Kávéval a magas vérnyomás ellen

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15531
Csatlakozva  19-07-2005

28 September 2010 22:43

Gondolom ennek a cikknek sokan örölni fognak. :)

Görög kutatók szerint azok az idõs emberek, akik naponta egy-két csésze kávét isznak, rugalmasabb vérerekkel rendelkeznek, mint azok, akik ennél kevesebbet vagy többet fogyasztanak.

Az életkor elõrehaladtával vérereink merevebbé válnak, ami megnöveli a magas vérnyomás kockázatát. Az új eredmények arra utalnak, hogy a mértékletes kávéivás ellensúlyozhatja ezt a folyamatot. A korábbi kutatások egymásnak ellentmondó eredményeket hoztak azzal kapcsolatban, hogy a kávé jót vagy rosszat tesz a szívünknek. Az új tanulmány 485, hatvanöt és száz év közötti férfit és nõt vizsgált, akik az Ikaria nevû égei-tengeri szigeten élnek, ahol a lakosság több mint egyharmada megéri a 90. életévét. Christina Chrysohoou, az Athéni Egyetem kutatója elmondta, hogy kutatásuk célja az Ikarián élõ emberek hosszú életének vizsgálata volt. Eredményeit az Európai Kardiológus Társaság kongresszusán hozta nyilvánosságra.

Teljes cikk:
http://www.hazipatika.com/articles/Kaveval_a_magas_vernyomas_ellen?aid=20100915154823

debaj

debaj
Az összes posztok száma:  2831
Csatlakozva  16-12-2007

29 September 2010 00:00

Ez is olyan, mint ahogy napi egy pohár bor teljesen egészséges. A probléma nem ott van, amikor valaki napi egy-két csésze kávét iszik, hanem amikor valaki óránként legurít egyet a automatából a cigi mellé.

losodavid

losodavid
Az összes posztok száma:  900
Csatlakozva  03-03-2006

29 September 2010 00:49

kávé...cigi…aztán sör :)

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

29 September 2010 01:22

és persze az egész elött a mekiben kell enni egy dupla sajtos mcroyalt :D

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1114
Csatlakozva  19-02-2010

29 September 2010 02:00

Így van: a mennyiség a lényeg! Ráadásul egyénenként eltérnek ezek a “mennyiségek”, szóval mindenki azt olvassa ki ebből a vizsgálatból, amit akar…

debaj

debaj
Csatlakozva  16-12-2007

29 September 2010 02:14

“Ray Gibbons, az Amerikai Szív Társaság szóvivője szkeptikusan fogadta a tanulmányt. Véleménye szerint a kedvező eredményeket a görög életmód más tényezői, például a szívnek egészséges mediterrán étrend magyarázza.”

Naja.

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

29 September 2010 02:25

Igen! Ez is az egyénre szabott hatást igazolja. Pl. miért nem híznak az olaszok a sok tésztától? Miért nincs sok májzsugor a boros franciáknál? Stb… Sok múlik az életkörülményeken (sajnos!).

debaj

debaj
Csatlakozva  16-12-2007

29 September 2010 02:34

Igazából ott a probléma, hogy egy sziget lakóit, tehát egy egyedi mikroklímában élő, nagyjából zárt közösséget vizsgáltak a kutatás során. Ráadásul a görögökre különösen jellemző az, hogy ragaszkodnak az “anyaföldhöz”, úgyhogy valószínűleg a szigetlakók családja már generációk óta egy helyen lakik, és a kívülről érkező hatás is minimális. Innentől kezdve a hosszú életük titka a kávéivástól kezdve az étkezésen át egészen a genetikáig, vagy akár a sziget műszerekkel is érzékelhetetlen gravitációs anomáliái hatásáig bármi lehet, sőt ezek együttese is, amiből valamit elveszünk, máris “normalizálódik” az átlagéletkor.

Miután a cikk semmi forrást nem közölt, kérdéses, hogy milyen eredmények születtek a kontrollcsoport vizsgálata során, illetve egyáltalán volt-e kontrollcsoport.

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

29 September 2010 02:42

losodavid - 29 September 2010 12:49 AM

kávé...cigi…aztán sör :)

Nem jó a sorrend! A kávé után a szex jön, majd cigi, és ha már hazament akkor jöhet egy sör.
Garantált a hosszú élet :)

hagel

hagel
Az összes posztok száma:  1003
Csatlakozva  16-01-2004

29 September 2010 02:45

Csókolom, ehhez mint hozzáértő had szóljak egy picit..

Kávé: Évtizedek óta mennek a kutatások a hsználhatóság egyéb formáit tekintve is, nem csak a élvezeti értéke miatt..

Koffein: Kozmetika/helyi vérnyomásnövelők és stimulálók/, gyógyászat!/hatás-felszívódás gyorsítók és vivő komplex/
A kávé zöld kivonata: rák elleni kutatás. Ebben is értek el eredményeket Japán és Angol kutatók. /Gyógyult rákos vagyok, igen, én is beiktattam a kávét igen nagy dózisban!!/
Az immunrendszer stimulációban érdekes módon nem vesz részt egyértelműen a koffein, de a többi érdekes, illékony vegyület igen! (illatok pl.)
Maga a kávé új felhasználási lehetősége nálam a Nordic Walkingban is megy.
Edzés után a keringési rendszer nyugalmi helyzetének kitolása. Célzottan a salakanyagok kiürülése érdekében.
Kizárólag arra alkalmas embereknek.

És minő véletlen a kávé a sport, bemelegítő krémekben is megjelent. :-)

Ma vettem egy kiló szemest, most vettem ki a táskámból. Hogy milyen jó is lesz!!!! :-)

Az pedig igaz, hogy maga nem old meg mindent. Ha az ember nem “tönkrement”/Haszontalan étel+alkohol+cigi+stressz+depresszió+no sport!+kifogások/, és étrendje is rendben van - akkor nagy gond nincs ezzel. Nem kell túldimenzionálni.
Innentől ki miben hisz, az van!

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

29 September 2010 02:48

amúgy a görgönél kb az van mint az olaszoknál japánoknál… sok a halatt esznek nem pedig disznót,marhát…
na meg mondjuk oliva olajba sütnek stb,stb,stb…

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 September 2010 02:52

SolarEclipse - 29 September 2010 02:48 AM

amúgy a görgönél kb az van mint az olaszoknál japánoknál… sok a halatt esznek nem pedig disznót,marhát…
na meg mondjuk oliva olajba sütnek stb,stb,stb…

Naja. És hozzátenném, hogy nagyon sokszor jártam a görögnél de ideges embert még soha nem láttam…....

hagel

hagel
Csatlakozva  16-01-2004

29 September 2010 03:03

/Bazi nagy görög lagzi/

Hogyhogy nem eszik húúúst??

Akkor csinálok neki bírkát!!!

Jó dolog az a szieszta!!! Gondolom dijjaznátok az ötletet a parkolási ellenőröknél!!!!

Hehehehehe!!!!

Nem akarjátok megszavaztatni a “Mi Viktorunkkal!”???

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

29 September 2010 03:56

Ne feledkezzünk meg egy FONTOS dologról: a legnagyobb üzletek közé tartozik: olaj, gyógyszer, KÁVÉ. Hát persze, hogy kellenek a “pozitív” vizsgálatok… Fogadjunk, hogy megint jön az új influenza is, és sokkal erősebben - és most fontosabb lesz oltani még a tavalyi oltottaknak is. Hiába, hogy végül is kevesebb áldozat volt, mint szokott az influenzáknál. És sorolhatnám…

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 September 2010 03:59

Az örök kételkedő :)

odeon

odeon
Az összes posztok száma:  1241
Csatlakozva  05-01-2008

29 September 2010 05:06

Egy optimistát nem érhet kellemes meglepetés.

(Úgy emlékszem “Murphy törvényei”)

hagel

hagel
Csatlakozva  16-01-2004

29 September 2010 05:15

Múlt évben hatalmas bukta volt a flu elleni védőoltás…

Csupán egy valami nem derült ki, és erről ma is hallgatnak: Hol a pénz/ünk!/ komámasszony!!!

Mit dobtunk ki az ablakon erre???
/Nem volt annyira röhelyes (csak a hír felfújása!)az a kb 10-20 emberhalál nálunk, ha mellétesszük mennyien halnak meg az utakon közlekedési balesetben ez idő alatt!!!/

Figyelem elterelés…

Idén mivel leszük beetetve???

Biztos, hogy nem kávéval! Hehehehe!!!!

Fmaci

Fmaci
Az összes posztok száma:  49
Csatlakozva  27-04-2004

29 September 2010 13:18

Ezek szerint szerinted is hülyeség pénzt költeni a kis valószínűséggel bekövetkező nagy bajok előzetes kárenyhítésére.
Gondolom a biztosítás is valamilyen összeesküvés, hogy pénzt vegyenek el mindenkitől, aki fizeti, de mégse éri kár.

Marius

Marius
Az összes posztok száma:  2569
Csatlakozva  15-07-2006

29 September 2010 13:56

Fmaci - 29 September 2010 01:18 PM

Ezek szerint szerinted is hülyeség pénzt költeni a kis valószínűséggel bekövetkező nagy bajok előzetes kárenyhítésére.
Gondolom a biztosítás is valamilyen összeesküvés, hogy pénzt vegyenek el mindenkitől, aki fizeti, de mégse éri kár.

Ez valojaban legnagyobb reszben tenyleg igy van.

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

29 September 2010 14:12

Itt az arányokról van szó! Nem érdemes túlbiztosítani a dolgokat (persze alul sem!). Szerintem is fenntartással kell fogadni az ilyen típusú dolgokat. /Azért pl. a biztosítók is tudnak “sírni”, mikor sok a káresemény, persze nyugalmas hónapokban, felhasználó szempontból szerencsésebb években nem esik szó az óriási extraprofitokról…/

hagel

hagel
Csatlakozva  16-01-2004

29 September 2010 15:24

Így szép az élet!!!

Néha azért sírni is kell! /nyilvánosan, bulvárlapok címoldalán - ügyesen fotózva../

Hehehehe!!!

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

29 September 2010 15:25

Marius - 29 September 2010 01:56 PM
Fmaci - 29 September 2010 01:18 PM

Ez valojaban legnagyobb reszben tenyleg igy van.

Ha valamire, akkor épp a kis valószínűséggel bekövetkező nagy bajokra érdemes biztosítást kötni, ellenben a nagy valószínűséggel bekövetkező bagatell gondokra kevésbé. Ez utóbbira inkább bizonyos saját tartalékkal kellene rendelkezni…

A nagy valószínűséggel bekövetkező nagy bajokat viszont a legjobb elkerülni. Pl. ha nem tudsz repülni, ne repülj! :)

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

29 September 2010 16:20

Vissza a kávéhoz: Szerintem ez az egyetlen “élvezeti szer”, amivel kapcsolatban hosszútávú káros hatást nem bizonyítottak, ezt azért el kell ismerni. De azért jó lenne egy pár hektár kávéültetvény valahol jó helyen… Kinek mi a kedvenceTényleg, Frei kávézót vagy kávét próbáltatok már?

hagel

hagel
Csatlakozva  16-01-2004

30 September 2010 01:39

Én kb 400 féle kávét próbáltam ki, kóstoltam meg…..Megállapíthattam, hogy ettől függetlenül az igazi vérprofinak mondott kávés cégeknél is vannak pocsék kávék.
Frei: Csak a csodás gépeiken jönnek le azok az aromák.
Amúgy jó! Sokkal minőségibb, mint egy internetező sétákávés Company.
Életem legpocsékabb kapucsínóját ott kaptam a héten. /Leendő párom imponálni akart.. :-)/
Az Americanojuk ellenben remek volt!

Még mindig Molinari és Vescovi-t keresek, mert isteniek. /na persze inkább megvenni, nem a kávézókban inni, mert az vérciki!! Simán szart kapsz, drágán!/

De! Otthonra:
Lidl: Kenya-Kolumbia-Gvatemalai kávéja meglepetés! És minő véletlen a saját márkás Gold is “sokkalsokkal jobb” mint azOmnia!!
Illetve a gyártói leírás alapján a Penny!!!ben vettem egy olasz származású, olasz pörkölésű kávét… POTOM áron!
Ami most egy kilója 1200 volt csak.
No, szóval ez is igen izgalmas és korrekt kávé lett nálam. Nagyom megéri a pénzét!!!!
Magico - Espresso a neve.. Kilós, szemes.

Ami égés volt: IKEA fertréd kávéja..
Olasz??? Hát erőtlen, vérszegény, és halvány.
Mint egy albinó néger..
Amit pedig a étteremben lehet kapni…
Szerintem összeégette az automatájuk… Simán lehet koppasztani vele!!!

Bécsi kávé és német kávépárnás Douwe Egberts vagy átfolyatós kévés ügyben ne keressetek. Azok nekem nem kávék…
Az Aldiban sem szabad kávét venni, “csakha kifejezetten az egyenízű kemény vonalat csíped”, vagy vendégségbe lesz! Hehehe!!!

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

30 September 2010 13:22

Szép leírást kaptunk… Köszi! Frei-nél ittam finom “szivar” ízű kv-t (sajnos nem tudom a nevét) - azt hiszem, szivarleveleken préseli át, és chiliset is, a forró csokijukért meg nagyon odavoltak a gyerekeim. Tudom, hogy az igazi kv-sok nincsenek oda az aromásítottakért, de szerintem ezeket érdemes megkóstolni. Amit a Spar-ban lehet kapni a kv-jukból, azok megint más fajták, eddig azok is bejöttek. A Müller-ben volt korábban egy nagyon szuper szemes Bio-KV, de valamiért eltűnt. A Lidl-t majd kipróbáljuk, köszi az ötletet!

hagel

hagel
Csatlakozva  16-01-2004

01 October 2010 14:52

Asszem dohány-dió izűre hajazó aromákra gondoltál.
Olyan kávé van a hazai piacon aminek kimondottam dohányos-diós ize van.
Ezt úgy kell elképzelni, mikor a dióbél barna vékony héját izleled: Egyértelműen más az aromája, mint a csontfehér húsnak!! Na ez az aroma lenne az - ami azonnal orbavágja az embert ha kóstolja!
Hogy miért vágja orba az embert?? Nos, az ízaromák úgy érik el a maximumot, ha a szaglás is kiséri!
Ez a gyártó a Mokambo. Annak is valamelyik piros csomagolású prémium kivitele. Kérdés az, hogy létezik-e még a cég a piacon! A válság kishijján kihalasztotta a cégek felét. Elképesztő elbocsájtások voltak mindenhol.

Müller: Ép tegnap voltam náluk vásárolni és meglepődtem. fejre van állva az egész. Rendezik át most is. Semmi sincs ott, ahol eddig volt.
Kávé. Az övék a Sequila francia kávé.. Nem nagy szám… Van ennél jobb is.
Malongo (francia) biokávéit ajánlom, ha feltétlen bio kell, és megint kanyarodjunk vissza a Molinárihoz. Az a cég aki a Molit forgalmazta, most ezzel bótol. Újraszerveződtek és dolgoznak. A Gaggia és a Dyson/a porszívók is az ővék még/
Korrektek - főleg ha rám hivatkoztok! Hehehe!!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0