Botrányos Szerviz Magyarországon

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1322
Csatlakozva  18-10-2008

23 March 2012 21:34

arphetamin - 23 March 2012 02:55 AM

Nem akkora nagy “vaszisztdasz”, mint amennyire túl van misztifikálva :D Szaros számítógépekről van szó :)

Most sok szívfájdalmat okoztál azoknak a switcher-eknek akik bedőltek a számtech körökben közszájon forgó urban legend-nek, miszerint az Apple gépei az univerzum legnemesebb építőköveiből vannak csillagporral és harmatlével összetapasztva. :)

arphetamin

arphetamin
Az összes posztok száma:  1041
Csatlakozva  07-06-2010

23 March 2012 21:37

Várjál, elvakult Apple hívők már itt állnak a ház előtt az utcán, fáklyákkal meg vasvillákkal. Mármint Firewire vasvillákkal.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

23 March 2012 21:42

Dobj ki közéjük egy Windows 98 telepítőt és eliszkolnak…

arphetamin

arphetamin
Csatlakozva  07-06-2010

23 March 2012 21:45
ccrackk

ccrackk
Az összes posztok száma:  5470
Csatlakozva  23-12-2009

24 March 2012 05:18

off
Dehogy iszkolnak!
Hülyére röhögik magukat, hogy még csak most esik le… ;)
on

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

24 March 2012 07:45

2009-től 3 év telt el az újabb bejegyzésig. Biztos, hogy voltak azóta is itt-ott szervizgondok de azért ez nem azt mutatja, hogy botrányos lenne. Nekem régebben volt a MB-al a repedés gondom,. A fotókat beküldtem a papírokat bemutattam és a megbeszélt időpontban bevittem a gépet. Másfél óra múlva vihettem is haza. Akármennyi is a panasz, a jogos panasz! Akkor is elenyésző a panaszmentesen működő gépekhez képest. Akiknek ugyanis nincs gondjuk azok nemszoktak ide irkálni

Ezek után amiket ide írtok én csak azt nem értem, hogy minek használjátok ezt a szart??
Ki kell dobni a francba és élhettek boldogan….........

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

24 March 2012 13:06

OFF
Acsi, szerintem valamit félreértesz mert én speciel sehol sem írtam azt, hogy az Apple termékei szarok lennének. Én azon a közkeletű tévedésen viccelődtem, hogy sokan azt képzelik amennyiben vesznek egy (a magyar átlagfizetéshez képest) drága almás terméket az olyan tökéletes, hogy annak nem szabad elromlania. Az Apple termékei dizájn és tervezés szempontjából valóban rendkívüliek de az elektronikai alkatrészek minőségét tekintve egy átlagos (átlagos és nem a hipergagyi kategóriára gondolok) konzum számítógép minőségi színvonalát képviselik. A kedves vásárló egy Apple terméknél a felárat a dizájnért és a gondos tervezésért fizeti ki nem a benne felhasznált elektronikai alkatrészek high-end minőségéért. Ebből fakadóan egy almás gépben sem a dizájn fog elromlani hanem a beleépített kondi, IC, kijelzőpanel stb.
ON

hagel

hagel
Az összes posztok száma:  1003
Csatlakozva  16-01-2004

24 March 2012 14:44

Magam részéről a megérzésre szavazok. Milyen az az ember, aki szerel.

/Ez itt egy pozitív leírás lesz./
Én még anno a múlt évezredben sokat lógtam Mariannéknál a Cornerbe, és ott ismertem meg a Marcit. Értett hozzá, és kereste a problémák okát. Ez talán a legfontosabb indokom.
Nem szeretem azt, ha valaki tünetet orvosol.
Így aztán ha a gépem egy tüneti fixáras helyre vittem volna a gépem - bele is tört volna bicskájuk rendesen. Nekik nics erre idejük ergo: összecsapják. Továbbá a földön nincs annyi pénz amiért rendesen helyre lehetne hozni egy általam használt “régi” gépet.
Sok gépet vettünk nagybátyámmal anno. /milliós számla/ Állandóan odavitte. És mindig meg is lett javítva.

Úgyhogy kifejezetten örülök neki, hogy Kera megadta a telefonszámát a Marcinak.
/Kera számomra jó kereskedő, a tesóm vett tőle két gépet, és azok is jók még. Mondjuk én tartom karba - sok gondot nem okoznak./

Történnek még jó dolgok az életben a Norvég Almatortán kívül is!

Szép Napot Mindenkinek!

pekar

pekar
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  24-03-2012

24 March 2012 16:50

Üdv. mindenkinek.

Mi is Marcival javíttattunk és javíttatunk a mai napig. Az új elérhetőségét nehezen de megszereztük. Volt cége nem adta meg.
Korrekt, gyors és pontos és nagyságrendel olcsóbb.
Megbízható, mindenkinek ajánlani tudom.

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

24 March 2012 18:16

Milyen bújtatott reklám ez elérhetőség nélkül? ;)

arphetamin

arphetamin
Csatlakozva  07-06-2010

25 March 2012 16:52

Acsi001 - 24 March 2012 07:45 AM

2009-től 3 év telt el az újabb bejegyzésig. Biztos, hogy voltak azóta is itt-ott szervizgondok de azért ez nem azt mutatja, hogy botrányos lenne. Nekem régebben volt a MB-al a repedés gondom,. A fotókat beküldtem a papírokat bemutattam és a megbeszélt időpontban bevittem a gépet. Másfél óra múlva vihettem is haza. Akármennyi is a panasz, a jogos panasz! Akkor is elenyésző a panaszmentesen működő gépekhez képest. Akiknek ugyanis nincs gondjuk azok nemszoktak ide irkálni

Ezek után amiket ide írtok én csak azt nem értem, hogy minek használjátok ezt a szart??

Nem hiszem, hogy bármilyen következtetést is le lehet vonni abból, hogy egy fórum egy három éven át elfeledett topicjába nem írt bejegyzést senki. Akinek gondja adódik, az sem fogja felkeresni ezt a valaha volt topikot, hogy megossza az élményét.

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

25 March 2012 18:43

arphetamin - 25 March 2012 04:52 PM
Acsi001 - 24 March 2012 07:45 AM

Nem hiszem, hogy bármilyen következtetést is le lehet vonni abból, hogy egy fórum egy három éven át elfeledett topicjába nem írt bejegyzést senki. Akinek gondja adódik, az sem fogja felkeresni ezt a valaha volt topikot, hogy megossza az élményét.

Akkor minek kellett most előkaparni egy nem is konkrét panasszal?

arphetamin

arphetamin
Csatlakozva  07-06-2010

25 March 2012 19:11

1. Nem én kaptam elő.

2. Miért ne írhatná meg bárki a saját gondját-baját-bánatát egy arra hivatott topikban?

3. Csak én nem látom a logikát a reakcióidban?
Kellemetlen szervíztapasztalatra a reakciód a “Miért használ mac-et?”
és
“A 3 év pihenőpályára tett topik témájáról nem lehet következtetést levonni” gondolatra a reakciód a “Miért ír valaki 3 év után az adott topikba?”

hagel

hagel
Az összes posztok száma:  1003
Csatlakozva  16-01-2004

26 March 2012 01:40

Kérni kell - és adatik. /Marci elérhetősége./

kenand

kenand
Az összes posztok száma:  629
Csatlakozva  06-12-2005

27 March 2012 01:57

Garanciális volt a gép. Mediamarktban vettem, Az I-Style-ban javították (javítják) már 1.5 hónapja. Állítólag azon vitatkoztak van-e rá garancia- vagy sem….és addig nem is nyúltak hozzá.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13478
Csatlakozva  27-02-2004

27 March 2012 12:36

Írj a (vezér)képviseletnek és a fogyasztóvédelemnek, némi kártérítési igénnyel együtt!

arphetamin

arphetamin
Csatlakozva  07-06-2010

27 March 2012 16:56

És ha esetleg munkaeszközöd, nézz utána, mit kezdhetsz a ténnyel, hogy másfél hónapja nem tudod használni… Lehet, hogy semmit, de hátha…

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

28 March 2012 15:52

Nem teljesen munkaeszköz, orvos vagyok, de sokat használom.

Vettem egy néhány éves Hp 2510p-t, 6 hónap gari, tuti gép, fém ház,  még 3g modem is van benne!
48 000Ft volt. Ugyan a feleségemnek vettem, de most 2-en használjuk, amíg elkészül a macbook…
A support is 5x jobb, mint az Apple-nél…

De mint kiderült, nem biztos, hoagy a szervíz hibás…

arphetamin

arphetamin
Csatlakozva  07-06-2010

28 March 2012 16:05

Hát, erre azért a saját sztorimat e kell mondanom:
2007-es MBP alaplaphibás lett. 2011-ben a NÉGY éves gépet bevittem az Almáriumba, és szó nélkül, nullforintért raktak bele új alapapot. Bekapcsoltam, és mint ha mi se történt volna (köszönöm OSX :) )

Azt nem hiszem, hogy bármely más laptopgyártó foglalkozna a 4 évvel ezelőtti termékük ilyen mértékű szupportjával. Ha egy HP-val álítanál be a forgalmazóhoz/gyártóhoz, erős a gyanúm, hogy széttárt karokkal, lebiggyesztett ajkakkal sajnálkoznának, majd mutatnának egy új terméet, megvételre :)

Tehát nem biztos, hogy az Apple supportja a hibás, inkább a MM és/vagy az I-S portáján lehet a probléma.

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

28 March 2012 16:53

arphetamin - 28 March 2012 04:05 PM

Hát, erre azért a saját sztorimat e kell mondanom:
2007-es MBP alaplaphibás lett. 2011-ben a NÉGY éves gépet bevittem az Almáriumba, és szó nélkül, nullforintért raktak bele új alapapot.

Lehet, vmi típushiba miatt garancián túl is ki kellett cserélniük,
nem az Apple az isten, azért ne essünk félreértésbe… ;)

A “botrányos” kezdetű címből az jön le (kitettem az idézőjelet, nehogy plagizálással vádoljanak, hehe),
hogy itt inkább a negatívumok kerülnek elő.

Azért jó a net, meg azért lehet jó ez a fórum, mert megoszthatjuk a tapasztalatainkat, nem?

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

28 March 2012 17:46

Mázlista vagy. Nekem a gari levél szerint 1/2 éves macbookomban sem akartak alaplapot cserélni….inkább postázgatták és vitatkoztak ki is fizeti a javítási költséget…

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

28 March 2012 18:24

idézek a másik topicból:
“A tanulság talán a következő (márkától függetlenül):
Most, hogy vannak már mobil, zsebben elférő netes kütyük,
könnyű a gyártó honlapján még ott, fizetés előtt online utánanézni ennek a garancia kérdésnek.”

LAttila

LAttila
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  31-03-2012

31 March 2012 21:55

@hagel: Hello! Én kérném a Marci elérhetőségét! Éppen nagyon szükségem lenne egy hozzáértő szakemberre! Köszi előre is.

GeeDawg2

GeeDawg2
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  13-08-2009

19 April 2012 04:40

@hagel: Nekem is elkülditek??? Épp egy lassan 5 éves fehér öcsi MB képernyőt szeretnék javítani; lévén, hogy minden egyéb flottul megy rajta! :)

BoGyesz

BoGyesz
Az összes posztok száma:  97
Csatlakozva  13-08-2010

29 October 2012 07:08

Meglepő történetet mesélt testvérem a Starking Allé boltról. A MBP-t munkára használja és újra szerette volna telepíteni a Lion-t, mert gondok voltak a rendszerrel, viszont nem sikerült neki, mert a telepítő folyton azt a hibát írta, hogy ezt az Apple ID-t már elhasználták.

Bement a Starkingbe, ahol vette, és megkérdezte a srácokat, hogy ők tudnak -e neki segíteni a telepítésben. Az egyik srác mondta, hogy ő megjavítja, majd némi idő elteltével vissza adta a notit, hogy kész, és rajta van a Mountain Lion ingyen és nem is kell a javításért fizetni. :-O

A probléma ott kezdődött, hogy journaled case sensitive-re formázták a hdd-t (???) és ezzel nem mennek a programok, amikkel dolgozik és amikor újra akarta formázni és telepíteni otthon, akkor nyilván nem sikerült az Apple ID miatt, mivel ő sosem vette meg a M. Lion-t és a boltos srác ID-ját nyilván nem tudja.

Miért rakták fel neki a M. Liont kérdezés nélkül a Lion helyett, ráadásul ingyen, ami nem hiszem, hogy legális? Miért használtak case sensitive-t egy átlag felhasználónak?

Lehet, hogy csak jófejek akartak lenni a srácok, de ezzel most több bajt okoztak, mint ami előtte volt.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

29 October 2012 14:58

Egy önjelölt IT-zseni…
Ha klónozza a rendszerét, formázza nem case sensitive-re, majd visszaklónozza (bár így a ML még marad), rendbe jöhet.

A_Tenkes_Kapitánya

A_Tenkes_Kapitánya
Az összes posztok száma:  11
Csatlakozva  29-10-2012

29 October 2012 16:43

Mert a Testvéred azt mesélte, hogy meg sem kérdezték? Mellesleg ha a saját Apple ID-vel csinálja, abban mi az illegális? Ha mondjuk Te megveszed és felrakod neki is, miért lenne illegális, ha egy vásárlással 5 licenc-re lesz jogosultságod..?! És ha mondjuk visszavitte volna, hogy nem tud rajt dolgozni, így? Akkor nem neki kellene vele ismét problémázni, hanem megcsinálják bent, gondolom Én…

A_Tenkes_Kapitánya

A_Tenkes_Kapitánya
Csatlakozva  29-10-2012

29 October 2012 17:08

Egyébként ezt bírom a magyar társadalomban! Megy egyből a mutogatás meg az ócsárolás… Majd kérdez…

Roxyka1984

Roxyka1984
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  04-09-2008

29 October 2012 18:03

Bogyesz ahelyett, hogy a segítőkész embereket fikázod inkább használd a Google.-t.
Carbon copyval 20 perc alatt rendbe lehet hozni, hogy case insensitive legyen.

Az pedig, hogy nem kértek érte pénzt nem jelenti feltétlenül azt, hogy rossz szervíz. Talán csak kedvesek akartak lenni.

http://superuser.com/questions/380330/mac-convert-from-case-sensitive-to-case-insensitive-file-system

Sok sikert.

BoGyesz

BoGyesz
Az összes posztok száma:  97
Csatlakozva  13-08-2010

29 October 2012 18:15

Bogyesz ahelyett, hogy a segítőkész embereket fikázod inkább használd a Google.-t.

Elolvastad amit írtam?

1. Tesóm, aki nincs otthon ilyen témákban egyáltalán, bement a boltba, ahol a notit vette, hogy segítsenek neki újrarakni a Lion-t, ami a gépen volt. Semmi gond nem lett volna azzal, ha elkérnek x exer Forintot javításra.

2. Nem a Liont rakták fel, hanem a M. Liont, amit sosem vett meg sem ő, sem más a családban és ráadásul a boltos srác ID-jával rakták fel.

3. Egy karbantartásban járatlan embernek miért case sensitive-ben formázták a hdd-t, ami nyilván problémát okozhat sok programnak.

Itt egy szolgáltatásra lett volna szükség, amit totál elrontottak. Ennyi a történet. Nem volt szükség haverságra és ingyen oprendszer frissítésre sem.

UI: Hirtelen megjelentek az egy hsz-es felhasználók. Csak nem a boltból?

A_Tenkes_Kapitánya

A_Tenkes_Kapitánya
Csatlakozva  29-10-2012

29 October 2012 18:22

Szívesen felvállalnám, de sajnos nem tartozom már a csapathoz sehol sem! Csak ismerem a mentalítást! Volt olyan, hogy a saját vinyómat is vinyóm is véletlen case sensitivre formáztam, mivel a két opció között 3 miliméter van! Kérdezd meg a boltban, hogy nem-e véletlen volt volt, és kérd meg őket segítsenek kijavítani! Szerintem ezzel kellene kezdeni!

Roxyka1984

Roxyka1984
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  04-09-2008

29 October 2012 18:28

Hát jólvan!

A PRO szervízbe vitte be?
Gondolom nem, mivel az hétvégén zárva van.
Tehát a történet valós lényege, hogy valaki a saját szakállára ingyen rárakott neki egy újabb operációs rendszert, amit otthon 20 perc alatt tökéletesen müködővé lehet varázsolni…
Én örülnék ha kapnék egy ingyen ML.-t még, ha Case sensitive is, bár az sincs kizárva, hogy véletlenül lett CS.
Egyébiránt akármikor bevittem hozzájuk bármit, mindíg nagyon segítőkészek voltak mindenben.
Én a helyedben bevinném újra hátha ők is 20 perc alatt rendbe tudják hozni.
Bár ha ezt meglátják akkor lehet hogy nem…

A_Tenkes_Kapitánya

A_Tenkes_Kapitánya
Csatlakozva  29-10-2012

29 October 2012 18:36

Hát srácok egy vitaműsorban lenne a helyetek :) bár Én inkább egy Teát ajánlok, ami mellett megnézzük a jobs hajót, ugyanis az Én regisztrációm valódi oka ez :P ! De ezek szerint a fórumon is zajlik az élet!

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

29 October 2012 18:50

BoGyesz - 29 October 2012 06:15 PM

Hirtelen megjelentek az egy hsz-es felhasználók. Csak nem a boltból?

Nem az első eset.

A_Tenkes_Kapitánya

A_Tenkes_Kapitánya
Csatlakozva  29-10-2012

29 October 2012 19:02

Tetszik az avatarod, ez micsoda? Azt látom hogy egy sárkányfej.. De játékból, vagy saját kreálmány?

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

29 October 2012 19:39

Valóban sárkányfej, mindig is “vonzódtam” a sárkányokhoz. Egyzserűen ezt választottam logónak, ami igazábol félig saját kreálmány. Egy hasonlót rajzoltam át nekem tetszőre.

galgogergo

galgogergo
Az összes posztok száma:  1246
Csatlakozva  30-08-2007

21 February 2013 12:09

Sziasztok!

Még mindig ilyen gáz az Almárium Magyarországon? Úgy né ki haldoklik a HDD a Macbook Promban, és még van rá pár hónap garancia, így ide vinném. Mit tudtok, azóta változott valamennyit?

(pluszpontert: egy haldoklo HDD-vel mit kell csinálni, hogy legalább még egyszer elinduljon? A login screennél csak a teker, de nem akar tovább lépni… Tegnap este restart után meg elindult. Vigyem valami hideg/meleg helyre, vagy mi?)

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

21 February 2013 12:18

Nem biztos, hogy a HDD halt meg fizikailag. Lehetséges, hogy “csak” logikai hiba van rajta. Target Disc Mode-ban, vagy egyéb rendszerről indítva (ami nem a vincsin van) minden bizonnyal visszanyerhetőek az adatok.

Ha ez nem érdekes, akkor telepítőről indítani, Zero Out Data opcióval formázni és mehet rá az új rendszer. Ezekután max. dokumentumok visszaállítása, minden egyéb program újratelepítése és minden beállítás újra elvégzése.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

21 February 2013 13:39

(Nem olyan “gáz” az Almárium…)

mimi_bacsi

mimi_bacsi
Az összes posztok száma:  1187
Csatlakozva  31-12-2008

21 February 2013 14:01

hagel - 26 March 2012 01:40 AM

Kérni kell - és adatik. /Marci elérhetősége./

A “Marci”-t Andorka Marcinak hívják…?

_
Az összes posztok száma:  1502
Csatlakozva  05-09-2008

22 February 2013 00:00

En ma talalkoztam eloszor magyar Apple szervizzel. Az egyik, nalam levo 8.2-es MBP-m csatlakozoja (tap) tonkrement egy ev alatt a csendes oceani sos levegotol es magas paratartalomtol. Mivel Magyarorszagon voltam ket hetig, gondoltam az utolso napokban (visszateres elott) beviszem egy legkozelebbi magyar szervizbe es megjavittatom.
Hasonlo problemakat Mexikoban gyakran szoktuk (es tovabbra is fogjuk) javittatni, szoval van egy kis tapasztalatom.
Mexikoban egy hasonlo egyszeru csatlakozo cserere ott kell hagynunk 2-3 napra a gepunket. A Starking PRO-nal nekem kicsereltek 15 perc alatt. De ebben a 15 percben meg ki is tisztitottak a gepemet beulrol a rengeteg finom parti homoktol es meg egy gyors test-et is lefuttattak rajta. Es az osszes munkaert csak kb $50-t fizettem.  Tudom hogy nem komoly munkarol van szo. De a munkajuk minosegevel elegedett vagyok, es az ott dolgozok segitokeszsege es stilusa is nagyon tetszett. Koszonom szepen.
Ez nem reklam. Nem elek Magyarorszagon es nincs elkotelezettsegem egy ceg fele sem. Ez csak egy megtortent kis eset/eszrevetel.

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

22 February 2013 13:04

off

_ - 22 February 2013 12:00 AM

Megjegyezném, hogy ha vki olvassa a Beszmac-et
és hozzászólásaid után akár egyszer is rákeresett,
hogy “ki ez a fickó?”, majd esetleg kiderül valahogyan, hogy Te estél be a boltba,
lehet, még a cipődet is kipucolja, míg készül a géped… ;)
(Ez az abszolút elismerés hangja volt Feléd, nem valamiféle cinkelés!)

Nagyon köszi minden szakértést,
emberileg és szakmailag is nagyra becsült a jelenléted!
on

_
Az összes posztok száma:  1502
Csatlakozva  05-09-2008

22 February 2013 16:31

off
nagyon koszonom ccrackk, de ez tulzas.
Rengeteg emberrel ismerkedtem meg itt a forumon is aki ugy emberi mint szakmai vonalon sokat (es nalam sokkal tobbet) segit masoknak.
Volt szerencsem reszt venni egyszer egy bM talalkozon ahol megismerkedtem tobb regi bM taggal (esojaro, kesigomu, bachman, Titi es a tobbiek) a magyarorszagi tartozkodasom folyaman pedig nehany magyar utomunkas kollegaval szemelyesen es meggyozodesem hogy ok azt a klasszikus, regi Apple felhasznalok csapatat kepviselik, akik miatt annak idejen igazabol megszerettem az Apple community-t. Szerenyek, profik, segitokeszek es probalnak mindig nyugodtan mindenkinek segiteni/valaszolni. Igazabol ok erdemlik meg elismero szavaidat es nem en. En sajnos tovabbra is (es a Pro vonal felszivodasaval - egyre jobban) csak vendegnek erzem magam ezen a forumon.
on

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

22 February 2013 17:03

_ - 22 February 2013 04:31 PM

nagyon koszonom ccrackk, de ez tulzas.

off
Persze túlzás egy kicsit, amolyan költői az a cipőkefés példa, hehe
és a hozzáállás itt nyilvánvalóan többekre jellemző,
de a világlátott, tapasztalt, sokfelé ismerős, sokakat ismerő ember bizony értékes,
így mindenhol nagy megbecsülésnek örvend.
De vége az offnak, nem akarok udvarolni, t.i. a lányokat szeretem… :)
on

galgogergo

galgogergo
Az összes posztok száma:  1246
Csatlakozva  30-08-2007

05 March 2013 14:00

Fejlemények:

Ma kaptam vissza a Macbook Prom, amit Almáriumos garancia keretében adtam be - az Almáriumba. :)

Múlt hét hétfőn adtam be szervizbe, azt ígérték, igyekszenek még péntekre megcsinálni. Péntek 15:00 körül felhívtam őket, de azt mondták, még várják a futárt az alkatrészekkel, addig nem tudnak semmit tenni.
Hétfőn gondolom megjött minden, mert kedd reggel 9:00-kor SMS-eztek, hogy mehetek a Macbookért.

Meghalt a vinyó, azt kicserélték, kipucolták a Superdrive-ot, meg kapott egy új kijelzőt is. (a régin elvált a műanyag (üveg?) borítás a kijelzőtől, így ezt kompletten cserélték)

Kedd délelőtt átvettem, valóban új kijelző, meg vinyó fogadott. (az eredeti 250-es helyett egy 320-as ment bele, azt mondták, már nem igazán gyártanak 250-est) Törés, karc, stb (meg még amiket a korábbi rémtörténetekben emlegettek itt pár éve) nem volt a gépen, sőt, szerintem letakarították a billentyűzetet, meg a topcase-t is. (vagy csak úgy tűnik, mindenesetre meg vagyok vele elégedve)

A meglepetés akkor ért, amikor bekapcsoltam a gépet, és ugyanazok az adatok fogadtak az elvileg új vinyón, mint a régin. :) (gondolom még elindult a régi, és sikerült róla mindent lementeni) Így nekem már a restore-ral sem kellett bajlódnom.

Mindent egybevetve szerintem okafogyottá váltak a korábbi gyanakvások, a szervizesek tök korrekten végzik a munkájukat, pedig eleinte egy kicsit féltem, minden rendben lesz-e. :)  Leírtam, mert a rossz hír szárnyakon száll, a jó meg sose jut el messzire, szóval lehessen olvasni ilyet is. Köszi Almárium Pro! :)

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

06 March 2013 06:15

(Egyesek akár egyetlen esetbôl is általánosítanak – ez most nem a te jó tapasztalatodra vonatkozik :))

blackapple

blackapple
Az összes posztok száma:  1069
Csatlakozva  26-08-2009

06 March 2013 16:16

Nekem is jók voltak a tapasztalataim, én is hivatalos szervízbe vittem a gépemet, és még az árból is engedtek. Azóta príma a cucc. Kár, hogy Pesten van csak apple szervíz, jobban örülnék ha Pécset lenne-csak 1 órányia lenne tőlem.. De hát egy hivatalos Ferrari szervíz sincs mindenhol…

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

06 March 2013 19:34

… és milyen kellemetlen mindig tréleren szállítgatni. :)

dns108

dns108
Az összes posztok száma:  41
Csatlakozva  11-05-2009

26 November 2013 06:09

Elcseszték a gépem a szervizben, borzasztó stílusban és tempóban (már amikor megteszik, folyton noszogatni kell őket és figyelmeztetni mit is mondtak, írtak korábban.) kommunikálnak. Bekerült kis hibával, amit 3-5 napra vállaltak, visszajött nagy hibával 1 hónap után a gép. Ezt hívják lehúzásnak. Kihez lehet ilyenkor fordulni, hogy megoldódjon a probléma? Szeretnék dolgozni, mert ugye egy hónap munka kiesését kell behoznom.

CharlieBrown

CharlieBrown
Az összes posztok száma:  1970
Csatlakozva  09-01-2006

26 November 2013 16:10

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0