Ne vegyetek Macintosht itthon.

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

21 June 2007 18:39

Szerintem azért csak vissza kéne vinned. Mégiscsak autentikusabb amit ott mondanak rá, mint, hogy mi itt találgatunk

Ulkesh

Ulkesh
Az összes posztok száma:  2067
Csatlakozva  24-09-2004

21 June 2007 21:20

allvirtual - 21 June 2007 04:45 PM

sak akkor vinném vissza, ha rögtön másikat kapnék helyette, de a hozzászólások alapján erre nem sok esélyt látok.

Vidd be a szervizbe, megnézik, megrendelik a hozzávalót, amíg megérkezik, addig használod tovább, mikor megjön az alkatrész pár óra alatt cserélik..

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

21 June 2007 22:20

Ulkesh - 21 June 2007 09:20 PM
allvirtual - 21 June 2007 04:45 PM

sak akkor vinném vissza, ha rögtön másikat kapnék helyette, de a hozzászólások alapján erre nem sok esélyt látok.

Vidd be a szervizbe, megnézik, megrendelik a hozzávalót, amíg megérkezik, addig használod tovább, mikor megjön az alkatrész pár óra alatt cserélik..

Ez éppen így történik a valóságban is. Nálam legalábbis így működött, természetesen vita nélkül…

allvirtual

allvirtual
Az összes posztok száma:  70
Csatlakozva  30-11-2005

22 June 2007 16:59

oks, akkor a jövő héten beviszem. Mivel egy hónapig külföldön leszek, lesz idejük bőven megrendelni a panelt :p :)

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  967
Csatlakozva  07-04-2005

23 June 2007 03:01

Acsi001 - 21 June 2007 06:39 PM

Szerintem azért csak vissza kéne vinned. Mégiscsak autentikusabb amit ott mondanak rá, mint, hogy mi itt találgatunk

Hmm… Ez mind szép és jó. Amíg pl. Bp-en laksz, vagy ahol kicsit korrektebb a szervíz. Szegeden kicsit más a helyzet. Nincs szervíz, arra sem, hogy ők küldjék fel. Namost: ha van egy gépem, ami elromlik, nem elég, hogy 2-3 hétig nincs, amin dolgozhass (nem mindenkinek van a polcon tartalék - főleg Apple, mert hát az járja, hogy nem nagyon romlik el), hanem még te intézd, hogy oda jusson. Ha számolok, feljuttatni sem olcsó (egyszer felviszed, elismerik, hogy nem ok., hazamész, lerendelik, visszamész, megcsinálják, hazaviszed…), ez mindamellett, hogy a saját költséged, addig nem tusz normálisan dolgozni (feltéve, ha arra vetted). Most akkor ha azt szeretném, hogy gariban kijavítsák azt a két dolgot, ami pl. a sajátommal van (burkolat egy helyen “hiányos” - ott tartom a kezem, hát ez van…, valamint bekapcsolás után pár percig időnként vibrál a kijelző), ahhoz 2-3 hét szabira mehetnék… Kicsit bosszant, de nem tudok vele mit csinálni, mert kell, és tökéletesen használható még így is. Most akkor vegyek egy másikat, amit addig használok?

Initram5

Initram5
Az összes posztok száma:  3367
Csatlakozva  18-06-2005

23 June 2007 03:12

Peter T. - 23 June 2007 03:01 AM
Acsi001 - 21 June 2007 06:39 PM

Hmm… Ez mind szép és jó. Amíg pl. Bp-en laksz, vagy ahol kicsit korrektebb a szervíz. Szegeden kicsit más a helyzet. Nincs szervíz, arra sem, hogy ők küldjék fel.

A szegedi Diadalmának van szervíze és ha kell akkor fel is tudják küldeni ha helyben nem javítható a dolog. Feketesas utca.

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  967
Csatlakozva  07-04-2005

23 June 2007 03:20

Biztos jól tudod? Kollégámnak most sz@rt be a MB-ja, és bevitte a Feketesas-ba. Ott a srác nagyon készséges volt, de mondta, hogy “visszaadták a szervizelést”, sajnos nem érte meg… Futárral ment Pestre a gép :(

allvirtual

allvirtual
Csatlakozva  30-11-2005

23 June 2007 15:01

szomorú a helyzet - egyre több, a garanciális szervizelést kifogásoló történetet lehet hallani. Remélem rövid időn belül meg fogják érezni a forgalmazók, hogy “valami nincs rendben”: az Apple marketing elemeinek több része a szájreklámra épül, ami ugye csak akkor működik, ha tényleg elégedett a fogyasztó. én már egy ismerősömet lebeszéltem az apple-ről - egy Dell mellett döntött. Ha lesz még egy ember, aki tanácsot kér tőlem, neki sem fogok hazudni. És így kéne tennie mindenkinek, aki nincs megelégedve a szerviz-szolgáltatásokkal.

deck

deck
Az összes posztok száma:  717
Csatlakozva  05-01-2006

23 June 2007 16:05

allvirtual - 23 June 2007 03:01 PM

szomorú a helyzet - egyre több, a garanciális szervizelést kifogásoló történetet lehet hallani. Remélem rövid időn belül meg fogják érezni a forgalmazók, hogy “valami nincs rendben”: az Apple marketing elemeinek több része a szájreklámra épül, ami ugye csak akkor működik, ha tényleg elégedett a fogyasztó. én már egy ismerősömet lebeszéltem az apple-ről - egy Dell mellett döntött. Ha lesz még egy ember, aki tanácsot kér tőlem, neki sem fogok hazudni. És így kéne tennie mindenkinek, aki nincs megelégedve a szerviz-szolgáltatásokkal.

És Dell-en hogyan fut az OSX? Okos tanács volt.  :)

allvirtual

allvirtual
Csatlakozva  30-11-2005

23 June 2007 16:27

nem fut. nem olyan ez, mint a levegő. a gép legalább kiszolgálja és biztonságban van az a 300k, amit elköltött.

neo_21670

neo_21670
Az összes posztok száma:  708
Csatlakozva  13-12-2005

23 June 2007 17:10

én már egy ismerősömet lebeszéltem az apple-ről - egy Dell mellett döntött. Ha lesz még egy ember, aki tanácsot kér tőlem, neki sem fogok hazudni.

Egyszer mutasd be kérlek a wines vasakat ajánló marketingdumádat… :) Legalábbis csoda, vagy fantasztikus beszélőke kell ahhoz, hogy az igazmondó juhász rábeszéljen valakit egy echte PC-re…

xero

xero
Az összes posztok száma:  2800
Csatlakozva  25-11-2004

23 June 2007 17:20

neo_21670 - 23 June 2007 05:10 PM

én már egy ismerősömet lebeszéltem az apple-ről - egy Dell mellett döntött. Ha lesz még egy ember, aki tanácsot kér tőlem, neki sem fogok hazudni.

Egyszer mutasd be kérlek a wines vasakat ajánló marketingdumádat… :) Legalábbis csoda, vagy fantasztikus beszélőke kell ahhoz, hogy az igazmondó juhász rábeszéljen valakit egy echte PC-re…

Én bárkit bármire:p vaknak a Cinemát, süketnek az Xcite-ot :D

allvirtual

allvirtual
Csatlakozva  30-11-2005

23 June 2007 17:42

ha te egy olyan hallgató vagy, aki ha kiad 3-400k-t egy gépre és szeretnéd, hogy az dolgozzon neked és megszoktad azt az elképzelhetetlen luxust, hogy érvényesítheted a jogaidat a szervizekben, akkor nem kell túl nagy rábeszélés hogy ne egy bizonytalan adásvételbe lépj bele.
(mivel sajnos az a helyzetkép, hogy a wines vasakat árulókat meg tudod itthon válogatni és találsz olyan eladót, aki a szarodat kicseréli egy másikra)

Ulkesh

Ulkesh
Csatlakozva  24-09-2004

23 June 2007 18:48

Két lehetőséged van:

- Veszel egy stabil szervizhálózattal rendelkező PC-t és folyamatosan szívatod magad míg használod, de ha elromlik, akkor kényelmesen szervizelteted
- Veszel egy Mac-et, kényelmesen használod és ha elromlik és nem jó viszonteladótól vásároltál, akkor szívsz egyet

Én abból indulok ki, hogy egy gépet munkára és szórakozásra veszek, nem szervizelésre. Ergo nincs az a pénz amiért rá tudnál beszélni bármilyen PC-re..

neo_21670

neo_21670
Az összes posztok száma:  708
Csatlakozva  13-12-2005

23 June 2007 20:29

allvirtual - 23 June 2007 05:42 PM

ha te egy olyan hallgató vagy, aki ha kiad 3-400k-t egy gépre és szeretnéd, hogy az dolgozzon neked és megszoktad azt az elképzelhetetlen luxust, hogy érvényesítheted a jogaidat a szervizekben, akkor nem kell túl nagy rábeszélés hogy ne egy bizonytalan adásvételbe lépj bele.
(mivel sajnos az a helyzetkép, hogy a wines vasakat árulókat meg tudod itthon válogatni és találsz olyan eladót, aki a szarodat kicseréli egy másikra)

Én azt az elképzelhetetlen luxust szoktam meg, hogy az OSX dolgozik nekem, de hát én már csak ilyen sznob alak vagyok. Itthon persze macet lehetetlen szervízelni… Még olyat is hallottam, hogy magyarországon nem is Almás hanem Körtés gépeket árulnak, de nagyon remélem, hogy ez csak pletyka. :(
Az meg, hogy viszonteladót megválogatni, nahát… Magyarországon árul valaki egyáltalán ilyen Mekkintosos gépet? Hallottam, hogy majd lesz valami vidéki kisboltban nekik egy sarok Mucsaröcsögén, de tudtommal ez még nem készült el.

Butitájm…
Nem szeretnél esetleg Media Markt-os eladóként dolgozni? Ezekhez a Mekkentosos gépekhez még pogram se nincsennemvan.

xero

xero
Az összes posztok száma:  2800
Csatlakozva  25-11-2004

23 June 2007 20:47

Ulkesk-nél a pont… normális kereskedőnél van az erő :p a HDSYS pedig maga Darth Vader nagyúr almás manifesztációja. :p

Tídzsí

Tídzsí
Az összes posztok száma:  310
Csatlakozva  03-08-2006

23 June 2007 21:27

respect Ulkesh-nek és neo_21670-nak az esztelen fikázás leállításáért!

Alex91

Alex91
Az összes posztok száma:  5445
Csatlakozva  12-01-2005

23 June 2007 21:53

Csak az a gond, hogy az Apple notijaival allandoan gond van. Es ez a szervizektol fuggetlen.

Es oszinten, en sem ajanlanam a forumokon olvasottak alapjan senkinek se joszivvel egy Apple notit…

Ulkesh

Ulkesh
Csatlakozva  24-09-2004

23 June 2007 22:28

Alex91 - 23 June 2007 09:53 PM

Csak az a gond, hogy az Apple notijaival allandoan gond van. Es ez a szervizektol fuggetlen.

Es oszinten, en sem ajanlanam a forumokon olvasottak alapjan senkinek se joszivvel egy Apple notit…

:)
Már leírták páran, de én is megteszem..

Ez egy szakmai fórum a Macintosh gépekről, köztük ezen márka hordozható típusairól is.
Szerinted egy ilyen fórumban miről írnak a felhasználók?
De szuper a gépem, már 1 éve semmi gondom vele???

Ha a fórumokon olvasottak alapján szeretnél dönteni, akkor soha semmilyen típusú gépet nem vennél.
Ha ellátogatsz az IBM/Lenovo, Asus, Toshiba, Dell, Fujitsu-Siemens fórum oldalaira, akkor ott is oldalakon keresztül olvashatsz a legkülönfélébb problémákról. Ha hiszed, ha nem, ezek az fórumok erre vannak :)

—-

Egyébként nézz utána az Apple részesedésének a notebook piacon, igencsak meg fogsz lepődni..
Ha nem jó gépeket árulnának, akkor nem itt tartanának….

Alex91

Alex91
Az összes posztok száma:  5445
Csatlakozva  12-01-2005

23 June 2007 22:47

Nezd, az mas kerdes, ha bexar egy HDD, ODD, alaplap, tap stb. Meg szerintem megint mas, ha sargul, reped, megolvad szeria hibaban! MacBook konzumer kategoria. Jo belso, jo aron, csak eppen ugyanolyan xar, mint a tobbi konzumer PC. Ha megnezed a piacot szinte a legolcsobb a hasonlo kategoriaju notik kozott. De ennek az az ara, hogy a kivitele, minosege csapnivalo.

Kozek

Kozek
Az összes posztok száma:  1384
Csatlakozva  28-06-2005

23 June 2007 22:55

Felettébb érdekes, nekem még semmi gondom se volt a macbook-al :D
De ha ilyeneket nézünk:
Melyik az a gyártó, akinek gépeivel nincsen gond? ilyen nincs.
Lehet hp, dell, ibm. Ezekre azt mondják, hogy nagyon megbízhatóak.
Nem egy ember jött és számolt be arról, hogy cégnél csak dellek vannak, mindegyikkel volt gond már 1 éven belül. Ugyanez hp-vel és ibm-el is.

A notik sokkal könnyebben szállnak el, de ez függ, hogy ki hogy használja, mennyit szállítja.

Hali.

Eki

Eki
Az összes posztok száma:  1874
Csatlakozva  03-01-2006

23 June 2007 23:29

Érdekes amiket írtok, ugyanis nekem sem a macimmal, sem pedig a pécémmel ninc problémám.
Mindkettőt napi rendszerességgel gyűröm, a macbook-ot hetente 2-3 alkalommal tömegközlekedésen cipelem, a pc asztali de az meg napi 12-18 órán át dolgozik….és semmi.

Nekem nincs problémám az XP-vel, nincs gondom az OSX-el….használom, pénzt keresek velük, azt hozzák, amire hivatottak.
Ennyi.

Annyi por/kontra véleményt lehetett itt már olvasni, hogy minden egyes újabb beírás e témában már szinte szánalmas.

trumi

trumi
Az összes posztok száma:  168
Csatlakozva  14-11-2006

21 September 2007 21:29

Én úgy vélem, hogy a szervíznek mindig tartania kellene egy garnitúra alkatrészt a polcon, hogy azt azonnal levehesse, MAJD rendelhesse újra a polcra. Ez csak egyetlen fázisnyi sietés, tehát nem olyan nagy befektetés, mindazonáltal ezt a befektetést kötelessége lenne megtennie, telnie kell rá, máskülönben hogyan is gondolta, hogy majd ő lesz a márkaszervíz, nagyon vicces.

Másrészről meg mögöttem egy jogi biztosító áll, így ha probléma van, évi ötmilliós bírósági költségkeret, meg szakértői gárda vár készenlétben. Be kell biztosítani a jogi helyzeteket, és akkor nem éri kár az embert, max a szervízt, de akkor legalább elgondolkoznak a polcos munkarenden. iJoe vagy Handrás biztosan ki tudná számolni, hogy mennyibe kerülne egy megfelelő raktárkészlet. Az egész csak pénz és aztán meg adminisztráció kérdése. No meg egyeztetés kérdése is, ami az adminisztráció szabályait rögzíti.

allvirtual

allvirtual
Csatlakozva  30-11-2005

21 September 2007 22:26

:( most gyakorlatilag beszart az iPodom. holnap leugrom az Árpád hídról. tiszta lúzerság(ség)

RasTasi

RasTasi
Az összes posztok száma:  2028
Csatlakozva  18-04-2005

21 September 2007 22:44

én is a Dell vagy Compaq gépeket ajánlom mindenkinek, notiból HP vagy IBM…
nem kell rábeszélni senkit. Elég ha körülnéz ezen a fórumon… gyalázat ami folyik szerviz téren.
én speciel azt szeretem a saját cuccomba hogy ha elromlik bármely része, lemegyek a henteshez és veszek bele, kilóra.
(3 hét kimaradás egy döglött alaplap miatt? kb. mint a mágián égetés)

(más kérdés az OS… bár viszonylag rugalmas már ez a dolog is.. sokak megtanultak együtt élni a dózerrel… de ha nem, ott az ubuntu… )

Ulkesh

Ulkesh
Csatlakozva  24-09-2004

21 September 2007 23:37

“én is a Dell vagy Compaq gépeket ajánlom mindenkinek, notiból HP vagy IBM…
nem kell rábeszélni senkit. Elég ha körülnéz ezen a fórumon… gyalázat ami folyik szerviz téren.”

Butaságokat beszélsz…

Menj fel a Dell, HP, vagy Lenovo fórumokra, ugyanennyi, vagy inkább jóval több panaszt fogsz olvasni róluk..
Egy szakmai fórum a problémákról, hibákról és azok megoldásáról szól, senki nem írja le, hogy neki már x éve hibátlan a gépe….

“én speciel azt szeretem a saját cuccomba hogy ha elromlik bármely része, lemegyek a henteshez és veszek bele, kilóra. “

Az a gép, olyan is lesz.. 15 évig volt itthon PC-m és a mai napig szervizelem őket másoknak, de mára már, ha meglátok egy nyitott PC-t akkor sírni támad kedvem az ostoba megoldásoktól amik a PC-s bádogdoboz-sufnituning, turbólégcsavaros, kékledes sz@rkupacokat jellemzi..

robertostudios

robertostudios
Az összes posztok száma:  305
Csatlakozva  03-08-2007

22 September 2007 00:41

Hi!

En egy rendszergazdai allasban dolgozom egy telefontarsasagnal, mondanom sem kell csak HP gepekkel kobo 80 DB-al.
Legyen az szerver, tobbtizmillios, vagy desktop gep, iszonyat sok a gond veluk. Az hogy a juser masnap melozni tud az annak koszonheto hogy nalunk raktaron van ugye gep.
But,
A laptopoknal (HP) szoktunkvolt ugy jarni hogy nem 1 esetben 2 es fel honap mulva sikerult szervizeltetni!
Sok olyan eset is volt hogy venni kellett ujat mert mondjuk egy fonokrol volt szo.

Szal sztem a PC-k teren sem mas a helyzet mint Apple szervizben, Foleg ha nem Tescos dolgokrol beszelunk, hanem Kepviselet altal forgalmazott gepekrol.

ja es a hentesnel vasarolt LG monitorom anno beszart ket honap utan, 2 honapot vartam a szervizre, + mire visszakaptam le volt kopva rola a festek….

Ehhez kepest 2 eve miota Mac-et hasznalok sosem volt gondom hibaval!
Jajj el ne szoljam magam :)))

Kozek

Kozek
Csatlakozva  28-06-2005

22 September 2007 01:23

Jótanács mindenkinek.

Hp szervízeltetése:
AKSYS -nál :)

Elég gyorsak a többi szervízhez képest.
Mi hozzájuk visszük pont ezért a hp-kat ha nálunk adják le a gépet.

Dell min 3 hét szervízelés, többi márkánál ez majdnem szorozható is akár :(

Szasz

petnekiabel

petnekiabel
Az összes posztok száma:  2598
Csatlakozva  24-01-2006

22 September 2007 03:47

Kozek - 22 September 2007 01:23 AM

Jótanács mindenkinek.

Dell min 3 hét szervízelés, többi márkánál ez majdnem szorozható is akár :(

Na most ezt őszintén nem értem: nem arról van itt mindig szó, hogy “bezzeg” a Dell-nél kijön a szervizes a lakásodba, megtörli a lábát, főz neked egy kávét, kérdés nélkül kicseréli a gépedet, elnézést kér a zavarásért, kifizeti az elmaradt béredet és elköszön?

A legnagyobb baj az, hogy komolyan tudni szeretném, mert egy barátom új laptopot vesz (nem Macet, ne is mondjátok), és a Dell is szóba jött.

peppino

peppino
Az összes posztok száma:  1798
Csatlakozva  24-08-2007

22 September 2007 04:14

Mi a cégnél kizárólag HPq noteszeket használunk. Megpróbálok fogalmazni diszkréten. Miért nem dolgozik az nap mint nap ezekkel a számitógépnek nevezett energia és türelemzabáló borzadályokkal aki kitalálta? Tény, MB-ot nem használok, nincs viszonyítási alapom, de hosszabbacska pályafutásom során el tudom dönteni mi a megfelelő és mi a hanyagolható.
HP = HighPrice :)

gazo10

gazo10
Az összes posztok száma:  564
Csatlakozva  27-12-2003

22 September 2007 06:31

peppino - 22 September 2007 04:14 AM

Mi a cégnél kizárólag HPq noteszeket használunk. Megpróbálok fogalmazni diszkréten. Miért nem dolgozik az nap mint nap ezekkel a számitógépnek nevezett energia és türelemzabáló borzadályokkal aki kitalálta? Tény, MB-ot nem használok, nincs viszonyítási alapom, de hosszabbacska pályafutásom során el tudom dönteni mi a megfelelő és mi a hanyagolható.

HP = HighPrice :)

Nalunk pl a Dell-ek lettek levaltva HP-re es azt kell hogy mondjam nagyon bolcs dontes volt .Es hozza tennem meg 4-honapig volt MB-om es bizony az anyag minosege 1 sz@r fuggetlenul attol hogy olcso :(

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

22 September 2007 12:34

***sóhaj***

gazo10

gazo10
Csatlakozva  27-12-2003

22 September 2007 13:25

Ez 1 negativ sohaj volt :(

peppino

peppino
Csatlakozva  24-08-2007

22 September 2007 13:35

gazo10 - 22 September 2007 06:31 AM

Nalunk pl a Dell-ek lettek levaltva HP-re es azt kell hogy mondjam nagyon bolcs dontes volt .Es hozza tennem meg 4-honapig volt MB-om es bizony az anyag minosege 1 sz@r fuggetlenul attol hogy olcso :(

Kijelzőhibák tömege, vinyóhibák, kávarepedések. Fateromnak is van egy HPq-ja. Most lesz 1 éves, vigyáz rá és már reped rajta a káva.

Lehetne ezt itt ragozni. Nincs tökéletes forgalomban lévő számítástechnikai cikk vagy bármi más. Itt már csak az egyedi igények, izlések döntenek. Talán már túl sokat várunk, mi vásárlók, így kétezerhétben -sajnos- ez reménytelen már.

gazo10

gazo10
Csatlakozva  27-12-2003

22 September 2007 13:41

Ezzel eggyett ertek :)

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

22 September 2007 14:06

Nyilván, ami el tud romlani, az el is romlik, ezzel nincs semmi baj. Természetes, hogy pár év után feladhatja a vinyó, a venti, a táp, a videókari, bármi. De az, ahogy a MacBook topcase viselkedik kíméletes használat mellett, az az igénytelen sz@r kategórába esik, és ez nagyon fáj. (Közvetett a véleményem, és vállalom.) Amikor az iBook vásárlása előtt érdeklődtem, a válaszok jelentős többsége az volt, hogy nagyon király kis gép, és megéri megvenni. Most őszintén, olyan hihetetlen drágító tényező volna ugyanolyan műanyagból készíteni a MacBookot?

ANTIpc

ANTIpc
Az összes posztok száma:  1444
Csatlakozva  05-12-2003

22 September 2007 15:16

En nemtom hogy szerepelnek az acer notik megbizhatosagban, de ha ide eljutna az apple szerviz is, az azert nem volna rossz…
Talan “csak” ropke 4-5 ev es nalunk is lesz ilyen :-/

Kozek

Kozek
Csatlakozva  28-06-2005

22 September 2007 23:20

Acerről annyit, hogy Ec-Co Kft csinálja a szervízelést, de:
Ha elromlik hozzájuk kell vinni (Fillér u.) és ha komolyabb baja van, akkor küldik külföldre, azaz hosszú-hosszú szervízelés.

Kis országunkban hp-t érdemes venni, azt gyorsan megcsinálják (kb 2 hét, persze kérdés mi a gyors, de még itt is lehet alkatrészrendlés… :)) és elég strapabíró jószág a hp.

nincs jó szervíz országunkban, evvel együtt kell élni, Dell meg még jobb, csak 1 szervíze van, ált. Hrp, rosszabb esetben C szervíz, ha chs-es.

hali.

pzs70kiskakas

pzs70kiskakas
Az összes posztok száma:  45
Csatlakozva  18-08-2006

23 September 2007 01:02

Kozek - 22 September 2007 11:20 PM

Acerről annyit, hogy Ec-Co Kft csinálja a szervízelést, de:
Ha elromlik hozzájuk kell vinni (Fillér u.) és ha komolyabb baja van, akkor küldik külföldre, azaz hosszú-hosszú szervízelés.

Kis országunkban hp-t érdemes venni, azt gyorsan megcsinálják (kb 2 hét, persze kérdés mi a gyors, de még itt is lehet alkatrészrendlés… :)) és elég strapabíró jószág a hp.

nincs jó szervíz országunkban, evvel együtt kell élni, Dell meg még jobb, csak 1 szervíze van, ált. Hrp, rosszabb esetben C szervíz, ha chs-es.

hali.

Hát nem tudom, de mi a cégnél Dell-t használunk, kb 50 asztalit és még vagy 20-30 laptopot, olyan nagyon nem romlanak- az én notim pl. állandóan az autó csomagtartójában utazik, ütöm-vágom, 3 éves és semmi baja.
Ja és amikor behalt az egyik noti akkor kijött a céghez valami szervizes srác (nem tudom honnan), kért egy üres asztalt és kb 1.5 óra alatt alaplapot cserélt benne (volt nála tarcsi alkatrész)-  szerintem kb. ez egy fasza szervízszolgáltatás, bár APPLE-ben itthon csak utópia.

PZS

Kozek

Kozek
Csatlakozva  28-06-2005

23 September 2007 01:20

Avval nincs véletlenül szerződésben a cég?
Mert ilyet egyik szervíz sem csinál ingyen.
notebook.hu -nál vagyok, úgyhogy valamennyire rálátok dolgokra. igaz, kis ember vagyok ott, de mégis látunk dolgokat.
Jah, lenovo-t senki se vegyen, ha jót akar :D
Egyébként hp is kb ilyen, nem romlanak. Dell se és hp se, megbízhatók, tehát nem csak a nevet fizeted meg vásárláskor, mint azt sokan állítják :)

De átlagembernek a szervízellátottság kis országunkban katasztrofális sajnos, nézhetünk bármilyen márkát.

üdv.

csy

csy
Az összes posztok száma:  673
Csatlakozva  23-08-2006

23 September 2007 02:54

áhhh, agyatlan user problémázik… ne foglalkozzatok vele, egyszerűen delete topic… Én ugy 300HP vassal vagyok / voltam körülvéve, a HP szervízben már név szerint ismertek, annyiszor voltam… IBM ugyanez, dell meg egy fos.
Az, hogy neked meghalt a géped egy dolog, nekem és a többi ismerősömnek nem. A szervíz az szar, de ha belegondolok, hogy nem egy nagykereskedő adta vissza az egyik vezető notimárkának a forgalmazását azért, mert 0 ismétlem, hogy felfogd NULLA szervíz van itthon. És ez a márka nem csak notit árul… A PC t meg ne emlegesd…lehet, hogy veszel bele 5000ért alaplapot meg 2000ért celeront óccsón, de soha ismétlem SOHA nem fogod azt megkapni, mint egy almánál. A dózert fikázni manapság divat és nem csatlakozom, csak belegondolok, hogy egy erősebb gép, mint az én notim lassabban renderel / fordít blabla, akkor picit elgondolkozok a pc ipar életképességein…
Add el a géped, vegyél dell-t (töröld az usered innen) és fíl dö szansájn…

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

23 September 2007 02:58

Kozek - 23 September 2007 01:20 AM

Avval nincs véletlenül szerződésben a cég?
Mert ilyet egyik szervíz sem csinál ingyen.
notebook.hu -nál vagyok, úgyhogy valamennyire rálátok dolgokra. igaz, kis ember vagyok ott, de mégis látunk dolgokat.
Jah, lenovo-t senki se vegyen, ha jót akar :D
Egyébként hp is kb ilyen, nem romlanak. Dell se és hp se, megbízhatók, tehát nem csak a nevet fizeted meg vásárláskor, mint azt sokan állítják :)

De átlagembernek a szervízellátottság kis országunkban katasztrofális sajnos, nézhetünk bármilyen márkát.

üdv.

Valahol meg olvastam egy összehasonlítást, és a Lenovo lett a legjobb

csy

csy
Az összes posztok száma:  673
Csatlakozva  23-08-2006

23 September 2007 04:02

aki a lenovo-t fikázza értelmes ember nem lehet… több, mint 2 évet a közelben töltöttem és nem egy notit teszteltem… t40es ütésteszt eredménye: 93kiló kell, hogy megtörjön az lcd…

peppino

peppino
Csatlakozva  24-08-2007

23 September 2007 06:17

csy - 23 September 2007 04:02 AM

aki a lenovo-t fikázza értelmes ember nem lehet… több, mint 2 évet a közelben töltöttem és nem egy notit teszteltem… t40es ütésteszt eredménye: 93kiló kell, hogy megtörjön az lcd…

Még nem próbáltam ugrálni a noteszemen, de talán nem is arra való... A “fákjú“jában olvashatóan nem az a rendeltetésszerű használata, hogy ugráljunk vagy dobáljuk. Természetesen előferdülhet, hogy pottyan, de akkor számolni kell ennek kockázataival.
Viszont maradok azon a véleményen:
Majdnem mindegy milyen márkát választ az ember. Feleljen meg az igényeinek, elvárásainak (objektíven és optimálisan) és érezze jól magát vele… Mint már olvashattuk: “ami tönkremehet, tönkre is fog…”

Kozek

Kozek
Csatlakozva  28-06-2005

23 September 2007 14:09

Lenovo szervíz?
Annál vaskalaposabb brigád nincs az országban.
Csak egy példa:
Kézzel kitöltött garjegy nem jó, csak és kizárólag olyat fogadnak el, amit géppel töltenek, dátum mehet egyedül kézzel.
Ez szép és jó, de pont a lenovo adta ki nekünk, hogy töltsük ki kézzel, mert nincs kapacitásuk kitölteni őket. Csak 4 szervízre váró lenovo-t nem csinálnak mert mi töltöttük.

Pixelhibaarány lenovo-nál a legszarabb, még a 500000ft-s gépben is szinte mindig van.
Ügyfél kért t60-asat, 1. pixelhibás, szép piros :D, második zöld pixel, harmadik ismételten piros csak máshol…

Soroljam még? Nap mint nap adok ilyeneket, már lenovot.

Jah, ne is beszéljünk arról, hogy lenovo 3000 n100-ból pedig csak most forgalomban lévő típusból min 3 gyárilag szoftverhibás (van közte bioshiba, első billeütésre meghal a bill, usb, minden, másik típuson usb nem működik jól) és akkor nem mondtam, hogy púposodva van a bill és képernyő közti rész.

Jelenleg minőségben a lenovo a legszarabb (fujitsu is jobb minőségben, megbízhatóságban már nem :)), de ez nem thinkpad, hanem a n100, c200 és hasonló lenovo által kreált gép.
Pixelhiba minden ibm, lenovo gyártmányra jellemző.

Egy javaslat:
Lenovo-t senki se vegyen mostanában, csak szívni fog vele.

Hp-t és dellt nyugodtan.
Ált nem romlanak, de gépekről beszélünk.

Hali.

zoo

zoo
Az összes posztok száma:  73
Csatlakozva  08-09-2007

23 September 2007 14:17

ANTIpc - 22 September 2007 03:16 PM

En nemtom hogy szerepelnek az acer notik megbizhatosagban, de ha ide eljutna az apple szerviz is, az azert nem volna rossz…
Talan “csak” ropke 4-5 ev es nalunk is lesz ilyen :-/

az asszonynak Acert vettem. 15.4 asztali, 1 éve hibátlan. és az AcER-t ismerve sokáig az is marad.
egy év plusz garancia az acernél: 25 ezer forint. és ez világ gari.  no komment.

(ettöl függetlenül én maradok a power book-omnál:)

zoo

zoo
Az összes posztok száma:  73
Csatlakozva  08-09-2007

23 September 2007 14:18

ha valakinek esteleg beszarik a FuSi vagy toshiba gépe, íron mélt, ismerek szervízest, NYÁK szinten dolgoznak.

Kozek

Kozek
Csatlakozva  28-06-2005

23 September 2007 15:55

A fusi úgy tudom nem szórakozik, csere ozt annyi. Legalábbis ez a tapasztalatunk.
Lehet tévedek ebben, de mi eddig így tudtuk :)
Acer tényleg nem rossz, csak ne ejtsétek a gyenge burkolat miatt, ill az új típusok már erősebbre lettek csinálva (5710, 5720, 5920, 7520(asztali procis, x2 athlon)).
Fujitsu nem ajánlott márka, de legalább van szervíze országunkban, de nem egy hosszú távra vehető gép, nagyon sok gari időn belül megy szervízbe pár hétig, kb 50%-a :)

Mi hp-t javasoljuk, azok nem vészesek árban, minőségben se rossz és megbízható, jó szervízzel (pl aksys)

Ja,m nálunk acer-hez csak 2 éves garibővítés van, 30+fa. acernél az alap 1 év is nemzetközi(pöcsételni kell asszem a szakszervíznek ehhez).
Hp is nemzetközi, ahol azt a típust kiadták és van hp szervíz(ált minden nx, nc, nw típust javítják gariban az euban, hp 500, 510, 530 már nem, az csak magyargaris), dell csak magyar, sony nemzetközi(szervíz amúgy is legközelebb Bécs :)), még asus nemzetközi, s ennyi, többi magyar. Talán Fusi nemzetközi, de ebben nem lennék biztos.

HALI.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0