Mac programok magyar lokalizációja

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 03:23

JackOrlando - 14 December 2005 01:45 AM

Sziasztok,

Más témkban már többször szóba került mindenféle Mac program magyarítása, Word, iWork, stb…

Úgy gondolom, a Mac-et nem csak vérprofik használják, (legalabb is remélem) és ha ez így van akkor nem lenne rossz ha reljesen magyar nyelven használhatnánk egyes programokat.

pl: az iApp család, iWork, iPhoto, iDVD, és társaik.

Ezért kezdtem előbb az iWork teljes magyarítását megcsinálni, és használni. Ez a magyarítás még egy ujdonsággal is szolgált a program használatához, mert az új lokalizáció telepítése után nem kellett többé MySpellX segédprogramját használni, hanem annélkül is tökéletesen működött az ellenörzés. (Legalább is nálam Magyar OSX 10.4.2 + iWork magyarítással)

Nem rég készült el az iPhoto fordításának első publikálható Beta változata, ahol nagyon jó segítséget kaptam egy fórumtárs személyében.

Ha bárkit érdekelnek ezek a magyarítások, magyar lokalizációk akkor le tudja őket tölteni egy nagyon egyszerű Web-oldalról. (A lefordított programok száma hamarosan bővülni fog.)

http://macforditas.uw.hu/

Ha bárkinek valami észrevétele van a magyarításokkal kapcsolatban, félrefordítás, elírás, hiba, akkor a Web-olalon található e-mail címre várom a jelzését. Mert minnél több ember teszteli a programokat akkor annál gyorsabban lesz teljesen hibamentes a fordítás.

Üdv,

en itt nem talaltam semmit maccal kapcsolatban.Regisztralni meg ha az kell hozza alapbol nem szoktam

uTomi

uTomi
Az összes posztok száma:  2150
Csatlakozva  09-11-2005

29 December 2005 03:25

Acsi001 - 29 December 2005 03:10 AM

hat tudjatok most sirtam itt 1 masik topikban, hogy hogyan lehet eltavolitani a magyaritast. Ugyanis magyaruk bucsut vehetsz a frissiteseknek. Megeri?

Egyébként ez meg látod tipikus esete annak amikor valakik csak sírnak ,hogy felrakták a frissítést és mennyire szar ,pedig a megoldás ott van ráadásul még eldugva sincsen.
Meg kellene tanulni olvasni és akkor nincs ilyen baj. De segítek ,hogy ne mondják milyen köcsög vagyok aki leszúr mindenkit!
Itt a link:http://www.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php?title=Mac_OS_X_magyar_lokalizáció_telepítése
Ha pedig ezt túl sok lenne egyszerre és még olvasni sincs kedved: sudo rm /var/db/.AppleTier3Language

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

29 December 2005 03:45

az uw szerveren karácsonykor karbantartás volt és elég sok cucc elveszett, úgyhogy türelem, majd orlando kartács feltölti újra

macz

macz
Az összes posztok száma:  339
Csatlakozva  24-11-2004

29 December 2005 04:39

megpróbáltam kibontani a pages magyrítását (hungarian.iproj.zip) fájlt amit orlando oldalárol töltöttem le de nem lehet elkezdödik a kibontás majd error , én rontottam el vmit vagy a fájl a hibás ? köszönöm

Mattyer

Mattyer
Az összes posztok száma:  165
Csatlakozva  30-03-2005

29 December 2005 04:39

Somebody - 15 December 2005 06:46 PM

Force Quit - Kényszerítsd kilépni = Erőszakosan léptetsd ki (vagy valami ás, de ez a kényserítsd kilépni valami borzalom)

Nem akarok belepofázni,de a “Hozd mindent elölre” című menü sem a legmagyarabb az Audiorecorderben. Persze minden tiszteletem a fordítóké, de ennek így nem sok értelme van

Dago^WATT

Dago^WATT
Az összes posztok száma:  1376
Csatlakozva  10-07-2004

29 December 2005 04:52

Force Quit = Lépj Már Ki! ????  :-)

uTomi

uTomi
Csatlakozva  09-11-2005

29 December 2005 04:58

Mattyer - 29 December 2005 04:39 AM
Somebody - 15 December 2005 06:46 PM

Force Quit - Kényszerítsd kilépni = Erőszakosan léptetsd ki (vagy valami ás, de ez a kényserítsd kilépni valami borzalom)

Nem akarok belepofázni,de a “Hozd mindent elölre” című menü sem a legmagyarabb az Audiorecorderben. Persze minden tiszteletem a fordítóké, de ennek így nem sok értelme van

Nem mintha be akarnék szolni de az erőszakosan lépted ki aztán sokkal jobb! Hehe Lol, találja ki valami hosszabbat légyszi!

macz

macz
Csatlakozva  24-11-2004

29 December 2005 05:13

PAGES Sikerült kibontani de azon kivül hogy felül minden magyar semmit nemtudok megnyitni az.iprojok átnevezése sem hozott eredményt az elsô helyre tolt magyar sem ha van ötlet megköszönném

Mattyer

Mattyer
Csatlakozva  30-03-2005

29 December 2005 05:22

TigerStorm - 29 December 2005 04:58 AM

Nem mintha be akarnék szolni de az erőszakosan lépted ki aztán sokkal jobb! Hehe Lol, találja ki valami hosszabbat légyszi!

szerintem legyen csak simán: “Erőszakold meg azt a programot amely lefagyott vala” :)
písz

p.viktor

p.viktor
Az összes posztok száma:  211
Csatlakozva  12-11-2005

29 December 2005 05:37

Dago^WATTnak figyelmébe ájánlom az aláírását:Macvalósult az áolm! Álom nem?!

Dago^WATT

Dago^WATT
Az összes posztok száma:  1376
Csatlakozva  10-07-2004

29 December 2005 07:42

iViko: Látom figyelsz :-) THX!

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 10:31

TigerStorm - 29 December 2005 03:25 AM
Acsi001 - 29 December 2005 03:10 AM

hat tudjatok most sirtam itt 1 masik topikban, hogy hogyan lehet eltavolitani a magyaritast. Ugyanis magyaruk bucsut vehetsz a frissiteseknek. Megeri?

Egyébként ez meg látod tipikus esete annak amikor valakik csak sírnak ,hogy felrakták a frissítést és mennyire szar ,pedig a megoldás ott van ráadásul még eldugva sincsen.
Meg kellene tanulni olvasni és akkor nincs ilyen baj. De segítek ,hogy ne mondják milyen köcsög vagyok aki leszúr mindenkit!
Itt a link:http://www.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php?title=Mac_OS_X_magyar_lokalizáció_telepítése
Ha pedig ezt túl sok lenne egyszerre és még olvasni sincs kedved: sudo rm /var/db/.AppleTier3Language

Kösz a letolást, jórészt jogos. de éb csak az iPhoto-t magyarosítottam , nem a rendszert.
Megjegyzem, hogy itt már olyan információmennyiség van, hogy már abban keresni is bajos lassan.

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 10:53

Ja! Hiába tanultam meg olvasni, nem találtam az iPhoto-ról semmit, mármint, hogyn lehetne a frissítéseket viszakapcsolni.Megjegzem, nem csak én hanem a főrumozók nagy része is elront olykor valamit, azért van itt

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 10:54

Ja! Hiába tanultam meg olvasni, nem találtam az iPhoto-ról semmit, mármint, hogyn lehetne a frissítéseket viszakapcsolni.Megjegzem, nem csak én, hanem a fórumozók nagy része is elront olykor valamit, azért van itt

sandokan

sandokan
Az összes posztok száma:  1105
Csatlakozva  29-11-2003

29 December 2005 14:19

Acsi,
milyen frissítést akarsz az iPhotodra? Már vagy fél éve az 5.0.4 verzió az utolsó.
Az iPhoto 4-ről meg nem lehet frissíteni.

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

29 December 2005 14:59

Néhány tudnivaló a Mac OS X felett futó programok lokalizációjáról:
1. Az Apple programjai többnyelvűek.
2. Minden program esetében a nyelvi készleteket meg lehet nézni a Get Info ablakban a Langueges fül alatt.
3. A kijelölteket el lehet távolítani egy kivételével (az éppen aktuális system nyelve) a nyelv előtt lévő jelölő négyzetre klikkeléssel.
4. Ezek nem lesznek az enyészeté, hanem az applikáción belül bekerülnek a Resources Disabled mappába, tehát bármikor újra aktiválható marad.
5. A nyelv kijelölése után a Remove.. viszont teljesen eltávolítja, azaz a Kukába kerül.
6. Az Add… gombbal viszont hozzá lehet adni új nyelvet, történetesen még azt is, amit kikukáztunk, de még nem ürítettük a kukát. (célszerű előtte a kukából az asztalra húzni a cuccot)
7. Ennek megfelelően a magyarítandó applikációt sem kell bűvészmutatványokkal életre kelteni, elég, ha a letöltött hu.lproj mappát kiválasztjuk az Add.. gomb lenyomása után.
8. Több nyelvű applikációk esetében mindig a rendszer nyelve lesz az aktív, kivéve:
a.) az International beállításokban másik nyelvet húzunk legfelülre (pld. magyar), még akkor is, ha nem magyar nyelvű a System.
b.) ha az applikáció csak egy nyelvet (pld. a hu.lproj-t) tartalmaz.
Ebből az is következik, hogy a magyar hozzáadása után kikapcsolhatjuk az angol nyelvet, és nem kell az Internationalban a magyar-t felülre húzni.
9. Ezek a beavatkozások nem feltételezik a magyar nyelvű rendszer meglétét, de tapasztalatom szerint néhány menüpont így nem lesz magyar (pld. Undo, Redo, Special Characters… ) Ezt azért túl lehet élni. Természetesen a SoftwareUpdate funkciót sem érinti, tehát változatlanul frissíthetjük a rendszert, egyebeket.
10. Az így magyarított applikációk frissítése előtt azért célszerű az angol nyelvet visszahelyezni, és a magyart a Resources Disabled mappába tenni (lásd 3. és 4.pont), majd várni a frissítés utáni magyar lokalizációra.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

29 December 2005 15:19

sandokan - 29 December 2005 02:59 PM

Néhány tudnivaló a Mac OS X felett futó programok lokalizációjáról:
1. Az Apple programjai többnyelvűek.
2. Minden program esetében a nyelvi készleteket meg lehet nézni a Get Info ablakban a Langueges fül alatt.
3. A kijelölteket el lehet távolítani egy kivételével (az éppen aktuális system nyelve) a nyelv előtt lévő jelölő négyzetre klikkeléssel.
4. Ezek nem lesznek az enyészeté, hanem az applikáción belül bekerülnek a Resources Disabled mappába, tehát bármikor újra aktiválható marad.
5. A nyelv kijelölése után a Remove.. viszont teljesen eltávolítja, azaz a Kukába kerül.
6. Az Add… gombbal viszont hozzá lehet adni új nyelvet, történetesen még azt is, amit kikukáztunk, de még nem ürítettük a kukát. (célszerű előtte a kukából az asztalra húzni a cuccot)
7. Ennek megfelelően a magyarítandó applikációt sem kell bűvészmutatványokkal életre kelteni, elég, ha a letöltött hu.lproj mappát kiválasztjuk az Add.. gomb lenyomása után.
8. Több nyelvű applikációk esetében mindig a rendszer nyelve lesz az aktív, kivéve:
a.) az International beállításokban másik nyelvet húzunk legfelülre (pld. magyar), még akkor is, ha nem magyar nyelvű a System.
b.) ha az applikáció csak egy nyelvet (pld. a hu.lproj-t) tartalmaz.
Ebből az is következik, hogy a magyar hozzáadása után kikapcsolhatjuk az angol nyelvet, és nem kell az Internationalban a magyar-t felülre húzni.
9. Ezek a beavatkozások nem feltételezik a magyar nyelvű rendszer meglétét, de tapasztalatom szerint néhány menüpont így nem lesz magyar (pld. Undo, Redo, Special Characters… ) Ezt azért túl lehet élni. Természetesen a SoftwareUpdate funkciót sem érinti, tehát változatlanul frissíthetjük a rendszert, egyebeket.
10. Az így magyarított applikációk frissítése előtt azért célszerű az angol nyelvet visszahelyezni, és a magyart a Resources Disabled mappába tenni (lásd 3. és 4.pont), majd várni a frissítés utáni magyar lokalizációra.

köszi, ez nagyon hasznos volt. nekem leginkább az első 4 pont

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

29 December 2005 15:45

Sala,
ha tudtam volna, hogy így ráindulsz, akkor neked dedikáltam volna. :))

Viszont vannak itt néhányan teljesen frissek is, akik most ismerkednek a rendszerrel. Talán nekik segít az eligazodásban.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

29 December 2005 15:58

köszi, megtisztelő :)
tényleg nem ismertem ezt a nyelvváltási lehetőséget

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 16:35

sandokan - 29 December 2005 02:19 PM

Acsi,
milyen frissítést akarsz az iPhotodra? Már vagy fél éve az 5.0.4 verzió az utolsó.

Kösz Sandokan, de nekem az a gondom, hogy smilyen frissítés nem jön((
Sem Office, Tiger, abszolut semmi((

Ulkesh

Ulkesh
Az összes posztok száma:  2067
Csatlakozva  24-09-2004

29 December 2005 16:51

“de nekem az a gondom, hogy smilyen frissítés nem jön((
Sem Office, Tiger, abszolut semmi”

Valoszinu azert, mert nincs frissites semmihez eppen..

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 17:23

Ulkesh - 29 December 2005 04:51 PM

“de nekem az a gondom, hogy smilyen frissítés nem jön((
Sem Office, Tiger, abszolut semmi”

Valoszinu azert, mert nincs frissites semmihez eppen..

November 16. óta?
Egyébként Mea Culpa! Mert én is beleestem, de nem olyan ez az egész cécó, mint anno a Windows-os buhera?
Nekem nagyon arr hajaz.
Bennem is még azok az idők dolgoztak, amikor hülye fejjel nekiálltam((

747

747
Az összes posztok száma:  6263
Csatlakozva  06-05-2004

29 December 2005 17:55

Dago^WATT - 29 December 2005 04:52 AM

Force Quit = Lépj Már Ki! ????  :-)

Lépj Ki Bazzeg

Ulkesh

Ulkesh
Csatlakozva  24-09-2004

29 December 2005 18:00

“November 16. óta?”

Azota az Aperture-hoz es a Soundtrack Pro-hoz volt csak frissites..

uTomi

uTomi
Csatlakozva  09-11-2005

29 December 2005 18:23

Ulkesh - 29 December 2005 06:00 PM

“November 16. óta?”

Azota az Aperture-hoz es a Soundtrack Pro-hoz volt csak frissites..

Azért ez így nem igaz mert nekem tegnap rakta fel a DVD Playback Updatet a 4.6.1-est!

uTomi

uTomi
Csatlakozva  09-11-2005

29 December 2005 18:25

Acsi001 - 29 December 2005 04:35 PM

Acsi,

A baj akkor ott egészen más mert egy programnak a lokalicáziója semmilyen kihatással sincs a rendszer frissítésére pálne nem az Officéra. Szóval nézzz körbe a géped táján mielőtt másokat riogatsz a hülyeségeddel.

JackOrlando

JackOrlando
Az összes posztok száma:  16
Csatlakozva  31-05-2005

29 December 2005 18:59

Üdv mindenkinek,

eddig nem tudtam feltenni a legujabb magyarításokat, mert nem várt hibák jöttek… Előbb az uw.hu leállása és hozzáférhetetlensége. Aztán pedig annak az oldalnak a karbantartása ahova a fájlokat szoktam feltölteni megosztásra.

Ha valki ismer helyet ahová fel lehet tölteni 50 MB-nél is nagyobb fájlokat akkor kérem szoljon.

Köszi

Ulkesh

Ulkesh
Csatlakozva  24-09-2004

29 December 2005 19:12

“Azért ez így nem igaz mert nekem tegnap rakta fel a DVD Playback Updatet a 4.6.1-est!”

Es mi lett 4.6.1-es? A DVD Player nalam 4.6.3-as, vagy ez valami mas?

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 19:17

TigerStorm - 29 December 2005 06:25 PM
Acsi001 - 29 December 2005 04:35 PM

Acsi,

A baj akkor ott egészen más mert egy programnak a lokalicáziója semmilyen kihatással sincs a rendszer frissítésére pálne nem az Officéra. Szóval nézzz körbe a géped táján mielőtt másokat riogatsz a hülyeségeddel.

Nem gondoltam volna, hogy egyesek ezt riogatásnak veszik.
Én segítséget kértem,, de ki minek veszi?..............................................................

uTomi

uTomi
Csatlakozva  09-11-2005

29 December 2005 19:24

Ulkesh - 29 December 2005 07:12 PM

“Azért ez így nem igaz mert nekem tegnap rakta fel a DVD Playback Updatet a 4.6.1-est!”

Es mi lett 4.6.1-es? A DVD Player nalam 4.6.3-as, vagy ez valami mas?

Ez érdekes mert nálam 4.6.1-es. Pedig nem talál frissebbett!

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 19:45

dolgozom rajta, de mostanáig inkább csak kioktatást kaptam, Azt senki nem momndta, hogy plmás proginál azért működnie kellene.
előbb utóbb rájövök, most szerintem azt kéne kinyomozni, mi történt 16. a tájékán. Szerintem akkor nyomtam el valamit.
Köszi mindenkinek!

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

29 December 2005 20:42

“DVD Playback Update 4.6.1
addresses a disc validation issue some users may encounter. This update is recommended for all users of DVD Player 4.6. 07/07/05”

Én nem találtam ennél újabbat. De itt mindenki kedvére szemezgethet az update-ek közül. ?http://www.apple.com/support/downloads/index.html?

“...de nem olyan ez az egész cécó, mint anno a Windows-os buhera? “
Nem!
Itt kapsz a lokalizációhoz programokat, és bármelyik kedvencedet magyaríthatod, ha úri kedved úgy kívánja. Az így lokalizált program korrektül fog működni. A System viszont már egy másik történet. Amíg nem lesz benne az Apple által kiadott oprendszerben a magyar nyelv, addig mindig blokkolva lesz a frissítés, hiszen nem lehet tudni, hogy belül mit változtattak meg, és ez érintheti a többi iApp-ot is esetleg.
Egyébként pedig el lehet élni a 10.4.2-vel is. Akinek ez nem megfelelő, annak valóban csak a buhera marad.
Azért viszont lehet kritizálni az Apple-t, hogy miért nincs szerb, horvát, macedon, albán, lett, litván és nem utolsó sorban magyar nyelv az OS X-ben, hiszen a Win XP 256 nyelvre is létezik. :)

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

29 December 2005 20:48

Jack Orlando,
“Ha valki ismer helyet ahová fel lehet tölteni 50 MB-nél is nagyobb fájlokat akkor kérem szoljon.”

Ha január elejéig ráér, akkor lesz tárhely a lokalizációknak.

Acsi001

Acsi001
Csatlakozva  21-04-2005

29 December 2005 22:08

sandokan - 29 December 2005 08:48 PM

Jack Orlando,
“Ha valki ismer helyet ahová fel lehet tölteni 50 MB-nél is nagyobb fájlokat akkor kérem szoljon.”

Kösz Sandokan! Sokat segítettél!

JackOrlando

JackOrlando
Csatlakozva  31-05-2005

29 December 2005 22:13

Jack Orlando,

Köszi a segítséget addig, azért megpróbálom feltenni valami helyre mert sok hibát kijavítottam és mások is gondolom szeretnének egy javított verzióval dolgozni.

De nagyon jó lenne egy hely ahová minden magyar lokalizációt egy helyre lehetne feltölteni.

Jelentkezz privátban ha megvan a hely.

Üdv,

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

29 December 2005 22:35

JackOrlando - 29 December 2005 10:13 PM

Jack Orlando,

Köszi a segítséget addig, azért megpróbálom feltenni valami helyre mert sok hibát kijavítottam és mások is gondolom szeretnének egy javított verzióval dolgozni.

De nagyon jó lenne egy hely ahová minden magyar lokalizációt egy helyre lehetne feltölteni.

Jelentkezz privátban ha megvan a hely.

Üdv,

már felrahatod a uw.hu-ra. volt egy kis gebasz ott, de már “rendbejöttek” a dolgok (amellett persze, hogy egy rakat weboldal teljesen eltünt)

macz

macz
Csatlakozva  24-11-2004

30 December 2005 05:21

help help most honnan tölthetek le magyarítást programokhoz ?

JackOrlando

JackOrlando
Csatlakozva  31-05-2005

03 January 2006 04:38

BUÉK,

feltettem néhány újabb magyarítást a programokhoz, mint a Toast és az iPhoto, de lenne újabb Pages is, ha menne végre az a szerver ahová fel szoktam tölteni.

Jó hír, hogy már a láthatáron van a Keynote is… Már nem kell sokat várni.

Üdv

uTomi

uTomi
Csatlakozva  09-11-2005

03 January 2006 12:14

Jack:
Az iPhoto magyarítása nagyon jó csak a beállításokban még mindig van ami német maradt!
Ezen esetleg nem lehet segíteni?

Ulkesh

Ulkesh
Csatlakozva  24-09-2004

03 January 2006 12:43

Tenyleg nagyon jo a dolog, de a Toast 7-nel talaltam en is egy hibat.
A Videó/Formátumok fül alatt a DVD-Video a Video-TS mappából kifejezés nem fér el egy sorban, így széttöri a felsorolást..

JackOrlando

JackOrlando
Csatlakozva  31-05-2005

03 January 2006 14:16

UTomi - 03 January 2006 12:14 PM

Jack:
Az iPhoto magyarítása nagyon jó csak a beállításokban még mindig van ami német maradt!

Hi,

a javítás megvan, a frissített lokalizációt az előzővel megegyező helyről lehet letölteni.

Ilyenek, hogy valami idegen nyelvű marad a jövőben ki tudom küszöbölni, mert már nem Interface Buildert, hanem egy lokalizációs tool használok, ami megkeresi még a “rejtett” szövegeket is. Ilyenek voltak az iPhoto beállításaiban lévő részek is.

Üdv

Giorgio

Giorgio
Az összes posztok száma:  160
Csatlakozva  27-11-2003

03 January 2006 19:34

A Tostban nekem a menüben az égető hosszú ő rosszul látszik. Letöltöttem a javított verziót de az Ulkesh által jelzett hibák is még megvannak.
Üdv

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

03 January 2006 20:55

Egy kis segítség kellene az iDVD lokalizációjához, amit Orlandoval közösen csinálunk.
Vannak filmes szakkifejezések, amiket érthető szakzsargonnal lenne jó lefordítani:
flip, push, reveal, Fade Through Black, Twirl, Mosaic Flip Small,
Dissolve, Mosaic Flip Large, Drop Shadow, droplet, Page Flip,
snap to grid, wipe, Transition, Multiplexing, rendering
Emlékeim szerint a Favorit kifejezés körül is voltak felhördülések, aki amlékszik a jóra írja meg, mert nincs időm keresgélni most. :)

köszönettel

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

03 January 2006 21:41

sandokan - 03 January 2006 08:55 PM

Egy kis segítség kellene az iDVD lokalizációjához, amit Orlandoval közösen csinálunk.
Vannak filmes szakkifejezések, amiket érthető szakzsargonnal lenne jó lefordítani:
Emlékeim szerint a Favorit kifejezés körül is voltak felhördülések, aki amlékszik a jóra írja meg, mert nincs időm keresgélni most. :)

köszönettel

szerintem ezek filmes szakkifejezések (mint ahogy írod) és nincs értelme magyarosítani, fordítani, mert ilyen tömören úgysem lehet fogalmazni. ennyire lehetünk “filmes” szakemberek, ha már imovie-t, idvd-t használunk :)
Favourite: talán kedvenc

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

03 January 2006 21:58

és a Capturing.. re mit lépsz. :))

Mattyer

Mattyer
Csatlakozva  30-03-2005

03 January 2006 22:05

sandokan - 03 January 2006 08:55 PM

köszönettel

Szia!
Ahogy nézem a transitionokkal vannak legfőképp gondjaid. Írok valamennyire magyar megfelelőt, de egyben elmagyarázom, hogy mit csinál és átfogalmazhatod.

flip: átbukás (az eredeti képből úgy következik a másik, mintha egy papírlap megfordulna egyik tengelye körül)
push: áttolás (a menu képét kitolja a belinkelt videó a képernyőről)
reveal: ?
Fade Through Black: sötétedés, világosodás (a kép fokozatosan besötétedik, majd a következő képpel kivilágosodik)
Twirl: kipörgés (az eredeti kép középpontja körül pörögve távolodik)
Mosaic Flip Small: mozaikos átbukás (u. a.,mint a flip csak a képet mozaikokra bontja és azok flippelnek :D)
Dissolve: áttetszés (erre szerintem nincs jobb kifejezés. az egyiki képből fokozatosan a másikba vált),
Mosaic Flip Large: (nagyobbak a mozaikok, mint a mosaic flip smallban)
Drop Shadow: árnyék nélkül (ez ugye nem transition?)
droplet: körhullám (olyan effekt, mint amikor egy kavicsot dobsz a vízbe)
Page Flip: lapozás (mint amikor lapozol egy könyvben :))
snap to grid: ez hol is van? ismerős
wipe: letörles (egyik irányból letörli a képet)
Transition: átmenet
Multiplexing:hol van ilyen?
rendering: renderelés (ezt használják így magyarosan)

Remélem tudtam segíteni. Magyarázd el hogy hol vannak amiket nem tudtam és átgondolom
CTM

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

03 January 2006 22:05

ha nektek is teszik akkor a
Capturing from device= Beolvasás eszközről lesz.

Mattyer

Mattyer
Csatlakozva  30-03-2005

03 January 2006 22:06

capturing: rögzítés, felvétel, behúzás :D

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

03 January 2006 22:12

köszi,
a rögzítés nekem teszik.

uTomi

uTomi
Csatlakozva  09-11-2005

03 January 2006 22:17

JackOrlando - 03 January 2006 02:16 PM
UTomi - 03 January 2006 12:14 PM

Jack:

Hi,

a javítás megvan, a frissített lokalizációt az előzővel megegyező helyről lehet letölteni.

Ilyenek, hogy valami idegen nyelvű marad a jövőben ki tudom küszöbölni, mert már nem Interface Buildert, hanem egy lokalizációs tool használok, ami megkeresi még a “rejtett” szövegeket is. Ilyenek voltak az iPhoto beállításaiban lévő részek is.

Üdv

Jack: Az iPhotohoz tegnap szedtem le a hungarian lokalizációt! De ennek ellenére a beállításokban néhány dolog német maradt!
Ez valyon miért van?

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0