MacBook Pro 2006 újratelepítés

kriszbacsi82

kriszbacsi82
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  16-10-2019

16 October 2019 11:42

Sziasztok!
Sosem volt ezelőtt Mac gépem, gondoltam, kipróbálom. Vettem Vaterán egy 2006-os MacBook Pro-t, amin volt rendszer, de teljesen a sajátomnak akartam tudni, és a lemezkezelőben töröltem a vinyót.
Szerettem volna DVD-ről telepíteni, el is jutok addig, hogy ellenőrzi a gépet, bekéri az Apple ID-t, majd közli, hogy a termék jelenleg nem érhető el.
Egyéb fórumokon azt olvastam, hogy ez akkor van, ha eredetileg más Apple ID-val telepítették a rendszert, mint amivel én most akarom, és az internetes frissítést ajánlották. De az csak későbbi gépeken van, ahogy olvastam.
Mit tehetek? Köszönöm előre is a válaszokat.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13360
Csatlakozva  27-02-2004

16 October 2019 21:05

Tudtommal a DVD-ről való telepítéshez nem kell Apple ID. Hogyan törölted a vinyót, Recovery-partícióról? Milyen rendszer volt a gépen, mi van a DVD-n (feltételezem 10.6 SnowLeo, mert az volt az utolsó).

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1185
Csatlakozva  18-10-2008

19 October 2019 14:24

Először is tudnunk kellene, hogy pontosan melyik 2006-os MacBook Pro-ra és pontosan melyik operációs rendszert szeretnéd telepíteni, ugyanis a 2006 early modellekre a 10.6 Snow Leopard a maximum OS ami telepíthető, míg a 2006 Late Core 2 Duo processzoros gépekre még a 10.7 Lion is felmegy.
Ahogy Titi is írja, a Snow Leopard DVD-ről telepítéséhez (ugyanez vonatkozik a Lion-re is) nincs szükség Apple ID megadására. Ha a géped nem kompatibilis a Lion-al akkor biztosan nem használhattál recovery partíciót sem a törléshez, mert azt az Apple a 10.7 Lion-al vezette be. Az Internet Recovery, amit te internetes frissítésnek nevezel, is csak akkor jöhet szóba Snow Leopard esetében ha legutolsó EFI update is telepítve volt a gépen, egyébként csak a Lion-tól elérhető az is.

Szóval ahhoz, hogy segíthessünk tudnunk kellene pontosan melyik 2006-os gépre és pontosan mit szeretnél telepíteni.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0