MacOs 10.6 frissités

Ardilesz

Ardilesz
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  07-11-2019

23 February 2020 11:20

Sziasztok.
Kaptam egy 2008-as gépet,10.6 német nyelvű. Sikerült valahogy 10.7-re frissiteni, A Safari viszont nem jó mert nem minden filmet játszik,kéri a frissitést. A rendszer viszont naprakész,nem frissithető. Hogyan lehetne mégis a Safarit frissiteni? A másik kérdésem,ha szeretném a rendszert SSD -re másolni,hogyan tudnám?Köszönöm a segitséget.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2186
Csatlakozva  19-02-2009

23 February 2020 12:14

Szia, ennyi infó nem elég a segítséghez?)
Az everymac.com-on meg tudod nézni, hogy mi a legutolsó rendszer, amit az a gép elvisel. A safari frissítés a rendszer része.
A videók esetében több összetevő befolyásolja a lejátszást. Pl Flash Player hiánya. Az Adobe oldaláról könnyedén letölthető. Codec-ek hiánya, ezek egy részét Safari Extensions-ként telepítheted. Érdemi segítséghez, több infó kell. Mit ír ki a Safari, hányas verzió stb.
A gépről bővebben az “über diesen Mac” fülön találsz, balra fent, az alma alatt. (ja, és a nyelvet át tudod állítani, nem kell, hogy német maradjon)

Ardilesz

Ardilesz
Csatlakozva  07-11-2019

23 February 2020 16:39

Köszönöm a gyors választ, a gép A 1181,és ha jól tudom a 10.7.5 ami erre a gépre telepithető,és ez is van rajta.
A nyelvezet is magyar,nincs vele gond. Most nem tudom megnézni de ha jól emlékszem a Szafari 6.1.
Az Adobe Flash Playert megpróbálom. Én is erre gondoltam, csak Én a Szafari bővitmények között kerestem megoldást.
Az ssd -re történő ujratelepitésről ha lennél szives hogyan csináljam,köszönöm.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

23 February 2020 17:11

Azon a Mini-n elvileg az összes OS elfut. Más kérdés, hogy némelyik döcögősen. Az SSD-t beépíteni nem egy nagy feladat (az ifixit.com-on találsz útmutatót), de azért én rábíznám egy szakira.
Előtte csinálj egy TimeMachine Backup-ot egy külső vinyóra és arról az egész tartalom visszahozható.
Személyes kedvenceim voltak: Mavericks, el Capitan, esetleg még Sierra. Azokon már a 10.0-11.0-es Safari fut.
Ja… és lehetőleg készíts egy pendrive-os telepítőt ezek közül valamelyikről és arról telepítheted az SSD-t.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1291
Csatlakozva  18-10-2008

23 February 2020 18:01

A1181-el egészen biztos, hogy nem MacMini-ről van szó, hanem valamelyik 2008-as MacBook laptop lehet és azokon a 10.7 OS X Lion a maximum, újabb operációs rendszer nem telepíthető ezekre a gépekre. Az utolsó Lion kompatibilis Safari a 6.1.6, ettől újabb verziót nem tudsz telepíteni.
Ez a gép már régóta nem támogatott, ezért túl sokat ne várj tőle.
Az adatvesztés és a problémák elkerülése végett a telepítésre a legbiztosabb megoldás az, ha veszel egy 2,5” SSD-t és egy külső USB házban csatlakoztatod a géphez, majd erre a meghajtóra telepíted a Lion-t. Ha a telepítés végeztével be tudsz róla bootolni akkor kiveheted a gépből a régi meghajtót és beszerelheted a helyére az SSD-t a friss rendszerrel.
Segítség a telepítéshez: https://www.wikihow.com/Install-OS-X-Lion-on-an-External-Drive

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

23 February 2020 19:00

á összekevertem a topikokat.. nem ide szántam a Mac Mini-s hozzászólást.

Ardilesz

Ardilesz
Csatlakozva  07-11-2019

29 March 2020 18:29

Sikerült a telepités SSD -re,és a Safari is 6.1.6-ra. Minden jól működik, kivéve a Safarit. Sok oldalt ( 10-ből 5-6-ot) nem nyit meg, a videókat teljes méretben akadozva, vagy egyáltalán nem játsza. Próbálom frissiteni, de a rendszer napra kész.
Hogyan tudnám a Safarit javitani?

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

29 March 2020 20:04

A régebbi rendszerek még igénylik a flash player-t. Azzal talán a videók megjavulnak, de sokat ne várj egy ilyen régi safari-tól. természetesen nem fogod tudni az összes weboldalt megnyitni, mert az a safari nem támogatja az újabb html kódokat. próbálkozhatsz még chrome-mal, vagy operá-val.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13448
Csatlakozva  27-02-2004

30 March 2020 07:36

… vagy Firefox-szal. Hagyd a Safarit.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0