iTunes Hiba!

Ignéczi István

Ignéczi István
Az összes posztok száma:  73
Csatlakozva  03-02-2019

27 October 2020 06:45

Sziasztok,

Kérlek segítsetek nekem. Elszeretném adni az Iphone 11 Pro készülékemet, viszont ma reggel szerettem volna készíteni biztonsági mentést és ahogyan rádugom az Iphonet az itunes azonnal kiiírja: Az itunes nem tudja olvasni az iphone tartalmát állítsa vissza a gyári állapotra! De azt nem lehet ez 120 GB adat van a telón! Próbáltam feltelepíteni az itunes-t az iMac-re, de nem találtam rá megfelelő Itunest, hiszen mindig az írja ki, hogy ehhez a verzióhoz nem ok az iMac rendszerem. Az Imac-en a következő rendszer van: Macos Mojave 10.10.6 és nem szeretném befrissíteni Catalinára. Mit tehetek???

Köszönöm előre is.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1342
Csatlakozva  18-10-2008

27 October 2020 08:47

Szia!

Ignéczi István - 27 October 2020 06:45 AM

Próbáltam feltelepíteni az itunes-t az iMac-re… Az Imac-en a következő rendszer van: Macos Mojave 10.10.6… nem találtam rá megfelelő Itunest, hiszen mindig az írja ki, hogy ehhez a verzióhoz nem ok az iMac rendszerem

Az iTunes-t a macOS Mojave alapból tartalmazza (iTunes 12.9.x) és a mindenkori rendszerfrissítésekkel frissül, tehát ha a rendszer naprakész akkor nem találhatsz frissebb verziót az aktuálisan telepítettnél. Ráadásul a Mojave-hez már nincs letölthető önálló iTunes telepítő, mint a korábbi operációs rendszerek esetében.

rádugom az Iphonet az itunes azonnal kiiírja: Az itunes nem tudja olvasni az iphone tartalmát állítsa vissza a gyári állapotra! De azt nem lehet ez 120 GB adat van a telón!  és nem szeretném befrissíteni Catalinára.

Abból amit írsz, úgy sejtem nem használod az iCloud-ot.
Nem biztos, hogy előrébb lennél a Catalina-ra frissítéssel, én a Catalina telepítése óta hasonló a hibaüzenetet kapok a Finder-től (Catalina alatt már a Finder-é ez a feladat), ha rádugom az ájpedemet. Különösebben nem vágott földhöz, mert évekkel ezelőtt meguntam az iTunes bohóckodásait és az ilyen feladatokat egy külső fejlesztő fizetős alkalmazásával végzem, a neve iMazing. A felülete angol nyelvű de jól átlátható, könnyen kezelhető és évek óta megbízhatóan működik.

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

27 October 2020 09:15

Köszönöm.

Tehát, akkor ha ezt az imazing alkalmazást megvásárlom 20.000 Ft-ért, akkor le tudom menteni vele az Iphone 11 pro-t képekkel mindennel együtt és visszatudom menteni az iphone 12 pro-ra ugyanúgy, mint az itunessal? Igen nem használok icloudot 110 Gb adatnál elég nehéz.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

27 October 2020 09:25

Így van. Erre használom, azzal a különbséggel, hogy nekem az iCloud-ba is készül biztonsági mentés a telefonról. A telefonom 64GB-os modell, de nagyjából a harmadrészét használom a tárhelyének, így az 50GB-os, havi 299 forintba kerülő iCloud tárhelycsomagomba tökéletesen belefér minden.

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

27 October 2020 09:33

Köszönöm, akkor meg is vásárlom aztán remélem sikerül vele a mentés.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

27 October 2020 09:47

Egy jó tanács kezdésnek. Mindenképpen kábellel használd biztonsági mentés készítésére, mivel Wi-Fi kapcsolaton keresztül ennyi adat mozgatása elég hosszú időbe telne. Az iMazing beállításaiban, a Devices lapon a Wi-Fi résznél vedd ki a pipát az “Automatically enable Wi-Fi connection when connecting new devices” elől, és pipáld be az “Ignore Wi-Fi connections” előtti jelölőnégyzetet.

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

27 October 2020 10:05

Lukather - 27 October 2020 09:47 AM

Egy jó tanács kezdésnek. Mindenképpen kábellel használd biztonsági mentés készítésére, mivel Wi-Fi kapcsolaton keresztül ennyi adat mozgatása elég hosszú időbe telne. Az iMazing beállításaiban, a Devices lapon a Wi-Fi résznél vedd ki a pipát az “Automatically enable Wi-Fi connection when connecting new devices” elől, és pipáld be az “Ignore Wi-Fi connections” előtti jelölőnégyzetet.

Köszönöm. Kb mennyi idő 110 GB mentés vezetékkel?

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

27 October 2020 10:08

Sajnos erre nem tudok neked válaszolni, sosem mentettem ennyi adatot egyszerre egyetlen telefonomról sem, a Wi-Fi kapcsolatnál mindenképpen gyorsabb.

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

27 October 2020 10:33

Most kezdte el külső HDD-ra megírom, hogy mennyi idő lesz a 110 GB. Jelenleg egyik oldalt a telóm van a másik oldalt az imac és 2 százalék azt írja, hogy 34 minutes elvben elkezdte.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

27 October 2020 10:38

Nem akartam hülyeséget írni, mert nem nagyon szoktam az időt figyelni. 20-25GB nagyságrendű adatmennyiséget szoktam menteni és az kábelen úgy 6-8 perc alatt szokott lezajlani.

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

27 October 2020 11:38

Lukather - 27 October 2020 10:38 AM

Nem akartam hülyeséget írni, mert nem nagyon szoktam az időt figyelni. 20-25GB nagyságrendű adatmennyiséget szoktam menteni és az kábelen úgy 6-8 perc alatt szokott lezajlani.

Végzett 28 perc alatt. De két dolgot nem értek! Nem enged külső HDD-ra menteni. És miért csak 53 Gb a mentés? Amikor 110 GB a telón az adat.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

27 October 2020 12:26

Lehet külső meghajtót megadni a mentés helyének. Az iMazing angol nyelvű súgójában van egy képekkel illusztrált útmutató: https://imazing.com/guides/how-to-backup-iphone-ipad-to-external-drive-or-another-location

Annak, hogy a mentés mérete kisebb mint az eszköz által megjelenített adatmennyiség, három oka lehet:

1. A mentésből kimaradnak a zenék és videók. Ez így van akkor is ha az iTunes-al készíted a biztonsági mentést, tehát az Apple saját szoftvere is kihagyja ezeket a mentésből. Ha ezeket is szeretnéd lementeni akkor külön kell őket exportálnod. Az iMazing a saját bevallása szerint dolgozik azon, hogy olyan biztonsági mentést tudjon készíteni amibe ezek a fájltípusok is beletartoznak, csak hát nincs egyszerű dolguk mivel az Apple jó szokása szerint nem könnyíti meg a dolgukat.

2. Az iOS 9 óta az alkalmazások adatai külön tárolódnak maguktól az alkalmazásoktól és biztonsági mentéskor csak az alkalmazások adatai kerülnek bele a mentésbe, maguk az alkalmazások nem. Ez is szintén így van akkor is ha az iTunes-al készíted a biztonsági mentést. Valahol van egy beállítás az iMazing-ben, ahol meg lehet kérni arra, hogy magukat az alkalmazásokat is vegye bele a mentésbe ne csak azok adatait. Ezt most hirtelen nem tudom megmondani hol lehet beállítani, nem tartózkodom annak a gépnek a közelében ahol a mentést szoktam végezni.

3. A mentés bizonyos mértékű tömörítést alkalmaz. Ha az iMazing beállításaiban azt választottad, hogy ne csak az alkalmazások adatai, hanem maguk az alkalmazások is kerüljenek bele a mentésbe, akkor az iMazing az Apple saját firmware-je segítségével becsomagolja, összetömöríti azokat, így kevesebb helyet foglalnak a mentésben.

Le tudod ellenőrizni, hogy mi került bele a biztonsági mentésbe, ha az iMazing ablakának jobb felső sávjában látható hosszúkás “telefonod neve Backups” gombra kattintasz és a listából kiválasztod a mentést (a külső tárhelynek csatlakoztatva kell lennie!) majd az iMazing középső ablakában megjelenő kategória ikonokra kattintva belenézel azok tartalmába.

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

27 October 2020 17:48

Köszönöm elvileg végzett vele, de nem enged bele nézni, hogy jól csináltam-e…. csak azt látom, hogy 53Gb. Végül nem külső HDD-ra mentettem, hanem a macbookra.

http://keptarhely.eu/view.php?file=20201027v01ti4dz.png

http://keptarhely.eu/view.php?file=20201027v01tquwbg.png

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

28 October 2020 15:34

Küldtem neked privát üzenetet.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18