MacPro 2013 - 4K monitor

bazsa82

bazsa82
Az összes posztok száma:  216
Csatlakozva  18-04-2008

01 October 2019 22:16

Sziasztok,

van egy 2013-as MacPro-m (10.12 OSX) és egy 4k Acer monitorom. Egy ideje ki-ki hagy a monitor, elsötétűl, illetve az alsó 1/3-ad furcsán “eldeformálódik”, mint amikor szellemképes volt régen a TV. Thunderbolt kábellel van összedugva, kábelt is cseréltem, illetve átdugtam másik helyre is, sajnos úgy sem oldódott meg.
Volt másnak is ilyen problémája?

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1159
Csatlakozva  18-10-2008

02 October 2019 13:44

Videokártya vagy monitor probléma lehet szerintem. Mivel a Sierra már 2017 júliusa óta nem kap rendszerfrissítéseket, a szoftveres gond gyakorlatilag kizárható. Az aláírásodból látom, hogy van egy másik géped is. Dugd át a monitort a másik gépre és rögtön kiderül melyik okozza a gondot. Hacsak nem a másik gépet értetted az alatt, hogy “átdugtam másik helyre”, mert ha azzal is kipróbáltad akkor valószínű, hogy a monitorral vagy a monitor csatlakozójával van gond.

bazsa82

bazsa82
Az összes posztok száma:  216
Csatlakozva  18-04-2008

05 October 2019 00:03

Szia,

nem másik gépbe dugtam be, hanem a MacPro másik thundebolt lehetőségeibe, ha jól tudom kettő videókártya van benne, és gondoltam, attól függően melyikbe dugom, azt használja. Ezek szerinte ez hülyeség?

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1159
Csatlakozva  18-10-2008

05 October 2019 09:21

Szia!

Ha másik thunderbolt csatlakozóba dugod a monitor kábelét, az korántsem jelenti azt, hogy GPU-t is váltasz, mivel nem két videokártya van benne hanem két GPU egyetlen kártyára integrálva. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a kártya automatikusan vált a GPU-k között amikor a teljesítmény megkívánja. Olyan alkalmazások esetében (pl. FCPX, Davinci Resolve, stb.) amik igénylik a nagy számítási teljesítményt, a GPU-k számítási képességei összeadódnak. Monitor esetében szintén a kártya dönti el, hogy a GPU-k közül melyiket vagy esetleg mindkettőt használja. Két monitoros konfigurációnál képzelehető el az, hogy a két monitort két különböző GPU hajtja.
Röviden, azzal, hogy másik thunderbolt csatlakozóba dugod a kábelt csak azt ellenőrizheted, hogy a csatlakozók megfelelően működnek-e.
Ha van lehetőséged rá, próbáld ki a gépet egy másik monitorral is, illetve ahogy a korábbi hozzászólásomban is említettem, a 4k monitorod a MacBook Pro-val. Esetleg egy gugli keresést is kipróbálhatsz a monitorod típusa, 2013 Mac Pro és display glitch kulcsszavakkal. A korábbi Dell U2711 monitoromnak volt hasonló problémája a displayport-on keresztül (nem a 2013-as Mac Pro-val!), tehát akár az Acer hibája is okozhatja ezt a jelenséget.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0