Kuka űrítés nem megy.

Messor1981

Messor1981
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  20-08-2020

20 August 2020 09:02

Sziasztok,

Sajnos van két mappa amit nem tudok sehogy se űríteni a kukából.
Itt az oldalon eljutottam oda hogy valaki posztjában láttam egy olyat, hogy húzzam ki az asztalra és utána terminal appból
sudo rm -rf “fájlnév” berírom a parancsot és a mappa nevét pontosan, de semmi nem történik esetleg tud valaki segíteni?
előre is köszönöm a segítséget.

Üdv

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1308
Csatlakozva  18-10-2008

20 August 2020 12:03

Szia!

Ezzel a terminal kóddal csak óvatosan és odafigyelve, mert ha félrecsúszik komoly adatvesztés lehet a vége…

Először én megpróbálnám újraindítani a gépet, sokszor ez is segít a kukában ragadt fájlokon.
Ha az újraindítás után még mindg a Kukában vannak a fájlok akkor megpróbálkozhatsz a Terminalos megoldással. A Kukából nem kell kihúznod a fájlokat az asztalra, elég ha a parancs beírása után a fájlt vagy mappát belehúzod a Terminal ablakba közvetlenül a Kukából.

Tehát megnyitod a Terminal alkalmazást és pontosan beírod a parancsot:

sudo rm -rf 

A parancs végén ütsz egy szóközt, majd megnyitod a kukát és belehúzod a fájlt vagy mappát a Terminal ablakába. Leütöd az enter billentyűt és a Terminal kérni fogja a jelszavad. Bepötyögöd (a karakterek nem látszanak, ez normális) és ismét leütöd az enter billentyűt.

Ha ez sem segít akkor megpróbálhatod azt, hogy Biztonságos módban indítod el a gépet és ott próbálod meg a Kukát üríteni. Biztonságos módban kicsit lassabban töltődik be a rendszer, ez teljesen normális.

Messor1981

Messor1981
Csatlakozva  20-08-2020

20 August 2020 22:46

Köszönöm a választ sajnos ez sem segít azt mondja Directory Not empty, pedig de.
Nem engedi a sudo paranccsal se kitörölni. az újraindítással meg biztonságos móddal már próbálkoztam.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1308
Csatlakozva  18-10-2008

21 August 2020 08:23

Egy utolsó tipp. Töltsd le a MainMenu Pro segédprogramot. Bár a fejlesztője 2018 óta nem frissíti az appot, a próbaverzió még letölthető és bizonyos feladatokra használható.
A telepítése után a menüsávon kattints az ikonjára majd a legördülő lista “Trash → Force Empty All Trash” elemére.

Remélhetőleg megoldja a problémát.

Messor1981

Messor1981
Csatlakozva  20-08-2020

24 August 2020 08:41

Köszönöm, de sajnos ez sem.

Arra tudok még gondolni, hogy mojave alatt crashelt valamit a program utána lefrissült catalinara az OS és és ez a crash még valami mojaves OS elemre épül és ezért nem lehet törölni. De már tényleg nincs ötletem, se biztonságos mód se lemezkezelő javító mód se force se terminal parancs semmi nem képes kilökni a trashből azt a 2 látszólag tök üres mappát.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13464
Csatlakozva  27-02-2004

27 August 2020 06:54

Talán különleges hozzáférési jogaik vannak.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2195
Csatlakozva  19-02-2009

27 September 2020 07:15

megoldódott a probléma?

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0