Illustrátorban hogy…?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13408
Csatlakozva  27-02-2004

07 September 2012 00:56

Nem kell ahhoz a Reference point…
(Nekem a videók nem jönnek le, még bejelentkezve sem.)

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

07 September 2012 02:15

lll - 07 September 2012 12:48 AM

az van, hogy Adobéék elcseszték a smart guidest már valahol CS3 körül… kénytelen leszel kézzel gájdokat húzni és ahhoz ragasztani a kört.

Node! A doksiban a rácsra illesztés van bekapcsolva, ami kűködik is a kör “szélein”. Viszont, ha egy kör a kezdőojjektum, akkor nincs mihez Smart Gude-olni…

Titi - 07 September 2012 12:56 AM

Nekem a videók nem jönnek le, még bejelentkezve sem.

http://bakman.hu/tempr/illustrator.mov
http://bakman.hu/tempr/illustrator2.mov

lll

lll
Az összes posztok száma:  4577
Csatlakozva  17-06-2005

07 September 2012 02:27

Én ugyan nem szoktam rácsot használni, de körközéppont-illesztéssel az a tapasztalatom, hogy bizonyos bonyolultság felett csak akkor működik, ha belenagyítok (na, ez nem kellett régen, amíg nem akart annyira okos lenni a szmart). Továbbá ha nem sima, rajzolt körről van szó, hanem mondjuk egy Pathfinder-művelet eredményeként kapott alkatrészről, akkor sajnos egyáltalán nem működik.

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

07 September 2012 02:38

A lap üres, csak egy kör van rajta. Az az érdekes, hogy az előbb valahogy sikerült. Kikpacsoltam a rácsra illesztést, elmozdítottam a kört, illesztés vissza és huss a varázslatnak… Nem értem.

deck

deck
Az összes posztok száma:  717
Csatlakozva  05-01-2006

07 September 2012 02:41

Bachman - 07 September 2012 12:31 AM

Íme az eredmény:

https://dl.dropbox.com/u/9330095/illustrator2.mov

Na megnéztem, hát tényleg egy ótvar szutyok ez a program, mert nekem szerencsém volt, amikor kipróbáltam. De ebből rájöttem egy olyan nyakatekert illusztrátoros megoldásra. Kicsit agyalni kell hozzá, meg az elején átlátni, hogy mit akarsz.

Gondolom a nyáktervezéshez kell, ahol úgyis tudod, hogy mekkora felületen kell elhelyezned. Azt felrajzolod és pontosan illeszted (numerikusan megadva) a gridhez, utána megrajzolsz egy kört, amekkora kell és szintén számokkal ráilleszted a gridre, úgy hogy a középpontja a rácson legyen. Utána bekapcsolod a “snap to grid”, “snap to point” -ot, és innentől a mozgatásnál a rácsra helyezi. Ha kell egy új pötty, akkor azt alt+shift-el duplikálod.

Remélem valaki meghazudtol és mond egy egyszerűbbet ennél, mert én mindig úgy vagyok evvel a programmal, hogy nem hiszem el a komplikáltságát. Szerintem ezt valami sufniban fejlesztik az Adobe udvarában, és étellift viszi nekik a kaját, nehogy véletlenül találkozzanak valakivel, aki megmondaná nekik, hogy milyen felhasználó ellenes.

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

07 September 2012 02:54

No mindegy, majdcsak kitalálok valamit, legfeljebb extra pontokat teszek oda, ahova kell. Ha már van ott egy pont (Pen Tool), akkor lehet ahhoz illeszteni.

deck

deck
Az összes posztok száma:  717
Csatlakozva  05-01-2006

07 September 2012 02:58

A legutóbbi illu kiborulásom után belemásztam a netbe és az alábbi plugineket találtam, amik ennek sz@rnak egy-két hibáját kiküszöbölik.

http://www.astutegraphics.com/index.html

https://www.hotdoor.com/

http://rj-graffix.com/software/plugins.html

Bachman: szerintem a hotdoor cadcam kiegészítője jó lehet neked.

Ti tudtok valami használható plugineket ezeken kívül?

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

07 September 2012 06:28

deck - 07 September 2012 02:41 AM

Szerintem ezt valami sufniban fejlesztik az Adobe udvarában, és étellift viszi nekik a kaját, nehogy véletlenül találkozzanak valakivel, aki megmondaná nekik, hogy milyen felhasználó ellenes.

Ez nagyon jó! :DDD
Kábé ezt érzem évek óta, néha kiborulok valamelyik fórumban, de általában elküldenek sörözni vagy nyugtatóért : ) Pedig én kimondottan kedvelem az Illustratort, de iszonyat kiborító baromságai vannak.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

07 September 2012 12:06

Az a baj vele, hogy ha egyszer rátalál arra (ha elôtte jól mûködött a kör közepének gridhez igazítása), hogy a szélét ugrasztja a hálóhoz, onnantól kezdve bármit csinálhatsz… de talán elég lehet, ha a hálót csak segédvonalnak használod, ugrasztás nélkül, annyira nem lesz pontatlan.
Az sem akármi, hogy a “Grid” programszintû beállítás, nem dokumentumhoz kötôdô.
(Szerezz egy Freehandet, Sheepshaver alatt szépen elfut :))

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

07 September 2012 17:21

Titi - 07 September 2012 12:06 PM

Az sem akármi, hogy a “Grid” programszintű beállítás, nem dokumentumhoz kötődő.

Ez valóban iszonyat baromság.

rovidpeter

rovidpeter
Az összes posztok száma:  1345
Csatlakozva  03-09-2006

05 December 2012 15:00

Hali!

Olyasvalakit kérdezek, aki esetleg Art Pro-t is ismeri, mert ő tudja, mi az én kínom.
Kolléga már kikapcsolta a gépét, most nincs kedvem visszakapcsolni, pedig azon van Art Pro, tudnék képernyőképet csatolni, mit is szeretnék.

Konkrétan Illustrator (CS6) alatt szeretném megoldani az “artboard” vonalzót.
Tudjátok, azt, amelyik nem a munkaablak szélein csücsül, mint alapértelmezetten az Illustratorban, hanem vagy az artboard valamelyik csücskéhez, vagy a közepéhez ragaszkodik, és kvázi úgy néz ki, mint egy guide, csak be van skálázva szépen.
Teccik érteni? :)
Eddig se beállítást, se plugint nem találtam (kb. fél órája keresem, de nincs kedvem tovább kínlódni). Ha valaki épp tud ilyet, ne féljen megosztani velem :)

Köszi!

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2157
Csatlakozva  19-02-2009

06 December 2012 05:22

Rovidpeter, szerintem amit keresel, az a “video rulers”.
View menüben, a Rulers címszó alatt találod: show video rulers és akkor megjelenít egy zöld vonalzót az artboard mellett.
Igazam van?
Ha nem találod, akkor nézetet kell váltanod (workspace) az essentials-ban biztos benne van.

rovidpeter

rovidpeter
Az összes posztok száma:  1345
Csatlakozva  03-09-2006

06 December 2012 07:48

Szia!

Igen, gyakorlatilag ez az, de ennek nem tudom változtatni a nullpontját, illetve csak az artboard szélére tudom helyezni.

ArtProban így néz ki. Van egy Ruler tool, azzal ahova kattintasz, oda teszi a nullpontot.

tdanet20

tdanet20
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  25-01-2013

25 January 2013 09:02

Sziasztok,

Remélem tud valaki segíteni.
Elég nagy hülyeségnek tűnhet pedig így van:), de mégis remélem hátha tudtok segíteni: Újratelepítés nélkül érdekelne hogyan lehetne megoldani 2 problémámat:

CS5 használok.
1, ha húzok egy sima vizszinted vonalat húzok és kijelölöm nem nulla a magassága amikor megnézem az Alakítás menüben hanem pl.0,353 mm. Másnál ez természetesen 0 mm.

2. A kijelölő Egyszerűen nem akar “működni” méretezés szempontjából.
Pl. csinálok egy téglalapot és nem tudom kisebbre venni a szélességét, vagy magasságát. Hiányzik a középső kijelölő pont ahol tudnám össze vagy széthúzni az objektumot.

Egyszerűen nem értem.

Köszi előre is aki tud segíteni.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

25 January 2013 09:35

1. Preferences - General – Use preview bounds
2. View menü - Show/Hide Preview Bounds

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

25 January 2013 09:56

1. Ha a stroke színe nem semmi, akkor vastagsága is van. Ha 0,353-mat látsz, akkor alapértelmezett 1 pont vastag a vonalad. Tedd színtelenné, és megszűnik a vonalvastagság. Persze így nem is látod, csak cmd+Y után.
Magassága nincs, csak vastagsága, hiszen nem téglalap.

tdanet20

tdanet20
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  25-01-2013

25 January 2013 10:00

Hálásan köszönöm!!
most már jó! :)

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

25 March 2013 15:43

File menü -> Save As…  —> PDF

Namost, itt bármikor menteni akarok pdf-et, mindig az “[Illustrator Default]” van kiválasztva. Mindegy, hogy mentek el saját beállítást vagy nem, nem érdekli.

Aki megmonjda, hogyan lehet beállítani úgy, hogy mindig az általam elmentett Preset legyen az alapértelmezett egerészés nélkül, kap egy nagy pofont ajándékba.

Versenyre fel! :)

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

25 March 2013 16:00

Szerintem sehogy. Ha képet exportálsz, arra is mindig png-t ajánl először.

Vagy nézd meg például az Artboard nevű f@$z funkciót, az még dühítőbben működik: ha képet exportálsz, minden egyes alkalommal újra be kell pipálnod, mert nem alapértelmezett. Nem érdekli, hogy mit csináltál akár két perce, ő újra kikapcsolja. Crop marks nincs, mint régen, artboard van helyette, kikapcsolni nem tudod, együtt kell vele élned.

ATOMOT a vályogbarmokra!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

25 March 2013 16:57

Bachman, nálam megjegyzi (néha :)), és hiába próbálom belementeni pl. a “Basic CMYK.ai”-ba, akkor sem.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2157
Csatlakozva  19-02-2009

04 January 2017 11:15

Sziasztok, adva van egy illustrator fájl, amit többen is használnak. vannak benne objektumok, amiket gyakran átméreteznek. lehetséges valahogy, az objektum méretét újra 100%-ra állítani? az eredeti 100%-ra?

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0