HDCP Másolás védelem miatt a capture Card csak egy pillanatig jelenití meg a MacBook pro másodlagos kijelzőjét.

Messor1981

Messor1981
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  20-08-2020

01 September 2020 07:52

Sziasztok,

Van egy capture Cardom, aminek a segítségével egy Macbook másodlagos kijelző jelenik meg az OBS nevű programban, de csak egy pillanatig, mert utána a HDCP másolás védelem miatt kikapcsolja.
Windowsos gépen is próbáltam, hogy egy hdmi vel összekötöm a capture cardot és tökéletesen működik.
Viszont a streamhez nekem a MAC en kell futtatnom egy programot és ezért szükség lenne a HDCP kikapcsolására.
Azért erre a megoldásra van szükség, mert a capture card egy streamer géphez kapcsolódik.

A HDCP kikapcsolására esetleg van valamilyen terminalban beadható parancs illetve bármilyen lehetőség?
Köszönöm előre is a segítséget,

Üdv,
Mindenkinek

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2195
Csatlakozva  19-02-2009

01 September 2020 17:03

Szia, Mojave, vagy Catalina? A rendszerbeállítások - biztonság (privacy fülön- nem tudom, hogy van magyarul) részen próbáld meg engedélyezni a programnak, hogy hozzáférjen a merevlemezhez, és egyéb kiegészítőkhöz.
Talán az segít

Messor1981

Messor1981
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  20-08-2020

02 September 2020 05:21

Szia,

Leírom a setupot:

A Mac en fut egy program teljesen mindegy mi.

VAn egy PC m ami streamer gép: Ezen fut egy OBS és a géphez csatlakozik egy capture Card,
A macen lévő realtime folyamatokat szeretném egy hdmi kábellel átvinni az OBS be a capture cardon keresztül, de az obs kiírja, hogy az eszköz amiről a képet át akarom hozni azz hdcp másolás védelemmel van ellátva.

Persze leteszteltem hogy egyáltalán ez megvalósítható e és egy pcs laptopot ha rácsatolok akkor természetesn a kijelző tartalma megjelenik az OBS ben kivéve a MAcé ami csak kábé 10 másodpercig utána jön a hdcp üzenet.

https://youtu.be/XYJJFS5LlwM

a fennti videóban látszik. A felvétel már a PC n készült az OBS programmal.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0