iTunes 12.8.2.3 fagy

József Varga

József Varga
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  21-09-2008

23 January 2021 17:21

Sziasztok!
Az OS X 10.13.6 alatt futó iTunes 12.8.2.3 különös jelenséget produkál: Amint megszerkesztem a hozzáadott zene albuminformációit és el szeretném menteni lefagy és csak a Force Quit jöhet szóba. Korábbi oprendszer (Yosemite) alatt ilyen jelenség az abba ágyazott iTunes-al soha nem volt, kedvemre egészíthettem ki az egyes mezőket, adhattam hozzá “artwork” albumfotót, stb. Most meg úgy lehal, hogy a Force Quit után történt olyan, hogy maga az oprendszer sem állt le, azt is csak a bekapcsológomb folyamatos nyomvatartása mellett lehetett lelőni. Mindez egy MacPro (mid 2010) 5,1 gépen állt elő, de az az érdekes, hogy egy MacBookAir (13, mid 2013) gépen, amelyiken ugyanúgy az OS X 10.13.6 High Sierra fut, ugyanez a jelenség. Ha nem akarok szerkeszteni, az iTunes egyéb funkciói mindkét gépen remekül működnek, de az eléggé tragikus lenne, ha az oprendszer (és benne az iTunes) frissítése után további zenéket nem tudnék hozzáadni, mert csupa “Unknown Album”, “Unknown Artist” lenne.
Valakinek valami ötlete?

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2212
Csatlakozva  19-02-2009

25 January 2021 17:25

Szervusz, biztosra veszem, hogy a szokásos dolgok (karbantartás) nem ártanak a rendszernek. Lemezjavítás recovery-ből, a user library cache mappájának ürítése és persze PRAM reset.
Ezek után még érdemes az itunes beállítások ablakában a cache ürítését, illetve a podcast reset-et is elvégeztetni.
Kíváncsian várom, hogy megjavult-e.
Üdv
feketekávé

József Varga

József Varga
Csatlakozva  21-09-2008

25 January 2021 23:58

Szia!
Háááát, ... nem gonodltam volna, hogy ez a “takarítósdi” ilyen eredménnyel zárul! Ahogy írtad, kiürítettem a user library cache mappát, aztán megcsináltam az iTunes reseteket, majd következett a PRAM reset. Az eredmény egy újra tökéletesen működő iTunes! Hogy melyik lépésnél “jött rendbe” azt sajna nem tudom, mert nem próbáltam ki mindegyik után, de a lényeg, hogy most hibátlanul teszi a dolgát.
A MacBookAir-en is megcsinálom, azon majd lépésről lépésre haladva mindig kipróbálom, hogy teljes-e már a siker. Azt hiszem az iTunes resetekkel kezdem ...
Nagyon köszönöm a segítséget, ezt a módszert megjegyzem és lehet, hogy egyszer a MacPro-n még egy recovery-s akciót is elindítok, mert bekapcs. után elég sokáig vakaródzik a HDD-n, hátha az segít gyorsítani kicsit.
Üdv, és még egyszer KÖSZÖNÖM!
VargaJP

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13546
Csatlakozva  27-02-2004

26 January 2021 08:59

Startup disk be van állítva?
(Indítsd el “verbose”-módban, talán kiderül a “vakarózás” oka.)

József Varga

József Varga
Csatlakozva  21-09-2008

26 January 2021 19:25

Szia!
Azt nem tudom, hogy érted, hogy be van-e állítva a startup disk. :-(
Azt a HDD-t, amelyikről elindul a rendszer (gondolom alapértelmezett módon) Macintosh HD-nek nevezi a finder. Ha jól gondolom ez a “startup disk”-em. Ezen kívül van még egy HDD-m, de az csak adattároló.
Lehet, hogy a cmd+V használatával elindítom majd a bootolást, de tartok tőle, hogy a unix commandokban való járatlanságom miatt nem sokat érek vele. De azért köszönöm a tippet, valamikor rászámom majd az időt, hogy bogarásszam kicsit az info-lyamot. :-)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0