Flash baj

drCaligari

drCaligari
Az összes posztok száma:  85
Csatlakozva  25-02-2006

08 October 2006 06:23

Hali!
Újjabb hülye alap kérdésel jövök, de ilyen bénázással amit most mûveltem még nem találkoztam.
Elkészítettem egy animációt a Flash-ben annak rendje-módja szerint csak mikor kivittem sequenciába derült ki, hogy kilóg a dokumentumból. A probléma az, hogy hiába méretezem át a bal oldala továbbra se kerül a hasznos térbe. Ha pedig kijelölöm az összes frémet és egyszerûen eltolom nyilvánvalóan széthullik az összes tween, stb. Már egy jó ideje itt bénázok és eléggé idegesít a dolog pláne mivel elég sürgetõ, mondhatni máris késésben vagyok vele. Pls hlp !!!

iKenny

iKenny
Az összes posztok száma:  302
Csatlakozva  04-03-2006

08 October 2006 07:19

nem biztos, hogy tökéletesen értem, már épp készülök beájulni az ágyba (én is épp flasheltem).

szóval: szerintem próbáld meg azt, hogy kijelölöd az összes framet> aztán copy frames> nyitsz egy új movie clip szimbólumot és az első framera rányomsz jobbal> paste frames

Így meglesz ugyanaz a szekvencia 1 movie clipben amit így már egy kvázi group-ként tudsz mozgatni ahova kell.

Arra figyelj oda, hogy ha több layeres az eredeti animod, amiből kimásolod a frame-ket, akkor még a másolás előtt tegyél egy egy üres framet mindegyik olyan layer utolsó kockája után, ami nem ér végig.

huhh, remélem érthető voltam :)

üdv
Kenny

Dogdog

Dogdog
Az összes posztok száma:  568
Csatlakozva  10-05-2005

08 October 2006 16:24

Hát az is lehet amit iKenny ír, de gyanús, hogy átméretezés után miképpen lóghat mégis ki a baloldalon, Valami olyan gond is lehet még ott amit elnéztél. Egyébként ...... hm bocs de érthetetlen. Amikor az animációt csináltad ugye láthatóan méreten belül tetted?! Ha önmagában az animáció láthatóan kész és működik publish-csinálsz belőle roszabbik esetben egy swf-et és azt hívod meg átméretezve a főmoziban. Igaz az amit írok csak sötétben tapogatódzás így! Valami folyamatleírással lehet érthetővé tenni egy flash működését és állapotát. Próbáld így leírni és segítünk!

Dogdog

Dogdog
Az összes posztok száma:  568
Csatlakozva  10-05-2005

08 October 2006 16:26

Nyűgösebb esetben átküldöd mailen /elötte becsomagolva sitx/ és visszakapod kijavítva hibaleírással kivételesen.

drCaligari

drCaligari
Csatlakozva  25-02-2006

08 October 2006 20:04

Igazából azért szúrtam el, mert egyrészt a színpadra ráraktam egy hátteret ami nagyobb volt mint a dokumentum mérete másrészt pedig egyszerűen figyelmetlen voltam. A háttér miatt, amikor készítettem is kilógott a látható térből. A folyamat nagyon egyszerűen zajlott: a scene-en csináltam egy animációt maskolással, minimál mozgásokkal és átméretezésekkel. Kivittem sequenciába és látom, hogy kilóg. A probléma abszolút az én figyelmetlenségemből és kapkodásomból adódik.
iKenny javaslatát a megoldásra nem teljesen értem. Próbáltam én is átteni mc-be és aztán visszamásolni egy másik scene-be, de továbbra sem oldódott meg. Nem igazán értem miért tudnám egyszerűbben mozgatni ha mc-be va. Persze ezt okozhatja az én tudatlanságom is.

rudde

rudde
Az összes posztok száma:  1087
Csatlakozva  15-04-2006

08 October 2006 22:39

az option + K-t probaltad? azzzal kozepre tudod igazitani a dolgokat.
a documentum meretet pedig pixelben a Properties /lent/ tudod beallitani

drCaligari

drCaligari
Csatlakozva  25-02-2006

08 October 2006 23:49

Ha átméretezem a documentumot a jobb oldalra növel csak és ezért a bal oldalon a kilógás megmarad. Az align paletta használatakor pedig teljesen elszúrja a mozgásokat, tweeneket,stb.

drCaligari

drCaligari
Csatlakozva  25-02-2006

09 October 2006 00:35

Na úgy tűnik sikerült! Nem igazán értem, hogy eddig miért nem, de nem baj legközelebb figyelek jobban. Scenből a copy fram mc-be. Új dokumentum nyit behoz a libry-ba és mc-ből coppy frame az új scane-be. Most jó!

mersereg

mersereg
Az összes posztok száma:  979
Csatlakozva  21-11-2013

13 November 2016 15:20

Sziasztok, nekem nem sikerül a flash telepítése. Már kétszer újratelepítettem az Adobe Flasht, de nem jelenik meg a Safariban, továbbra se használható. Újra volt indítva a böngésző is és a gép is már sokszor. A telepítés lefutott, de hogy hol van nem tudom, a Safari bövítményeknél se látom megjelenni, se az OSX sys.preferencesben.

Zvi

Zvi
Az összes posztok száma:  358
Csatlakozva  14-11-2006

13 November 2016 19:34

A Flash egy rakás szar, kár beszennyezni a rendszert vele, a Chrome-ban benne van.

mersereg

mersereg
Az összes posztok száma:  979
Csatlakozva  21-11-2013

14 November 2016 00:19

internetbankhoz jó lenne, konkrétan szükséges

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0