Tarhely - segitseg

Crush

Crush
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  30-10-2013

17 June 2020 15:04

Sziasztok!

Szeretnek segitseget kerni toletek.
A MacBook Air gepem van, 121 Gb tarhellyel. A problemam az, hogy mindig hamar megtelik a gepem, pedig nem sok minden van rajta. Ha ramegyek a Tarolo-ra,ott azt mutatja, hogy 106,39 GB film van rajta, pedig csak 40 GB.
Atneztem az osszes fajlomat, a kepeket, audio fajlokat. Minden stimmel, csak ez nem. Kb 66 Gb tarhelyem “nincs” meg.

Valakinek lenne valami otlete?
Elore is koszonom a valaszokat!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13449
Csatlakozva  27-02-2004

17 June 2020 17:54

DiskWave (vagy hasonló app) listázza, összesíti a mappák méretét (pref-ben beállítható, hogy a rejtett mappákat is vegye bele), így kinyomozható, hol van a kutya elásva.

Crush

Crush
Csatlakozva  30-10-2013

19 June 2020 13:28

Szia! Koszonom szepen a gyors valaszt! Letoltottem ezt a programot, amit ajanlottal. Nagyon szepen mutatja, hogy mi mennyit foglal. De igy is hianyzik kb 43 GB hely, amit nem mutat.
Sehogy sem jovok ra, hogy mi foglalhat ennyi helyet. :(

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

21 June 2020 12:21

Time Machine helyi mentései vagy az ún. “snapshot”-ok?

Crush

Crush
Csatlakozva  30-10-2013

21 June 2020 19:35

Szia! Kosznom szepen a valaszt!
Mi az a snapshot? Sajnos nem vagyok jartas a temaban, es hozza meg nonemu is vagyok. :)
Nezem a Time Mashine-t, probalom megtalalni, hogy mit hova mentett el.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

22 June 2020 07:00
Crush

Crush
Csatlakozva  30-10-2013

23 June 2020 15:29

Koszonom a linkeket. Probaltam bemasolni oket, de ezt irja ki:
listlocalsnapshots: Unrecognized verb.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1291
Csatlakozva  18-10-2008

23 June 2020 17:20

Töltsd le az OnyX segédprogram operációs rendszereddel kompatibilis verzióját, másold be az “Alkalmazások” mappába, majd az elindított alkalmazás “Utilities” panelján kattints a “Time Machine” részre.

A panel jobb alján kattints a “Show/Refresh” gombra. Ha van a Time Machine-nak helyi mentése a tárolón, akkor az megjelenik a panel középső szöveges mezőjében. Ebben az esetben kattints a “Delete Local Snapshots” gombra. Amikor a törlési folyamat befejeződött (hosszabb ideig is eltarthat) lépj ki az alkalmazásból és indítsd újra a gépet.
Természetesen, ha az Onyx nem talál helyi mentéseket akkor valami más foglalja a helyet a gépeden és tovább kell nyomoznod.

Crush

Crush
Csatlakozva  30-10-2013

26 June 2020 12:45

Koszonom szepen, probalkozom vele. Eddig amikor letoltottem a programot, es meg akartam nyitni, azt irta ki a gep, hogy korrupt lemezkep. De nem adom fel. :)

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

26 June 2020 13:47

A lemezképnek természetesen semmi baja nincs, azért kapod ezt a hibaüzenetet mert az OnyX nem az AppStore-ból vagy azonosított fejlesztőtől származik és az operációs rendszered nem tudja ellenőrizni az eredetét. Ez NEM azt jelenti, hogy az alkalmazás vírusos vagy valamilyen rosszindulatú kódot tartalmaz, mindössze annyit, hogy az adott fejlesztő nem hitelesítteti az Apple-el az alkalmazását.
Jelen pillanatban ha megnyitod a Rendszerbeállításokat és ott a Biztonság és adatvédelemre kattintasz, majd azon belül az Általános lapra, akkor a képemen pirossal keretezett részen ezt fogod látni:

Ahhoz, hogy ez megváltozzon és a külső fejlesztőktől származó, nem hitelesített alkalmazások is telepíthetőek legyenek, a következőt kell tenned. Nyisd meg a Terminal alkalmazást és másold be az ablakába innen ezt a parancsot:

sudo spctl --master-disable 

Azért írom, hogy innen másold be, mert a korábbi Terminalos próbálkozásod is azért volt sikertelen, mert a parancsot helytelenül írtad be a Titi által posztolt linkről és egy Terminal parancs esetében még a szóközök is számítanak. Tehát amikor kimásolod innen, akkor ügyelj rá, hogy az első karaktertől az utolsóig másold be a fenti kódbox szövegét.
Ha bemásoltad a terminal ablakba akkor üsd le az enter billentyűt. A Terminal kérni fogja a géped jelszavát. Gépeld be (nem fognak látszani a beütött karakterek, ez normális) és üss ismét entert. Ez után kiléphetsz a Terminal alkalmazásból.
Ha ezek után ismét megynitod a Rendszerbeállítások → Biztonság és adatvédelem → Általános lapot akkor az alábbit kell ott látnod:

Így az OnyX lemezkép megnyitásakor nem fogod a “sérülésre” figyelmeztető üzenetet látni és be tudod másolni az alkalmazást az Alkalmazások mappába.

Crush

Crush
Csatlakozva  30-10-2013

04 July 2020 08:27

Bemasoltam a Terminalba, utanna entert nyomtam, majd a jelszot. Ezt irja:
-sudo: spctl: command not found

A gepem 10.9.5-os. Most sikerult valahogy letoltenem Onyxot, de amikor megnyitom, azt irja, hogy nem kompatibilis. A listabol kettot probaltam, 10.9-et es 10.8at.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

06 July 2020 09:33

Szerintem azokban nincs benne a TM kezeléséhez való rész, én a 10.10-hez valót néztem, abban sincs.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

06 July 2020 10:23

Crush - 04 July 2020 08:27 AM

Bemasoltam a Terminalba, utanna entert nyomtam, majd a jelszot. Ezt irja:
-sudo: spctl: command not found

Korábban is lehetett volna annyi eszem, hogy rákérdezek melyik operációs rendszert használod és nem tételezem fel automatikusan, hogy valamelyik újabbról lehet szó. A korábban leírt parancsok (list localsnapshots, sudo spctl—master-disable) nem működnek Mavericks alatt, ezért kapod a hibaüzenetet a Terminalban. A Gatekeeper kikapcsolására sincs szükség, mert mint kiderült, az OnyX az Apple által aláírt alkalmazás és telepíthető a Gatekeeper letiltása nélkül is. Egyébként azért feltételeztem hogy nem az, mert az újabb rendszereken hasonló hibaüzenetet dob fel a rendszer ha aláíratlan alkalmazást akarsz megnyitni.
A Mavericks-el (10.9.x) kompatibilis OnyX-ban is van a Time Machine helyi mentéseit kezelő rész, bár máshol található és csak kikapcsolni tudja a helyi mentéseket, törölni nem:

A gepem 10.9.5-os. Most sikerult valahogy letoltenem Onyxot, de amikor megnyitom, azt irja, hogy nem kompatibilis. A listabol kettot probaltam, 10.9-et es 10.8at.

A “nem kompatibilis” hibaüzenet azt jelenti, hogy nem az operációs rendszerednek megfelelő OnyX-ot töltöd le. Vagy az OnyX oldalán nézed el a verzószámot vagy az operációs rendszered verziószáma nem az aminek gondolod. A bal felső sarok alma menüjében “A Mac névjegyére” kattintva milyen verziószámot ír? Ha valóban 10.9.5 Mavericks az operációs rendszered akkor EZ a kompatibilis verzió.

Crush

Crush
Csatlakozva  30-10-2013

16 July 2020 09:19

Ha az alma jelre kattintok, ezt irja ki: OS X 10.9.5 verzio

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0