Final Cut Pro render probléma

teri27

teri27
Az összes posztok száma:  109
Csatlakozva  24-05-2006

28 May 2010 21:52

a következõ a probléma:

Final Cut-ban, ha valamit renderelni kell, mert nem tudja valós idõben kijátszani a gép a videot (pl valamilyen effekt miatt), renderelés után azon a szakaszon, ahol rendereltem, csak szürke képernyõt látok.

gép: Mac Pro 2.66 GHz Dual-Core Intel Xeon

OS X 10.6.2., Final Cut Pro 7.0.1.

_

_
Az összes posztok száma:  1502
Csatlakozva  05-09-2008

28 May 2010 23:18

ez erdekes..

1) milyen filtert dobsz a problemas shot-ra?
2) ⌥+P -vel vagy ⌥+8 (quickview) -al normalisan lejatsza a nemrenderelt, de szurokkel ellatott problemas reszt? (az nem baj ha akadozva, de legalabb nem szurke?)
3) a rendereles elott, ha peldaul in-outtal bejelolod azt a szakaszt es exportalod akkor az exportalt movie nem szurke?
4) Hol tarolod a render file-kat?

teri27

teri27
Csatlakozva  24-05-2006

28 May 2010 23:30

1. filtertől független, átmeneteknél is előfordul, a lényeg, hogy renderelni kelljen.
2. igen, úgy kijátsza (akadozva)
3. de, az is szürke
4. belső 3 x 1 Terás RAID-en

+ nem minden esetben történik ez

_

_
Csatlakozva  05-09-2008

29 May 2010 00:08

teri27 - 28 May 2010 11:30 PM

....
+ nem minden esetben történik ez

mindegyik sequence tomoritesnel (codec) ez merul fel?

teri27

teri27
Csatlakozva  24-05-2006

29 May 2010 00:26

kösz a megoldást!

a codec volt elállítva

_

_
Csatlakozva  05-09-2008

29 May 2010 00:44

aha.. en mar rosszabbat vartam es meg a valaszod elott elkezdem felpakolni a QT mappam masolatat mukodo tomoritesekkel..)
Na mind1. azert mar felteszem. Nalam mar ketszer elofordult hogy le kellett cserelnem a korabban mukodo qt component-et. http://www.megaupload.com/?d=J5TCPCBF
Nem sok tomorites, de a MBP-n nem szoktam vagni.

Valis

Valis
Az összes posztok száma:  158
Csatlakozva  23-06-2009

29 May 2010 22:51

Ha már így felmerültek a codekek
iMovie kiírja h hiányzik egy quicktime komponens, ezért a hd videókat nem tudja lejátszani, mármint amit kamerából rárakok anyagot képet nem, de a hangot gond nélkül lejátsza (ez előtt nem volt gond). Ez nem is lenne gond, csakhogy mint kiderült a final cut is ezt a codecet használhatja, mert ott sincs kép. Próbáltam keresgélni neten is, quicktime X-et újrarakni, de nem tudtam, illetve nem találtam megoldást. Valakinek ötlet?

_

_
Csatlakozva  05-09-2008

30 May 2010 00:20

Valis - 29 May 2010 10:51 PM

Ha már így felmerültek a codekek
iMovie kiírja h hiányzik egy quicktime komponens, ezért a hd videókat nem tudja lejátszani, mármint amit kamerából rárakok anyagot képet nem, de a hangot gond nélkül lejátsza (ez előtt nem volt gond). Ez nem is lenne gond, csakhogy mint kiderült a final cut is ezt a codecet használhatja, mert ott sincs kép. Próbáltam keresgélni neten is, quicktime X-et újrarakni, de nem tudtam, illetve nem találtam megoldást. Valakinek ötlet?

Ezt nem ertem.
1) kamerarol “rarakni”? Szabad pontosabban? Ingest (szalagmentes) vagy capture-rol (kazetta) van szo? Ha szalagmentes, akkor egyszeruen kartyarol akarsz konvertalas nelkul behuzni(importalni) a projectbe valamilyen (peldaul *.MTS m2t stb ) file-t? Vagy az ingest (es transkodolas) utan nem olvassa el a sajat kodolasat az iMovie? Vagy kulso programmal konvertalod a forrast quicktime movieba? es ha igen akkor milyen codecbe konvertalod?
2) “..(ez előtt nem volt gond)..” - Mi elott?

Minden program (kivetel peldaul a Color, Smoke stb) az osszes, rendszeren telepitett codecet tudja importalni es/vagy exportalni (mivel a rendszer Qt motorjat hasznalja).
Ugy a FCP

mint peldaul a Nuke

Az iMovie amilyen ostoba persze lehet hogy meg ezekben a dolgokban is valami sajatos grimasszal rukkol elo, de az iMovie erzekeny lelkivilaga megerteseben en sajnos segiteni nem tudok Neked. Mert nem ismerem (igaz nem is akarom megismerni)
Mas esetben, normalis programok eseteben ha a macintosh HD/library/quicktime mappat feltoltod normalisan mukodo codec-kel (mint peldaul amit az elozo bejegyzesembe feltuntettem) akkor siman mukodniuk kell.
(elotte azert biztonsag kedveert egy biztonsagi masolatot erdemes kesziteni a mar meglevorol)
Az ingest-tel kapcsolatban pedig- a Final Cut Pro-val keves problema merul fel ha szalagmentes kamerarol normalisan ingest-telsz Log&Transfer;-rel es vidaman dolgozhatsz ProRes-be kergetett anyagoddal. Nem tudom, hogy mibe transcode-olja az iMovie a forrast. Ha AIC -akkor azt is elfogadja a FCP. A szalagos kamerakrol capture-olt anyagokkal pedig mar nem is emlekszem mikor hallottam utojara, hogy valakinel problema merult fel..

Valis

Valis
Csatlakozva  23-06-2009

30 May 2010 16:40

1. Canon HG 20, HDD-s konvertálás nélkül iMovie beolvassa és importálja. MTS m2t vagy hasonló a formátuma amit írtál. (Tényleg nem tudtok egy konvertáló progit ami ismeri ezt, mert a final cutba már nem tudok importálni kameráról. Amúgy MPEG streamclipet használok, de az ha minden igaz nem viszi. Na tehát a saját kódolását nem ismeri fel az iMovie.
2. Nem tudom mielőtt, egy ideig ment az elején (kb fél éves mac tulaj vagyok), aztán valószínüleg valamit feltelepíthettem ami bekavart, de mivel régen volt így esélytelen h tudjam.

Na utólag elolvastam az írásod második felét. Az iMovie engem sem érdekel, csak anno azzal importáltam az anyagot, és azt final cut-al sem tudtam megnyitni. De akkor megpróbálom azzal importálni, akkor lehet, hogy egyből jó lesz. Köszi a segítséget.

Valis

Valis
Csatlakozva  23-06-2009

30 May 2010 19:39

Sajnos nem engedi letölteni amit belinkeltél

zoombeee

zoombeee
Az összes posztok száma:  881
Csatlakozva  29-01-2007

30 May 2010 20:54

Valis - 30 May 2010 07:39 PM

Sajnos nem engedi letölteni amit belinkeltél

Szia, írd be a jobb felső sarokba lévő kódot a mellette lévő üres négyzetbe. Az enter leütése után elindul egy visszaszámlálás. Miután a nullához ért a számláló, klikk a REGULAR gombra, s ha minden igaz, indul a letőltés.

Valis

Valis
Csatlakozva  23-06-2009

30 May 2010 20:56

Most már ok, csak eddig azt írta h nem elérhető a fájl.

halbandi

halbandi
Az összes posztok száma:  188
Csatlakozva  27-09-2006

09 March 2011 19:51

Üdv,

A következő a problémám:

MBP 2.53 C2D, 4gb, 500gb usb hdd, FCP 7.0 - pro res422 hq anyag

MB looksban fényelem az anyagot + colorista, a snittek felett narancssárga csík. ez eddig oké.
nyomok egy alma+R, elkezdi számolni de a proci valamiért nem pörög úgy ahogy “kéne”. kb. 55-78% között mozognak a magok. rendernél nem kéne legalább 80% fölött darálni a gépnek? esetleg valami beállítás hiba vagy ez normális ennél a konfignál?! (tudom, nem egy erőmű de ez van jelenleg..)

okosítsatok meg!
köszi!

_

_
Csatlakozva  05-09-2008

10 March 2011 04:42

halbandi - 09 March 2011 07:51 PM

Üdv,

A következő a problémám:

MB looksban fényelem az anyagot + colorista, a snittek felett narancssárga csík. ez eddig oké.
nyomok egy alma+R, elkezdi számolni de a proci valamiért nem pörög úgy ahogy “kéne”. kb. 55-78% között mozognak a magok. rendernél nem kéne legalább 80% fölött darálni a gépnek? esetleg valami beállítás hiba vagy ez normális ennél a konfignál?! (tudom, nem egy erőmű de ez van jelenleg..)

okosítsatok meg!
köszi!

Hi,
Szerintem nem a legrosszabb mutato igy sem (55-78%).Persze nem ismerem a rendszeredet.
Vannak bizonyos lehetosegek tuningolni a FCP szamolasat (en sem pooch vagy pl compressor clusterre gondolok) hanem render-re. De nehany, mar a rendszer file-ok atirasat is koveteli es veszelyezheti a FCS stabil mukodeset.
A Pro-Apps-Dev mailing list-en sokszor felmerul hasonlo kerdes. Nezd meg az archivumot, vagy tedd fel kerdesed ott is. Es peldaul Darrin, Paul, Helena (Apple, Cupertino) vagy a tobbiek valaszolni fognak.
1)nekik hivatalosan jogukban all nyilvanosan is valaszt adni olyan kerdesre ami az eredeti FCP file-k (esetleges) atirasaval kapcsolatos.
2) sajnos tilos a korabbi Apple mailing list bejegyzeseket/eszmecsereket es peldaul linkeket atpostolni. (de ez minden mas,peldaul- Apple oktatoi vagy mas mailing list tartalmara is igaz)

Amugy altalaban az Apple mailing list-ek nyilvanosak (kivetel peldaul az oktatoi), ingyenesek es fel lehet iratkozni.Es az esetek 99% ban (mint a http://bugreporter.apple.com eseteben is) a temaban jartas/temaert felelos Apple munkatars is figyelemmel koveti es valaszt fog adni az ott feltett kerdesedre.

halbandi

halbandi
Csatlakozva  27-09-2006

10 March 2011 04:51

Köszönöm a seítséget! Ránézek a mailing listekre.

Chili

Chili
Az összes posztok száma:  398
Csatlakozva  15-02-2009

10 March 2011 13:58

halbandi - 09 March 2011 07:51 PM

nyomok egy alma+R, elkezdi számolni de a proci valamiért nem pörög úgy ahogy “kéne”. kb. 55-78% között mozognak a magok.

Ez „csak” egy notebook, ne várj tőle többet.

_

_
Csatlakozva  05-09-2008

10 March 2011 15:37

Chili - 10 March 2011 01:58 PM

Ez „csak” egy notebook, ne várj tőle többet.

egyetertek.

halbandi: arra azert felhivnam a figyelmedet, hogy Pro-Apps-Dev mailing list a fejlesztoknek szol. Ez nem support a kezdo felhasznaloknak. Szoval szerintem a kerdest es ugy fogalmazd meg, hogy milyen megoldasokat ismernek a jelenlevok a render felgyorsitasahoz. Peldanak megemlitheted az esetedet gepeddel es a Colorista-val. De vigyazz, mert reklam (es antireklam) nem megengedett es az Apple munkatarsakon kivul a mailing listen van az osszes plugin fejleszto ceg (tobbek kozt a Redgiantsoftware csapata) is.

teasütemény

teasütemény
Az összes posztok száma:  56
Csatlakozva  29-06-2008

27 February 2012 15:25

sziasztok

FCP 7-tel szeretnék .mov (Canon 550D) és .mp4 (GoProHero2) clippekkel dolgozni, de nem szeretnék minden mp4 esetében renderelni

ha csak simán átkonvertálom az mp4 fájlokat mov-ba, még mindig renderelnem kell

mit tegyek, hogy ne kelljen renderelni ?? valaki dolgozik-e hasonló anyagokkal ?? hogyan szoktátok megoldani ??

előre is köszönöm a segítséget !!

zoombeee

zoombeee
Csatlakozva  29-01-2007

27 February 2012 21:40

Nem tudom, hogy milyen gépet használsz, és mennyi videósávon dolgozol: ezektől sok függ.
Amúgy a helyedben lehet, hogy ProRes-t használnék.(Compressor-al kódolhatsz…)
A GoProHero2 ha jól tudom, viszont csak 30 fps-ben rögzít: ezért ugyanolyan kódolást használj, mint a 550D-ben rögzített fileoknál. Szóval mindkét videónál a kódolt anyag fps-a egyezzen meg.

halbandi

halbandi
Csatlakozva  27-09-2006

28 February 2012 01:32

Én rendszeresen dolgozok MOV és MP4 (akció kamerák) anyagából. Nincs még egy dolog amit jobban rühellek mint a renderelés!
Ezért hívom segítségül minden esetben az mpeg streamclip-et. http://www.squared5.com/ ingyenes cucc!
Szinte bármiből konvertál bármit és nagyon gyorsan - kihasználja a magokat teljesen (C2D). Jó, hogy van benne batch mód…

zoombeee

zoombeee
Csatlakozva  29-01-2007

28 February 2012 04:15

Ahogyan halbandi írta, az mpeg streamclip is egy jó cucc.
Én is sokszor használom, jó kis app.
Remélem tudtunk segíteni teasütemény.

teasütemény

teasütemény
Csatlakozva  29-06-2008

28 February 2012 17:05

nagyon köszönöm a segítséget mindkettőtöknek !!

megvan az mpeg streamclip, de még mindig nem megy a dolog - balfék kezdő vagyok a beállítások tekintetében

amit állítok az mpeg streamclipben: fps azonos legyen ill. a 16:9-et szoktam még beállítani ...
esetleg tudok még mondani valamit, amit nem csinálok megfelelően - vagy amit még állítsak át ??

egyébként egy gyenge fehér macbookot használok, 1 illetve 2 sávban dolgozok (jellemzően inkább 1-ben)

teasütemény

teasütemény
Csatlakozva  29-06-2008

28 February 2012 17:14

bocsánat - a probléma megoldódott !!!!!!

a H.264-et nem állítottam át : D

mégegyszer köszönöm a segítséget és a türelmet

Norex

Norex
Az összes posztok száma:  90
Csatlakozva  08-01-2008

01 November 2014 19:32

Üdv! Final Cut Pro X-t használok. A fő rendszerem és maga Projektek, Eventek (fájlai) egy 600 MB/sec irás/olvasás SSD van 500 GB. Az anyag, amivel dolgozom egy belső SSHD-n van, ami olyan 200 Mb/sec irás/ olvasás képes. Egy Hackitosht használok, aminek a paraméterei a következők Intel Core i7-3930K 3.2GHz(3,8), 32 GB RAM 2166 MHZ, GTX 780 Titanium 3GB. Mavericks-t használok, és a problémám az a következő lenne. Ha a videónál egy teljes Zaj csökketést használok, mind9ssze 30-35% a processzor kihasunáltsága. Ha stabilizálok, vagy akár mi mást csinálok 60-70%. Mit kell csinálnom, hogy ennél gyorsabb legyen. Mert igy 2 napig is megy a gép kb 2 óra zaj csökkentésért.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13362
Csatlakozva  27-02-2004

02 November 2014 07:18

Ha a programban nem lehet állítani a procihasználatot, nem tudsz mit tenni. (?)

Norex

Norex
Az összes posztok száma:  90
Csatlakozva  08-01-2008

02 November 2014 09:37

De az kéne, hogy legalább annyira használja a procit, mint más egyéb műveleteknél. Egy programról van szó. Egyforma a hozzáférésük, csak ennél a műveletnél, alacsonyabb a kihasználtság.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13362
Csatlakozva  27-02-2004

02 November 2014 14:10

Azt tudja, amit beleprogramoztak. Az Apple szoftverei távolról sem tökéletesek.

tommyrs

tommyrs
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  11-10-2012

21 October 2019 07:01

Sziasztok egy renderelési problémával fordulok én is hozzátok. FCPX- et használok 10.3.4-et. FullHD videókat vágok vele eddig teljesen meg voltam vele elégedve de az utóbbi két kis videóm alkalmával előjött egy elég érdekes hiba. Csak a fotóknál jön elő random a jelenség, amikor exportálom az egész videót néhol a fotók rózsaszín és zöldes csíkokban pompáznak… A videó snittekkel semmi baj nincs, a képeken ken burns van… Importáláskor minden másoltatok vele a projektbe és ssd-n vannak az anagyok!

Szerintetek mitől lehet ez a probléma?

tommyrs

tommyrs
Csatlakozva  11-10-2012

21 October 2019 08:35

Ilyen a jelenség…

tommyrs

tommyrs
Csatlakozva  11-10-2012

21 October 2019 08:36