vásárlás

peter.

peter.
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  29-09-2010

29 September 2010 15:48

Sziasztok!

Sajnos 3 év szolgálat után meg kellett válnom szeretett Sony Vaio laptopomtól. És most, egy új gép vásárlása elött állok. Most egy Mac-et szeretnék, mert rengetek helyrõl dícsérik, hogy milyen jó, remekül van optimalizálva. Microsoft termékek is futnak rajta stb… Azt viszont nem írják sehol, hogy a op.rendszer nyelvezetével mi a helyzet. Nekem egy jó ismerõsöm azzal riogat, ha megveszem külföldön (pl. ausztriában) akkor a magyar bill. kiosztás hiánya miatt szörnyen macerás lesz az ékezetek írása… A tisztánlátás végett, hogy is van ez?

Tisztelettel egy Mac újonc!

lll

lll
Az összes posztok száma:  4577
Csatlakozva  17-06-2005

29 September 2010 17:12

Nem lesz az, mert majd felülragasztgatod a billentyűket papírdarabkákkal!
Az oprendszer nyelvének ehhez ugyan semmi köze, viszont ha hordozható gépet veszel, ki is cseréltetheted a kíbordot magyarra.

Batti

Batti
Az összes posztok száma:  247
Csatlakozva  06-02-2006

29 September 2010 17:45

Az oprendszer nyelvezete logikus, jól értelmezhető, kissé rigorózus de ha tudsz angolul (németül, franciául, spanyolul, olaszul stb (kivéve magyarul)) akkor meg fogod érteni.

Ha eddig Windowst használtál, akkor nem értem mi vezetett a Apple-hoz. Az Apple notebookjainak árszintjén már kaphatsz ugyan olyan felszereltségű, ugyan olyan képességű Windowst futtató notebookot. Lényegesen jobb garanciális feltételekkel. A legkisebb ellenállás felé törekvés ugye. De ha a design a fő szempont és MacBook a leginkább tetsző, akkor hajrá. Minden (ismétlem minden) megoldható a Mac-eken. A magyar helyesírás ellenőrzés is. A Word/Excell dokumentumok megnyitása szerkesztése, az outlook levelek és címek importálása is. Papírcímkékkel ne ragaszd felül a billentyűzetet, lehet kapni betű feliratos átlátszó öntapadós billentyűzetcímkéket ( szinte gombokért).

Ha Mac-et veszel, itt a fórumon mindenre megtalálod a választ. Csak keresni kell. Mostanában egyre többet mert a zsolozsmázó droidok itt is teleszemetelik a fórumot és elijesztik azokat akik érdemben tudnának válaszolni.

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

29 September 2010 18:08

Elárulom neked, nagyarcú barátom, hogy egy kereső működését aligha befolyásolja az offok mennyisége.

A topikindítónak meg azt, hogy a kérdésére rengeteg választ találhat(ott volna, ha tényleg keresi), főleg, ha kreatív módon rájön, hogy a fórum keresője viszont nem jó, a google-t kell használni (site:beszeljukmac.com-mal).

Ajánlom még: http://wiki.beszeljukmac.com

Természetesen továbbra is papírcetliket javaslok, lehetőleg félfamentes írólapból, Technokollal felragasztva.

Batti

Batti
Az összes posztok száma:  247
Csatlakozva  06-02-2006

29 September 2010 18:40

Tisztelt nembarátom III

A nagyarcú és a barátom jelzőket egy mondatban egy személyre használni erős eufemizmus. Az őszinte bunkózást tisztább ügynek tartom.

A topik indító valóban kereshetett volna mielőtt topikot indít. Ezért vetettem fel neki a legkisebb ellenállás irányt. Továbbra is fenntartom a transzparens címkék preferálására tett javaslatom.

Viszont most én is szemeteltem egy kicsit.

tade

tade
Az összes posztok száma:  1653
Csatlakozva  22-11-2004

29 September 2010 19:05

Barátaim:) Azt nem értem, ha valaki váltani akar egy uj dologra, és nem ismeri ki magát az ánglius billenytyűzeten, akkor miért nem itthon vesz? Ha az utazást, macerát miegymást +áfát számolom, nem olcsóbb. Ráadásul össze is kell rondítania. Értelme van? Ráadásul a MacBookPro bille… fekete, ezért a fehér vagy ezüst lakkfilcet ajánlom az összerondítására:))

horribleone

horribleone
Az összes posztok száma:  2526
Csatlakozva  04-12-2008

29 September 2010 19:09

A gép árához mérten elenyésző szerintem egy magyar bill. ára. Bár már csak azért is itt venném, mert ha nem muszály ne szedjék szét a gépet csak ezért. Plusz a világító billenytűzet fain dolog :D

arphetamin

arphetamin
Az összes posztok száma:  1041
Csatlakozva  07-06-2010

29 September 2010 19:33

tade - 29 September 2010 07:05 PM

Barátaim:) Azt nem értem, ha valaki váltani akar egy uj dologra, és nem ismeri ki magát az ánglius billenytyűzeten, akkor miért nem itthon vesz? Ha az utazást, macerát miegymást +áfát számolom, nem olcsóbb. Ráadásul össze is kell rondítania. Értelme van? Ráadásul a MacBookPro bille… fekete, ezért a fehér vagy ezüst lakkfilcet ajánlom az összerondítására:))

Nem mondta, hogy ott akarja megvenni. Riogatva van (a macska meg fel van mászva a fára), hogy ha ott veszi, macera lesz a magyar billentyűzet elérése.

tade

tade
Csatlakozva  22-11-2004

29 September 2010 19:46

Ja!!! Akkor tényleg érdemes volt topikot nyitni erről. Ez kb akkor olyan, minha megkérdezném mikor lehet majd iPhone 4-et kapni a T-Mobájlnál. Teljesen költői kérdés nem:))

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

29 September 2010 20:04

Ezért bátorkodtam a cetlis marhasággal reagálni - de a lakkfilc sem lett volna rossz, barátaim :)

arphetamin

arphetamin
Az összes posztok száma:  1041
Csatlakozva  07-06-2010

29 September 2010 20:58

Nem olyan triviáliasat kérdezett, hogy milyen színben kapható a MacBook. Én nem lennék ennyire szigorú egy potenciális sziccserrel…
Ha nem érdekes a téma, úgyis el fog tűnni a süllyesztőben.

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Az összes posztok száma:  4709
Csatlakozva  21-12-2008

29 September 2010 21:12

peter.: Magyar nyelvet tudsz majd telepíteni az nem gond.

Azt a barátodat, aki azt mondta, h német billentyűzetes géppel nem tudsz magyar ékezetekkel gépelni, ne tekintsd többé számítógép gurunak :) A billentyűkre festett karakter független attól, amit kirajzol a képernyőn lenyomáskor, az OS dönti el, hogy mi legyen abból a billentyűből.

peter.

peter.
Csatlakozva  29-09-2010

30 September 2010 03:59

Meg vagyok illetődve! Azt hittem, ezen a fórumon normális, hasznos építő jellegű hozzászólásokkal segítenek (tisztelet a kivételnek)! Ehelyett egyből lenéző és sértő reakciókat kaptam, egy egyszerű és ártalmatlan kérdésre!

A “hozzáértők” meg nyugodtan vitatkozzanak csak tovább arról hogy mivel kell összegányolni a billenytyűzetet filcel vagy papírdarabbal…

sziasztok!

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Az összes posztok száma:  4709
Csatlakozva  21-12-2008

30 September 2010 04:09

peter. - 30 September 2010 03:59 AM

sziasztok!

Ugye ez nem elköszönés volt?
Nem kéne a Mac platformtól elfordulnod, néhány fórumozó miatt, akik folyton arról papolnak, hogy “ezért miért kellett új topicot nyitni?”.

peter.

peter.
Csatlakozva  29-09-2010

30 September 2010 04:24

Továbbra is Mac-et szeretnék, ez nem kérdés! Csak elkeserít, hogy egy, a Mac-témában nem járatos embert, miért kell egyből zrikálni! Gondolom itt a “nagy hozzászólók” óriási tapasztalattal rendelkeztek, és nekik nem voltak “ostoba” kérdéseik eleinte, ha elbizonytalanodtak! Legjobb tudomásom szerint ezek a fórumok ezért vannak, hogy egymást segítség, és nem azért, hogy azon ércelődjenek, hogy miért, és mit kérdez az felhasználó.

tade

tade
Csatlakozva  22-11-2004

30 September 2010 04:47

Peter, ne gondold, hogy ostoba válaszokat kaptál. Szerintem valóban nem érdemes külfüldön gépet venni, ha zavar, hoy a bill… nem magyar. A MacBook Pro billl..-je tényleg fekete, és arra tényleg lakkfilccel lehet ékezetes betüt rajzolni:) A régebbi tipus ezüst, ott az alkoholos filcet ajánlom. Anno nekem is azzal volt kidekorála.
És vedd figyelembe, hogy erre a tényleg nem túl ütős kérdésre, egy nap alatt hány választ kaptál, amiből valóban megtuhattad, érdemes e külföldön gépet venni.  Én ennek örülnék:))

Lemezlovas

Lemezlovas
Az összes posztok száma:  861
Csatlakozva  06-08-2008

30 September 2010 04:52

Tudsz írni magyar karaktereket könnyedén, át kell állítani a billentyűzet nyelvét pár kattintással. Csak meg kell jegyezned, hogy egy pár karakter máshol lesz mint ami a billentyűre van írva. Vagy félfamentes rajzlap / átlátszó matrica / lakkfilc (megfelelő aláhúzandó) használatával megjelölöd őket. VAGY: Itthon veszel gépet! (Én Önnek ezt ajánlom.)

peter.

peter.
Csatlakozva  29-09-2010

30 September 2010 05:01

Valóban! Ha ezt az oldalát nézem a dolgnak, tényleg örvendetes, hogy ilyen gyorsan meglett a válasz.:) Belátom, az lesz a legkézenfekvőbb, ha itthon vásárlom meg a gépet!

Köszönöm a segítségeteket!

Theorba

Theorba
Az összes posztok száma:  3080
Csatlakozva  08-12-2005

30 September 2010 05:44

Peter.

Rossz passzban vannak a fiúk, no.

Remélem, Esőjáró küld Néked egy marasztaló mosolyt!!

(Esőjáró!  Naaa, légysziiiii!)

kevyn

kevyn
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  30-09-2010

30 September 2010 14:51

Szép napot kívánok mindenkinek!
Van egy Apple M2740-es és még néhány db. más típusú “gépem”, amiket el szeretnék adni.
Ha valakit érdekel, jelentkezzen a .(JavaScript must be enabled to view this email address) e-mail címen, vagy 70/425-6205-ös telefonszámon. Köszönöm!
Az árban megegyezünk!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13449
Csatlakozva  27-02-2004

30 September 2010 15:02

= PowerBook 150. Mi van még?

Marius

Marius
Az összes posztok száma:  2569
Csatlakozva  15-07-2006

30 September 2010 17:32

A tobbiekkel ellentetben en pedig azt mondom, hogy egyaltalan nem erdemes itthon megvenned a gepet! A billentyuzetkiosztas atallithao, semmifele hatranyod nem szarmazik majd belole, viszojt az arkulonbseg van annyira markans, hogy nem is kene magyarorszagi beszerzest fontolgatnod, ha van lehetoseged kulfodlrol behozni azt.

mrpe

mrpe
Az összes posztok száma:  217
Csatlakozva  19-02-2008

02 October 2010 16:45

Nekem kb egy hétig tartott mire megjegyeztem, hogy a kilenc darab ékezetes betű merre bújt az előző angol billes gépemen. Emiatt összefirkálni egy masinát ... :)

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1114
Csatlakozva  19-02-2010

02 October 2010 22:46

A minap néztem az osztrákok “Apple Store”-ját, hát nagyon meglepődtem… Itthon miért nem lehet ilyen áron forgalmazni!?(Bocs, magyar forgalmazók, de ez számomra elég érdekes?) Min. 20-40 Ft-os különbség van (erősebb HUF-nál még több…) + ingyenes általában a szállítás. Az iPad-nál ennél nagyobb eltérések is vannak.

sad_Vamp

sad_Vamp
Az összes posztok száma:  635
Csatlakozva  21-08-2008

02 October 2010 23:30

Na szép, igy kell köszönteni az új embereket gratulállok!

másrészt miről beszélgettek, filc, meg cetli meg matrica? minek??! Az első billentyüzetem német volt és csk főleg “angolul” lehetett használni (DOS) aztán. Azóta X éve irok szlovák/cseh billentyüzetekkel magyarkiosztásban… ahhoz télleg értelmi fogyatékosnak kell lenni h ne jegyezzük meg 8 charakter hollétét (öüőúéáű0) főleg h 1 részük pl 1ezik a német kiosztással pl.

mrpe

mrpe
Az összes posztok száma:  217
Csatlakozva  19-02-2008

03 October 2010 00:51

mrpe egyetért sad_Vamp el

Entersprite

Entersprite
Az összes posztok száma:  498
Csatlakozva  10-07-2008

03 October 2010 01:15

Én aszondom vegyé’ külföldön gépet. Olcsóbb, és ha tudsz vakon gépelni, nem a billentyűzetet fogod vizslatni írás közben. Én amúgy a cimkézésre fekete vagy fehér szigetelő szalagból kivágott csíkokból formált számokat/betűket ajánlok :)

Ami pedig a köszöntést illeti, ne búslakodj. Szólj nekik vissza, oszt jóvan. Neten vagy, nem tudnak megverni :D

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  5228
Csatlakozva  31-12-2008

05 October 2010 04:52

...szerintem meg kell tanulni 10 ujjacskával (vakon) gépelni, és jobbra fent elég csak a zászlót kicserélni, észre sem fogod venni a változást…

U.i.: ...a bill cseréjét nem ajánlom, mert csak komplett billentyűzetet cserélnek, az pedig borsos, de nagyon ám!

Tzupi

Tzupi
Az összes posztok száma:  1599
Csatlakozva  24-12-2008

05 October 2010 07:12

én is német billentyűzeten írok, magyar kiosztással :3

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0