iTunes mappa szinkronizálás

vvinston

vvinston
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  28-02-2008

21 August 2008 05:08

Sziasztok!

Elõször is elnézést, ha hülyeséget kérdezek, és én siklottam el valami felett. A következõket szeretném elérni: adott egy mappa (aktuálisan a Music), ahol a zenéimet tartom, de idõrõl idõre ide bekerül új, vagy törlõdik belõle ez-az. A cél az lenne tehát, hogy az iTunes zenei listáját automatikusan tudjam frissíteni ez alapján a könyvtár alapján, akár periodikusan, akár “gombnyomásra”. Egyszóval: az legyen benne, ami a könyvtárban. Ehhez win-re több megoldást is találtam, macre értelmeset kb annyit hogy állítsam be az iTunes Libary-t a célmappára és akkor nekem majd mûködni fog jól, meg minden. Gyakorlatan viszont semmi se történik, nem találtam rá szinkronizáló gombot, se az iTunes újraindítás nem segített. A válaszokat elõre is köszönöm!

sailman

sailman
Az összes posztok száma:  1770
Csatlakozva  14-12-2004

21 August 2008 05:23

Rosszul közelíted meg a kérdést: 2008 van a mappákat, fájlokat már el kellene felejteni. Az múlt évezred. Hagyd hogy az iTunes tárolja a zenéidet.

Hozzáadás: ráhúzod a fájlokat, mappát az iTunes ikonra (iTunes bemásolj a helyére, eredit törölheted)
Törlés: az iTunes-ból törlöd (törlődik a fájl is)

Hozzáadott zenéked rendesen beteggeled, borítót behúzod.

Hogy ez működjön a “Keep iTunes Music folder oraginzed” és “Copy files to Music folder..” bekapcsolva kell hagynod.

Utána hallgathatod a zenéid bármelyik számítógépen, iPodon, iPhone-on, Apple Tv-n stb. nem kell szinkronizálással foglalkoznod.

Drakk

Drakk
Az összes posztok száma:  111
Csatlakozva  18-09-2007

21 August 2008 15:38

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy tudok úgy zenét hallgatni, hogy az ne másolódjon be az iTunes alá, hanem “egyszerűen” csak lejátsza a nótát? Most amit megnyitok az rögtön meg is jelenik az iTunes alatt.

bartonm

bartonm
Az összes posztok száma:  70
Csatlakozva  04-10-2005

21 August 2008 15:46

Az iTunes beállításaiban az advanced alatt pipáld ki a “copy files to iTunes Music…” linket.

Drakk

Drakk
Az összes posztok száma:  111
Csatlakozva  18-09-2007

21 August 2008 18:20

Köszönöm a segítséget.

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

21 August 2008 20:09

Az iTunes ilyet nem tud, mindenképpen a saját Library-ba teszi a zenét mielőtt elindítja. A rooti által említett opció nem ezt csinálja. Bekapcsolva (kipipálva) a file-t be is másolja a sajtát mappájába (~/Music/iTunes), kikapcsolva nem.

Másik lejátszót kell használnod az ilyenekre pl.: QuickTime vagy VLC.

vvinston

vvinston
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  28-02-2008

21 August 2008 23:10

először is köszönöm a válaszokat :)
aztán. szóval tudom, hogy az iTunes nem tudja, ezért kérdeztem, hogy van e rá valami megoldás. Merthogy windows alá van, kettő program is, ami ezt megcsinálja. esetleg nem tudjátok, automator-ból megoldható valahogy?
ami azt illeti, hogy elavult, stb. a mappázás: tudom, de régimódi vagyok :) legalábbis jelen helyzetben nekem ez a régivágású megoldás lenne szimpatikus

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

21 August 2008 23:49

sailman

sailman
Az összes posztok száma:  1770
Csatlakozva  14-12-2004

21 August 2008 23:50

vagy QuickTime

bumbi17

bumbi17
Az összes posztok száma:  485
Csatlakozva  23-05-2007

05 November 2008 01:23

Figyi!

Beraktam pendrive-ról mp3-akat beraktam az iTunes libaryba. Azt parancsoltam az iTunesnak, hogy szinkronizálja az iPhone-nal. És valamiért van egy pár szám (természetesen pont a legjobbak…) nem mennek át az iPhone-ra. Már restore-ztam is. Mégis van egy pár szám, amit a libaryba berak, de az iPhone-ra nem. Már próbáltam a manualt, mindent.

Ötlet?
b

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0