2020-as iMac vagy az új M1X-es 2021-es iMac legyen?

iScream

iScream
Az összes posztok száma:  29
Csatlakozva  18-03-2008

02 March 2021 22:17

Sziasztok!
Egy kardinalis kerdesem lenne, mert már napok/hetek óta keresem-kutatom a választ.
iMac vétel elött vagyok épp.
És ugyebár most jön tavasszal-nyáron a nagyon újra dizájnolt és M1X chipekkel ellátott vadiúj iMac.
Es a nagy kérdés, hogy érdemes-e várni még nyárig az újra, hogy végre megjelenjen, aztan utana még pár hónapot, hogy ide is érjen Mo-ra, vagy pedig megvenni a mostani legujabb tipust, 10. generacios intel i9 10 magos 3,6 ghz procival, 16 gb gpu-val, 128 GB rammal… szoval a full cto-t amit lehet jelenleg kapni.
És hogy az uj imac-be lehet-e majd cserélni a ramokat mint a mostani tipusokban?
Köszi szépen előre is az észrevételeket es tanácsokat!

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  512
Csatlakozva  24-06-2007

03 March 2021 09:40

Erre nehéz választ adni.

Egyrészt, ha már hetek óta gondolkodsz, akkor az azt jelenti, hogy nincs (égető) szükséged (új) számítógépre, vagyis a helyedben várnék nyárig, amikor talán tényleg bemutatják az áhított új saját ARM procikkal szerelt iMac-eket és akkor látni fogod, ha van-e értelme befektetni vagy sem.

Ha engem kérdezel, nem biztos, hogy lesz lehetőség cserélni RAMokat az új iMacekben, ha tényleg ilyen összeragasztott/forrasztott alaplapok lesznek mint az eddigi M1-es gépekben.

Ja meg még valami…

x86-os Windows programok

Ha véletlenül a jelenlegi Mac gépeden használsz x86 Windows programokat ... hát mit írjak? Működik is, meg nem is. Vagyis eléggé felejtős az ARM-os harapott almás gépeken. Akkor már jobb, ha intel van a gépben.

Itt van egy teszt, nagyon lassú az emuláció:
https://www.youtube.com/watch?v=qUmb3rG2xkk

De persze probálkozhatsz WINE/CrossOver for Mac-el:
https://www.youtube.com/watch?v=aq7j56J38m0

...

Nem tudom.
Én a helyedben várnek, ha nem sűrgős. Ha az, akkor érdemes elgondolkodni az Inteles gépen. Jelenleg minden létező program működik rajta, gond nélkül futnak az emulációk, virtualizáció ... Windows, Linux, BSD stb. Nincs, ami nincs.

De ezeknél tudni kell, hogy egy idő után már nem fogja támogatni az anyuka/apuka-cég (értsd Apple). Azaz: nem lesznek hozzá szoftverfrissítések, új operációs rendszerek, stb.

A PowerPC-nél (PPC) ez kb. 2–3 évig tartott a 2005-ös bejelentés után. A 2009-es OS X 10.6 Snow Leopard már nem támogatta a PPC-s gépeket. És egyben ez volt az utolsó rendszer, amiben még lehetet futtatni PPC-s programokat, mégpedig a (első) Rosetta segítségével.

idata

idata
Az összes posztok száma:  622
Csatlakozva  27-08-2012

13 March 2021 00:08

A fő kérdés mire akarod használni.
2020-as iMac valószínűleg az utolsó generációs Intel alapú iMac. Viszont a jelenlegi 2020-as iMac 5700 XT-vel grafikailag sokkal erősebb mint amit a jelenlegi M1 procis miniből ki lehet préselni. Kérdés milyen lesz az új iMac.
Biztosan még több mag és akkor már grafikailag is ütősebb lesz. Nem tartom valószínűnek, hogy dedikált GPU kerülne bele (AMD vagy NVIDIA). Persze lehet simán übereli az 5700 XT-t.

Ugye milyen fura összehasonlítás (M1 mini vs 2020 iMac), de ez van. Transzkódolásban és sok hasonló feladatban a 16 GB-os mini már most jobb.
Valószínűleg az első generációs M1X procis iMac még jobb lesz a több mag és memória miatt.
Szinte boritékolható, hogy integralt RAM-mal lesz, tehát utólag nem bővíthető. De aki eleve 128 GB CTO gépet venne az almás cégtől, annak nem mindegy, hogy utólag bővíthető-e?

Ha megveszed a 2020-as CTO iMacet, akkor a RAM-ot nem érdemes az almától venni, mert kb 4x olcsóbban tudsz venni itthon minőségi RAM-ot. Pl. Kingston. 3 perc alatt berakod.

Most még talán jobb vétel a jelenlegi iMac - mivel a másikat még nem is lehet kapni. Meg natívban fut minden. Ha gyorsan fejlesztenek és minden fut majd natívban az ARM procis iMac-en akkor a pénztárca dönthet.

iScream

iScream
Az összes posztok száma:  29
Csatlakozva  18-03-2008

17 March 2021 13:41

Köszi a választ!

A fő kérdésre a válasz a fotók és videók feldogozására használnám a gépet.
És természetesen a legnagyobb okosság, hogy megveszem a full CTO iMac-et 8 gb rammal, mert úgy 1 millióval olcsóbb, és 200-ért megveszem bele máshol a ramot.
Ezért is volt az egyik fő kérdés, hogy cserélhető lesz-e, de sztem is integrált lesz.
Szóval ez a nagy dilemmám még mindig, de én sztem belevágok, aztán meglátjuk mi lesz.
Most azt is olvastam, hogy októberre csúsztatják a bemutatását.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13560
Csatlakozva  27-02-2004

18 March 2021 09:40

Első generációs gépet nem szabad megvenni, legalábbis fenntartásokkal. Az Apple egyébként szokott “csúsztatni” a tesztadatokkal (is).

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  5827
Csatlakozva  31-12-2008

19 March 2021 01:20

iScream - 02 March 2021 10:17 PM

Szia!

Megy az ilyesztgetés, de én az újat venném nem is kérdés. Olcsóbban v. hasonló áron jutsz majd hozzá, és tovább marad jó az ára, ha meggondolnád. Átállás után az Intellel szereltet nyomott áron hozzád vágják.
Az ARM procik pedig nem újak, tesztelve vannak azok rendesen az iPhone -ban.

PS: ...amíg a pénz a Te zsebedben, addig a király Te vagy, utána csak siránkozhatsz…

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0