Öreg gépre, öreg oprendszer

OzzyOsbourne67

OzzyOsbourne67
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  22-10-2019

22 October 2019 11:29

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.

Kaptam egy régen levedlett vasat Lion X-el.
Kb. arra lenne használva, hogy heti 1 alkalommal böngésszenek rajta, vagy levelet írjanak.
Tudom, ős darab, de erre bőven van erőforrása.

Felkocogtam a Store-ba és vettem Lion X liszenszet.
Nem tudtam felinstallálni.
Mindenféle problémák jöttek.
Jelenleg a gép annyit csinál, hogy forgómozi és semmi tovább.
Setup felületekre, menükre el tudok jutni, a diagok jók, de nem indul az oprendszer.
Egyébként működött, de egy napon így indult. :-(

Nincs rajta USER által telepített alkalmazás, alap oprendszer.

Hívtam a supportot, ahol bekérték a gép gyári számát, majd közölték, hogy olyan régi, nem segíthetnek.
Ott álltam egy megvett szoftverrel, de mivel régi a gép, nem adhatnak tanácsot. Elég vicces.
Vissza utaltattam a pénzt, amit először nem akartak, mert szoftver liszenszet elvileg vissza nem vesznek, bár nem lett aktiválva.

Itt egy szép vas és nem tudom, kihez fordulhatnék.
Jogtiszta akartam lenni, de az nem járható z alma support szerint.

Tudtok ajánlani valamit, hogy ne kelljen kidobni az asztali gépet?

Köszönöm a tippeket!

Soma

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13365
Csatlakozva  27-02-2004

22 October 2019 11:57

Milyen gép, mennyi RAM stb.?

OzzyOsbourne67

OzzyOsbourne67
Csatlakozva  22-10-2019

22 October 2019 13:01

Szia!

A valagán ezt látom: 2.16VRAM2x512/250/8D.

A command+R parancsal eljutok valameddig, de ott csak lemez adatokat tudok lekérni.
A diagnosztika lefut, rendben talál particiót és az egész lemezt.
Ez egy jó vaskos gép. 2008-2009 körüli lehet.
Ki tudom listázni a hardware elemeket valahogy?

Képet tudnék küldeni róla, de úgy látom, nem itt. :-)

oscarino

oscarino
Az összes posztok száma:  2042
Csatlakozva  15-01-2005

22 October 2019 13:28

Én letorrenteznék valahonnan egy 10.6-ot, azt kiírnám dvd-re és arról indítanám a gépet. Aztán legyalulnám az egészet és újratelepíteném a DVD-ről. Utána pedig felnyomnám rá a megvásárolt Liont.

OzzyOsbourne67

OzzyOsbourne67
Csatlakozva  22-10-2019

22 October 2019 13:31

Most az a helyzet, hogy a WI-FI él.
A safari innen az “admin” felületről elérhető és böngészni is lehet.
Lehet, hogy ez normális, de mintha csak oda nem jutna el a gép, hogy a Dock megjelenjen.
Ugyan akkor meg Chrome-ot akartam telepíteni kiváncsiságból a safari-ból és azt mondta , nincs hely a lemezen.
Bár ez lehet, hogy az alap rendszer partícióra akarta és az kicsi neki.

Nem használtam még almás gépet, nem ismerem a rendszer felépítést, lehet, ezért furcsa ez nekem. :-)

OzzyOsbourne67

OzzyOsbourne67
Csatlakozva  22-10-2019

22 October 2019 14:09

Köszönöm!

A tipp jó, meg próbálom esetleg.
Egyébként a hiba az volt, hogy a telepítés egy ponton online akart a fiókomba kotorászni és azt a hibát írta, hogy a Store fiókomat még soha nem használtam, vagy nem élesítettem.
Miközben ott volt a számla és a licence levél, amit nézegettem, beléptem, kiléptem, stb.
Tehát totál baromságot jelzett hibának.
Erre mondta a support, hogy húzzak el, nem tud segíteni, mi a baj.

oscarino - 22 October 2019 01:28 PM

Én letorrenteznék valahonnan egy 10.6-ot, azt kiírnám dvd-re és arról indítanám a gépet. Aztán legyalulnám az egészet és újratelepíteném a DVD-ről. Utána pedig felnyomnám rá a megvásárolt Liont.

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  435
Csatlakozva  24-06-2007

22 October 2019 16:27

Ez mi? Asztali gép vagy pedig notesz?

Még mielőtt sikerült egyszer majd felraknod az op. rendszert, én a helyedben aprópénzért szereznék egy SSD-t (vagy átalakítóval SD vagy CompactFlash kártyát vagy valami hasonlót) és azt tennék bele. Ezzel újjászületne.

Bármi gyorsabb lesz a benne lévő merevlemeznél.

OzzyOsbourne67

OzzyOsbourne67
Csatlakozva  22-10-2019

24 October 2019 10:13

Szia!

Ez egy asztali gép és 10-12 éves konstrukció lehet.
Köszönöm a tippet.
Jó lenne, ha ki tudnám listázni a vasat, de ebben az állapotában nem találok olyan elérhető menüt, ahol ezt meg tudnám tenni. Elsőre tolok rá egy opot, (vagy megpróbálok) és megpróbálom megtudni, mi van benne és utána elgondolkodom, mennyit érdemes rákölteni.
Nyugdíjas gép lesz néha levelezésre. A procija biztosan nagyon lassú már többre.

opeter - 22 October 2019 04:27 PM

Ez mi? Asztali gép vagy pedig notesz?

Még mielőtt sikerült egyszer majd felraknod az op. rendszert, én a helyedben aprópénzért szereznék egy SSD-t (vagy átalakítóval SD vagy CompactFlash kártyát vagy valami hasonlót) és azt tennék bele. Ezzel újjászületne.

Bármi gyorsabb lesz a benne lévő merevlemeznél.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1187
Csatlakozva  18-10-2008

24 October 2019 11:04

Légyszives segíts már nekünk, hogy segíthessünk. Eddig 8 hozzászólás született és csak most tudtuk meg, hogy ez egy asztali gép, ami még mindig elég tág fogalom. Ha nem éred el a rendszer felületéről a bal felső sarok  A Mac névjegye (About This Mac) menüt sem, akkor legalább egy fotót tölts fel ide róla. Magáról a gépről és a “valagán” a címkéről, hátha valaki felismeri. Töltsd fel a képet egy képmegosztó oldalra, mint mondjuk a pictr és az ott kapott BBCode-ot tedd be a hozzászólásodba.

Ha használsz Dropbox-ot, vagy Google Drive-ot, azok segítségével is megoszthatod a képe(ke)t.

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  102
Csatlakozva  02-03-2010

24 October 2019 16:11

Szia !
A gép szériaszámát ad meg és akkor már tudjuk milyen géped van.

https://support.apple.com/hu-hu/HT204308

OzzyOsbourne67

OzzyOsbourne67
Csatlakozva  22-10-2019

25 October 2019 11:10

Szia!

Köszönöm.

És van fejlemény is.
A seriel: CK725033VUW

Az install futott vagy másfél órát Pendrive-ról, majd kijött egy ablak, hogy az egyéb összetevőket nem tudja letölteni a gép.
... és egy OK gomb.
Az OK gombra kattintva kilépett az installból, visszatért az alap képhez, elvileg újra kezdhetem.

Nem hiszem, hogy meg fogom szeretni ezt a rendszert.
Ennyire nem lehet nehézkes!
89 óta több ezer PC-t raktam össze, installáltam NOVEL-t, WIN-t, LINUX-ot.
Megtanultam pár programnyelvet.
... és képtelen vagyok egy OS X-et felrakni egy vasra hónapok alatt? :-D

Joci57

Joci57
Csatlakozva  02-03-2010

25 October 2019 15:37

Most már tudjuk hogy ez egy :  iMac 20”-os / Late 2006 / 2.33 GHz-es szerkezet amibe DDR2 667 MHz-es ramokat lehet beépíteni.  A MAX. op.rendszer a 10.7.5 -ös LION ami erre felmegy. 
Az OSX-nél nincs szoftver licensz. Csak az OSX op.rendszer telepítőjét tudod megvásárolni.  A LION telepítő még USB-s Pendrive formájában volt kapható.  Az Appstore-ban biztos hogy LION-t tudtál vásárolni ???

OzzyOsbourne67

OzzyOsbourne67
Csatlakozva  22-10-2019

25 October 2019 16:02

OS X LION SINGLE UNIT-ZML
Köszönjük, hogy az Apple Store áruházban vásároltál.

Ez van a számlámon.
5.504 + Áfa áron bírtam behúzni.

Ez egy regszámot tartalmazott csak.
Online lehetett volna installálnom, ha beenged a rendszer és nem azt írja, hogy a fiókom nem aktív, soha nem használtam még.
Ami természetesen egy nettó hülyeség, mert ez a számla is ott van, járkálok a boltomban.

A mostani installt letöltött LION-ból kezdtem.
Korábban a gépen lévő újra telepítésből indítottam.

De mivel legyalultam a vinyót, most már alapban csak egy file mappa ikon kérdőjellel jön be, ha kiveszem a Pendrive-ot.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13365
Csatlakozva  27-02-2004

25 October 2019 17:42

El kellene vinned egy Mac-eshez, akinél target disk mode-ban néhány perc alatt rendszert lehet rá varázsolni.

OzzyOsbourne67

OzzyOsbourne67
Csatlakozva  22-10-2019

25 October 2019 18:29

:-D
Ez jól hangzik.
De oszt hun találok ilyen kontaktot:

Joci57

Joci57
Csatlakozva  02-03-2010

25 October 2019 18:51

Ha Budapest XVI. ker. számodra elérhető akkor segítek. Természetesen ingyen.

Joci57

Joci57
Csatlakozva  02-03-2010

26 October 2019 08:41

Most volt időm utánaolvasni. Ha netán tévedek akkor majd a PROFIK kijavítanak. Én az appstore-ban nem találtam LION telepítő szoftvert ! Az apple.hu oldalon van az amit te vásároltál de az nem LION op.rendszer telepítő hanem LION UPDATE szoftver amihez a gépen lennie kéne egy működő Snow Leopard rendszernek amit ez a szoftver LION-ra frissít.  Szerintem az APPLE nem árul régebbi telepítő szoftvereket !!!  Valószínű a Microsoft sem árul Windows 2000 vagy XP szoftvert. Ha csak a gép működését akarod leellenőrizni akkor ingyenes és egyszerű megoldás ha Internetről telepíted az alap / Tiger / op. rendszert. Ha jól emlékszem bekapcsolásnál 3 gombot nyomva kell tartani / Alt + cmd + R / amíg megjelenik az internetes telepítés oldala innen már egyértelmű a dolog. Természetesen Ethernet vagy Wifi-s internet kapcsolat szükséges. Ha más a bill. kombináció mint amire emlékszem akkor itt kérdezd a többieket , vagy a neten megtalálod.
Tudom hogy a Tiger egy őslelet de ez van ingyen és nem kell sehová elcipelni a géped. Ha minden OK és úgy látod érdemes egy kis pénzt költeni rá akkor érdemes SSD-vel kezdeni. Ekkor van az a helyzet hogy csak az SSD-re kell valkinek felrakni a LION-t és te utána beépítheted a gépbe , nem kell a gépet hurcolnod csak az SSD-t. A   http://www.ifixit.com  oldalon találod a szerelési utasítást.  Sok sikert.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0