Nagyon szemtelenek az A4 Apple Centerben!

kapor

kapor
Az összes posztok száma:  1347
Csatlakozva  27-05-2005

30 July 2006 01:54

SolarEclipse - 29 July 2006 07:49 PM
Toma01 - 29 July 2006 07:19 PM
SolarEclipse - 29 July 2006 07:14 PM

van kivétel kategoria
ismerek olyat aki nem gazdag de még is annak él aminek akar :D
olyan igazi életmüvész tipus :D

Alkoholista, szerencsejátékosok egy fajtája.

egyikse :)

nemnem csak snowboardozik :)

meg görszekerezik, és mekkezik :)

Samu

Samu
Az összes posztok száma:  591
Csatlakozva  16-03-2005

30 July 2006 02:40

Spajder - 29 July 2006 10:39 AM

Álljunk már meg egy szóra!
Ezt az: ” igazán gazdak emberek” dumát hol tanították az óvodában?
Ezek olyan közhelyes megállapítások, mint a szőke nős viccek. Ismerek, olyan 35 éves srácot, aki félévente cserélgeti az autóit, mert mindig kijön az új, ami mindig pár lóerővel rősebb, mint a régi. Amúgy rendes gyerek, de megvannak a maga hülyeségei, mint mindannyiunknak. A srác tökéletesen megfelel az általatok, mint kitűnő szociológia, pszichológia, stb jártasok által felvázolt megjátszós kategóriának, de biztos csak játsza az eszét azzal a pár milliárd forintos vagyonnal, amit röpke 10 év alatt grundolt össze.

ui.: últkor Németországban, egy üzleti útja során meghibásodott az X5-se, bement egy BMW szalonba és vett egy újat, hogy legyn mivel hazajönni. De bitos csak 0 forintos indulóval 6 havi törlesztővl vette, mert csak gazdaknak akar látszani :)

nem érted.
van az újgazdag és van akinek a dédapja is milliárdos volt.
nem lehet a kettőt összehasonlítani, és messziről kiszúrom, melyik melyik. A röpke 10 év sokmindent nem tanít meg. Pózolni, urizálni igen. De a személyéből fakadó eleganciát, a született jómodort, intelligenciát stb nem. Na mindegy…. Parttalan.

ui. Ha én ennyire sikeres leszek egyszer, hasonló szituban hívok egy taxit, beülök, a sofőr kezébe nyomok ezer eurot és annyit mondok: Budapest.

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

30 July 2006 03:17

kapor - 30 July 2006 01:54 AM
SolarEclipse - 29 July 2006 07:49 PM
Toma01 - 29 July 2006 07:19 PM
SolarEclipse - 29 July 2006 07:14 PM

van kivétel kategoria
ismerek olyat aki nem gazdag de még is annak él aminek akar :D
olyan igazi életmüvész tipus :D

Alkoholista, szerencsejátékosok egy fajtája.

egyikse :)

nemnem csak snowboardozik :)

meg görszekerezik, és mekkezik :)

ezt nem igazán értem de ahogy gondolod
amugy a srác folyamatosan jár europa legjobb sípályája között néha dolgozik egy kicsit hogy legyne pénz flvonora meg kajára és kész :D
de jol nyomja és élvezi ez a lényeg….

dh1

dh1
Az összes posztok száma:  734
Csatlakozva  05-09-2004

30 July 2006 05:53

Egy ilyen beszolasert panaszkonyvet kertem volna, jogosan. Ha a mondando kozepso resze kimaradt volna akkor nincs vele baj. Egy szolgaltatonal, kereskedonel nincs olyan, hogy rossz nap, mert belolunk el es kutya kotelessege nap mint nap, minden erdeklodore mosolyogni es nem hulyenek nezve informalni, kiszolgalni oket.

A4Center - 13 July 2006 04:27 PM

Egyetlen kollégánk emlékszik hasonló esetre, elmondása alapján az alábbi történt:

...Miután a vevő sikertelenül próbálta a 30 inches Cinema mellett álló egérrel felébreszteni a “gépet”, a következő mondat hangzott el:

“Abból a konfigurációból pillanatnyilag hiányzik egy G5, amit az előadóteremben használunk. És mivel az Apple-nek még nem sikerült a Cinema Displaybe számítógépet integrálnia, javaslom egy másik - működő konfiguráció kipróbálását.”

A vevő ezek után távozott.

A megjegyzés valóban értelmezhető “túl lazának”, és nem tükrözi az A4 hozzáállását, ezért a szóban forgó vevőtől munkatársunk nevében ezúton kérünk elnézést. Természetesen nem volt szándékunkban Õt megbántani, és biztosítjuk róla, hogy tanultunk az esetből.

TDaninak valóban semmi köze az ügyhöz…

dh1

dh1
Az összes posztok száma:  734
Csatlakozva  05-09-2004

30 July 2006 05:54

...

kapor

kapor
Csatlakozva  27-05-2005

30 July 2006 14:08

“ezt nem igazán értem de ahogy gondolod
amugy a srác folyamatosan jár europa legjobb sípályája között néha dolgozik egy kicsit hogy legyne pénz flvonora meg kajára és kész :D
de jol nyomja és élvezi ez a lényeg….”

arra gondoltam,h mi se vagyunk gazdagok, a szüleim még is támogatnak az ilyen dolgokban(snowboard,gördeszka(görszekér :D ) macmini ) :)) tehát ha úgy vesszük én is annak élek aminek akarok a sulit leszámítva…

spajder

spajder
Az összes posztok száma:  2667
Csatlakozva  07-01-2005

30 July 2006 15:04

Samu - 30 July 2006 02:40 AM

Ezek olyan közhelyes megállapítások, mint a szőke nős viccek. Ismerek, olyan 35 éves srácot, aki félévente cserélgeti az autóit, mert mindig kijön az új, ami mindig pár lóerővel rősebb, mint a régi. Amúgy rendes gyerek, de megvannak a maga hülyeségei, mint mindannyiunknak. A srác tökéletesen megfelel az általatok, mint kitűnő szociológia, pszichológia, stb jártasok által felvázolt megjátszós kategóriának, de biztos csak játsza az eszét azzal a pár milliárd forintos vagyonnal, amit röpke 10 év alatt grundolt össze.

ui.: últkor Németországban, egy üzleti útja során meghibásodott az X5-se, bement egy BMW szalonba és vett egy újat, hogy legyn mivel hazajönni. De bitos csak 0 forintos indulóval 6 havi törlesztővl vette, mert csak gazdaknak akar látszani :)

nem érted.
nem lehet a kettőt összehasonlítani, és messziről kiszúrom, melyik melyik. A röpke 10 év sokmindent nem tanít meg. Pózolni, urizálni igen. De a személyéből fakadó eleganciát, a született jómodort, intelligenciát stb nem. Na mindegy…. Parttalan.

ui. Ha én ennyire sikeres leszek egyszer, hasonló szituban hívok egy taxit, beülök, a sofőr kezébe nyomok ezer eurot és annyit mondok: Budapest.

Múltkor volt “szerencsém” egy, az általad vázolt generációsgazdag körben politikai-társadalmi beszélgetést-sörözést folytatnom. Biztos lényegesen jobb, ha valaki a hegyről 19 éves egyetemistaként taxival jár szórakozni, ahol megvacsorázik és drága koktélokat iszik, mindezt többszázezres kistáskával, benne a többszázezres cuki mobillal, és közben a magyar társadalom egyik legégetőbb kérdésének a homoszexuálisok hátrányos megkülönböztetését tartja. Felvetésemet, hogy amíg emberek 10-12 óra munkával annyit keresnek, hogy nem halnak éhen, azaz modernkori rabszolgák, addig nem várható el magas toleranicia, nem kicsit elengedték a fülük mellett. Na akkor már inkább az újgazdakok, nekem azért az a néhány újgazdag ismerősöm nem felejtette el, hogy honnan jön. Igaz az nem egy több évszazados kastély volt.

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

30 July 2006 15:20

kapor - 30 July 2006 02:08 PM

“ezt nem igazán értem de ahogy gondolod
de jol nyomja és élvezi ez a lényeg….”

arra gondoltam,h mi se vagyunk gazdagok, a szüleim még is támogatnak az ilyen dolgokban(snowboard,gördeszka(görszekér :D ) macmini ) :)) tehát ha úgy vesszük én is annak élek aminek akarok a sulit leszámítva…

uhh nem tudom miért kell ilyen szájba rágosan elmagyarázni
és te is évi 10 honapot vagy hegyen???

kapor

kapor
Csatlakozva  27-05-2005

30 July 2006 16:53

“uhh nem tudom miért kell ilyen szájba rágosan elmagyarázni
és te is évi 10 honapot vagy hegyen???”

neeem, én csak mondom,h szerintem sokan annak élnek aminek akarnak máni nélkül.
de amúgy ha evi 10 honapot hegyen van, már simán szerezhetne magának szponzorokat meg ilyesmi, és akkor nem kéne fizetni felvonót meg ilyesmit…

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

30 July 2006 17:00

kimondta hogy nicns szponzor de inkább csak ruhát és felszerelést biztosítanak meg a versenyeke lehetővé tesik a megjelenést…
de mind1

sokan szeretnek pl hotgászni de attol még nem annak élnek amit szeretnek mert havonta kétszer le menek a tiszára :D
de hagyuk inkább ugylátom ezt nem érted… miröl beszéltünk.

kapor

kapor
Csatlakozva  27-05-2005

30 July 2006 17:04

oké :) értem,tehát te úgy értetted, h az élete minden pillanatát a boardozásnak szenteli,vagy ilyesmi, mindegy. amugy miért van az,h nemtudok idézni? és ha megnyomom,h idézet akkor idejön a szerkesztőbe és nemlehet visszamenni a topicba. elég gáz…. és még csak nem is idéz :(

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

30 July 2006 17:16

iegn szerkesztőbe mész és alá irod amit akarod majd ok (nemtom mi van irva a gombra de értelem szerüen)

igen és erröl beszéltünk hogy azaz az igazán gazdag ember aki az egész életét annak szenteli aminek akarja
de nem feltétlenül milliomos az ilyen :)
jot szét offoltuk
mostantol on…

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

30 July 2006 17:18

hopp teljesen el bambultam az 1000. hozá szolásom :D ez már a 1003. :)

kapor

kapor
Csatlakozva  27-05-2005

30 July 2006 17:19

de te nemértesz megnyomom az idézet gombot( most itt vagyok a szerkesztőben) de nem is idéz ez a szar… és mégcsak vissza se lehet lépni a topicba(a vissza gomb szürke) mindezt safari alatt csinálja… :((

kapor

kapor
Csatlakozva  27-05-2005

30 July 2006 17:23

kapor - 30 July 2006 05:19 PM

de te nemértesz megnyomom az idézet gombot( most itt vagyok a szerkesztőben) de nem is idéz ez a szar… és mégcsak vissza se lehet lépni a topicba(a vissza gomb szürke) mindezt safari alatt csinálja… :((

fene,már működik… furi :) csak rádkattintva nemtudod idézni :D

Spikee

Spikee
Az összes posztok száma:  512
Csatlakozva  27-02-2006

30 July 2006 22:58

Akkor már én is leírom a véleményem első macem eladójáról iJoeról. Nekem csak részlet jöhetett szóba mert nem volt pénzem kiperkálni annyi pénzt, így itt a fórumon őt ajánlották. Fel is kerestem, még nem tudtam 17 avagy a 20-as modellt szeretném, így kb. 12 óra alatt 12x változtattam a rendelni kívánt konfigot, amit még fűszereztem a láma kérdéseim, és kéréseimmel(pl. hozna-e másolt programokat:-)), és a legnagyobb türelemmel, és segítőkészséggel megválaszolt a nap folyamán vagy 100 e-mailt mire a jelenlegi konfignál megálltunk, és 4 nap múlva már itt is volt a gép. Lehet, hogy tízezerszer elküldött az anyámba, de ez nem jutott el hozzám, nagyon megbízható egy tag, bár megkérdezhettem volna, hogy a apple wireless egér díszen kívül jó-e másra :-)
Szal én csak ajánlani tudom.

szakimac

szakimac
Az összes posztok száma:  1626
Csatlakozva  10-09-2005

30 July 2006 23:12

fanka - 30 July 2006 12:24 AM

én a közelmúltban érdeklődtem az A4-ben a macbook prómhoz táska ügyében de gondolom mivel nem nálluk vásároltam verbálisan le lettem hányva kb olyan szinten mint, hogy nincs a cinema display-be g5 integrálva.. mindig annyira türelmes vagyok és egy kifejezetten jó kuncsaftnak tartom magam és nagyon komoly milliókat vásároltam már el.. miért nem látják ezt a szememben.

Magyarország 2006

lehet, hogy a napszemüveged a ludas! :-)

Baaanana

Baaanana
Az összes posztok száma:  462
Csatlakozva  29-11-2005

31 July 2006 01:13

Spajder - 30 July 2006 03:04 PM
Samu - 30 July 2006 02:40 AM

nem érted.

Múltkor volt “szerencsém” egy, az általad vázolt generációsgazdag körben politikai-társadalmi beszélgetést-sörözést folytatnom. Biztos lényegesen jobb, ha valaki a hegyről 19 éves egyetemistaként taxival jár szórakozni, ahol megvacsorázik és drága koktélokat iszik, mindezt többszázezres kistáskával, benne a többszázezres cuki mobillal, és közben a magyar társadalom egyik legégetőbb kérdésének a homoszexuálisok hátrányos megkülönböztetését tartja. Felvetésemet, hogy amíg emberek 10-12 óra munkával annyit keresnek, hogy nem halnak éhen, azaz modernkori rabszolgák, addig nem várható el magas toleranicia, nem kicsit elengedték a fülük mellett. Na akkor már inkább az újgazdakok, nekem azért az a néhány újgazdag ismerősöm nem felejtette el, hogy honnan jön. Igaz az nem egy több évszazados kastély volt.

Te most tényleg nem hallod amit mondanak neked?

spajder

spajder
Az összes posztok száma:  2667
Csatlakozva  07-01-2005

31 July 2006 03:39

Baaanana
Szerintem te nem érted, vagy félreérted, de ez legyen a te gondod.

Baaanana

Baaanana
Csatlakozva  29-11-2005

31 July 2006 04:07

Feldolgoztam amit írtál, végülis…
Ha megengedheti magának, hogy taxival járjon drága mobillal a drága táskájában, akkor tegye. Elárulom neked, hogy taxival valóban jobb, mint mondjuk busszal, vagy akár (magad vezetett) autóval. Azért dolgozik az ember, hogy bizonyos célokat elérjen, és bizonyos életszínvonalon éljen. Akinek erre tellik, az biztos tesz is érte valamit, és nyílván nem munkanélkülin’ plöttyeszti a seggét (a környezetemben egy csomó ember azt gondolja, hogy a segélyeik örökké fognak tartani, és nem emelik meg magukat, még véletlenül sem). Ez nem újgazdagság. Mivel hogy egyetemista az illető, így gondolom a szülei finanszírozzák, de az az ő pénzük, és azt csinálnak vele, amit akarnak.  És hányszor megy el egy nap szórakozni? Ha mondjuk minden második hétvégén, akkor az még egyáltalán nem durva.

Baaanana

Baaanana
Csatlakozva  29-11-2005

31 July 2006 04:11

A lényeg: ez nem kirívó. Az újgazdagság lényege, hogy másoknak bebízonyítsuk, hogy mi azok vagyunk. De ő azért megy taxival, mert kényelmes, és azért iszik drága koktélokat, mert szereti, finom, mittomén’... Jó, én nem ismerem, így csdak a leírásod alapján tudom megítélni.

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Az összes posztok száma:  3965
Csatlakozva  13-02-2004

31 July 2006 07:27

Baaanana - 29 July 2006 06:47 PM

A hozzáálás a lényeg: ha szerinte a BMW egy jó autó, és szeretne egyet, akkor elmegy, és megveszi. És közlekedni fog vele, nem vagánykodni.

Hehe. Azért ehhez annyit hozzáfűznék, hogy a 2000 köbcenti fölötti BMW-kkel (Honda, Audi, Merci, stb.) meglehetősen nehéz “csak” közlekedni. :-))

Baaanana

Baaanana
Csatlakozva  29-11-2005

31 July 2006 07:44

..~Ghost~.. - 31 July 2006 07:27 AM
Baaanana - 29 July 2006 06:47 PM

A hozzáálás a lényeg: ha szerinte a BMW egy jó autó, és szeretne egyet, akkor elmegy, és megveszi. És közlekedni fog vele, nem vagánykodni.

Hehe. Azért ehhez annyit hozzáfűznék, hogy a 2000 köbcenti fölötti BMW-kkel (Honda, Audi, Merci, stb.) meglehetősen nehéz “csak” közlekedni. :-))

Jaja :)
Fatheromnak van egy munkatársa, aki minden félévben vesz egy vadiúj Volvo -t (Néha Saab-ot), és általában meg is hanyagolja:
“Teljesen mindegy, hogy ESP-vel, vagy anélkül csapódsz majd a villanyoszlop(ok)nak” :)
(Hehe, milyen jó érzés néha rosszindulatúnak lenni…)

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Csatlakozva  13-02-2004

31 July 2006 08:02

Bocs, off lesz, de most már leírom.

Sala - 25 July 2006 01:40 PM
Kispocok - 25 July 2006 02:31 AM

nem szivesen vasarolnek egy olyan kereskedotol, aki par nappal kesobb orszag-vilag ele tarja, hogy milyen ruhat viseltem a vasarlas kozben, illetve mennyire tetszettem neki. Ugy gondolom, hogy eladas kozben a kereskedonek nem ezekre a dolgokra kene figyelnie, illetve szerintem a vevo es az elado kozti kapcsolat amugyis bizalmi kapcsolat.

nem emléxem, hogy valaha is kötött volna nevet vagy más ismertetőjegyet is a vásárlójához. más kereskedő ezzel szemben megtette még fotóval is illusztrálva és azzal sincs semmi baj, amíg az a vevő nem reklamál.

Azért ez vékony jég. A fotó—ha jól tudom—személyes adat (főleg, ha egyértelmű azonosításra is alkalmas és nem csak a nyak és a combközép közötti testtájak láthatóak rajta :-)). A nyilvános közzététel pedig már simán adatkezelésnek minősül (gondolom egy blogon ez így megvalósul), amire azért elég komoly jogszabályok, alkotmányos védettség, miegyéb vonatkozik. Talán nem véletlenül. Mondjuk én nem vagyok jogász, Intram kolléga ezt biztos pontosabban tudja.
.
Kis kitérő. Már egy alap fotósuliban is kitérnek arra, hogy mit hogy illik/szabad fotózni és felhasználni. Ha tetszik nekem a szomszéd Mariska/Pistike (megfelelő rész aláhúzandó) és készítek róla pár tucat fotót, ahogy napozik a kertben, akkor én azt kedvemre nézegethetem, de a szomszéd Józsikának/Rozikának már nem mutathatom meg. Más a helyzet, ha a kép alanya ehhez hozzájárul. Komolyabb fotósok minden fotózás alkalmával kitöltenek és aláíratnak egy modell-lapot, vagy egyéb “contact sheet”-et, amiből illik kiderülnie, hogy ki, kicsodát, miért fotózott és hogy milyen jogok illetik meg a modellt, a fotóst, az ügynökséget; hol, miért és hogyan jelenhet meg a kép, ki és milyen jogdíjakat érvényesíthet, stb.
.
Persze manapság, amikor már filléres mobilokban is megapixeles “kamerák” lapulnak, nehéz a helyzet. Szóval nem csak akkor és addig van baj, amíg az alany nem reklamál. Ha nem veszik észre, hogy a falra graffitiztem, ha nem reklamálnak, hogy csokit loptam, akkor az úgy okés? Amúgy félreértés ne essék: nekem nem annyira szimpatikus ez a politikai korrektséget, személyiségi- és egyéb jogokat bigott módon értelmező és betartó steril közélet (most elsősorban a fotózás vonatkozásában gondolom), de azt is megértem, ha valakit ezek megsértése zavar, esetleg felháborít. Főleg úgy, ha a tudta nélkül kikerül valahova a képe, a fél kerület rajta röhög, vagy rá csorgatja a nyálát, de ő nem reklamál, mivel nem is tud róla. Sala, ha a te húgod (feleséged, lányod, nagymamád) kerülne ilyen helyzetbe, hogy érintene? Jó, ez övön aluli volt, de juszt se vonom vissza. :-)

Bocs a terjedelmért és az offért. Ja, amúgy a kereskedők meg nyalják fényesre és közben mosolyogjanak, mert az nekem jó. (És igazából nekik is.) “Csak az jöjjön katonának, aki ilyet szeret.” :D

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

31 July 2006 09:47

..~Ghost~.. - 31 July 2006 08:02 AM

Bocs, off lesz, de most már leírom.

Sala - 25 July 2006 01:40 PM
Kispocok - 25 July 2006 02:31 AM

nem szivesen vasarolnek egy olyan kereskedotol, aki par nappal kesobb orszag-vilag ele tarja, hogy milyen ruhat viseltem a vasarlas kozben, illetve mennyire tetszettem neki. Ugy gondolom, hogy eladas kozben a kereskedonek nem ezekre a dolgokra kene figyelnie, illetve szerintem a vevo es az elado kozti kapcsolat amugyis bizalmi kapcsolat.

nem emléxem, hogy valaha is kötött volna nevet vagy más ismertetőjegyet is a vásárlójához. más kereskedő ezzel szemben megtette még fotóval is illusztrálva és azzal sincs semmi baj, amíg az a vevő nem reklamál.

Azért ez vékony jég. A fotó—ha jól tudom—személyes adat (főleg, ha egyértelmű azonosításra is alkalmas és nem csak a nyak és a combközép közötti testtájak láthatóak rajta :-)). A nyilvános közzététel pedig már simán adatkezelésnek minősül (gondolom egy blogon ez így megvalósul), amire azért elég komoly jogszabályok, alkotmányos védettség, miegyéb vonatkozik. Talán nem véletlenül. Mondjuk én nem vagyok jogász, Intram kolléga ezt biztos pontosabban tudja.
.
.
.
Sala, ha a te húgod (feleséged, lányod, nagymamád) kerülne ilyen helyzetbe, hogy érintene? Jó, ez övön aluli volt, de juszt se vonom vissza. :-)

Bocs a terjedelmért és az offért. Ja, amúgy a kereskedők meg nyalják fényesre és közben mosolyogjanak, mert az nekem jó. (És igazából nekik is.) “Csak az jöjjön katonának, aki ilyet szeret.” :D[/q]

a felsoroltak közül legfeljebb a nagymamám és a feleségem kerülhetne ilyen helyzetbe, de egyikőjük sem fog :)

mellesleg tényleg nem értem miért szidjuk itt az egyik bloggert, aki emellett még kereskedőként is jelen van (és itt a fórumon mint utóbbi). hiszen nem ő az egyetlen, aki ezt a két tevékenységet összekapcsolja és vásárlókró/érdeklődőkről ír a blogján. sőt -minő skandallum- még fotót is közöl!
nekem egyikükkel sincs semmi bajom. inkább azokkal, akik mások “védelmében” kéretlenül fellépnek -holott senkit nem kell megvédeni. és mi lett belőle: indokolatlan sárdobálás

de akkor a tisztánlátás kedvéért: valaki mondja már meg, hogy milyen személyes adatot írt le/fotózott a blogjában ijoe? mert én olvasgattam, de nem eméxem, hogy valaha is néven nevezett valakit a blogjában. mert ha ilyen nincs, akkor tök felesleges volt ezen topik második része

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Csatlakozva  13-02-2004

31 July 2006 16:23

Egy pillanat. Én fentebb nem iJoe-ról, vagy konkrét bloggerekről beszéltem, hanem általában arra a felvetésre reagáltam, hogy “más kereskedő ezzel szemben megtette még fotóval is illusztrálva és azzal sincs semmi baj, amíg az a vevő nem reklamál. Azért ez így meleg. Szerintem senki nem nagyon örül, ha az arcképe megjelenik itt-ott a tudta nélkül. Pláne, ha esetleg olyan a kontextus, ami sértő, bántó, megalázó. Ennyi. Nem tudom iJoe mit ír a blogjába és milyen képeket közöl, de ha megvalósul az, amit írtam, akkor az a személy részéről igenis kifogásolható és esetleg még jogszabályba ütköző is lehet.

Maceni

Maceni
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  02-08-2006

02 August 2006 04:08

fanka - 30 July 2006 12:24 AM

én a közelmúltban érdeklődtem az A4-ben a macbook prómhoz táska ügyében de gondolom mivel nem nálluk vásároltam verbálisan le lettem hányva kb olyan szinten mint, hogy nincs a cinema display-be g5 integrálva.. mindig annyira türelmes vagyok és egy kifejezetten jó kuncsaftnak tartom magam és nagyon komoly milliókat vásároltam már el.. miért nem látják ezt a szememben.

Magyarország 2006

Igazából nem értem hogy érted hogy “verbálisan le lettél hányva”, talán nem tájékoztattak megfelelően a lehetőségekről?
Pl. most nincs, jövő héten várható...vagy ilyesmi.
Mert azt nem tudom elképzelni hogy “hányhatott le téged “az eladó...

Maceni

Maceni
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  02-08-2006

02 August 2006 04:18

más - eladók topic…vajon mennyire szemtelen az eladó ha a következő kérdéssel szembesül: Apple Remote-ra vevő rámutat: “Ez az 512 megás vagy az 1 gigás??”, nyilván a shuffle-re gondolt, eladó nem röhög, próbálja a vevőnek minél kevésbé kellemetlenné tenni a helyzetet..pl. “tényleg hasonlóak, bárkivel előfordul” megjegyzéssel.
Ebben a fikázós fórumban persze rögtön az eladó a szemtelen bunkó, mert a vevő nem ismeri a termékeket.

mpeti

mpeti
Az összes posztok száma:  722
Csatlakozva  14-05-2006

02 August 2006 10:40

Nem feladata ismerni a terméket. Ha te bemész egy boltba, ahol téglákat lehet venni, mert tégla kell a házadba, akkor lehet, hogy fogalmad sincs, hogy milyen a jó, melyik miben különbözik, de nem is kell tudnod, azért vannak ott, hogy elmondják. Nem tudom miért gondolják az eladók, hogy a vevőnek mindig mindent tudnia kell a termékről magától. Pláne, ha az “pont” úgy néz ki, mint a shuffle.

∆ toma01

∆ toma01
Az összes posztok száma:  990
Csatlakozva  03-05-2006

02 August 2006 15:56

Maceni - 02 August 2006 04:18 AM

mert a vevő nem ismeri a termékeket.

Csak sajnos van olyan is amikor ez fordítva van!

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

15 April 2007 02:24

mpeti - 02 August 2006 10:40 AM

Nem feladata ismerni a terméket. Ha te bemész egy boltba, ahol téglákat lehet venni, mert tégla kell a házadba, akkor lehet, hogy fogalmad sincs, hogy milyen a jó, melyik miben különbözik, de nem is kell tudnod, azért vannak ott, hogy elmondják. Nem tudom miért gondolják az eladók, hogy a vevőnek mindig mindent tudnia kell a termékről magától. Pláne, ha az “pont” úgy néz ki, mint a shuffle.

kicsit megkésve ez ritka szar hasonlat ugyanis a épület tervezője mondja meg milyne tégla kell nem te…

mpeti

mpeti
Az összes posztok száma:  722
Csatlakozva  14-05-2006

15 April 2007 14:41

SolarEclipse - 15 April 2007 02:24 AM

kicsit megkésve ez ritka szar hasonlat ugyanis a épület tervezője mondja meg milyne tégla kell nem te…

Lehetett érteni h mire gondoltam csak ugy érezted ennyi idő eleltével itt az ideje egy kis szőrszálhasogatásnak. Akármi más terméket is irhattam volna, a lényeg az, h nem kell hülyének nézni a vevőt ha nem tudja mi az a termék, vgay mire kell használni és hogyan. Ennyi.

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

15 April 2007 14:59

mpeti - 15 April 2007 02:41 PM
SolarEclipse - 15 April 2007 02:24 AM

Lehetett érteni h mire gondoltam csak ugy érezted ennyi idő eleltével itt az ideje egy kis szőrszálhasogatásnak. Akármi más terméket is irhattam volna, a lényeg az, h nem kell hülyének nézni a vevőt ha nem tudja mi az a termék, vgay mire kell használni és hogyan. Ennyi.

ez egy oda vissza dolog (már a telefonba szájbarágos diktálos win telepítést is unom komolyan csak annak engedném meg hogy vegyen gépet aki vizsgázik elötte :D) tényleg nagyon fárasztó néha az a sok ész aki gépet vesz. haverok számtech boltba melózik és olyanok mennek be hogy csak a jó neveltetése miatt nem röhög a képükbe… de minegy lényegtelen.

Zorro

Zorro
Az összes posztok száma:  3422
Csatlakozva  11-09-2004

08 June 2007 02:41

Sziasztok,
Gondolkoztam egy sort azon hogy leírjam-e, mi történt ma velem az Andrássy úti iStyle-ban (ex A4), úgydöntöttem megosztom mert érdekes…
Eddig semmi bajom nem volt a srácokkal, normális kiszolgálás, értelmes eladók stb.. tehát nem összeszorított gyomorral tértem be hozzájuk. Ma délután TDanival kerestünk 12"es iBook-hoz second skint így betérünk a már említett üzletbe is, hamar kiderült, hogy van nekik egy olyan kiegészítőjük amire épp nekem is szükségem lenne gonoltam megveszem. A hölgy akihez odamentem, készségesen elirányított az egyik eladóhoz (ezzel semmi gond sincs), így tettünk, eladó megkeres, kérdez, cucc van örül (igaz nem az ami TDaninak kellett volna, de ami nekem kell azt megtaláltam). Fizetés következett volna, elkezdtünk szépen sorba állni, jelzem már mi következtünk volna, erre T. eladó “Úr” elkezdett mindenkivel foglalkozni, csak épp a vevővel (vagyis velünk nem), kb fél órányi pultnál számlázásra várakozás után kezdtem kicsit nyűgös lenni, mire az említett eladó elkezdett flegmázni majd beszólni. Egyértelműen látszott, hogy a számlázóval és úgyalapjába véve sokmindennel ami az üzletben van köszönő viszonyban sincs, de ezt még lenyeltem. NAgynehezen eljött a számlázás, mire jött némi “verbális” kommunikációs problémával, majd le “kispöcs”-özte TDnait ,mert kérdezni merészelt valamit. Nno ennek hatására mondtam azt, hogy el innen ebből az üzletből, ilyen undorító szemét aljas, féreg hozzáállással még boltban nm találkoztam. Az pedig biztos, hogy míg ez a kétlábon járó patkány (utólag is elnézést a patkányoktól, hogy közéjük sorolom) ott dolgozik, én oda be nem teszem a lábam.
A maradékot Dani hozzáteszi ha akarja…
Nem tudja valaki véletlen a boltvezető nevét és elérhetőségét? Természetesen magánban…

gida8

gida8
Az összes posztok száma:  765
Csatlakozva  18-02-2006

08 June 2007 03:38

Eddig sem jártam oda, de ezzel a történettel végleg lehúzom a térképről ezt a helyet.

CharlieBrown

CharlieBrown
Az összes posztok száma:  1970
Csatlakozva  09-01-2006

08 June 2007 04:01

Vásárlók könyve?
Azt még végezetül, mintegy az esemény megkoronázásaképp elkértem volna egy laza írás erejéig.
A végén meg a gyereknek odaböffenteni: nesze bazdmeg ezt olvasd ne a kibaszott post it-edet!

Komolyan mondom egyszer hívjon már el valaki így portyázni!!! Annyira de ANNYIRA szívesen elmennék >:)

mrbay

mrbay
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  25-05-2007

08 June 2007 04:40

Én pár hete voltam az imént említett Andrássy úti iStyle-ban, és semmi ilyet nem tapasztaltam - bár tény, nem is vásároltam semmit :)
Az akkor ott levő eladó(k) rendkívül kedvesek voltak, bár útitársaimmal csak nézelődtünk, többször is megkérdezték, hogy segíthetnek-e bármiben. Amint kérdésünk akadt rögtön a rendelkezésünkre álltak, zokszó nélkül. Amennyire én láttam a többi, éppen akkor a boltban tartózkodó vásárlóval is kedvesek voltak.

Ja és mégegy, az egyik Starkingben is voltunk, ott is kedves és türelmes eladókkal találkoztam. A srácokat azzal sem sikerült felhergelni, hogy sikeresen megmozgattam a lopásgátlót az MBP-n, így megszólalt egy szexis riasztó valahol az asztal alatt :)

Üdv!

Christina

Christina
Az összes posztok száma:  136
Csatlakozva  06-01-2008

28 February 2008 02:27

Én mit Kereskedelmi (végzettséggel rendelkező) eladó aki ráadásul ebben a szakmában is dolgozom, olyan szinten leoltottam volna az Öccsém (TDani) helyében az eladót, hogy a haja is kihullott volna…...Hamár itt tartunk, tényleg Öccsi (TDani), miért nem tetted meg??? Mindig mondtam ilyenkor mit kell tenni…..

Sima fapofa (mint aki meg se hallota a “kispőcs” elnevezést), vásárlókkönyvében megírni panaszodat, hogy legyen mit olvasni unalmas perceikben, majd viszzanyújtani a NagyPőcsnek (ezt hangosan megjegyezve persze), majd miután megírtad a vásárlókkönyvét, akkor azt megkoronázva vagy az üzletvezetőt vagy a helyettesét kihívni, és előtted aláíratni a NagyPőcsnek kilépő papírjait…...

Legközelebb viggyél el engem is és akkor elintézem neked…... 5 percet adj nekem és simán sírva fog neked könyörögni NagyPőcs, hogy ne haragudj rá..... És még egy ingyenes Apple terméket is add amit te választhatsz ki….... :)

NOISEm

NOISEm
Az összes posztok száma:  176
Csatlakozva  22-10-2006

28 February 2008 14:01

én tuti szólok neked ha lesz ilyen :)

Christina

Christina
Csatlakozva  06-01-2008

28 February 2008 14:57

Csak bátran…. :)))) Van már tapasztalatom, velem is előfordult már ilyen eset, szemtelen volt az eladó, de szegény nem tudta, hogy én is ebben a szakámban dolgozom és pontosan tudom, hogy ilyen esetekben mi a teendő..... hát szegénykém, nagyon ráfázott, mehetet másnap a munkaügyi hivatalba, állást keresni és megigényelni a segélyt…... :)

Nem szerettem, ha valaki szemtelen egy olyan emeberrel, akit nem is ismer, mindig meg kell addig adni az alaptiszteletet, míg nem vívja ki az ellenkezőjét….. ez a normál életben így kell, hogy müködjön….. de ha vásárlóról van szó, mindent le kell nyelni-e az eladónak….mindent…..

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

28 February 2008 15:17

Így van, veszítse csak el az állását, mert éppen rossz napja van! Ha esetleg gyereke van, hát max. ő is szív, az élet harc! És persze, milyen remek, hogy ideiglenesen eltarthatjuk a közös kasszából, amíg újra munkát nem talál.

A férjem is főnök, ilyen esetben természetesen kétszer elnézést kér, kompenzál, kinyalja a kedves ügyfél sejhaját, és leül az emberével beszélni. De senkit nem rak egy eset után, egyik napról a másikra az utcára, mert az embertelenség, akármekkora is az ügyfél egója, és akármennyire is igaza van.

Christina

Christina
Csatlakozva  06-01-2008

28 February 2008 15:33

Nekem, akármilyen szar napom volt, sosem bántam úgy a vásárlóval, ahogyan ez az előbbi történetben megesett. Persze nem mosolyogtam, nem nyaltam ki a vásárló sejhaját és egyébb fonomságok! DE, az, hogy szar napom van és úgy döntök, hogy megfingatok két srácot, hogy kicsit feldobjam a napomat és röhögjek egy kicsit az már nonszesz!!!!
Az ilyen idióta igenis veszítse el az állását és legközelebb 2* meggondolja, hogyan is kell viselkedni-e MINDENEGYES vásárlóval…. kivétel nélkül…... Ha én így viselkednék az ügyfeleimmel és a vásárlókkal, úgy rúgnának ki mint macskát….(a folytatást mindenki ismeri).........

Nekem, nem nagy az egóm, csak egyszerűen, döbbenetes, hogy mint meg nem engednek maguknak egyes emberek….. adott esetben eladók…. Én mindig lenyelek, minden olyan megjegyzést amit esetleg a vásárló felém tesz, egyszerűen amikor ezt a pályát válaszottam és elkezdtem gyakorlatra járni, én is átestem a “beavatáson” és nem tudtam ilyenkor mi is a teendő.....de akkor is normálisan álltam a kérdéshez és nem kezdtem el KisPőcsözni és egyebbek…...

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

28 February 2008 15:44

Ha valaki nem alkalmas eladónak, el kell küldeni. De nem azonnal, rögtönítélő eljárásban.

Ezen kívül a történetet csak az egyik fél előadásában hallottuk, ami nem ad elég alapot a megítéléshez.

Christina

Christina
Csatlakozva  06-01-2008

28 February 2008 15:59

Igen, ebben igazad van…. De az állásinterjúban általában, nem derül ki azonnal, hogy a jelentkező igazából nem alkalmas az eladói állásra.

Mindegy, én nekem ez a meglátásom, ki egyet ért velem, ki nem….. nem akarok senkit sem magamra haragítani…...

Nem akartalak megbántani sem, és magamra haragítani sem…... Boccsi, ha ez sikerült….

mobbo 

mobbo 
Az összes posztok száma:  2041
Csatlakozva  27-04-2006

28 February 2008 16:04

felmerul bennem a kerdes, hogy milyen kiallasu ember lehet az, akinek egy bolti elado csak ugy be mer szolni?

BRinyo

BRinyo
Az összes posztok száma:  2620
Csatlakozva  14-02-2005

28 February 2008 16:06

szines - 13 July 2006 02:01 AM

Teljesen le voltam ma döbbenve. Tervben van, hogy veszek egy 30”-os Cinema Displayt. Bementünk az A4-be, gondoltam megnézzük. Hát eddig az Apple boltokban megszoktam, hogy kedvesek, készségesek, de az A4-ben, egy fiatal suhanc rám szól, hogy ne piszkáljam az egeret… Ja, és le-“fiatalemberezett”, persze olyan “kiscsávós” stílusban…

Életemben először voltam ott, de nem vágyom vissza. Szerencse, hogy van Gránátalma, XMS és Starking… mások valószínűleg szívesen eladnak egy ilyen értékű cuccot…

Lehet, hogy a bolt vezetője nem is tudja, milyenek az alkalmazottai…javaslom küldjön oda próbavásárlókat…

Azért bízom benne, hogy esetleg másoknak pozitívabb volt az élményük, mert ez árt az Apple imidzsének… szerintem…

Nem kötelező náluk vásárolni. Aki meg ennek ellenére ott vásárol, megérdemli. Amíg a pénzt oda nem adod, szabadon távozhatsz. :)

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Az összes posztok száma:  7062
Csatlakozva  09-07-2005

28 February 2008 17:06

Szerintem a kulturált viselkedés egy eladó esetében nem lehet “rossz nap” kérdése. Meg igazából sehol. Ha én udvarias vagyok, és valamilyen formában épp hozzájárulni igyekszem a megélhetéséhez, akkor ne legyen “rossz napja”, mert nem fogok. Meg más se. És ha nem tud felnőni ehhez a feladathoz, akkor igenis keressen más munkát, próbaidősen már másnap, egyéb esetekben a törvényi határidők alapján. Mert nem csak a vevőkkel csesznek ki.
Példaként: ahol lakom két nagyobb ABC van 400 méteren belül. Az egyik pörög, sokan dolgoznak ott, mindig rengeteg a vásárló, a másikban folyamatosak a leépítések, az alapterülete harmadára csökkent az évek során és csak lézengenek a vásárlók. Az egyikben kedvesek és segítőkészek az eladók, a másikban visszaköszönni se szoktak, a kiszolgálás nulla, de arra van idejük, hogy folyamatosan a(z épp aktuális) kormányt és a multikat szidják az arra fogékony vevőkkel kórusban, hogy miattuk megy szarul a bolt, és nem tudni holnap kit küldenek el.

Handras

Handras
Az összes posztok száma:  7335
Csatlakozva  28-12-2003

28 February 2008 17:28

esőjáró - 28 February 2008 03:17 PM

Így van, veszítse csak el az állását, mert éppen rossz napja van! Ha esetleg gyereke van, hát max. ő is szív, az élet harc! És persze, milyen remek, hogy ideiglenesen eltarthatjuk a közös kasszából, amíg újra munkát nem talál.

A férjem is főnök, ilyen esetben természetesen kétszer elnézést kér, kompenzál, kinyalja a kedves ügyfél sejhaját, és leül az emberével beszélni. De senkit nem rak egy eset után, egyik napról a másikra az utcára, mert az embertelenség, akármekkora is az ügyfél egója, és akármennyire is igaza van.

Egyetertunk. Ha en minden problemas esetnel kirugtam volna az alkalmazottaimat, akkor mar a 10-edik gardat koptatnam. Bizonyos boltokban igy is fel evente cserelodik le kompletten az elado garda, ami biztosan nem segit abban, hogy egy jol osszeszokott hozzaerto csapat szolgalja ki a vasarlokat.

Nalunk peldaul meg van az az elony, hogy ha egy vasarlo evente jon csak be, akkor is ugyan azzal az eladoval talalja magat szemben mint 1 evvel korabban.

Ha gond van, akkor a fonok dolga, hogy elsimitsa a vasarloval, felteve, hogy a vasarlo veszi a faradtsagot es beszel a vezetessel. Aztan a fonok leul az alkalmazottakkal, es megbeszeli a dolgot. Ahoz, hogy valakit azonnal kirugjanak eleg kirivo dolgot kell elkovetni.

Handras

Handras
Az összes posztok száma:  7335
Csatlakozva  28-12-2003

28 February 2008 17:33

Ja igen! A vevo persze eldontheti, hogy mit csinal, azon kivul, hogy megkeresi a vezetot.

1. pofan vagja az eladot
2. elkuldi az annyaba az eladot
3. nem teszi be a labat tobbet a boltba
4. megirja az interneten.

Egy valamit nem szabad elfelejteni: mindenhol emberek dolgoznak, az emberek pedig nem tokeletesek.

petnekiabel

petnekiabel
Az összes posztok száma:  2598
Csatlakozva  24-01-2006

28 February 2008 17:47

Handras - 28 February 2008 05:33 PM

Ja igen! A vevo persze eldontheti, hogy mit csinal, azon kivul, hogy megkeresi a vezetot.

1. pofan vagja az eladot
2. elkuldi az annyaba az eladot

Nem! Ilyet egy normális ember ne csináljon. Akár vevő, akár eladó. Még ha sértve érzi magát, akkor sem. Ha ilyen ingert érez valaki, rövidre kell zárni a dolgot. Viszontlátásra vagy sajnos nem tudunk segíteni. Pont.

A másik két megoldás oké.
De az eladó nem lábtörlő. Valóban az a dolga, hogy udvariasan kiszolgáljon, de ezzel nem szabad visszaélni.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0