettem most az elobb eszre, hogy hianyoznak a szeptember 24 utani lekonyvelt tetelek…
Az elkepzelheto, hogy addig nem save-el a Checkbook, amig ki nem lepek belole, es mivel este mindig Sleep-be kuldom a gepet, es lehet 24-en inditottam el, az azota beirt adatok igy nem lettek elmentve es ez a progi fagyaszthatta le a gepet?  Ez leellenorizheto valahogy? Mielott legyalulom mergemben a Checkbook-ot, mint megbizhatatlan programot… eddig tok jol mukodott es szerettem is.

busman001

busman001
Az összes posztok száma:  327
Csatlakozva  11-07-2008

01 October 2010 01:22

hi, nekem is volt már ilyen többször. Szerintem az történhetett hogy benyomtad a sleepet lehajtottad a gépet, majd utána húztad le a modemet. ha töltőn van a gép akkor ilyenkor felébred, de közben meg lehajtva marad és kicsit bezavarodik. Nem kell aggódni miatta, csak vigyázni hogy sleep közben ne marceráljuk az usb-n rákötött dolgokat.

qttyatti

qttyatti
Csatlakozva  11-08-2006

01 October 2010 16:36

busman001: nem ez lehetett, sosem hajtom le a gepem, valami mas lehetett a gond, de remelem csak egyedi, mert azota is rendben mukodik. Mindenesetre megtanultam, hogy egyes programok a kilepeskor mentik csak az elinditasuk ota tortent dolgokat… szoval sleep elott save and quit a programokbol…

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0