Magyarország U20 VB bronzérmes

turista

turista
Az összes posztok száma:  464
Csatlakozva  04-07-2007

17 October 2009 17:31

Ha valaki nem követné a foci világát, vagy még nem hallott volna róla: a magyar csapat az egyiptomi U20-as futball világbajnokságon péntek este (10.16.) bronzérmet szerzett, miután 11-esekkel legyõzte Costa Ricát. Utóbbiban óriási szerepe volt Gulácsi Péternek,aki 3 büntetõt is hárított.
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/magyarorszag-vilagbajnoki-bronzermes-2003389/
A keret és a technikai stáb tagjai õk voltak: http://www.mlsz.hu/2009hirek_u20.php?itemid=6157&catid=18

ladislaus

ladislaus
Az összes posztok száma:  875
Csatlakozva  03-09-2006

17 October 2009 17:44

JEJEJEEEEEEE!!!!
Nézetem és hajam téptem amit Gulácsi müvelt a tizenegyeseknél!!! Már csehek ellen is fogott 3at… Valami eszméletlen volt :)
De nem volt fair hogy 33fokban afrikaiak ellen kellett tolják az elődöntőben!

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

17 October 2009 19:42

Ghana ellen elcsuszott az elso felido, sajnos. Pedig nagyon el lehetett volna ‘picsazni’ ezt a csapatot (es Braziliat is a dontoben).

Erezheto volt az elodontoben, hogy az elso negyvenot percben vhogy tompak, nem birjak a fiuk a strapat (ahhoz kepest, ahogy elotte 4 meccsen hajtottak - sokszor meg a 120. percben is).

Tobb nyilatkozat szerint nagyon meleg volt, de szerintem fokent az jatszott kozre a gyenge elso felidoben, hogy az elozo meccseken mindig este kezdtek, es ez az uj delutani (4 oraval korabbi) idopont szokatlan volt szamukra. Egyszeruen a szervezet nem allt at, erre jott a meleg, es az, hogy a masik (afrikai) csapat mindig delutan jatszotta a merkozeseit (valamint, hogy negy eltiltasunk volt - edzo, iranyito, es ket masik jatekos).

Ettol fuggetlenul nagyon szep ez az eredmeny, elmeny volt nezni a csapat jatekat. Volt elkepzeles, es ez a gyakorlatban is megmutatkozott (csiki-csuki, pontos passzok), nem csak egy-ket emberre lehetett epiteni, mindenki odatette magat. Mentalisan, fizikalisan nagyon erett jatekot mutattak a sracok, csillagos otos. Reg lattam hazai viszonylatban ennyire tudni kuzdeni egy csapatot (a ferfi vizilabdazoink mutattak be hasonlot az olimpiakon - de nem mernem ossze az o teljesitmenyukkel). Minderre jott a egy nagyon jo technikai szinvonal, kivalo vedelem (ez a Szabo gyerek valami eszmeletlen szereleseket mutatott be, kapusunk 11-es vedesei…no comment), kivalo kozeppalya, es kivalo tamadosor. A kapu elott eletveszelyesek voltunk (tavolrol, kozelrol, pontrugasbol, akciobol, buntetobol - es vegre a jatekosok akkor, es ugy esnek el, hogy az jo legyen!).

Mindez azt jelentette, hogy gyakorlatilag csak a nevekbol (illetve a mezbol) lehetett felismerni a magyar csapatot, a jatek kepebol mindig az ellenfelre fogadtal volna:D.

Csak igy tovabb, hajra!

Kivancsi lennek, egy U20 VS felnott csapat rangadora, aminek komolyabb tetje is lenne. Erdemesebb lenne szerintem ezt a csapatot jatszatni a jovoben. Ha egy-ket even belul nem is, de a jovoben busasan megterulne ez a befektetes.

iHope

iHope
Az összes posztok száma:  6352
Csatlakozva  21-05-2005

17 October 2009 20:49

Elismerésem, Követendő példa a “nagyoknak”!

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

17 October 2009 21:16

iHope - 17 October 2009 08:49 PM

Elismerésem, Követendő példa a “nagyoknak”!

Nagyok mondjanak le!:D Egyedul a Dzsudzseszt kellene atmenteni abbol a csapatbol, a tobbiek meg mehetnek az oregfiuk VB-re:P

ladislaus

ladislaus
Csatlakozva  03-09-2006

17 October 2009 23:09

Juhász éppugy maradhat mint Dzsudzsák! Amugy fizikálisan a nagyok bedarálnák őket, ez nem kérdés, de mindenesetre valoban rájuk kéne építeni, nem Sanyira ott elől. Az egy de nagy paraszt!!! Az a baj hogy nincs alázat a nagyoknál, Gera (mindenki imádta) egy pökhendi lett, Huszti képtelen jol játszani, pénzért ment el oroszokhoz Hannoverből és még lehetne sorolni…

De ezek a srácok viszont nem ismertek megállást hátrányban sem! Futottak hajtottak, és lám, meg lett az eredménye! Bezzeg Honduras elleni meccs után szidták őket mint a bokrot…

t h e | b u g (tm)

t h e | b u g (tm)
Az összes posztok száma:  513
Csatlakozva  18-08-2006

17 October 2009 23:36

A Honduras elleni meccs észhez térítette őket, azután minden meccsen azt hozták, amire képesek. És a meccsek végén akkor sem roppantak össze, amikor az ellenfélnek állt a zászló.
Mivel abszolút nem vagyunk szokva az ennek még csak közelében lévő teljesítményhez sem, nem is nagyon fogjuk fel, mekkora orbitálisan nagy dolgot műveltek ezek a fiatalok.

Annyit azért gyorsan meg kell itt jegyezni, hogy a Várszegi fociakadémia nélkül nem valószínű, hogy összejön ez a csapat, és Egervárinak is volt a sikerben szerepe. Magyarán, ez a világraszóló eredmény messze nem csak úgy kicsusszant, véletlen szerencse végeredménye.

Óriási kérdés, mi lesz ezekkel a focistákkal a következő 5 évben, mennyire tudják folytatni ezen a színvonalon és ezzel az eredményességgel a pályájukat. A magyar focinak nevezett külvárosi bolhacirkusz üzleti világában sok fiatal tehetség vesztette el a motivációt és tűnt el, égett ki.
Én is kíváncsi volnék, képesek volnának-e megpicsázni a felnőtt válogatottat, ha fogadni kellene, én azt mondanám, hogy igen, simán, 3 gólkülönbséggel.

Amit én ettől a Gera nevű seggfejtől a magyar válogatott mezében a pályán művelni láttam alibifoci címén, az kb. annyira volt elég, hogy azonnal, meccs közben zavartam volna le a pályáról a többi mihaszna falábú társával egyetemben az öltöző alagsorába vécét pucolni…
Koeman hülye a focihoz mint tréner, az egy dolog, de egy válogatott sportemberre nézve, aki ráadásul csapatkapitány is, szégyenteljes és egyértelműen büntetendő az, amit ez a Gera nevű majom csinált. Remélem, a hazai foci közelébe sem engedik. Amit egyébként éppúgy meg kéne tenni a Kistelekivel is, ha már bárki a felnőtt magyar válogatott környékén változást akar látni.

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1180
Csatlakozva  27-10-2006

17 October 2009 23:37

...persze, mert Honduras elôtt volt az, hogy mi aranyért megyünk oda… Namost elsôre kaptunk hármat, nagyon jót tett az egójuknak. A lényeg szerintem, hogy jó a csapat. Csapatként, hát azon túl persze, hogy ezeket a srácokat már egy új szisztéma szerint válogatták, még kölyökkorukban, és kaptak pár évet, a futballsuliban, hogy kiforrjanak, felkészüljenek a nemzetközi szintre, szerintem, innen van felfele, mert nem véletlen, hogy pár évtizedik vezetô futballnemzet voltunk, a tehetség bennünk van.

gida8

gida8
Az összes posztok száma:  765
Csatlakozva  18-02-2006

17 October 2009 23:51

Rég néztem már ekkora kedvvel magyar focit. Köszönet érte:)

BaLL

BaLL
Az összes posztok száma:  780
Csatlakozva  01-04-2005

17 October 2009 23:56

Ezek a sracok vegre csapatkent mukodtek.
Elmeny volt ertuk szurkolni is.

Gratula! Csak igy tovabb (:

northsea

northsea
Az összes posztok száma:  878
Csatlakozva  29-10-2004

18 October 2009 00:36

Egészen szürreális élmény volt, a csehek ellen a hosszabításban (ez is milyen!?) bekapott gól után az, hogy nem omlottunk össze, hanem kreatív, tudatos, taktikus támadásokat vezettünk, és egyenlítettünk. Nagybetűs CSAPAT. Egervárit meg megkövetem, sokunkkal egyetemben, hogy prejudikáltuk, tényleg nagy szerepe volt ebben neki is.
Gratulálok, respect!
Hajrá magyarok!

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

18 October 2009 00:40

Na! Szerintem ez kell a nemzeti érzelmek karbantartásához.
Hajrá! Gulácsinak asszem nem lesz gondja a szerződésével valami jó klubhoz:-)
Kivédte a szemüket is.
Hajrá, és remélem majd O /over/ 20-ban is eljön az időnk!!

Off.
Köszönöm a gratulációkat a 3000. hez :-)
Nagyon jól éreztem magam Veletek!
On.

ladislaus

ladislaus
Csatlakozva  03-09-2006

18 October 2009 01:19

Acsi001 - 18 October 2009 12:40 AM

Na! Szerintem ez kell a nemzeti érzelmek karbantartásához.
Hajrá! Gulácsinak asszem nem lesz gondja a szerződésével valami jó klubhoz:-)
Kivédte a szemüket is.
Hajrá, és remélem majd O /over/ 20-ban is eljön az időnk!!

Off.
Köszönöm a gratulációkat a 3000. hez :-)
Nagyon jól éreztem magam Veletek!
On.

először is grat a 3000.-hez :)
Gulácsi a pool 3. kapusa szoval szerződése megvan már a jo klubhoz :)
over20 még az U21 és U23, utobbit olimpiai válogatottnak hivják… szoval 96 után van remény megint 2012-re!!!

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

18 October 2009 01:37

Úgy legyen!

blackapple

blackapple
Az összes posztok száma:  1069
Csatlakozva  26-08-2009

18 October 2009 15:22

Szép az eredmény, bár szerintem ez a csapat többet is eérhetett volna. A ghána elleni csatán az edző rossz taktikát válaszotott,..
A 2. félidő pedg nagyon jó volt. Szóval ghána nem volt olyan jó, de mégisz szerencséjük volt. Hát ilyen a futbal. Nem mindig a papírforma diktál.

Ezek a magyar játékosok már sztem mehetnének a nagyválogatotba is, a mostani nagy válogatottból meghagyni 1-2 örget és a fiatalokra építeni a csapatott.

viktor01

viktor01
Az összes posztok száma:  646
Csatlakozva  27-10-2005

18 October 2009 16:18

mi egy kocsmában néztük a bronzmérkőzést és a döntőt is, és a kocsma egy emberként ordított fel, mikor megnyertük! nagyon jó volt, és gratulálok a srácoknak! :)

northsea

northsea
Az összes posztok száma:  878
Csatlakozva  29-10-2004

18 October 2009 17:46

Mélymagyar - 18 October 2009 03:22 PM

Szép az eredmény, bár szerintem ez a csapat többet is eérhetett volna. A ghána elleni csatán az edző rossz taktikát válaszotott,..
A 2. félidő pedg nagyon jó volt. Szóval ghána nem volt olyan jó...

...mármint a későbbi világbajnok. Így, ha lehet még szebb a bronz…

ladislaus

ladislaus
Csatlakozva  03-09-2006

19 October 2009 14:59

Mélymagyar - 18 October 2009 03:22 PM

A 2. félidő pedg nagyon jó volt. Szóval ghána nem volt olyan jó, de mégisz szerencséjük volt. Hát ilyen a futbal. Nem mindig a papírforma diktál.

Ezek a magyar játékosok már sztem mehetnének a nagyválogatotba is, a mostani nagy válogatottból meghagyni 1-2 örget és a fiatalokra építeni a csapatott.

Mármint ugy erted hogy a 33fokban delutan 4kor focizni az a rossz magyar edzoi taktika? Sajnos ez ranyomta a belyeget az elso felidore. Menj be egy szaunaba es eloszor a meleg brutal mod fog zavarni. 2-3 perc mulva megszokod. Na egy focistanal is kell 20-30 perc amig megszokja, felidoben frissul, folyadekpotlas, es valamivel konnyebb lesz neki a masodik felido. Szerintem ez befolyasolta oket. Fizikalisan jobbak voltak Ghananal! Is!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0