Elszakadás a PC-tõl

zandirham

zandirham
Az összes posztok száma:  1207
Csatlakozva  21-02-2006

04 January 2007 01:04

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek azt a sok tekintetben pszichés folyamatot, az utat ahogy eljutottam odáig, hogy már döntõen mac felhasználónak gondolom magam.
Hátha tudok segítenni azoknak akiknek erre szükségük lehet.

A Gutenberg nyomda grafikai stúdiójában kezdõdött a dolog 1997-ben ahol csak mac-ek voltak. Tetszett a dolog, bár valójában akkoriban egy pentium 1-es géppel éppen új számítógép fölhasználónak számítottam. Ócsó gépet akartam és hát jól emlékszem 150 000 Ft-ért ezt kaptam. Volt benne 8 mega ram meg 1.2 Gb vinyó és 2.5 Photoshop. Aszittem ez a csúcs.:)))) Hamar kiderült, hogy nem.:((( Persze a 7200-as Power PC jobb volt de nem éreztem döntõnek a különbséget egy jó PC és a Mac között. A barátaim között kiváló informatikusok vannak és voltak már akkor is. Építettek nekem JÓ PC-t (matrox videó kártya meg minden másból is a legjobbak- Dzsunka cucc) Megtapasztaltam minden win-es fílinget.:))) Ezzel párhuzamosan dolgoztam a 7200-en. Az nagyon ritkán fagyott, megbízható volt meg minden…de mégis kikopott a stúdióból és elkezdtek kizárólag PC-t használni. Menthetetlen voltam… Sok idõ telt el és sokáig vágyakoztam…
Tavaly vettem az elsõ iMac-et. G5-t. Elementáris erejû volt a tapasztalás…:))))....és azóta is az.
A dokumentumaim mind PC-és doksik voltak ekkor. Tudtam, de csak hosszabb elsõsorban “pszichés-lelki” fejlõdés eredményeként ért el a megvilágosodás, miszerint minden megnyitható az iMac-en is.:))) Sokat segített a második inteles iMac vásárlása. Bootcamp, Parallel desktop és minden egyéb perverzió után a dolgok oda fajultak, hogy már be sem kapcsolom a PC-t napokig. Avégsõ lökést a kedvenc pasziánsz programom parallel desktopos futtatása jelentette….hát király. ...szóval az átállás nem egyszerû de végül megnyugtató...hátha valakit megerõsít ez a néhány mondat…

Zandirham

xedos

xedos
Az összes posztok száma:  2390
Csatlakozva  20-04-2006

04 January 2007 01:16

Keress ráa a Solitaire XL-re… gyönyörű!

Almacsutka

Almacsutka
Az összes posztok száma:  3134
Csatlakozva  24-09-2006

04 January 2007 12:28

zandirham!
Akarsz beszélni róla…?  :-)

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

04 January 2007 13:03

Almacsutka - 04 January 2007 12:28 PM

zandirham!

:)))))))))))Ja! Ilyen filozófikus hangulatban voltam. :))))))))))))))))

Oldman

Oldman
Az összes posztok száma:  4857
Csatlakozva  29-06-2005

04 January 2007 15:30

zandirham - 04 January 2007 01:04 AM

....Hátha tudok segítenni azoknak akiknek erre szükségük lehet…....

.
Néhányan még vacilálnak, de yó úton haladunk. 2007-ben is Mac!

mac toi

mac toi
Az összes posztok száma:  2662
Csatlakozva  17-01-2004

04 January 2007 16:37

Öcsém is hezitált. Hiába mutogattam az enyémet neki… Most, hogy pár napja megvette (MacPro) kigurult a pc a kuka mellé...

Gurti

Gurti
Az összes posztok száma:  1138
Csatlakozva  28-03-2006

04 January 2007 17:15

Én olyan szerencsés vagyok, hogy PC-hez csak szakközépben volt némi közöm,
egyetemen már macikkal dolgozhattam.

Életem elsô saját számítógépe egy maci lett: G3-as PB volt használtan, de imádtam. :)))
Nem is igazán van összehasonlítási alapom a pécékkel…
Most egy G4 Mini-vel vagyok, nagyon kellemes kis gép. :)

Tehát nekem kimaradt a szvics, és nem is lesz, hacsak nem pc-re…de azt soha. :)

mac toi

mac toi
Csatlakozva  17-01-2004

04 January 2007 17:18

Én is 10 éve mac, előtte no pc csak commodore :) Néha látok pc-t de nem értek hozzá :))))

Almacsutka

Almacsutka
Csatlakozva  24-09-2006

04 January 2007 19:19

zandirham - 04 January 2007 01:03 PM
Almacsutka - 04 January 2007 12:28 PM

zandirham!

:)))))))))))Ja! Ilyen filozófikus hangulatban voltam. :))))))))))))))))

zandirham!

Tudod, hogy pont az ilyen írások hatnak leginkább a PC-s vacilálókra? Egy hasonló karcolat ezerszer többet ér - és hitelesebb -, mint számtalan gyári prospektus. Mint marketinges (ami persze nem vagyok…, áááá, ugyan), szóval én pont ilyen alapokra helyezném a Mac magyarországi marketing politikáját. Egy ötletes fotó, vagy irodalmi pályázat fillérekből kijön, és hatása (nézettsége-olvasottsága-hírértéke) nagyságrendekkel meghaladja a hagyomámyos elemekét. Ráadásul az Apple fő célcsoportja (a pénzeseken túl) pont az önmagukat kreatívnak tartó mániások. (No, ezért még kapok…)
De innen ez már egy fizetős történet. :-)

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

04 January 2007 23:43

Helló Mindenki!

Ma leautóztam kb. 300 km-t de most végre itt vagyok.

xedos: A Soltaire XL az PC-s vagy mac-es? Tök jó lenne ha akadna valami rendes pasziánsz játék mac-re is. Láttam már párat de nekem nem tetszettek. Egyébként nemtom nektek milyen a kártyához fűződő viszonyotok, az enyém különlegesnek mondható. Ha játszom valakikkel döntően nyerni szoktam (komoly összegeket is)...ezért egy ideje már nem játszom (néhány éve) élő szeméjekkel csak a géppel. A pasziánsz különleges játék szerintem. Minden reggel játszom mert megmutatja a napomat és én kíváncsi vagyok (ez már orvosi eset mi?). Napoleonról is följegyezték, hogy szenvedéjes pasziánsz játékos volt és hogy Waterloo előtt egész éjjel játszott de egyszer sem jött ki neki.

Almacsutka: Ezt a marketinges dolgot így nem gondoltam végig pedig marketingben jó vagyok. Igazad van! Igen!...egyszerűen csak “rohamom” volt és leírtam ezt a pár sort. Remélem hamarosan leírhatjuk: “Más lett a világ” - Egy alma mind fölött!:)))))))))))))))

Zandirham

Almacsutka

Almacsutka
Csatlakozva  24-09-2006

04 January 2007 23:52

“Egy alma mind fölött”

Ez nagyon jó!!
Még szerencse, hogy ez a szlogen (is) nekem jutott eszembe…  :-)))))))

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

05 January 2007 01:28

átállás??? :DD
meg vettem az első ibookom 3 éve áthuztam rá midnent másnap eladtam a pc-t…
ennyit erröl :D
(8évig wineztem meg dosoztam elötte)

solilaci

solilaci
Az összes posztok száma:  1071
Csatlakozva  28-05-2005

05 January 2007 04:09

Soha nem volt winem, nem is ertek hozza. Aztan mikor bejott a digifoto, kellett gep,  (merthogy fotos vagyok) de mar akkor is tudtam hogy Mac-et veszek, nem bantam meg .

Biggeorge

Biggeorge
Az összes posztok száma:  649
Csatlakozva  06-03-2006

05 January 2007 04:32

zandirham - 04 January 2007 11:43 PM

Helló Mindenki!

Ma leautóztam kb. 300 km-t de most végre itt vagyok.

xedos: A Soltaire XL az PC-s vagy mac-es? Tök jó lenne ha akadna valami rendes pasziánsz játék mac-re is. Láttam már párat de nekem nem tetszettek. Egyébként nemtom nektek milyen a kártyához fűződő viszonyotok, az enyém különlegesnek mondható. Ha játszom valakikkel döntően nyerni szoktam (komoly összegeket is)...ezért egy ideje már nem játszom (néhány éve) élő szeméjekkel csak a géppel. A pasziánsz különleges játék szerintem. Minden reggel játszom mert megmutatja a napomat és én kíváncsi vagyok (ez már orvosi eset mi?). Napoleonról is följegyezték, hogy szenvedéjes pasziánsz játékos volt és hogy Waterloo előtt egész éjjel játszott de egyszer sem jött ki neki.

Almacsutka: Ezt a marketinges dolgot így nem gondoltam végig pedig marketingben jó vagyok. Igazad van! Igen!...egyszerűen csak “rohamom” volt és leírtam ezt a pár sort. Remélem hamarosan leírhatjuk: “Más lett a világ” - Egy alma mind fölött!:)))))))))))))))

Zandirham

Itt megtekintheted a Solitaire XL-t.

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

05 January 2007 04:51

Itt megtekintheted a Solitaire XL-t.

Köszi! A felülete nagyon király! :))) Igaci alma érzés. Viszont sajnos ez igen szerény tudású figura. Mégegyszer köszönöm!

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

05 January 2007 04:59

Volna itt még valami!

Szerintem aki még sohasem használt más op. rendszert mint amit egy macintosh-on találhatott régen és most, azért az lemaradt néhány dologról, néhány fontos tapasztalásról.
1.) Sosem tudod meg mihez képest jobb ez a világ.:))))
2.) Sosem tudod meg mi az ami ebben a szép almáskertben mégiscsak hiányzik.

mac toi

mac toi
Csatlakozva  17-01-2004

05 January 2007 05:24

zandirham - 05 January 2007 04:59 AM

Volna itt még valami!

Szerintem aki még sohasem használt más op. rendszert mint amit egy macintosh-on találhatott régen és most, azért az lemaradt néhány dologról, néhány fontos tapasztalásról.

Számomra rögtön kiderült mikor odaültem egy pöcö elé! ;-)
Itt egy jó kis widget néked! ;-) pütty: http://www.gandreas.com/products_widgets.html

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

05 January 2007 05:35

mac toi - 05 January 2007 05:24 AM
zandirham - 05 January 2007 04:59 AM

Volna itt még valami!

Számomra rögtön kiderült mikor odaültem egy pöcö elé! ;-)
Itt egy jó kis widget néked! ;-) pütty: http://www.gandreas.com/products_widgets.html

Na! Fasza! Ez mán nem rossz.

Ezennel kiírom a Ki Javasolja Nekem A Legjobb Pasziánsz Programot (röviden csak KIPASZP) mac-re versenyt! A nyertesek között értékes sörital jutalmakat osztok ki. Aki netán ulti programot is talál annak eredeti csomagolású kb. 30 éves házi pájenkát is föl tudok ajánlani. :))))))

mac toi

mac toi
Csatlakozva  17-01-2004

05 January 2007 05:38

Na akkor most reggelig guglizok neked a páleszért! :)))))

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

05 January 2007 05:40

mac toi - 05 January 2007 05:38 AM

Na akkor most reggelig guglizok neked a páleszért! :)))))

OK! Kalandra fel!

mac toi

mac toi
Csatlakozva  17-01-2004

05 January 2007 05:46
zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

05 January 2007 05:55

Köszi a linkeket!

Mint ahogy az egy tapasztalt zsugáshoz illik a többségét már ismertem. A kártyakönyveken meg az ultineten még nem jártam.
Megyek aludni!...de holnap nem kis izgalommal kapcsolom majd be a gépet….és mondjuk vasárnap délelőtt eredményhirdetés.:))))

Biggeorge

Biggeorge
Az összes posztok száma:  649
Csatlakozva  06-03-2006

05 January 2007 09:59
Gabidzsi

Gabidzsi
Az összes posztok száma:  1795
Csatlakozva  14-01-2005

05 January 2007 13:02

Nekem nem okozott semmilyen gondot az átállás. Megvettem a mac mini-t, aztán csá. Már több, mint egy éve megvan az iMac g5 aztán csá:D
Ugyanolyan jó ez a gép, mint 1 éve. Meg aztán az iPodjaim… húha, van itt minden, mi szem-szájnak ingere. :-)
Én még viccből se tennék Windows-t egy Macintosh-ra (ezt példázza az idegrohamom a MediaMarkt-ban, amikor megláttam a Macbookon a Windows login képernyőt).
Inkább tartok egy pc-t egy másik szobában, minthogy mac-re vigyem az említett oprendszert. Aztán csá....

zandirham

zandirham
Csatlakozva  21-02-2006

05 January 2007 14:39

Na figyeljetek!

A számítógép olyan mint a nő! Mint a csajod. (egy számítógép egészen biztosan nem hím nemű) Meglátod. Először ellenálhatatlan vágyat érzel, hogy magadévá tedd. Beindul a vadászösztön. Később megszereted. Úgy érzed jó döntést hoztál és elkezdtek együtt élni. Ahogy múlik az idő kiderülnek a csaj/számítógép hibái…de te már megszeretted mert olyan királyul tudja a füledbe súgni azt a szót és valami utánozhatatlan borzongást érzel mikor hozzádbújik és ezer módon elszórakoztat és már hiányzik mikor nincs ott. Visszavonhatatlanul beleszerettél. ...aztán eljön a az a bizonyos nap mikor meglátod a másik csajt…Ledermedsz, villámcsapásként ér a fölismerés ezzel a másikkal annyira egy húron pendülsz, hogy még mielőtt kimondanád a szót az már tudja a választ mert egyet gondoltok és ez a csaj más…sokkal kevesebb hibát találsz benne és a szexxx…nahát az aztán végképp ott van a szeren és ekkor azt gondolod miért ne lehetne jó nekem minden nap. Igen ám de a másik csajjal együtt töltött idő és annak az összes emléke kedves a számodra. Persze voltak vele tányércsörgések de nem akarsz válni…és a legjobbnak azt találod ha ezentúl hármasban éltek együtt…és ez ellen valójában még ők sem tiltakoznak, mert mint váratlanul kiderül, valójában szeretik egymást…..

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0