iPhone számmisztika

Big MAC

Big MAC
Az összes posztok száma:  551
Csatlakozva  18-06-2010

24 September 2019 01:32

Sziasztok,

Eléggé tele van az iPhone-om. Szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudok felszabadítani a tárhelyet.

Nem szoktam letölteni, nem is tudok, nincsenek felesleges fájlok a telefonon (kivéve pár pdf), a fotók és a videók kb. 3,45Gb helyet foglalnak el a 16Gb-ból, mégis folyamatosan csökken/változik a tárhely. Keveset netezek, csak wifiről szoktam, nincs mobilnetem, és szinte minden lehetőség inaktiválva van. A sütiket és a gyorsítótárat töröltem, tegnap pedig elvégeztem egy szoftverfrissítést. De mivel 990Mb volt az új iOS (12.4.1), inkább letöröltem. A valós mérete 2,46Gb, de csak 990Mb jött le belőle – ezt én (is) furcsállom. Azt méginkább, hogy a jelenlegi rendszer miért foglal el 11,62Gb-ot!

Vagy az iPhone nem tud számolni vagy én! Ha csak a fotókat, a videókat, és a rendszert adom össze, akkor:

fotók:_____2,27Gb
videók:____1,18Gb
rendszer:  11,62Gb
összesen: 15,07Gb

16Gb–15,05Gb=0,93Gb

Az iPhone tárhely pedig 1,68Gb-ot mutat az infókban (jelenleg). Ha pedig rácsatlakoztatom az iMac-re, ott az iTunes 7,76Gb szabad helyet mond. Ezek eléggé eltérő számadatok. Ezt érti valaki? Találkozott már valaki ilyen tárhely anomáliával?

Az megoldás lenne, ha iTunes-szal lementeném backup-ba az egészet, ledarálnék róla mindent, és visszamenteném a backup-ot?

Előre is köszönöm a válaszokat!
B.

jamana

jamana
Az összes posztok száma:  21
Csatlakozva  27-09-2006

03 October 2019 18:50

mega.nz
van appja ios appstoreban, camera rollt tollja fel, nem kell icloudozni… remélem tudtam segíteni, amugy iMazing(de iTunes backup is ugyanaz) pl, backup, JOL ELTESZ a sok betűszamos konyvtarat. utanna restore-olhatsz vagy barmit tehetsz törölheted amit szeretnéd…

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0