Catalina probléma

tade

tade
Az összes posztok száma:  1652
Csatlakozva  22-11-2004

21 October 2019 12:25

Sziasztok frissitettem Catalinára. Azota hdd folyamatosan kerreg, a külsö is. Abelsö ssd-t nem hallom, gép melegszik. 32 GB ram van, 26Gb szabad. Kuka alaku Mac pro a gép. Mi lehet az ok? Elore is köszi!!

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  435
Csatlakozva  24-06-2007

21 October 2019 17:53

Legyek őszinte? Sz*r a Catalina. Ennyi.

Helyedben visszamennék az előző rendszerre, ha ezt megteheted.

Marleen

Marleen
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  22-10-2019

22 October 2019 19:24

Sziasztok!
Mióta frissítettem Catalinára, nem működik a Discordon a Push-To-Talk. :( Mintha nem érzékelné a billentyűzetet, amikor gyorsgombot akarok beállítani. (De amúgy, ha megnyomom az Esc-et, akkor kilép a beállításokból, szóval tuti hogy jó a bill.)
Erre tud valaki valamilyen megoldást? :(
Köszönöm a választ!

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1189
Csatlakozva  18-10-2008

23 October 2019 12:22

https://support.discordapp.com/hc/en-us/articles/360035130231—Known-Issues-Discord-on-macOS-Catalina

A lényege az, hogy Catalina alatt a Rendszerbeállítások→Biztonság és adatvédelem→Adatvédelem→Kisegítő lehetőségeknél újból engedélyezned kell a Discord hozzáférését.

Topimacko

Topimacko
Az összes posztok száma:  142
Csatlakozva  25-03-2006

23 October 2019 13:30

Szervusztok! Segítsetek! Catalina icloud szonkronizálások közül nem működik, vagy időnknt igen, időnkánt nem (mintha -rendszertelenül- ki.be kapcsolna a következő alkalmazások:
1. iTunes, : nem szinkronizálja az felvltelemiet… (Mojhavéig ezze soha nem volt gond)
2, Kulcskarika: bekapcsiolom, erre kis idő (pár pec) kikapcsol
3. Rendszeresen kéri a “rendszerbeállításoknál” hogy lépjek be, mert néhány fiókom nem fog működni. Belépek, erre 1-2 percen belül kilép.
Már órák óta keresem a hibát de ezzela. tehetséggel ami neke van sajnos nem leltem meg a hibát. Kérem szépen segítsetek!!! Esetleg ötlete valakinek mi lehet a gond? Köszönöm előre is…

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

23 October 2019 14:37

A három probléma összefügg. Az iTunes (Catalinás utódja) azért nem szinkronizálja a zenéidet mert a Rendszerbeállításokban sikertelen a bejelentkezés az Apple fiókodba és ezért nem tudod bekapcsolni a Kulcskarika szinkronizálását sem. Ha lehet hinni a neten található információknak, akkor a frissítés során sérült kulcskarika adatbázis okozza a hibát.
Nyiss egy új Finder ablakot, kattints az Ugrás menüre és nyomd le az alt gombot, hogy megjelenjen a “Könyvtár” mappa a listában. Kattints rá és navigálj tovább a “Keychains” mappába. Itt találsz egy nagybetűk és számok véletlenszerű kombinációjával elnevezett mappát. Ezt nevezd át úgy, hogy a karaktersor végére odaírod azt, hogy

_SAVED 

Indítsd újra a gépet és ha szerencséd van rendben működni fog minden és be tudsz jelentkezni.

Topimacko

Topimacko
Az összes posztok száma:  142
Csatlakozva  25-03-2006

23 October 2019 18:33

Kedves Veterán! Kimondhatatlanul hálás vagyok. Minden működött. MOst már több. órája megy a rendszer és úgy tapasztalom, hogy rendben is lesz minden. Nagyon szépen köszönöm!

zoli62

zoli62
Az összes posztok száma:  26
Csatlakozva  24-12-2017

24 October 2019 07:30

Lukather - 23 October 2019 02:37 PM

A három probléma összefügg. Az iTunes (Catalinás utódja) azért nem szinkronizálja a zenéidet mert a Rendszerbeállításokban sikertelen a bejelentkezés az Apple fiókodba és ezért nem tudod bekapcsolni a Kulcskarika szinkronizálását sem. Ha lehet hinni a neten található információknak, akkor a frissítés során sérült kulcskarika adatbázis okozza a hibát.
Nyiss egy új Finder ablakot, kattints az Ugrás menüre és nyomd le az alt gombot, hogy megjelenjen a “Könyvtár” mappa a listában. Kattints rá és navigálj tovább a “Keychains” mappába. Itt találsz egy nagybetűk és számok véletlenszerű kombinációjával elnevezett mappát. Ezt nevezd át úgy, hogy a karaktersor végére odaírod azt, hogy

_SAVED 

Indítsd újra a gépet és ha szerencséd van rendben működni fog minden és be tudsz jelentkezni.

Ezek szerint, ha valaki nem használ kulcskarikát, akkor a szinkronizálási probléma nem lép fel?

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

24 October 2019 09:15

Ezt nem tudom neked megmondani, ugyanis egyelőre nem tervezem a Catalinára frissítést és az iCloud kulcskarikát is használom. Elképzelhető, hogy így van de az ilyen spekulatív jellegű okoskodás nem feltétlenül igaz.

zoli62

zoli62
Csatlakozva  24-12-2017

27 October 2019 21:46

Lukather - 24 October 2019 09:15 AM

Ezt nem tudom neked megmondani, ugyanis egyelőre nem tervezem a Catalinára frissítést és az iCloud kulcskarikát is használom. Elképzelhető, hogy így van de az ilyen spekulatív jellegű okoskodás nem feltétlenül igaz.

Csupán ennyi probléma merült fel a macOS Catalanival kapcsolatban. https://iboysoft.com/mac-data-recovery/macos-catalina-problems-and-fixes.html

fherago

fherago
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  30-04-2016

06 November 2019 21:19

Sziasztok, az új Catalina nem csomagolja ki a ZIP fájlt…22-hiba invalid argument….
Már keresgéltem külföldi oldalakon, máshol is tapasztalják de megoldás egyelőre nincs…én nem találtam.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Előre is köszönöm!

kukac

kukac
Az összes posztok száma:  84
Csatlakozva  15-08-2009

11 November 2019 15:22

zoli62

zoli62
Csatlakozva  24-12-2017

19 November 2019 09:00

fherago - 06 November 2019 09:19 PM

Sziasztok, az új Catalina nem csomagolja ki a ZIP fájlt…22-hiba invalid argument….
Már keresgéltem külföldi oldalakon, máshol is tapasztalják de megoldás egyelőre nincs…én nem találtam.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Előre is köszönöm!

Elvileg javítva van… https://github.com/srikanth-lingala/zip4j/issues/86

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0