Nagyon szemtelenek az A4 Apple Centerben!

szines

szines
Az összes posztok száma:  83
Csatlakozva  22-09-2005

13 July 2006 02:01

Teljesen le voltam ma döbbenve. Tervben van, hogy veszek egy 30”-os Cinema Displayt. Bementünk az A4-be, gondoltam megnézzük. Hát eddig az Apple boltokban megszoktam, hogy kedvesek, készségesek, de az A4-ben, egy fiatal suhanc rám szól, hogy ne piszkáljam az egeret… Ja, és le-“fiatalemberezett”, persze olyan “kiscsávós” stílusban…

Életemben elõször voltam ott, de nem vágyom vissza. Szerencse, hogy van Gránátalma, XMS és Starking… mások valószínûleg szívesen eladnak egy ilyen értékû cuccot…

Lehet, hogy a bolt vezetõje nem is tudja, milyenek az alkalmazottai…javaslom küldjön oda próbavásárlókat…

Azért bízom benne, hogy esetleg másoknak pozitívabb volt az élményük, mert ez árt az Apple imidzsének… szerintem…

Mencseli

Mencseli
Az összes posztok száma:  313
Csatlakozva  01-06-2005

13 July 2006 02:06

rám sem néztek 10 perc várakozás után, máshol vásároltam ezután

gida8

gida8
Az összes posztok száma:  765
Csatlakozva  18-02-2006

13 July 2006 02:21

Én egyszer voltam de túl flegmák a tagok… a barátnőm is benézett erre lekezelték…többet nem megyünk…nem gondoltam, hogy ez mással is előfordult…

Mencseli

Mencseli
Az összes posztok száma:  313
Csatlakozva  01-06-2005

13 July 2006 02:42

talán elküldhetnénk nekik a linket (meg a HDsys-nek)

Szoron

Szoron
Az összes posztok száma:  1291
Csatlakozva  20-10-2004

13 July 2006 02:52

Gondolom azért ilyenek, mert sikerült a UPC-vel leszerződniük. Az új Chellos kampányban iPod Shuttle van az A4-től.

ferinczjoci

ferinczjoci
Az összes posztok száma:  1505
Csatlakozva  18-06-2005

13 July 2006 03:22

szines - 13 July 2006 02:01 AM

Teljesen le voltam ma döbbenve. Tervben van, hogy veszek egy 30”-os Cinema Displayt. Bementünk az A4-be, gondoltam megnézzük. Hát eddig az Apple boltokban megszoktam, hogy kedvesek, készségesek, de az A4-ben, egy fiatal suhanc rám szól, hogy ne piszkáljam az egeret… Ja, és le-“fiatalemberezett”, persze olyan “kiscsávós” stílusban…

Életemben először voltam ott, de nem vágyom vissza. Szerencse, hogy van Gránátalma, XMS és Starking… mások valószínűleg szívesen eladnak egy ilyen értékű cuccot…

Lehet, hogy a bolt vezetője nem is tudja, milyenek az alkalmazottai…javaslom küldjön oda próbavásárlókat…

Azért bízom benne, hogy esetleg másoknak pozitívabb volt az élményük, mert ez árt az Apple imidzsének… szerintem…

hogy nézett ki a suhanc?

mobbo 

mobbo 
Az összes posztok száma:  2041
Csatlakozva  27-04-2006

13 July 2006 03:50

erdekes dolgok ezek…

mackie

mackie
Az összes posztok száma:  854
Csatlakozva  18-04-2004

13 July 2006 03:57

szines - 13 July 2006 02:01 AM

Életemben először voltam ott, de nem vágyom vissza. Szerencse, hogy van Gránátalma, XMS és Starking… mások valószínűleg szívesen eladnak egy ilyen értékű cuccot…

Lehet, hogy a bolt vezetője nem is tudja, milyenek az alkalmazottai…javaslom küldjön oda próbavásárlókat…

Én már többször is voltam az A4 Apple Centerben. Egyszer amikor megjelent a Quad, aztán amikor a MacBook Pro megérkezett, egyszer amikor a MacBook megérkezett, és akkor is, amikor 17” MacBook Pro-t kaptak.

A gépeket kipróbáltam, le is fotóztam, és senki se szólt…
Lehet hogy éppen valami ment a G5-on, talán valami Software Update, és be voltak jelentkezve admin-ként, ezért voltak idegesek…

Odin

Odin
Az összes posztok száma:  822
Csatlakozva  25-07-2005

13 July 2006 03:57

Miért nem tetted fel neki a következő kérdést:
-Nem ismersz meg barátom?
-Nem.
-Én vagyok a vevő!

Biztos most jóllaktak egy kicsit a Chellos szerződéssel….

mackie

mackie
Csatlakozva  18-04-2004

13 July 2006 04:01

Egy másik Mac boltban egyébként (nem nevezem meg) besétáltam a raktárba, de a csávó nem mert még morogni se mert egy Power Mac ült az asztalán, és nem szerette volna, ha otthagyom (miután kipróbáltattam vele a bolt felét). :-)

Taktor

Taktor
Az összes posztok száma:  277
Csatlakozva  02-02-2006

13 July 2006 12:13

Odin - 13 July 2006 03:57 AM

Miért nem tetted fel neki a következő kérdést:
-Nem ismersz meg barátom?
-Nem.
-Én vagyok a vevő!

ezt felírtam alkoholos filccel :-)

bár én a fenti üzletben ilyet nem tapasztaltam, sok helyen (általában a kereskedelemben) tényleg félelmetes szinten van a “kereskedők” kommunikációs képessége.

r.adam

r.adam
Az összes posztok száma:  563
Csatlakozva  05-01-2006

13 July 2006 12:28

Van egy megérzésem, hogy ki lehet ez az ember, de remélem nem ő az…

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

13 July 2006 12:39

Nekem sincsenek pozitiv elmenyeim az A4-rol, ketszer voltam ott, es vszeg nem megyek tobbet vissza…az eladok stilusabol valoban volna mit faragni…

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

13 July 2006 12:41

TDani - 13 July 2006 12:30 PM

Nem én voltam!!!

fiatal suhancról volt szó, nem kiscsávóról…
;)

Criss

Criss
Az összes posztok száma:  1052
Csatlakozva  26-12-2005

13 July 2006 12:42

LOL erre gondoltam én is. Velem még mindig nagyon rendesek, kedvesek voltak az A4ben. Megkérdeztem egy valamit erre a srác elmagyarázta a a fél Tiger rendszert. Ha odatelefonáltam is készségesek voltak. Mondjuk én mindig ezt láttam másokkal is. Nekem jó tapasztalataim vannak…. Egyetlen ok amiért a MacBookomat Handrástól vettem, az az, hogy az A4-ben 308.000 volt, az XMSben pedig 299.000 és mivel Szolnoki vagyok, tök mind1 hova mentem…

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

13 July 2006 12:43

egyébiránt kezdem érteni a bemutatóterem fogalmát. itt bemutják a gépeket, bemutatnak neked…

Henrik

Henrik
Az összes posztok száma:  266
Csatlakozva  22-04-2006

13 July 2006 13:17

Krishboy: Hajrá Szolnok!!  :-D
Bocsánat az OFF-ért

Criss

Criss
Csatlakozva  26-12-2005

13 July 2006 13:21

Nemtán te is itt lax?

Macc

Macc
Az összes posztok száma:  2704
Csatlakozva  20-12-2003

13 July 2006 14:09

A4 szemelyzete eleg gaz. De hat magyarorszagon en ezen nem lepodom meg!

zsoltika007

zsoltika007
Az összes posztok száma:  65
Csatlakozva  06-05-2006

13 July 2006 14:20

Jah mikor az upc-vel tárgyaltak akkor meg benyaltak csontig…

Gregoryx

Gregoryx
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  13-07-2006

13 July 2006 15:18

Pedig két ember közt a legrövidebb út a mosoly…
(Japán.)

Ráadásul mindketten
jobban érezhetnénk magunkat…

_Giotto_

_Giotto_
Az összes posztok száma:  173
Csatlakozva  15-10-2004

13 July 2006 15:18

Tőlem eddig mindig megkérdezték hogy segíthetnek-e valamiben, amikor pedig rosszkor próbálgattam az iMac-et udvariasan szóltak hogy vigyázzak a géppel mert admin-ként van bejelentkezve.

Ezt a UPC-s flegmázást meg nem értem.
Neked az miért rossz hogy iPod shuffle-t osztogatnak a net előfizetéshez?
Nemhogy örülnétek hogy iPod reklám van a tv-ben, meg hogy több iPod lesz az országban.

De valaki tényleg elmagyarázhatná mi ez a nagy ellenségeskedés a UPC-s dolog miatt.
Én azon is ki voltam akadva amikor nagy felháborodás lett abból hogy a T-Online megvette az iwiw-et. Megmondani senki sem tudta hogy miért is rossz hogy megvették az iwiw-et, de mint a birkák egyszerre utálkozott és fújolt mindenki.

Bubu007

Bubu007
Az összes posztok száma:  8653
Csatlakozva  20-05-2005

13 July 2006 15:23

Én sem értem a fújolást.
Mind a két cég olyan ügyfélbarát :)
Szeressük a júpíszit meg a t-onylájnt.

Spajder

Spajder
Az összes posztok száma:  2667
Csatlakozva  07-01-2005

13 July 2006 15:32

Nekem az utóbbi időben pozitív irányba változott a megítélésem az a4-ről.

Ha bementem korrekt tájékoztatást kaptam a MacBook Pro-ról, az iPodhoz vásárolható hangfalakról, illetve az Aperture-ről.  mindenkinek lehet egy rosszabb pillanata, max nem megy oda többet az ember. Igazság szerint nekem a többi általam ismert (kivétel csak egy van ezek között, akit a fényezés miatt - márcsak azért sem mert nem szorul rá - nem kívánok megnevezni) apple kereskedőnél sokkal szembetűnőbb lett az arcméret változás, illetve néhányaknál a trehányság. Azért nehogy már ötödjére is én telefonáljak rájuk, ha venni akarok valamit, pláne, ha megígérték, hogy visszahívnak, mert van ilyen is.
Szóval nálam az a4 inkább a középmezőny elejét képviseli.

Bubu007

Bubu007
Csatlakozva  20-05-2005

13 July 2006 15:34

TDani - 13 July 2006 03:23 PM

B@***meg!
Ma reggel tök boldogan kerekezek be. Eddig ok. Aztán betolom a biciklit hátra, de a pultnál az egyik kolléga szól, hogy az előadóban akar nekem valamit mondani. Hát mondom ok, gondoltam ki kell onnan vinni egy monitort vagy mittomén. Leállítottam a biciklit, és bementem. Elmondta, hogy Jelenleg nincsen rám szükség. Mi? Nincsen rám szükség. Hát b@*****eg! Hátramentem inni egy kis vizet, hogy felfrissüljek, és feldolgozzam a dolgokat. Ott ült egy másik kolega. Elmeséltem neki mi volt, és nem értette. Előrement megkérdezni. Ezek után fogtam a biciklimet és elmentem.
Hát ennyit erről.
Ja és amikor az eset történt, ott sem voltam!

Menj ki a strandra.

Odin

Odin
Az összes posztok száma:  822
Csatlakozva  25-07-2005

13 July 2006 16:08

_Giotto_ - 13 July 2006 03:18 PM

Ezt a UPC-s flegmázást meg nem értem.
Neked az miért rossz hogy iPod shuffle-t osztogatnak a net előfizetéshez?
Nemhogy örülnétek hogy iPod reklám van a tv-ben, meg hogy több iPod lesz az országban.

Félreértés ne essék nem a UPC-t fikáztam legalábbis én, hanem az A4-t hogy jól van lakva a UPC szerződéssel egy darabig és most a kis halak (hétköznapi vevők) nem érdeklik.

Téged pedig sajnállak TDani, hogy más trehánysága miatt te szivsz….

iStyle1

iStyle1
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  01-07-2006

13 July 2006 16:27

Egyetlen kollégánk emlékszik hasonló esetre, elmondása alapján az alábbi történt:

...Miután a vevő sikertelenül próbálta a 30 inches Cinema mellett álló egérrel felébreszteni a “gépet”, a következő mondat hangzott el:

“Abból a konfigurációból pillanatnyilag hiányzik egy G5, amit az előadóteremben használunk. És mivel az Apple-nek még nem sikerült a Cinema Displaybe számítógépet integrálnia, javaslom egy másik - működő konfiguráció kipróbálását.”

A vevő ezek után távozott.

A megjegyzés valóban értelmezhető “túl lazának”, és nem tükrözi az A4 hozzáállását, ezért a szóban forgó vevőtől munkatársunk nevében ezúton kérünk elnézést. Természetesen nem volt szándékunkban Õt megbántani, és biztosítjuk róla, hogy tanultunk az esetből.

TDaninak valóban semmi köze az ügyhöz…

Szoron

Szoron
Az összes posztok száma:  1291
Csatlakozva  20-10-2004

13 July 2006 16:47

Bár én főleg iJoe féle vásárlási megoldást preferálom, annyit azért hozzátennék a dologhoz, hogy - itt is sok más esetben - két fél kell egy esetleges konfliktushoz.
Elméletben egy aladónak jóval tovább kell kedvesnek és segítőkésznek maradnia, mint egy vásárlónak jólneveltnek.
Vannak életunt, rossz eladók, akik csak a 18 órai zárásra várnak.
Vannak emberek (vevők) akik csak magukkal foglalkoznak és magasról sz..nak mindenre.
Természetesen ha egy üzletben sok a negatív visszajelzés úgy valószínű hogy az eső kijelentés igaz jelen esetben.

De mivel felkeltette az érdeklődésemet az A4 (negatív kritika is kritika), lehet hogy a héten benézek hozzájuk egy teszt erejéig.

gida8

gida8
Az összes posztok száma:  765
Csatlakozva  18-02-2006

13 July 2006 17:55

Néhány éve az Apple corner-ben vásároltam—-rendesek voltak. Tavaly a Gránátalmában—-minden OK.
Idén bementem az A4-be—-no comment (fentebb olvasható)—-barátnőm rátalált iJoe-ra, aki nagyon korrekt így nála vásároltunk. Van elég bolt nem kell rágódni az A4-en, ha nekik így jó...

Spajder

Spajder
Csatlakozva  07-01-2005

13 July 2006 18:00

A4Center - 13 July 2006 04:27 PM

...Miután a vevő sikertelenül próbálta a 30 inches Cinema mellett álló egérrel felébreszteni a “gépet”, a következő mondat hangzott el:

“Abból a konfigurációból pillanatnyilag hiányzik egy G5, amit az előadóteremben használunk. És mivel az Apple-nek még nem sikerült a Cinema Displaybe számítógépet integrálnia, javaslom egy másik - működő konfiguráció kipróbálását.”

Ez mondjuk szarabbul hangzik, mint amit elsőre feltételeznék, hiszen néha a vevő is túlérzékeny és hajlamos elferdíteni az eseményeket, de ez nem egyszerűen laza, hanem gusztustalan. Márcsak azért is, mert az asztallapok és kábelek rengetegében nem a vevő feladata eldönteni, hogy működik-e a gép, vagy mire van rákötve. Gondolom meglepődtetek volna, ha bemegy az előadóba és előadás közben kihúzza a gépet és rádugja a monitorra, mert mondjuk ilyen flegma, nagyképű felvetésre ez lett volna a “megfelelő” válasz.

atkusz

atkusz
Az összes posztok száma:  4107
Csatlakozva  15-05-2004

13 July 2006 18:10

Mondjuk aki volt mar az A4-ben(vagy legalabb korulnezett ha mar egyszer bement), akkor lathatta, hogy minden gep fentvan az asztalon. Tehat ha a 30"CD mellett van egy eger, de nincs gep, akkor valami hianyzik onnan. Szerintem egyatalan nem bunko beszolas, egy ilyenen mosolyognek, es megneznek egy masik gepet.

Bubu007

Bubu007
Csatlakozva  20-05-2005

13 July 2006 18:36

Az a szép ebben a történetben, mindenki másképp látja :)
Alap esetben poénosan is fel lehetne fogni, de ilyen szituban lehet hogy beszólnék az eladónak.
Akkor poénkodjon ha ismerjük egymást.
Szerintem kissé cinikusan és lenézően hangzik ez a beszólás.

atkusz

atkusz
Az összes posztok száma:  4107
Csatlakozva  15-05-2004

13 July 2006 18:43

Bubu007 - 13 July 2006 06:36 PM

Alap esetben poénosan is fel lehetne fogni, de ilyen szituban lehet hogy beszólnék az eladónak.

Igazad van, hogy mindenki maskepp latja. En peldaul nem sertodnek meg ezen a beszolason, de van aki igen. Szerencsere nem vagyunk egyformak, mert akkor baromi unalmas lenne a vilag. En eddig azt tapasztaltam, hogy a hasonlo helyzeteket “poenosan” reagalva egesz mas lesz a vegeredmeny, mintha felhuzom az orrom, es elvihazok.

Spajder

Spajder
Csatlakozva  07-01-2005

13 July 2006 18:52

Egy jó eladó megpróbál “ráhangolódni” a vevőre, tehát ami az esetedben poén az a fenti vevő esetében nem. Pont ebben áll a kereskedelem tudomány, mindenki mást akar és másként. Te sem örülnél, ha a fogorvosod csak húzni tudna, mert van olyan is aki tömést kér, neki kell tudnia melyik van a Te (vevő) hasznodra.

Bubu007

Bubu007
Csatlakozva  20-05-2005

13 July 2006 18:55

atkusz - 13 July 2006 06:43 PM
Bubu007 - 13 July 2006 06:36 PM

Igazad van, hogy mindenki maskepp latja. En peldaul nem sertodnek meg ezen a beszolason, de van aki igen. Szerencsere nem vagyunk egyformak, mert akkor baromi unalmas lenne a vilag. En eddig azt tapasztaltam, hogy a hasonlo helyzeteket “poenosan” reagalva egesz mas lesz a vegeredmeny, mintha felhuzom az orrom, es elvihazok.

Lehet hogy ha éppen vásárolni szeretnél valamit 7-800e Ft-ért akkor nem mosolyognál egy ilyen beszóláson :)

XTR

XTR
Az összes posztok száma:  540
Csatlakozva  07-05-2004

13 July 2006 19:00

nekem eddig nem volt gondom velük, pedig még semmit nem vettem ott.
egy hónapja szombaton zárás előtt 10 perccel mentem be kipróbálni a MacBookot, akkor is nagyon segítőkészek voltak, utána végignyomkodtam az iPod hangfalakat és az eladó sráccal még kisebb hangzáselméleti eszmefuttatásba is belementem. mondom, zárás előtt 10 (akkor már talán csak 1) perccel.

szines

szines
Az összes posztok száma:  83
Csatlakozva  22-09-2005

13 July 2006 19:54

A4Center - 13 July 2006 04:27 PM

Egyetlen kollégánk emlékszik hasonló esetre, elmondása alapján az alábbi történt:

A vevő ezek után távozott.

A megjegyzés valóban értelmezhető “túl lazának”, és nem tükrözi az A4 hozzáállását, ezért a szóban forgó vevőtől munkatársunk nevében ezúton kérünk elnézést. Természetesen nem volt szándékunkban Õt megbántani, és biztosítjuk róla, hogy tanultunk az esetből.

TDaninak valóban semmi köze az ügyhöz…

A bocsánatkérést elfogadom… Köszönöm!

Tényleg nem figyeltem, hogy nincs gép rákötve (a 30 colos képernyőre koncentráltam), gondoltam alszik a gép és felébresztem… de rosszul esett hogy kicsit hülyének néztek… (persze ha gép nélkül próbálok életet lehelni egy képernyőbe, akkor már eleve hülye a helyzet… de pl. egy mac mini elveszik ekkora képernyők között…)

Szóval nem kell azonnal rászólni a vevőre, valószínűleg 5 másodperc múlva a vevő is rájön, hogy azért nincs kép, mert nincs gép… vagy mert nincs bekapcsolva…

Zorro

Zorro
Az összes posztok száma:  3422
Csatlakozva  11-09-2004

13 July 2006 20:22

Hm, velem eddig mindig normálisak voltak és inkább megyek oda mint az XMS-be (köszönhető mindez az ottani tulaj igen bunkó viselkedésének, de ezt hagyjuk..).
Az ilyenen meg nem igazán értem miért kell megsértődni. Azért látszik van némi népmesei beütése is a történetnek. Összevetésképp érdemes megnézni az inditó bejegyzést (amit egyébként az A4esekről elgén nehezen tok elhinni, és az A4 es bejegyzést).
De ami aztán végképp magas, ezért rugták ki a TDanit?
Dani ha ez igaz a “szinest” a helyedben már legéppuskáztam volna legalább is virtuálisan…, és ha már egyszer valakinek ilyen negativ benyomása van, miért nem megy az üzletvezetőhöz? Miért itt durrog? Ha persze az is elküldi melegebb égtájra, megértem.

Criss

Criss
Csatlakozva  26-12-2005

13 July 2006 21:52

Óh én már megszoktam hogy az A4ben hülyének néznek… Megkérdeztem a beindításnál hogy lehet win helyett macre váltani az indításkor erre elkezdte mondani a srác a mac előnyeit. Mondtam hogy köszönöm sikerült kitapasztalnom..

Dr.Soma

Dr.Soma
Az összes posztok száma:  183
Csatlakozva  22-10-2005

13 July 2006 22:39

Mi kb 2-3hete voltunk náluk.kiszúrtuk, hogy a hátsó gépen logic van, mellette egy kontroller.Egyből elkezdtünk örülni, meg is jelent egy srác, bemutatkozott, és nagyon készségesen megmutatta a kütyüket, a macbook-ot, felmérte az igényeinket, és érezhetően foglalkozott velünk.Én is kereskedelemben dolgozom, számítás és irodatechnikai téren, úgyhogy tudom, mik az elvárások, és ezeket véleményem szerint maximálisan teljesítette az eladó.Közben megérkezett a kollégája, akit bemutatott, és közölte, hogy ha ő nincs ott, akkor nyugodtan faggassuk a másik srácot.szóval nekünk rendkívül pozitív a véleményünk a cégről.Rossz napja persze mindenkinek lehet, sajnos rajtuk is uralkodik a nyári hangulat, és hogy bent kell szenvedniük a boltban ahelyett, hogy a vízparton heverésznének egy jó hideg sörrel a kezükben.Ezt csak azért mondom, mert én is ingerlékenyebb vagyok ilyenkor.Ja, és valószínűleg azért szóltak, hogy ne piszkáld a cuccot, mert ottjártunkkor sajna a logic eltűnt a gépről (bíz Isten, nem mi szedtük le), úgyhogy elképzelhető, hogy ez volt az oka.Azt azért aláírom, hogy másképpen is elő lehetett volna adni.
üdv.

Tom(alias t@m)

Tom(alias t@m)
Az összes posztok száma:  834
Csatlakozva  15-10-2005

13 July 2006 23:08

Jómagam is vegyes érzelmekkel távoztam egyszer az A4-ből…..(de már volt itt jó tapasztalatom is: végignyomkodhattam az összes macit a haverommal, és még azt is megigérte az eladó srác, hogy a haver kipróbálhatja ((megfingathatja)) a macikat
ha hoz olyan szoftvert, amit ki akar rajta próbálni)
Ám -> a Starking-ban is elég furán nézett rám az öreg, de legalább készséges volt….
A Gránátalmában szimpik voltak
Az XMS-t még nem próbáltam
Ijoe-val meg volt egy emilváltásom, egy érdeklődésemre, és visszafogott, kimért, korrekt, lényegretörő választ kaptam kérdéseimre.
Ezenkívül itt(Dunaújvárosban) is van egy bolt amelyik forgalmaz Apple termékeket megrendelésre, itt az eladóhölgy iBookját
nyomkodhattam meg, és válaszolt minden kérdésemre.
Tehát eddig túl rossz tapasztalatom nincs.
Mivel jómagam is kereskedelmi dolgozó vagyok, így tudom, hogy sajnos (szerencsére) nem vagyunk egyformák, nem egyformán reagálunk le helyzeteket, de a cinikus, lenéző eladókat nem szeretem!
Azokkal szoktam a beszólásuk után lepakoltatni az egész boltot, aztán mondani, hogy kösz , de mégsem tetszik az áru. :-D
Minket még megtanítottak arra, hogy mi vagyunk a vevőért, és nem fordítva, persze ez nem azt jelenti, hogy a vevő hülyének nézhet, de arra is van kedves, udvarias, ám 5percen belül elgondolkodtató megoldásom….

Spajder

Spajder
Csatlakozva  07-01-2005

13 July 2006 23:15

Abban a helyzetben vagyok, hogy rendszeresen vásárolok külföldön mindenféle terméket (ruházat, műszaki cikk, stb) és sajnos a legtöbb tapló hozzáállást Magyaroszágon tapasztaltam. Itt még mai napig nem nőtte ki magát az a rendszer, hogy a ruházatod alapján ítéljenek meg. Hosszasan sorolhatnék listákat amikben idehaza belefutottam és nyugaton nem engedik meg maguknak. Ott még egy több millió eurós ékszereket áruló boltba is bemehetsz egyszál farmerben mégis kedvesen állnak hozzád, mert sohasem lehet tudni mi lapul a bankkártyán, személyesen tapasztaltam Milánóban a Gucci üzletben, hogy egy egyszerű fehér halásznadrágot és kínai standpapucsot viselő huszonéves fiatalember közel 15 millió forintot hagyot ott a barátnője ruháira.

mackie

mackie
Csatlakozva  18-04-2004

14 July 2006 00:18

Spajder - 13 July 2006 11:15 PM

Abban a helyzetben vagyok, hogy rendszeresen vásárolok külföldön mindenféle terméket (ruházat, műszaki cikk, stb) és sajnos a legtöbb tapló hozzáállást Magyaroszágon tapasztaltam. Itt még mai napig nem nőtte ki magát az a rendszer, hogy a ruházatod alapján ítéljenek meg.

Ez engemet pl. kurvára idegesít…

Tom(alias t@m)

Tom(alias t@m)
Az összes posztok száma:  834
Csatlakozva  15-10-2005

14 July 2006 00:29

Külföldön nekem is jók a tapasztalataim az eladókkal(amikor még dojcsba dolgoztam), de találkoztam már nagyon készséges eladóval itthon is, a westend egyik üzletében..
Noha nem vagyok az a nagy plázajáró, de azért egyszer kétszer megengedtem magamnak, hogy a nagy tanyárú, felmenjek pöstre vásárolni…
Azon csodálkoztam, hogy nem végignézett rajtam, hanem a szemembe nézett, és végigmutogatta az egész üzletet a kedves hölgy
(pedig nagyon jó az önkritikám és nem vagyok egy szívdöglesztő “pasi”{{mellesleg rühellem ezt a szót:"pasi" főleg, ha sejpítve mondják, akkor még akár el is hányom magam}})

iGergo

iGergo
Az összes posztok száma:  716
Csatlakozva  01-09-2004

14 July 2006 01:52

Azon ritka esetek egyike, amikor magyarországi Apple boltban szerettem volna vásárolni egy iPod shuffle-t, az alábbi kis párbeszéd zajlott le:
- Jó napot! Kérnék egy iPod shuffle-t
- Háháá, hát azt raktáron nem tartunk, rendelsére hozunk, le kell tenni előleget!
- ????
- Láthatnám az árlistájukat?
(erre a faszi odanyom elém egy lapot, amin ott marad azért a zsíros ujjlenyomata, ugyanis épp akkor evett valamit - na ez külön tetszett, ez aztán az európai kiszolgálás)
Gyorsan átfutottam, az árlistában minden volt, a boltban szinte semmi. Mondjuk iPod tokokból Dunát lehetett rekeszteni, de semmiféle iPod nem volt, nem csak shuffle nem.
Majd mégegyszer közli:
- Szóval tegyen le 10% előleget és akkor megrendeljük, kábé 1 hét múlva itt lesz. (egyébként a shuffle aznap délutánra kellet volna, ja és egy 22ezer forintos cuccra tegyek le előleget….persze) Még megfordult a fejemben, hogy megkérdezem tőle, hogy előszerződést ne írjunk-e a bizniszről, esetleg szándéknyilatkozatot ne adjak-e neki, hogy szeretnék otthagyni a tyukszaros boltjukban 22000 forintot. De inkább kifordultam a boltból.

Mindez persze nem az A4-ben volt, ott legalább van árukészlet.

Handras

Handras
Az összes posztok száma:  7335
Csatlakozva  28-12-2003

14 July 2006 02:17

Zorro - 13 July 2006 08:22 PM

Hm, velem eddig mindig normálisak voltak és inkább megyek oda mint az XMS-be (köszönhető mindez az ottani tulaj igen bunkó viselkedésének, de ezt hagyjuk..).

En vagyok a tulaj, es en kivancsi lennek miert es hogyan voltam bunko. Nyugodtan ird meg ez mar ugyis ilyen fikzos topic, max tanulunk belole.

csordi

csordi
Az összes posztok száma:  189
Csatlakozva  14-05-2004

14 July 2006 02:31

Abban a helyzetben vagyok, hogy rendszeresen vásárolok külföldön mindenféle terméket (ruházat, műszaki cikk, stb) és sajnos a legtöbb tapló hozzáállást Magyaroszágon tapasztaltam. Itt még mai napig nem nőtte ki magát az a rendszer, hogy a ruházatod alapján ítéljenek meg. Hosszasan sorolhatnék listákat amikben idehaza belefutottam és nyugaton nem engedik meg maguknak.

Azért erre van ellenpélda is Párizsból, ami már elég Nyugat. 10 éve ott jártam nyáron. Akkoriban pizsamanadrágokat hordtam a melegben, mert annál jobbat sehol nem találtam. Nem ilyen KGST pizsit, hanem gyönyörű, minőségi munkákat. Ha nem tudtad, hogy az, simán nézhetted csíkos, laza, bő nadrágnak, amilyeneket mára már halomra lehet kapni a boltokban. Szóval egy ilyen naciban és egy pólóban (barátnőm hasonlóan) betámítottunk egy illatszer szalonba, ahol végigszagoltam az összes polcot, mert anyámnak akartam valami különlegeset vásárolni. Senki nem jött oda segíteni, de egy perc után, egy kb négyszer akkora, mint én,  fekete biztonsági őr majdnem a nyakamba ülve kísért végig a szaglótúrámon. Először észre se vettem, hogy őr, csak a szemem sarkából láttam, hogy valaki nagyon közel jön hozzám, aztán realizáltam, amikor már kezdett zavarni. Nem csesztetett, de elég szar volt úgy vásárolni, hogy közben mind a tíz újjamat és az egy orromat figyeli valaki, nehogy ellopjak, vagy felszippantsak valamit. Nagyjából fél órát voltam a boltban, azalatt az őrön kívül senki nem jött oda a személyzetből, pedig látható volt a vásárlási szándékom.
Aztán megvettem a bolt egyik legdrágább parfümjét. Ekkor jött a meglepődés. Az eladók ugyanolyan némák és nemtörődömök maradtak, de ez a benga ember, aki hűséges társam volt a vásárlásnál, lényegében a parfüm keresztapjának is fogadhattam volna, akkora “Aurevoir Monsieur!”-t köszönt nekem távoztomban, hogy majdnem kiestem a pizsamagatyámból. Komolyan megijedtem. Próbált szépíteni, de ezzel együtt az egész tapló bolt elmehetett a francba.

mobbo 

mobbo 
Az összes posztok száma:  2041
Csatlakozva  27-04-2006

14 July 2006 10:10

erdekes dolgok ezek…. (ja ezt mar irtam korabban is)
van itt minden
foleg fikazas :D

szerintem egy kicsit a “tipikus apple vasarlok” is hibasak
be vannak szarva maguktol, hogy draga dolgot vesznek, es elvarjak hogy nagyon feltunoen ki legyen nyalva a segguk
aztan mennek a tescoba, de ott nem varnak el semmit csak legyen olcso az akarmi… egy rendes ruhaja nincs, de o a kiraly… ugyanmar…

en nem vagyok kereskedo, de halalosan tud idegesiteni amikor latok egy gyoker vevot aki arra elvez, hogy vegre csicskaztathat valakit, mert _lehet_, hogy elkolt x osszeget (igaz, hogy mas 10x annyit is elkolt 10x surubben es megse erre elvez)
pro es kontra is tessek gondolkozni, ne csak az eladokat szidjuk…

Samu

Samu
Az összes posztok száma:  591
Csatlakozva  16-03-2005

14 July 2006 11:54

mackie - 14 July 2006 12:18 AM

Abban a helyzetben vagyok, hogy rendszeresen vásárolok külföldön mindenféle terméket (ruházat, műszaki cikk, stb) és sajnos a legtöbb tapló hozzáállást Magyaroszágon tapasztaltam. Itt még mai napig nem nőtte ki magát az a rendszer, hogy a ruházatod alapján ítéljenek meg.

Ez engemet pl. kurvára idegesít…

pedig aki rettenetesen gazdag, azon sosem látod. Csak azt hogy ápolt és ki van simulva az arca.
Aki meg csak pénzesnek tűnik, azok általában csak annak szeretnének látszani.

Kedvenc sztorim, Apu egyik ismerőse, igen igen jómódú, de pl nem költ hivalkodó ruhákra, sőt egyáltalán nem költ magára. Pedig boltokat vehetne kilóra reggelire. Akárhányat. Ül a rakparton pecázik. Odajön a hajóról épp leszálló német és elkezdi neki: “Dobri vécser(vagy valami ilyesmi”. MOndja neki a pacák németül!, hogy itt ezt nem értik stb :D És beszélgettek egy jót. Majd végül a német adott neki pár eurót sörre :D :D :D. A manusz meg elfogadta és megköszönte. :DD

Vagy másik, bejött a boltunkba egy házaspár. Persze nekem is jött az előítélet. Elég szakadtak voltak. Körbekísértem őket, megmutattam a tárgyakat. Aztán alku nélkül lekértek a falról egy 8 ágú neobarokk csillárt. :D :D és Kp piff paff.
Akkor megtanultam egy életre hogy a ruha az semmi.

Másik kellemetlen emlék, Anyuék bementek egy bútorszövet boltba épp bieder huzatot kerestek egy garnitúrára, érdeklődtek egy szép mintázatúra, erre azt mondja nekik az eladó: “Maguknak arra úgysincs pénze!” BÁHHH. NA SZÉP. Pedig bevásároltak volna..

A vevővel foglalkozni kell, a vevővel beszélgetni kell. Rá kell hangolódni, csak annyira kínálni neki az árut amennyire az igényli stb.

Viszont Magyarországon az alkalmazott eladó nagy része tufa, főleg akkor hajlandó rendes kiszolgálást nyújtani ha anyagilag is érdekelt az eladásokban.

korzo

korzo
Az összes posztok száma:  1463
Csatlakozva  01-11-2005

14 July 2006 12:13

én ezért szeretem iJoe hozzállását, megvan az egészséges távolság, nem tukmál semmit, nem “bratyizik”, viszont azonnal készségesen segít és lényegretörően felel a kérdésekre.

(nyal-nyal… hogy, ne csak fikázás legyen :o)

Spajder

Spajder
Csatlakozva  07-01-2005

14 July 2006 19:30

Hamár ilyen kibeszélő topic lett ebből, akkor én is előveszek néhány esetet a közelmúltból. :)

A bankngyedben volt dolgom a párommal és éppen utazás előtt álltunk. Megláttam az OTP Bank épületét, amelynek az aljában van egy OTP Travel iroda is. Londonba szerettünk volna menni és szállást kerestünk. Nő végigmér minket és fitymálóan:
“Nekünk csak három csillagos szállodákkal van szerződésünk”
Mintha én sátorozni készülnék :D. A baj az, hogy viszonylag jól neveltek így nem vágok vissza azonnal (azóta is sajnálom, hogy nem mondtam a csajnak, hogy : Ja csak annyi, putriba nem megyünk!), inkább szó nélkül felálltunk és kijöttünk.
Amúgy végül egy ötcsillagos hotelben szálltunk meg végül :)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0

Te fizetnél a FaceTime-ért?

2019. 08.06. @ 12:28
3