BM. Fotós kör

Neo19

Neo19
Az összes posztok száma:  3222
Csatlakozva  19-08-2006

21 October 2009 01:47

na gyűlünk:)

zsoltu

zsoltu
Az összes posztok száma:  2101
Csatlakozva  25-11-2003

23 October 2009 04:30

Mi a Szőke Bandival csinálunk egy ilyesmit. estiskola.hu
névvel, arccal, leckékkel, találkozókkal, rádióval, szóval működik. ha van kedvetek, gyertek. egy lehetőség.

zandirham

zandirham
Az összes posztok száma:  1207
Csatlakozva  21-02-2006

23 October 2009 21:49

Halihó!

Voltam a Zorbas-ba és biztosra megbeszéltem a nov. 7-et. Délelőtt 11-től fotós buli aztán 14 órától BeszMac tali.

Neo19

Neo19
Csatlakozva  19-08-2006

25 October 2009 00:01

Zandirham: örömhír.

Ha már fotós kör, veszem a bátorságot és belinkelném a 4 legújabb portrémat amit készítettem egy kis kommentezésre. Szívesen fogadok vagy flickr-n vagy itt véleményt, h mi jó mi rossz stb…

http://www.flickr.com/photos/neo19/sets/72157622651207480/

köszi:)

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

25 October 2009 00:36

Ági2 című fotód tartalmazza szerintem a követendőket. Jó! Vagyis majdnem. Személy szerint a retus fáradságosabb de jobb eredményt hozó módját szoktam választani e helyett a “gumiarc” effekt helyett amit ráadtál a fotóra. Ez az effekt nagyon mű hatást kelt, ugyanakkor egyes dolgokat amiket talán jó lenne eltüntetni mégsem tüntet el. Nem tudom mennyire tudatos a geometriai formák követése a fotóidon, ezen a fotón. Ott van az a háromszög ami érdekessé teszi az elrendezést. Bővebben személyesen kifejtem ha akarod. Csak így tovább!

Neo19

Neo19
Csatlakozva  19-08-2006

25 October 2009 00:39

Zandirham: köszönöm, na majd talin kíváncsian várom a bővebb kifejtésedet.

mekrefel!

mekrefel!
Az összes posztok száma:  611
Csatlakozva  15-12-2005

25 October 2009 03:39

Mi lesz a program az összejövetelen? Azaz mi lenne a cél? (Már bocs, hogy megint kötözködök, de ez szerintem egy eléggé lényeges kérdés.) Az rendben, hogy találkozunk, meg ismerkedünk, meg minden, de azután? Eszünk egy-egy görög tálat kétezerér’, oszt jóvan?

marorion

marorion
Az összes posztok száma:  170
Csatlakozva  28-10-2008

25 October 2009 04:44

mekrefel! - 25 October 2009 03:39 AM

Mi lesz a program az összejövetelen? Azaz mi lenne a cél? (Már bocs, hogy megint kötözködök, de ez szerintem egy eléggé lényeges kérdés.) Az rendben, hogy találkozunk, meg ismerkedünk, meg minden, de azután? Eszünk egy-egy görög tálat kétezerér’, oszt jóvan?

lefotózzuk a görög tálat :)

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

25 October 2009 04:59

Ok, akkor megyek! Fényképezőgépet vigyek? Görög csajok lesznek, meg ouzo? :)

Tzupi

Tzupi
Az összes posztok száma:  1599
Csatlakozva  24-12-2008

25 October 2009 05:33

inkabb a csajok legyenek ,mer autoval megyök, osztán csuahjja :D

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

25 October 2009 06:01

Hé! A csajok stipi-stopi! Én vettem észre előbb! :)

Tzupi

Tzupi
Csatlakozva  24-12-2008

25 October 2009 06:02

:( mind? :D

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

25 October 2009 16:36

...hogy mi lenne a program? Csak rajtunk múlik. Akár rendezhetünk tárgyfotózást is. Fotózzuk le a kaját. :D

Szerintem jó lenne ha lennének ez ügyben javaslatok. Az enyém a következő:
-Bemutatkozás. Mindenki elmondja, hogy szerinte hol tart a fotózásban, hova szeretne eljutni és, hogy mit vár ettől a fotós körtől.
-Lehetőségek közös fölmérése.
-Program készítés. Megbeszélnénk, hogy az elkövtekező találkozóknak milyen legyen a tematikája és, hogy mik történjenek egy egy ilyen összejövetelen.

Én ezekre gondolok nagyon vázlatosan. Nektek mi az elgondolásotok?

marorion

marorion
Csatlakozva  28-10-2008

25 October 2009 18:05

zandirham - 25 October 2009 04:36 PM

...hogy mi lenne a program? Csak rajtunk múlik. Akár rendezhetünk tárgyfotózást is. Fotózzuk le a kaját. :D

-Bemutatkozás. Mindenki elmondja, hogy szerinte hol tart a fotózásban, hova szeretne eljutni és, hogy mit vár ettől a fotós körtől.
-Program készítés. Megbeszélnénk, hogy az elkövtekező találkozóknak milyen legyen a tematikája és, hogy mik történjenek egy egy ilyen összejövetelen.

Programot illetően, szerintem úgy kéne, hogy akár csak minden összejövetel végén megbeszéljük a következő találka témáját, pl. portréfotók, hasznos fotós tartozékok, objektívek, stbstb… és ez ilyen “minden amit (kiválaszott téma)-ról tudni kell” megbeszélés alapján menne. aki készül az tartana előadást, akik szakavatottabbak a témában hozzászólnak, kiegészítik. akik meg full kezdők /gondolok itt magamra/ csillogó szemmel figyelnek és jegyzetelnek :D.
Fontos, hogy inkább legyen életszagú, mintsem netről letöltött pdf felolvasása :), mert ugye a személyes tapasztalat megosztása többet ér mint a papírforma.

Meg ugye rengeteg idő azzal is el fog menni, hogy egymás felszerelését csodáljuk/próbálgatjuk… már előre látom:)

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

25 October 2009 18:15

Eszembe jutott még valami. Ha érdekli a társaságot szivesen beszélnék a “szép” fotóról. Milyen a szép fotó? Lehetne ez egyfajta beszélgetés indító is erről a témáról.

fenrir

fenrir
Az összes posztok száma:  2110
Csatlakozva  04-04-2007

25 October 2009 18:26

Nekem tetszik.

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Az összes posztok száma:  7062
Csatlakozva  09-07-2005

25 October 2009 18:35

zandirham - 25 October 2009 06:15 PM

Eszembe jutott még valami. Ha érdekli a társaságot szivesen beszélnék a “szép” fotóról. Milyen a szép fotó? Lehetne ez egyfajta beszélgetés indító is erről a témáról.

Jájj, nem egyből bele a mély vízbe, de egyenesen betoncsizmával a Marianna-árok fenekére :D

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

25 October 2009 19:22

EDM - 25 October 2009 06:35 PM
zandirham - 25 October 2009 06:15 PM

Jájj, nem egyből bele a mély vízbe, de egyenesen betoncsizmával a Marianna-árok fenekére :D

:)

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

25 October 2009 23:46

Na fotósok! A tanulás után jöhetne a gyakorlat. Megmutathatjátok, hogy mit tudtok!
7. én 13 órakor BVSC stadion. Magyaroszági Amerikai Football döntő.
Nem kell szeretni, de sport. Van fény mert 13 órakor lesz. Vannak színek, gyorsaság, mozgó ember, és meg kell próbálni elkapni azt a pillanatot ami érdekes. Vannak pom-pom lányok, lehet őket is fotózni. Lehet portrét a srácokról és lányokról. Minden méretű obihoz lehet témát találni.
Az elkészült képeket később CD-re másolva el kell juttatni a csapatokhoz. De ha ideadjátok, majd én lerendezem

fenrir

fenrir
Az összes posztok száma:  2110
Csatlakozva  04-04-2007

25 October 2009 23:48

Acsi001 - 25 October 2009 11:46 PM

Na fotósok! A tanulás után jöhetne a gyakorlat. Megmutathatjátok, hogy mit tudtok!
Nem kell szeretni, de sport. Van fény mert 13 órakor lesz. Vannak színek, gyorsaság, mozgó ember, és meg kell próbálni elkapni azt a pillanatot ami érdekes. Vannak pom-pom lányok, lehet őket is fotózni. Lehet portrét a srácokról és lányokról. Minden méretű obihoz lehet témát találni.
Az elkészült képeket később CD-re másolva el kell juttatni a csapatokhoz. De ha ideadjátok, majd én lerendezem

Beugró van?

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

26 October 2009 00:12

Acsi001: A srácok nem érdekelnek, de a pom-pom lányokat vállalom! Csak őket!
Aztán megmutatom, hogy mit tudok!
:)

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

26 October 2009 00:27

fenrir - 25 October 2009 11:48 PM
Acsi001 - 25 October 2009 11:46 PM

Beugró van?

Beugró nincs, ill. nem lenne. De az aznapi sok program miatt inkább törölve.
Ütnék egymást. Next time jövőre. Addig legalább profik lesztek :-)

Tzupi

Tzupi
Csatlakozva  24-12-2008

26 October 2009 00:36

zandirham - 25 October 2009 04:36 PM

en kb valami ilyesmit vártam :)

richardk

richardk
Az összes posztok száma:  522
Csatlakozva  13-01-2009

26 October 2009 00:47

sziasztok
bocs hogy belerondítok a topikba, csak lenne egy nagyon sürgős kérdésem, és látom hogy itt van most élet:
Nem tudjátok, hogy Krakkóban van-e Apple Store, és hogy hol? vagy hol tudnám megnézni? Mert sehol sem találom :S

köszi!

Tzupi

Tzupi
Csatlakozva  24-12-2008

26 October 2009 00:53

mwaha, esetleg az azonnali kerdesek topik? :D

richardk

richardk
Csatlakozva  13-01-2009

26 October 2009 00:53
Tzupi

Tzupi
Csatlakozva  24-12-2008

26 October 2009 01:16

nem tudom, de ha talán neki való topikba tetted volna, akkor máris lenne válasz :)

talán amugy ez : http://www.cracow-life.com/shop/shops_details/324-RCS_Computers

Hogy egy kis ON is legyen. Nézegettem a blogodat, és a 15dik oldaltól, kb használhatatlan, mert 1.5-3.5MB-s képek vannak feltöltve.

Én leszedném az összeset, betömöritenem (100-150k-ra), és újra fel :)

richardk

richardk
Csatlakozva  13-01-2009

26 October 2009 01:44

jaja, tudom, de 1, elég sok idő lenne az egész, 2, nemsokan nézik a 15. oldalig sem :)

richardk

richardk
Csatlakozva  13-01-2009

26 October 2009 01:44

nemnagyon találtam megfelelő topikot sem :)

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

26 October 2009 02:22

Off:
Ricsi:
Úgy látom, neked semmire sincs időd: sem a képek méretezésére, sem egy bolt keresésére…
Mindkettő megvan kb. 3 perc alatt.

On:
Nekem pont ez a bajom ezzel a kezdeményezéssel: első ránézésre csupa jó és értelem, meg királyság. De jobban megnézve még most sem világos, hogy ez egy iskola akar lenni, vagy egy önképzőkör, vagy egy szakkör (nem ugyanaz!), vagy egy laza klub. Mert itt van a lényeg, és mi, érdeklődők ez alapján tudjuk eldönteni, hogy érdemes-e a Zorbában kötelezően fogyasztani egy görög tálat, mert lesz mellette érdemleges történés is, vagy sem.

Először egy kvázi fotósiskola igénye merült fel. Azóta ebből lett egy “majd mi jól megbeszéljük és kialakítjuk, meg minden az igények szerint, hogy mit akarunk tanulni, mi _tanulók_ és elmondjuk egymásnak mi magunk egy görögtál felett” dolog. Szóval azok mondják meg, hogy miről legyen szó, akik még nem is tudják, hogy miről kéne hogy szó legyen? És ki fog tanítani? Mindenki? Alkalmanként más-más utánanéz (a neten, hol máshol) a dolgoknak és ezt elmondja a többieknek? És ki rántja össze a társaságot? És minden egyes alkalommal 2000 Ft/fő fogyasztásért kapunk egy szobát meg internetet? (Amikor ingyen is lehet szerezni.) Akkor már inkább értelmesebb dolgokra kéne költeni, nem a Zorba zsebét tömni (görögöt lehet máskor is enni), például meg lehet hívni egy tapasztalt, világlátott “Öregrókát”, hadd beszéljen, vagy akármi.
Tényleg nem kötözködök, csak tudni akarom, érdemes-e elmennem.

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

26 October 2009 02:30

Mekrefel! mi a te konkrét javaslatod ingyen?

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

26 October 2009 03:16

Nem értelek! Már leírtam 3 témát korábban, csak úgy példaképpen… Vagy a helyszínre gondolsz? Én korábban 1-2 művelődési házzal jó kapcsolatot ápoltam, ahol bármikor bármire ingyen kaptam terme(ke)t. Igaz. ez már régen volt (10 éve), de sztem ma is simán menne az ilyesmi. Van net meg terem mindenhol, már csak meg kell velük beszélni. De sztem még a bérlés is olcsóbb lenne, mint 20-30 000 Ft/alkalom (10-15 emberrel számolva).

Ha nem voltam egyértelmű az előbb, akkor csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez egy komoly tanfolyamszerűség akar lenni, vagy egy laza egymással beszélgetős hobbytalálkozó?

Szerintem ez másokat is érdekelne.

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

26 October 2009 04:01

Nem tudok válaszolni a kérdésedre ugyanis nem tudom. Valójában Neo tanulási vágyára és pénzhiányára jött ez az ötletelés. Mi is lenne ez? Azt gondolom eldönthető lenne közösen. Én nem vagyok ilyen megmondó ember, hogy ez lesz és kész. Szivesen segítek, mint ahogy ezt eddig is megtettem. Fotózni 28 éve fotózok. Úgy érzem ragadt rám valami ez alatt az idő alatt és emiatt azt gondolom, hogy van mit mondanom a fotózásról annak akit ez érdekel, ugyanakkor azt nem gondolom, hogy mindent tudnék. Ez a fotós kör leginkább szerintem egy lehetőség lehetne azok számára akik szeretnek fotózni. Lehetőség arra, hogy fejlődjenek, hogy tapasztalatokat osszanak meg, megéljenek egy fotós közösséget. Na és azt is gondolom, hogy bármit lehetne de ezt kellene közösen eldönteni.
Bizonyára nem az általunk (Neo és én) fölvetett lehetőség az egyetlen. Kalandra fel! Döntsük el mi legyen!

Zorbas: Nem kell, hogy itt legyünk ha nem ezt akarjátok de hamar el kell dönteni mert ez nem úgy müködik, hogy hipp-hopp gondolok valami mást. Nagyon jó kapcsolatot ápolunk velük. Itt tartjuk már jó ideje a beszmac találkozókat mindenki megelégedésére. Nem fordult még elő, hogy egy megbeszélt eseményt lemondtunk volna de persze lehet. Miért is ne. Kérlek benneteket ez dőljön el hétfő estére! Aki mekrefel! megoldását szeretné az erről nyilatkozzon akinek jó a Zorbas arról és természetesen lehetnek új javaslatok is.

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

26 October 2009 06:24

Kicsit magadra vetted a hsz-emet sztem, pedig nem “veled van gondom”. Nyilván az első találkozóra a Zorbas tökéletes, még a pénzt sem sajnálom rá (főleg, ha lesznek görög csajok is :)), de én a hosszú távról beszélek. Én is szívesen segítek, de ahhoz tudnom kéne, hogy miben tudok segíteni (hosszú távon értem, már megint). Te sem vagy egy tapasztalatlan kezdő (finoman szólva :) ), tehát nyilván téged is szívesen hallgatunk.

Én eddig is a dolog lényegére voltam kíváncsi, azaz sztem neked sem mindegy, hogy egy összejövetelre csak mint “élménybeszámolózni” mész el, vagy fel _kell_ készülnöd – mondjuk – az ételfotózás összes rejtelmeiből (ha már javasoltad ezt a témát), mert a népes hallgatóság ezt a témát várja/szavazta meg/stb.

Hosszú távon egy olcsóbb helyiség jobban megéri, mégha nincs is annyira felszerelve, mert jobban megtarthatja a közönséget (nyilván azért van ez a kezdeményezés, mert nem vagyunk milliomosok). Sőt, több szempontból is jobb, mint egy étterem (ami inkább a kötetlen beszélgetésre, kapcsolatápolásra jó). Egy étteremben elég macerás lehet adott esetben egy komplett stúdióvakuszettel bemutatózni például. Persze, minden a hallgatóság igényétől függ.

Szóval még mindig ott tartok, hogy mi a célja a kezdeményezésnek? Mert ennek _kell_ alárendelni a munkát is. Ha laza, kötetlen beszélgetésről/élménybeszámolóról/kapcsolattartásról/tanításról van szó, akkor elég rendszertelenül is akár, 1-2-3 hetente összejönni 1-2-3-... pohár sör felett és nagyon hasznos lehet sokaknak. De ha néhányan komolyan akarnak haladni, tanulni, tapasztalni, dolgozni, amibe energiát és pénzt is fektetnének, akkor sokkal szervezettebb munkára van szükség, ami már nem működhet egy étteremben, hanem sokkal inkább egy nyugodt helyen, méginkább egy műteremben.

A kérdést tehát inkább úgy tenném fel az érdeklődőknek, hogy ki az, aki egyszerű klubra vágyik (laza, alkalmankénti terefere, tanulás egymástól, meg ahonnan lehet, lehetőleg olcsón, stb.) és ki az, aki komolyabban szeretne fotózást tanulni (heti rendszerességű összejövetelek, akár némi “tandíj” fejében, rövid és tömör órák, szakmai gyakorlatok, stb.)? A válaszok után lehet elkezdeni igazán tervezni. És itt már figyelembe kell venni azokat is, akik nem tudnak/akarnak eljönni minden összejövetelre, de videón szívesen viszontlátnák a összejöveteleinket (azaz a sörözéseinket, vagy amikor éppen aktot fotózunk :) ).

Neo19

Neo19
Csatlakozva  19-08-2006

26 October 2009 13:17

Nos ahogy Zandirham is írta, itt inkább az lenne a lényeg, h sok esetben egymástól tanuljunk. Lásd azok a fotósok, akik szívesen elmondanának 1-1 témával kapcsolatban sok mindent, meg lehetne egymás képei elemezni (projektor) stb…
Az hogy a Zorbába nem lehet 1 kis studiót összerakni, ezt cáfolom. Van 1 nagy hátsó rész, amin mindig megkapunk, ez egy kb teljesen elkerített rész, sőt tartottunk itt már 1 mini modell fotózást is.

marorion

marorion
Csatlakozva  28-10-2008

26 October 2009 13:24

Pont ezeket a kérdéseket kell megbeszélni 7-én. Mert akik írták, hogy jó és el is jönnek nem biztos, hogy rendszeresen követni tudják a fórumot. Ott pedig mindenki helyben lesz, és senki se marad le semmiről.
Majd kiderül ki mennyire rugalmas, ki mennyire gondolja komolyan és ki mennyi időt tud/szeretne rászánni.
(Nekem pl. mindkettő megoldás tetszik, és amelyiket megszavazzuk legyen az barmelyik én menni fogok/akár havonta,akár hetente/, mert kezdőként több mint a semmi és nem kell egy hasznaltautónyit rákölteni.Plusz a jó társaság.(:
Arra a kérdésre, hogy érdemes-e elmenni, szvsz nem hiszem, hogy olyan túl sok mindent veszítenénk.(: még akkor se ha közben kiderül, hogy nem érdekel a dolog.

balcsiarc

balcsiarc
Az összes posztok száma:  422
Csatlakozva  01-03-2007

26 October 2009 15:09

Szerintem sem kellene ettől az első találkozótól nagyobb dolgokat várni, pusztán ki kellene jelölni az utat, amin haladunk, ezzel szerintem el is fog menni az a 2-3 óra.

Én a fotózást, mint elfoglaltságot szabadidős tevékenységként űzöm, szeretem, mert kikapcsol. Azonban nem tudatosan használom a gépet, ha látok egy általam jónak ítélt témát, akkor leszállok a bringáról és kattintok, aztán állogatok, megint kattintok, szóval próbálkozom.

Azonban hiányzik az a szakmai többlet, amivel kiküszöbölhetném az állítgatok, majd megint kattintok “problémát”. Ha meglátok egy témát, akkor azt tudjam, hogy az adott fényviszonyok között milyen beállítások a helyesek, milyen technikát használjak… stb

De itt egy link, ezeket csináltam eddig, érdekelne a véleményetek.
link

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

26 October 2009 15:18

Szerintem hasznos volna ha mindenki hozna magával általa készített fotókat. Ezeket levetítenénk és beszélhetnénk is róluk. Vélemény?

Balcsiarc sok jó fotód van! Itt ott igazítanék pár dolgot de majd személyesen jól kibeszéljük.

JarodFree

JarodFree
Az összes posztok száma:  2499
Csatlakozva  25-11-2004

26 October 2009 15:40

Bocs, kicsit lemaradtam. Zandhirham kérdésére:
Ha lesz konkrét fotózás terepen, szívesen mennék én is, sőt tudok terepötleteket vidéken és Pesten is, bár ezekre a felvetésekre eddig nem volt semmi reakció, ezért gondolom ez most még csak nekem lenne érdekes :-)

Ez az étterembe beülős agytágítás nekem még kicsit kiforratlannak tűnik, de ha már lesz valami valódi program, abban benne vagyok!

TJAti

TJAti
Az összes posztok száma:  22
Csatlakozva  28-10-2007

27 October 2009 00:40

Sziasztok!
Én is belenéztem Balcsiarc fotó tárlatába, klasszak, érdemes felkeresni.
Ami a találkozót illeti, magam is egy laza összejövetel mellett vagyok, cirka sörözéssel egybe kötve elsőre. Ki kicsoda, ki hogy keveredett bele a fotózás
világába, s minthogy valószínűleg mindenkinek más masinája van, egyben hallhatunk tapasztalatokat, bemutatásokat, elsőkézből, a különböző gyártmányokról.

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

27 October 2009 12:43

Bocs, hogy újra beleszólok, most picit hosszabban.

Csináljuk mi Szőke Bandival az estiskola.hu oldalt. Három éve. Van némi tapasztalat.

1. Az jó, ha egy csapat kitalálja, hogy fotózni akar és fejlődni. De azt is ki kell találni, hogy mit akarnak az emberek, miért akarnak összejönni.
2. Az amatőr fotóköröknél az szokott a gond lenni, hogy befullad egy képmutogatós “nice shoot”-os dologba, valódi előrelépések nincsenek, mert mindenki a maga anyagát akarja aktuálisan mutatni, azaz a kormányt 23 ember egyszerre akarja tekergetni.
3. Ritka, hogy profik, akik valóban értik, tudják mi a lényeg, beszálljanak egy önképzőkörbe. De mondom, az eleve eldöntendő, hogy a cél az önmegmutatás, a faliújság, vagy az önképzés.
4. Ahhoz, hogy mindez működő önképzőkört hozzon, kell tematika, kell irányítás és kell egy-két-hár olyan arc, aki képzett, hajlandó segíteni és ráadásul a társművészetekkel is tisztában van, hogy ne egy szakbarbár cucc jöjjön ki.

Szóval előbb el kéne dönteni, mit akar a csapat. Ha eldőlt, akkor kéne a formát kitalálni. Lehet hetente is találkozni, de hamar elmegy a varázs, ha a hangosabbak képmutogatásába fullad az egész akár egy tál tzatziki felett is.

Azért mondtam, hogy akit érdekel, jöjjön az estiskolába, mert ott már nagyjából működik egyfajta netes fotós-filmes közösség és oktatási helyzet. Igaz, a mi célunk nem a művészképzés - ha megy, ha megtörténik, oké, de nem cél - hanem az, hogy az egyes emberek az elemzéseken keresztül saját útjukat megtalálják, saját maguk fejlődjenek, nem csak fotóban.

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

27 October 2009 13:04

Maximálisan egyetértek Zsoltuval. Ehhez a megoldáshoz pár nagyon jó pedagógiai érzékkel megáldott profi kellene, de aki ilyen kvalitásokkal rendelkezik, az már jó eséllyel tanít valahol. Nem kizárt, hogy valaki ingyen is tanít egy csoportot, de ilyenkor a tanár választja ki a csoport tagjait (főleg tehetség alapján) és nem egy csoport keres magának mestert.

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

27 October 2009 13:23

JarodFree - 27 October 2009 01:04 PM

Maximálisan egyetértek Zsoltuval. Ehhez a megoldáshoz pár nagyon jó pedagógiai érzékkel megáldott profi kellene, de aki ilyen kvalitásokkal rendelkezik, az már jó eséllyel tanít valahol. Nem kizárt, hogy valaki ingyen is tanít egy csoportot, de ilyenkor a tanár választja ki a csoport tagjait (főleg tehetség alapján) és nem egy csoport keres magának mestert.

Nincs azzal semmi baj, ha egy csoport össze akar járni és időről időre meg akarja mutatni egymásnak, mit csinált az elmúlt időszakban. Ha ez a cél, erre valóban alkalmas az, ha találtok egy helyet, ahol le lehet ülni egy kanapéra és beszélgetni, ezek a beszélgetések lehetnek nagyon jók is. De ha a cél az, hogy témafeldolgozás legyen és fejlődési lehetőség, akkor oda kellenek olyan “tanárok”, akik ezt a csoportot kézben tartják. Ezt nehéz belső körből megoldani, mert nehéz kikerülni a vak vezet világtalant effektust, ráadásul a képelemzésnél, értékelésnél is jó, ha van egy átlagos távolságtartás, hogy ne ökörködésbe vagy egyéni szólózásba fulladjon a dolog.

A másik út, hogy időről időre meghívni és kifizetni előadókat. Ha van erre igény és büdzsé, akkor ez járható irány. Ebben is ha kell, tudok segíteni, elég sok kortárs fotóssal vagyok kapcsolatban, akik hajlandóak ilyesmire.

Nálunk az estiskolán ez úgy működik, hogy maga a suli ingyenes, és időnként vannak táborok, három naposak, ami fizetős - egyelőre, amíg nem találunk szponzort. a netes felületen vannak leckék, elemzések, értékelések, a táborban mindez igen intenzív közös munkával történik meg, esetenként meghívott előadókkal.

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

27 October 2009 16:43

Teljesen egyetértek Zsoltuval. Pont ezt próbáltam korábban mondani, ill. ezért kérdezgetem, hogy _mi a cél_? Nem mindegy, hogy vki tanulni akar komolyan, vagy élménybeszámolni/élménybeszámolót hallgatni. Sztem nem megoldás az, hogy “majd ott találjuk ki”, mert így többen feleslegesen mennek el, akik később sem fognak csatlakozni (valószínűleg). Ugye, a fotózz.hu-t is azért hozták létre, hogy egymástól tanuljanak a tagok, aztán mi lett belőle!

Szóval mindenképpen kell 1: aki összefogja a csapatot, 2: átgondoltan felépített tananyag az igények figyelembevételével (persze, ha kell, lehet fényképmutogatás, egymás munkáinak elemzése is, stb.).

Másik: ami ingyenes, azt senki nem veszi komolyan, ellenben amiért pénzt ad ki, azt igen! Egy fizetős tanfolyam sokkal jobban megtartja a tagságot. Ezért írtam, hogy ha már kajáért úgyis fizet a tagság, akkor érdemesebb, hasznosabb lenne azt a pénzt az oktatásra fordítani.

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

27 October 2009 16:52

mekrefel! - 27 October 2009 04:43 PM

ha már kajáért úgyis fizet a tagság, akkor érdemesebb, hasznosabb lenne azt a pénzt az oktatásra fordítani.

Na és kinek az iskolájába jelentkezzenek inkább a tiédbe vagy inkább Zsoltuéba? Mert gondolom ez sem mindegy. :D

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

27 October 2009 17:50

zandirham, nekem nincs fotósulim, sőt én a tanulók közé tartozom, de ha szakmailag előre akar valaki lépni, szerintem is ez a megoldás. Fel lettek ajánlva engedmények, segítségek, szerintem ez jó. De ez még mindig csak 3 vélemény, tehát szerintem nagy gond nincs, el kell kezdeni az étteremben és még akármerre tovább fejlődhet a dolog. Ha mennétek valahova fotózni, én is szívesen megyek!

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

27 October 2009 17:51

Másik: ami ingyenes, azt senki nem veszi komolyan, ellenben amiért pénzt ad ki, azt igen! Egy fizetős tanfolyam sokkal jobban megtartja a tagságot. Ezért írtam, hogy ha már kajáért úgyis fizet a tagság, akkor érdemesebb, hasznosabb lenne azt a pénzt az oktatásra fordítani.

Mint azt írtam, a mi sulink ingyenes - a táborok nem - a tapasztalatom az, hogy aki komolyan akarja venni, az így is megteszi, aki nem, az lemorzsolódik.

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

27 October 2009 17:55

zandirham - 27 October 2009 04:52 PM
mekrefel! - 27 October 2009 04:43 PM

ha már kajáért úgyis fizet a tagság, akkor érdemesebb, hasznosabb lenne azt a pénzt az oktatásra fordítani.

Na és kinek az iskolájába jelentkezzenek inkább a tiédbe vagy inkább Zsoltuéba? Mert gondolom ez sem mindegy. :D

Félreértés ne essék: mi Szőkével mindenkit szívesen látunk - a kevés feltétel egyike, hogy névvel címmel regisztrál valaki (kiszűrendő a nicknevek mögötti játékokat), másrészt pedig vannak leckék, amiket meg kell csinálni, az első 10-et mondjuk sorban. Ha a humora mellett komolyan veszi valaki, annyit tudunk garantálni, hogy önismeretben segítségére leszünk. A többi rajta is áll. Mivel nem fáj a jelentkezés, akár lehet jönni az estiskolába is, nem zárja ki, hogy más dologba is belefogjon valaki. Mondjuk a fotózz.hu és egyebek szerintünk ellenjavaltak, de akinek a nice shoot kell… :)

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

27 October 2009 18:00

JarodFree - 27 October 2009 05:50 PM

zandirham, nekem nincs fotósulim, sőt én a tanulók közé tartozom, de ha szakmailag előre akar valaki lépni, szerintem is ez a megoldás. Fel lettek ajánlva engedmények, segítségek, szerintem ez jó. De ez még mindig csak 3 vélemény, tehát szerintem nagy gond nincs, el kell kezdeni az étteremben és még akármerre tovább fejlődhet a dolog. Ha mennétek valahova fotózni, én is szívesen megyek!

a személyes tapasztalat - nem kedvet elvenni írom le - az, hogy ha körülbelül egy szinten lévő emberek gyűlnek össze, akkor képmutogatás lesz belőle, ha vannak előrébb és kevésbé elöl járók, akkor pedig alfahímek csatája szokott lenni, a kevésbé képzettek meg néznek, mint a moziban. Ha van egy erős hang, nem kevésszer fordul elő, hogy kis epigonok képződnek, az egy bolond százat csinál gyakran bejátszik. Ettől még el lehet menni együtt fotózgatni, de az együtt fotózgatás lesz. Nem akarnék példákat hozni az önszerveződő csoportokra, de a legtöbbje vagy lecsúszik a képmutogatásra, vagy egy-két erős egyéniség viszi a prímet és a többiek asszisztálnak hozzá. Ezért jó, ha van terv, keretek, külső kontroll.

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

27 October 2009 18:35

Zandirham:
Már felajánlottam az ingyenes segítségemet korábban. Azaz szívesen veszek részt a munkában, de csak abban az esetben, ha értelmét látom. Azaz egy kidolgozott koncepcióval, tantervvel rendelkező klub/tanfolyam/iskola munkáját szívesen támogatom, de ha nincs meg a koncepció, én sem tudok mire építeni. Így könnyen feleslegessé válhat minden ez ügyben tett lépésem/munkám, felesleges munkához pedig sem kedvem, sem időm nincs.

Persze, ha vki nálam akar tanulni, szívesen látom, de nem célom az itt szerveződő klub tagságát áthozni hozzám. A honlapomon látható, hogy vagy kifejezetten kezdőknek tartok tanfolyamot, vagy a stúdiófotózás iránt érdeklődőknek. Itt pedig másról van szó/más szerveződik.

zsoltu:
Az ingyenesség persze lehet érték is, amennyiben komolyan lehet venni a mögöttes tartalmat. De ettől az ingyen dolog (tagsági, újság, reklámajándék, stb.) még mindig értéktelenebb lesz az azt kapó személy szemében, mint amiért fizettek. (Ezt nem én találtam ki, hanem okos emberek mondták meg. De az én tapasztalataim is igazolják ezt.) Persze, ha vki komolyan akar venni egy ingyenes tanfolyamot, akkor el is jár a foglalkozásokra, mint ahogy nálatok (is, gondolom). De emellett léteznek fizetős tanfolyamok is, amik ráadásul elég drágák, mégis megvan a hallgatóságuk. Nem jár tehát _mindenki_ az ingyenes szakkörökbe, klubokba, stb. (ami logikus lenne _elméletileg_).

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0