Neam App-os program telepítése Mac-re

Rozi1954

Rozi1954
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  20-09-2019

20 September 2019 14:49

Tisztelt Fórum!
Tanár vagyok és én készítem az iskola órarendjét az aSc TimeTables szoftverrel, amely Windowsos rendszerben kiválóan működik. Megvásároltam a Mac-es változatát is, azonban ezt nem engedélyezi futtatni a Mac-em.
A gépemen a következő oprendszer van telepítve (macOs High Sierra 10.13.6 verzió).
Próbáltam a Biztonság és adatvédelem panelen engedélyezni az aSc TimeTables futtatását, de nem jelenik meg a harmadik Bármelyik választógomb, és ha a Megnyitás mindenképpen gombra kattintok, sem történik semmi.
Ezek után az Adatvédelem /Kisegítő lehetőségek panelen a + gombbal betettem a listába az aSc TimeTables alkalmazást, ahol a leírtak alapján engedélyeztethetem a program futtatását, de ezek után sem történt meg a megnyitás.
Milyen megoldást javasoltok ahhoz, hogy az aSc TimeTables fusson a Mac-emen is? Egyébként a szoftvert a Sulibolt Kft.-től vásároltam, és egy kifejezetten megbízható cég, de a magyar distributor nem ért a Mac-hez.
Hathatós segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel:Roui1954

segabor

segabor
Az összes posztok száma:  1860
Csatlakozva  25-11-2003

20 September 2019 15:20

Ránéztem gyorsan, mi is ez az alkalmazás és azt kell mondjam, trükkös. Ez valójában egy Windows alkalmazás becsomagolva egy emulációs keretbe, ami lehetővé teszi, hogy Mac-en is fusson. Na ez a keretrendszer (polgári nevén: wine) nem akar elindulni. Nálam arra panaszkodik, hogy a már csak 64 bites architektúrát támogató macOS nem tudja elindítani a wine-t, ami csak 32 bites architektúrát is támogató rendszereken hajlandó futni. Én a frissen megjelenés előtt álló “Catalina” (macOS 10.14)-es rendszert használom már.

Lehet, írni kéne a szoftvert áruló cégnek, árulja el, hogyan fog ez futni, mert a 32 bites szoftvereket már nem támogatja az Apple rendszere.

Egy másik, nehezebb megoldás feltelepíteni egy 64 bites Wine-t a számítógépre és a Timetables-t rávenni, hogy fusson azzal.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1158
Csatlakozva  18-10-2008

22 September 2019 09:41

Rozi1954 - 20 September 2019 02:49 PM

Próbáltam a Biztonság és adatvédelem panelen engedélyezni az aSc TimeTables futtatását, de nem jelenik meg a harmadik Bármelyik választógomb, és ha a Megnyitás mindenképpen gombra kattintok, sem történik semmi.

Ez azért fura, mert én is letöltöttem a fejlesztő oldaláról ezt az aSc TimeTables appot és bár nekem is nyöszörög (10.14.6 Mojave), hogy az alkalmazás nem azonosított fejlesztőtől származik, de ha a “Megnyitás mindenképpen” gombra kattintok simán megnyílik az alkalmazás, és még az “Adatvédelem” lapon sem kellett hozzáadnom a listához. Ráadásul mindezt úgy, hogy a Gatekeeper funkció eddig ugyanúgy nem volt letiltva mint neked.
Próbálkozzunk meg azzal, hogy letiltjuk a Gatekeeper-t, hátha segít. A következőt kell tenned; nyisd meg a Terminal alkalmazást (Alkalmazások/Segédprogramok mappa vagy a Spotlight-ba beírod, hogy “terminal” és ütsz egy entert) és a Terminal ablakába másold be az alábbi kódsort, majd üss entert:

sudo spctl --master-disable 

A Terminal kérni fogja a maced jelszavát. Írd be (amikor írod a karakterek nem látszanak a Terminal ablakában) és üss entert. Ellenőrizd le, hogy a parancs kikapcsolta-e a Gatekeeper-t. Ehhez másold be az alábbi sort és üss entert:

spctl --status 

A parancsnak ezt az eredményt kell adnia:

assessments disabled 

Lépj ki a Terminal alkalmazásból és próbáld elindítani az aSc TimeTables alkalmazást.

Ha a későbbiekben ismét engedélyezni szeretnéd a Gatekeeper funkciót, az alábbi kódsort kell bemásolnod a Terminal ablakába:

sudo spctl --master-enable 

Erre pedig a Terminal ablakában ellenőrzéskor az alábbi válasznak kell megjelennie:

assessments enabled 

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1158
Csatlakozva  18-10-2008

22 September 2019 09:42

segabor - 20 September 2019 03:20 PM

Egy másik, nehezebb megoldás feltelepíteni egy 64 bites Wine-t a számítógépre és a Timetables-t rávenni, hogy fusson azzal.

Egyelőre még nincs 64 bites Wine app, de már folyik a fejlesztés: https://www.codeweavers.com/about/blogs/jschmid/2019/9/10/so-we-dont-have-a-solution-for-catalinayet

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0