“Mail” nyugta

jenes

jenes
Az összes posztok száma:  535
Csatlakozva  07-02-2005

02 August 2006 19:07

Eudora után most tanulgatom a MailApplication rejtelmeit.
Segítségeteket kérem, hogyan tudom a MailApp-ban beállítani a levél küldést úgy, hogy ha a címzetthez megérkezik és kinyitják, akkor ott nyugtát kérjen/küldjön vissza erröl.
Átböngésztem a netet/wikit/fórumot, de csak egy olyan tanácsot találtam, ami azt javasolja, hogy a Terminal-t használva módosítsak pár dolgot a MailApp.-ban.
Az ilyen farigcsálásoktól idegenkedem, nem is tudom elképzelni, hogy ne legyen a Mail-ben valami “notification”, vagy “Receipt” vagy “acknowledgement”. Sajnos ezekre a szavakra keresve eddig nem találtam segítséget.
Hová dugták el ezt a parancsot?

Mr. Delay

Mr. Delay
Az összes posztok száma:  323
Csatlakozva  20-12-2003

02 August 2006 19:19

Pedig sajnos nincs, legalábbis én nem tudok róla.

atkusz

atkusz
Az összes posztok száma:  4107
Csatlakozva  15-05-2004

02 August 2006 19:23

Azert nincs benne, mert pl win alatt is megkerdezi, hogy kuldjon-e visszaigazolast, es en meg nem lattam olyan embert aki visszakuldte volna,helyette inkabb valaszolt az e-mailre. Ezt a funkciot total kihagytak a mail-bol.

loymac

loymac
Az összes posztok száma:  755
Csatlakozva  17-05-2005

02 August 2006 19:23

Kicsit off, én gyűlölöm az ilyesmit. Ha postán kapok levelet akkor sem tudja meg a feladó hogy kinyitottam-e… sms visszaigazolás is ilyen, jogom van úgy megnézni valamit ami a gépemen vagy telefonomon landol, hogy azt más ne tudja. Ez amolyan levéltitoksértésként csapódik le bennem… on.

Cserébe sajna segiteni nem tudok… :(

Handras

Handras
Az összes posztok száma:  7335
Csatlakozva  28-12-2003

02 August 2006 20:28

Nincs benne, es ha nepszeru akarsz maradni, ne is akarj ilyen funkciot, mert mindenki utalja ezt :)

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15531
Csatlakozva  19-07-2005

02 August 2006 20:30

Probald meg ezeket:
Itt le van irva reszletesen a modja:
http://email.about.com/od/macosxmailtips/qt/et_request_recp.htm

zsoltu

zsoltu
Az összes posztok száma:  2101
Csatlakozva  25-11-2003

02 August 2006 20:47

a dombi verzió működik.

és nem értem, mire hisztizik mindenki, aki ilyet nem akar. örök téma, kifelejtették a mailból, erre ha valaki fel meri vetni, hogy azért nem lenne rossz, egyből jönnek a huhogók.
hogy ez mire jó? ha nem tudsz választ a megoldásra, azzal, hogy beírod, hogy milyen fasság, a kérdező csak annyit tud meg, ami rólad elmondható. de a problémája megmarad.

tehát a dombi verzió működik, azt lehet használni.

i-Isti

i-Isti
Az összes posztok száma:  386
Csatlakozva  14-11-2005

02 August 2006 20:50

Szvsz ez nem “felejtés”, hanem direkt úgy csinálták, hogy alapból ne legyen benne.

loymac

loymac
Csatlakozva  17-05-2005

02 August 2006 21:05

zsoltu - 02 August 2006 08:47 PM

a dombi verzió működik.

és nem értem, mire hisztizik mindenki, aki ilyet nem akar. örök téma, kifelejtették a mailból, erre ha valaki fel meri vetni, hogy azért nem lenne rossz, egyből jönnek a huhogók.
hogy ez mire jó? ha nem tudsz választ a megoldásra, azzal, hogy beírod, hogy milyen fasság, a kérdező csak annyit tud meg, ami rólad elmondható. de a problémája megmarad.

Angyalbögyörő, ezé’ hadd legyen véleményem… te ős internettós…. :D

Cirby

Cirby
Az összes posztok száma:  432
Csatlakozva  06-12-2003

02 August 2006 21:10

és nem értem, mire hisztizik mindenki, aki ilyet nem akar.

Pár napja még te hisztiztél a legjobban egy másik ügy kapcsán…

jenes

jenes
Az összes posztok száma:  535
Csatlakozva  07-02-2005

02 August 2006 21:18

“Ez amolyan levéltitoksértésként csapódik le bennem?”
loymac! Ennek semmi köze a levéltitokhoz. Gondold csak végig, ez inkáb olyan, mint a Tértivevény, amikor muszáj meggyőződnöm arról, hogy a levelet kézbesítették. Kérlek ne csak indulatból ragadj billentyűzetet.

Õszintén szólva meg vagyok döbbenve ettől a közfelháborodástól. Most teljesen egyetértek Zsoltuval.

“Azert nincs benne, mert pl win alatt is megkerdezi, hogy kuldjon-e visszaigazolast, es en meg nem lattam olyan embert aki visszakuldte volna,..”
atkusz! Én meg csak ilyenekkel találkozom, akik visszaigazolják, mivel csak olyan helyre küldök így levelet akiknek szintén fontos, hogy megérkezzen. Lásd az alábbi eseteket.

Az e-mail is, mint a legtöbb programot, leggyakrabban munkára használom, hiszen azért vettem a macit is. Próbáljátok meg elképzelni, hogy minisztériumba, pályázati irodába kell határidőre fontos leveleket, csatolt dokumentumokat elküldeni, amin emberek sorsa vagy nagy összegü pénz múlik. Egyre többször nincs is lehetőség rendes postával küldeni, mert elektronikusan kérik/várják el (ha pl. egy-két órán belül nincs visszajelzés, akkor jön a telefonon érdeklődés, hogy vajon kaptak-e e-mail-t). Ilyen esetekben használtam eddig az Eudora-ban ezt a funkciót és ezért hiányzik a Mail-ből nagyon. Ezért nem is értem, hogyan hagyhatták ki szándékosan.
Dombinak nagyon köszönöm az érdemi segítséget. Már megint Dombi az aki tényleg segít.
Ki fogom próbálni, de ha nagyon gázos, akkor lehet, hogy rövid volt a pályafutásom a Mail-lel.

atkusz

atkusz
Az összes posztok száma:  4107
Csatlakozva  15-05-2004

02 August 2006 21:23

En tobb cegnel dolgoztam rendszergazdakent, ahol sokkal tobbre ertekeltek a “kerem e-mailem visszaigazolasat” mint a program automatikus kerdeset. Nem kotozkodni akartam, csak egyszeruen kozoltem, hogy a mailben alapbol nincs ilyen lehetoseg.

Zorro

Zorro
Az összes posztok száma:  3422
Csatlakozva  11-09-2004

02 August 2006 21:26

Srácok, lehet új topic kellene de lusta vagyok újat nyitni, ha már mail téma háthaelfér itt is. Egyre több spamet kapok, sajna a mac.com a spameket nem szüri. Tud valaki olyan spamszürő szoftverről ami a kéretlen levelet nem hogy viszairányitja, mailszerverként viszaválaszol, hogy a címzett ismeretlen?
Ilyen Windows alatt a Mailwasher, de sajna mac alatt még hasonlót nem találtam. Ismertek hasonló progit?

loymac

loymac
Csatlakozva  17-05-2005

02 August 2006 21:35

jenes - 02 August 2006 09:18 PM

“Ez amolyan levéltitoksértésként csapódik le bennem?”
loymac! Ennek semmi köze a levéltitokhoz. Gondold csak végig, ez inkáb olyan, mint a Tértivevény, amikor muszáj meggyőződnöm arról, hogy a levelet kézbesítették. Kérlek ne csak indulatból ragadj billentyűzetet.

Õszintén szólva meg vagyok döbbenve ettől a közfelháborodástól. Most teljesen egyetértek Zsoltuval.

“Azert nincs benne, mert pl win alatt is megkerdezi, hogy kuldjon-e visszaigazolast, es en meg nem lattam olyan embert aki visszakuldte volna,..”
atkusz! Én meg csak ilyenekkel találkozom, akik visszaigazolják, mivel csak olyan helyre küldök így levelet akiknek szintén fontos, hogy megérkezzen. Lásd az alábbi eseteket.

Az e-mail is, mint a legtöbb programot, leggyakrabban munkára használom, hiszen azért vettem a macit is. Próbáljátok meg elképzelni, hogy minisztériumba, pályázati irodába kell határidőre fontos leveleket, csatolt dokumentumokat elküldeni, amin emberek sorsa vagy nagy összegü pénz múlik. Egyre többször nincs is lehetőség rendes postával küldeni, mert elektronikusan kérik/várják el (ha pl. egy-két órán belül nincs visszajelzés, akkor jön a telefonon érdeklődés, hogy vajon kaptak-e e-mail-t). Ilyen esetekben használtam eddig az Eudora-ban ezt a funkciót és ezért hiányzik a Mail-ből nagyon. Ezért nem is értem, hogyan hagyhatták ki szándékosan.
Dombinak nagyon köszönöm az érdemi segítséget. Már megint Dombi az aki tényleg segít.
Ki fogom próbálni, de ha nagyon gázos, akkor lehet, hogy rövid volt a pályafutásom a Mail-lel.

MegaLOL. Ne magadból indulj ki. Én nem vagyok indulatos csak leirtam, hogy én miért nem szeretem ezt, arról nem is beszélve, hogy a “feleslegesen küldözgetett byteok” kategóiájába tartozik az ilyesmi nálam. Ha indulatos lennék, akkor biztos haszálnék valamit AMIBÕL _KIDERÜL_ ha indulatos vagyok…

És a tertivevény bizonyitja, hogy elolvastam? nem. tudom a hivatalok 3x-i próba után minden ilyesmi levelet kézbesitettnek vesznek. :)

Persze ilyen pályázatos esetben megértem a dolgot, bár feltételezem a biróság előtt a mailvisszaigazolás nem teljes bizonyító erejű adat… szóval a később odacsörgök, hogy megkapták-e a mail-t tűnik a legbiztosabbnak.

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

02 August 2006 21:45

loymac - 02 August 2006 09:05 PM

a dombi verzió működik.

angyalbögyörő.

oké, kis buta, de szerinted hol van a topicban a véleménykérés? úgy olvastad, hogy erre a véleményedre ebbnen a topicban bárki kíváncsi, főleg az ilyen hogyismondjam, gyerekes véleményre? nem, nem kíváncsi. tehát lehet ez a véleményed, de ha a topic nem erre nyílik, akkor tartsd meg magadnak, vagy nyiss egy topicot, ami a véleményekre kíváncsi? vágod?

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

02 August 2006 21:46

Cirby - 02 August 2006 09:10 PM

pár napja… hiszti, ügy kapcsán?
pontosabban, ha lehetne, mert szerintem összekeversz valakivel.

Cirby

Cirby
Csatlakozva  06-12-2003

02 August 2006 21:48

zsoltu - 02 August 2006 09:46 PM

Gondolkozz!

loymac

loymac
Csatlakozva  17-05-2005

02 August 2006 21:50

zsoltu - 02 August 2006 09:45 PM

a dombi verzió működik.

angyalbögyörő.

oké, kis buta, de szerinted hol van a topicban a véleménykérés? úgy olvastad, hogy erre a véleményedre ebbnen a topicban bárki kíváncsi, főleg az ilyen hogyismondjam, gyerekes véleményre? nem, nem kíváncsi. tehát lehet ez a véleményed, de ha a topic nem erre nyílik, akkor tartsd meg magadnak, vagy nyiss egy topicot, ami a véleményekre kíváncsi? vágod?

MegaLOL. Vicces srác vagy.
Majd ha kipihented magad akkor megbeszéljük.

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

02 August 2006 21:51

loymac - 02 August 2006 09:50 PM

a dombi verzió működik.

angyalbögyörő.

megalol.
aha.

hát, te meg hülyegyerek.

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

02 August 2006 21:54

Cirby - 02 August 2006 09:48 PM

Gondolkozz!

cirbikém, mivel pár napja egyetlen topicban voltam, az pedig a moore filmes, amiben épp segítettem valakiknek, így kérdeztem, mire gondolsz - előtte jó ideje nem jártam erre.
nos?

Cirby

Cirby
Csatlakozva  06-12-2003

02 August 2006 22:02

zsoltu - 02 August 2006 09:54 PM

Gondolkozz!

cirbikém, mivel pár napja egyetlen topicban voltam, az pedig a moore filmes, amiben épp segítettem valakiknek, így kérdeztem, mire gondolsz - előtte jó ideje nem jártam erre.
nos?

Cavinton, Papa! :-) Nálam a pár napba belefér a két hét is. :-)
http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/miert_telefonal_haza_a_1047/
Amire Dombi egyértelműen megadta a választ:
http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/hazatelefonal_nem/

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

02 August 2006 22:31

Cirby - 02 August 2006 10:02 PM
zsoltu - 02 August 2006 09:54 PM

Gondolkozz!

nos?

Cavinton, Papa! :-) Nálam a pár napba belefér a két hét is. :-)
http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/miert_telefonal_haza_a_1047/
Amire Dombi egyértelműen megadta a választ:
http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/hazatelefonal_nem/

ja. amikor hanyattesünk a macitól, vakon, akkor is, ha olyan átlátszó a történet, mint egy üveglap. hát bakk, ez valóban nem pár nap. :D de ha jól emlékszem, ott a téma erősen a véleményezés irányában szaladt. ez a topic meg egyértelműen segítségkérő topic, amelyeknél soha a büdös életben nem értettem, miért kell
- menj a gugliba
- volt szó róla, ne is kérdezd
- az hagyján, de én meg azt mondom, hogy
- te hülye vagy, ha ezt kérdezed/akarod
- az is hülye, aki kitalálta
dolgokkal jönni.
ez a mindenáron megszólalás igénye. módom van beszélni, akár hülyeséget, hát beszélek - effektus. sok gyereknél bejátszik, gondolom otthon nem figyelnek rájuk oda és kell, hogy valahol kibeszélhesse magát. és mint a fenti péálda mutatja, még vitázik is.
megalol. az. pfffff

loymac

loymac
Csatlakozva  17-05-2005

02 August 2006 23:46

zsoltu - 02 August 2006 09:51 PM
loymac - 02 August 2006 09:50 PM

a dombi verzió működik.

angyalbögyörő.

megalol.
aha.

hát, te meg hülyegyerek.

Gyerünk Zsultu, minősitsd még magad. Azt hittem egy régi fórum-motoros ennél bölcsebb. :D Mindenesetre továbbra is MegaLOL a szenvedéseden…

Odin

Odin
Az összes posztok száma:  822
Csatlakozva  25-07-2005

03 August 2006 00:27

Srácok ne már…

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

03 August 2006 00:31

Odin - 03 August 2006 12:27 AM

Srácok ne már…

hagyd. annyira betalált a kisgyereknél az értékelésem, hogy azóta nem bír leállni. nekem mindegy. :)

dombi

dombi
Csatlakozva  19-07-2005

04 August 2006 20:52

Sracok terjunk vissza az eredeti temara. Ha gondoljatok nyitok nektek egy duhongo topicot, ahol egymasnak eshettek…. de itt nem sok ertelme van, mert teljesen masrol beszeltek, mint amirol maga a tema szol.

loymac

loymac
Csatlakozva  17-05-2005

04 August 2006 21:54

Na tessék, most Dombi, mindkettőnket a sarokba parancsolt. :D :D :D

iNtelligent inside

iNtelligent inside
Az összes posztok száma:  1128
Csatlakozva  18-07-2005

04 August 2006 23:27

Jenes: mi a cél? Kézbesítési visszaigazolás (vagyis Tértivevény) vagy Elolvasási visszaigazolás (ezzel azonos NINCS a postán).
A Kézbesítési visszaigazolást a mailszerver generálja, ahová a mail megérkezik. Ezt szinte MINDIG megkapod, mert a mailszerverek elküldik a visszaigazolást a kézbesítésről. Kézbesítés = mailboxba érkezett.
Az Elolvasási visszaigazolást pedig a kliens progi, a felhasználó jóváhagyásával.

Alapból egyiket se tudja a nyavalyás “csoda” Mail (rohadék Outlook mindkettőt tudja, rohadt M$). Dombi linkje az Olvasási igazolást kéri a címzettől. Viszont ha a Mail kapja a kérést, akkor szimplán figyelmen kívül hagyja a kérést. Tehát a Mailesek nem fognak neked visszaigazolni.

Ez van. Tudod: “Apple respects your privacy”

dombi

dombi
Csatlakozva  19-07-2005

04 August 2006 23:56

En pl. sosem szerettem, ha visszaigazolt az email kliensem, hogy megkaptam, vagy elolvastam a levelet. Olyankor ugye azonnal valaszolni kellett, vagy kulonben megserodhetett a kuldo fel. Sokkal jobban tetszik a Mail megoldasa. :-)

loymac

loymac
Csatlakozva  17-05-2005

05 August 2006 00:43

Na, javul a statisztika. :D

iNtelligent inside

iNtelligent inside
Az összes posztok száma:  1128
Csatlakozva  18-07-2005

05 August 2006 01:19

A kérdés, hogy tiszteled-e annyira a másikat, akitől a levél jött (nem a spammestert), hogy visszaigazolod neki a kérését, ha már kérte.

Szabolcs

Szabolcs
Az összes posztok száma:  214
Csatlakozva  01-03-2004

05 August 2006 15:11

Én sem szeret(t)em, de el kell ismernem, vannak, akik ésszel tudják használni. Egy volt kollégám csak akkor kezdett el hívogatni, ha látta, hogy már olvastam a levelét. Más kérdés, hogy a 2. levele után, már automatikusan töröltem a return receipt-ket.:-) Ez neki nem kell tudnia…:-)))

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

05 August 2006 15:30

Volt erre egy Mail plugin is…

erte

erte
Az összes posztok száma:  93
Csatlakozva  25-07-2006

19 August 2006 14:21

jenes - 02 August 2006 07:07 PM

Eudora után most tanulgatom a MailApplication rejtelmeit.
Segítségeteket kérem, hogyan tudom a MailApp-ban beállítani a levél küldést úgy, hogy ha a címzetthez megérkezik és kinyitják, akkor ott nyugtát kérjen/küldjön vissza erröl.
Átböngésztem a netet/wikit/fórumot, de csak egy olyan tanácsot találtam, ami azt javasolja, hogy a Terminal-t használva módosítsak pár dolgot a MailApp.-ban.
Az ilyen farigcsálásoktól idegenkedem, nem is tudom elképzelni, hogy ne legyen a Mail-ben valami “notification”, vagy “Receipt” vagy “acknowledgement”. Sajnos ezekre a szavakra keresve eddig nem találtam segítséget.
Hová dugták el ezt a parancsot?

Szia!

Neked mi a véleményed a két levelezőről? Az entourage nem túl wines? Megmondom öszinten wines időmből az levelezőjét szerettem a legjobban és rengeteget használtam is. A Mailban az nagyon tetszik hogy szüri automaice a spameket. Az entourage tesz ilyet?
Sikerült a visszajelzést beállítani Mailban?
Létezik olyan hogy még olyan visszaigazolást sem kapok ha a cím nem létezik vagy megszünt?

iPutyu

iPutyu
Az összes posztok száma:  1819
Csatlakozva  21-08-2005

19 August 2006 14:42

Én az entourage-t hasznátam sokáig. De egy napon soha többé nem volt hajlandó leszedni három címről a leveleket. Akármit csináltam behányt és nem ment. Ekkor kezdtem használni a mailt. 12 címem van benne beállítva.  Privát, freemail, saját céges, és a munkahelyi. (Egy nagy multinál dolgozom, napi 15-20 levelet kapok ami mind nagyon fontos.)
Nem engedhettem meg magamnak az MS hibáit. A Mail azóta hibátlanul hasít. Szűri a spamet, szépen bontja a leveleket fiókonként. Egyszerű és jól áttekinthető. Az elmúlt néhány évben a múlt héten fordult elő először, hogy egy ügyfelem azt kérte, hogy az áremelésről szóló tájékoztatómról kérjek visszaigazolást. Mondtam, hogy nem fogok, de küldjön egy nyugtázó választ. Azt mondta, hogy ok. Ezzel letudtam a dolgot. Én utálom amikor visszaigazolásra akarnak kényszeríteni és rendszerint nem is igazoltam vissza. Egyébként az csak annyit jelent, hogy valaki megnyitotta az adott levelet…Nem biztos, hogy a gazdája. Lehet ezt hiányosságnak vagy fölösleges funkció kihagyásának is értékelni.
Láttam viszont az új mailt. Az is meggyőző....

Ha egy cím nem létezik akkor automatikusam a szerver visszaküld egy levelet.

Szóval én azt mondom Mail. Ezt a visszaigazolóst meg intézd el azzal a pluginnal.

erte

erte
Az összes posztok száma:  93
Csatlakozva  25-07-2006

19 August 2006 17:10

bekker - 19 August 2006 02:42 PM

Én az entourage-t hasznátam sokáig. De egy napon soha többé nem volt hajlandó leszedni három címről a leveleket. Akármit csináltam behányt és nem ment. Ekkor kezdtem használni a mailt. 12 címem van benne beállítva.  Privát, freemail, saját céges, és a munkahelyi. (Egy nagy multinál dolgozom, napi 15-20 levelet kapok ami mind nagyon fontos.)
Nem engedhettem meg magamnak az MS hibáit. A Mail azóta hibátlanul hasít. Szűri a spamet, szépen bontja a leveleket fiókonként. Egyszerű és jól áttekinthető. Az elmúlt néhány évben a múlt héten fordult elő először, hogy egy ügyfelem azt kérte, hogy az áremelésről szóló tájékoztatómról kérjek visszaigazolást. Mondtam, hogy nem fogok, de küldjön egy nyugtázó választ. Azt mondta, hogy ok. Ezzel letudtam a dolgot. Én utálom amikor visszaigazolásra akarnak kényszeríteni és rendszerint nem is igazoltam vissza. Egyébként az csak annyit jelent, hogy valaki megnyitotta az adott levelet…Nem biztos, hogy a gazdája. Lehet ezt hiányosságnak vagy fölösleges funkció kihagyásának is értékelni.
Láttam viszont az új mailt. Az is meggyőző....

Ha egy cím nem létezik akkor automatikusam a szerver visszaküld egy levelet.

Szóval én azt mondom Mail. Ezt a visszaigazolóst meg intézd el azzal a pluginnal.

Hogy lehet rátenni a visszaigazolást? Olvastam fentebb de én kuka vagyok hozzá. Nekem nagyon fontos lenne, mert valamihez kellene nekem. Amúgy az entourage tud ilyet?

Tomacher

Tomacher
Az összes posztok száma:  5859
Csatlakozva  14-02-2005

19 August 2006 17:29

megnyugtatok mindenkit, hogy jelenleg a mail 3.0-ban sincs benne ez a “fícsör”.

zsoltu:
- atkusz is leírta, hogy ennek nem sok értelme van. ebbe nem mennék most bele.
- miért gond az neked, hogy vki leírja a véleményét? mi is kénytelenek vagyunk végighalgatni a hülyeségedet, akkor más is leírhatja a véleményét.

akinek pedig szüksége van erre a funkcióra, az ne használjin AppleMail-t.

PS.: a dühöngő egy jó ötlet, nem szivesen offolnék szét mégegy topicot zsoltu barátunk miatt.

Stephano

Stephano
Az összes posztok száma:  299
Csatlakozva  14-08-2005

19 August 2006 18:38

a témával kapcsolatban: A Mail visszaküldi a kért visszaigazolást?

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

19 August 2006 19:51

Stephano - 19 August 2006 06:38 PM

a témával kapcsolatban: A Mail visszaküldi a kért visszaigazolást?

Nem

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

19 August 2006 19:51

En nem csinalom meg magamnak, de ez megoldast jelenthet:

macosxhints.com - Generate ‘Read Receipts’ in Mail.app

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

19 August 2006 19:58

MailPriority a plugin amirol beszeltem…de csak Pantherre jo…lehet, hogy at lehet tenni Tigerre is…

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0