Imac g5 visszaállítási menü

Navratyil

Navratyil
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  23-02-2020

29 February 2020 16:46

Hello!
Olyan problémám lenne,hogy van egy g5-öm de a command+r stb gombok lenyomásával sem jön be a visszállítási menü csak az apple logó vagy néha a logó+alatta a keresés és ennyi.Mi lehet a probléma?A válaszokat előre is köszönöm.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2157
Csatlakozva  19-02-2009

29 February 2020 18:40

A Recovery Mode (option+R) a 10.7 utáni rendszereken elérhető. A G5-ön még valamilyen korábbi OS van.
Azon az option-t tudod használni.
Nem indul el, vagy mi vele probléma?

Navratyil

Navratyil
Csatlakozva  23-02-2020

29 February 2020 19:11

Ha bekapcsolom a gépet villog egy mappa kérdőjellel,megpróbáltam a visszaállítási mód menüt behozni akkor meg csak az apple logó jön be semmi más.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

29 February 2020 19:54

Akkor vagy nincsen benne merevlemez, vagy csak nincsen rajta rendszer.
Szerezned kell egy régebbi telepítőlemezt. 10.4-10.6

Próbáld meg lenyomott command gombbal indítani. Beadja a menüt?
De inkább keress egy havert, aki ért a mac-hez

Navratyil

Navratyil
Csatlakozva  23-02-2020

29 February 2020 21:09

Merevlemez van benne mert megnéztem,szereztem eredeti apple mac osx leopard telepítőt hozzá.Csináltam hozzá telepítő pendrive-ot semmi reakció egyikre sem.Sima command gombra nem jön be még az apple logó sem csak a command+r-re.Sajna nincs senki itt a közelemben aki rá tudna nézni azért próbáltam meg itt hátha tudja valaki mi a helyzet.De azért köszi az infót.

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  468
Csatlakozva  24-06-2007

29 February 2020 22:16

Próbáld az ALT-ot lenyomva tartani.

Ezt az ALT gomb:

Manapság OPTION-nek is hívják.

Amúgy lehet, hogy abban az iMac G5-ben meghalt a merevlemez. Ezért is villoghat a kérdőjeles mappa.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

01 March 2020 06:26

Még azt is megpróbálhatod, hogy indítás után lenyomva tartod a bal egérgombot. Akkor kinyitja a CD-t, és be tudod rakni a telepítőlemezt. Ezután kikapcsolás, és ezúttal lenyomott C gombbal kapcsold be. Be kell hogy töltse a telepítőfájlokat.

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  111
Csatlakozva  02-03-2010

01 March 2020 07:01

Csak az Inteles gépeket lehet pendrive-ról telepíteni. A PPC-seket / G3,G4,G5 / csak CD-ről vagy DVD-ről lehet telepíteni. Három féle telepítő lemez létezett ezekhez :
1.) Kimondottan ahhoz a géphez amire telepíteni szeretnél.
2.) Update lemez ami az előző op.rendszert frissíti egy újabbra. Da akkor kell egy működő pl. 10.4 és azt tudja 10.5-ösre frissíteni.
3.) Általános /nem tudom az angol nevét/ ami mindegyik gépre felmegy.  EZ KELLENE NEKED !
Tehát nem mindegy hogy milyen lemezt kaptál.  Mivel ezek elég öreg gépek ezért nagy az esély rá hogy a HDD kuka ! A HDD-t egy másik gépben akár PC-is lehet ellenőrizni kellene hogy tényleg használható-e. Ha igen akkor a megfelelő telepítőlemez lemezkezelőjével kell formázni és utána mehet a telepítés.
Ha megírnád hogy merre laksz lehet hogy jelentkezne valaki aki a közeledben van és tud segíteni.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13408
Csatlakozva  27-02-2004

01 March 2020 07:49

Menne az USB-ről is, de iszonyat lassan (ha egyáltalán jó lett a telepítő).
Olyan ismerős kell, akinek a gépén elindul a 10.5 telepítő, és “target disk mode”-ban felrakni az iMac-re.
Többen emlegetik a “Command”-gombot, NEM, “Alt”!
Kinyitja a CD-t? iMac-en? :)

U.i.: esetleg tudok olyan lemezképet küldeni, amit (szintén másik gépről) “restore”-ral fel lehet másolni.

Navratyil

Navratyil
Csatlakozva  23-02-2020

01 March 2020 18:14

Hello!
Először is köszönöm mindenkinek a sok választ a c gombbal sikerült belépnem a gépbe úgyhogy ezen a téren boldog vagyok.Igaz a telepítő lemez sajna nem kompatibilis hozzá azt nem tudtam felrakni,de legalább tudom,hogy jó a gép.Van még hozzá pár telepítőm,még régebbi,majd megpróbálom azokat.Mégegyszer köszi mindenkinek.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0