Time Capsule és icloud fotók

Pomum

Pomum
Az összes posztok száma:  94
Csatlakozva  16-06-2010

13 September 2019 19:25

Sziasztok!

Szerettem volna 12 év, Time Capsule-n tárolt fotóanyagát feltölteni az icloud fotókba, és az az üzenet, hogy “Az iCloud-fotók csak macOS Standard, macOS Extended és APFS formátumú köteteken érhető el.”
Valaha ugyanerre a TC-re készültek a számítógép Time Machine mentései is. Fakadhat ebből a probléma? És ha igen, mi lehet a megoldás?

Jelenleg Catalina beta fut a gépen.

Köszi szépen!

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1159
Csatlakozva  18-10-2008

14 September 2019 13:43

Ha jól emlékszem nekem is volt ilyen problémám amikor Sierra-ról váltottam Mojave-re, és ennek valószínűleg semmi köze sincs a Time Capsule-höz.

Indítsd újra a a gépet és a cmd+R kombinációval bootolj be a visszaállítás módba (recovery mode), a képernyőn megjelenő négy választási lehetőség közül válaszd a legalsó, Lemezkezelőt. Válaszd ki a maced rendszerlemezét és kattints az elsősegély gombra. Miután elkészült indítsd újra normál módban a gépet.

https://discussions.apple.com/docs/DOC-13744

Pomum

Pomum
Csatlakozva  16-06-2010

14 September 2019 19:49

Köszi szépen a választ!

Megcsináltam, de most még annál is rosszabb a helyzet:
a Fotók megnyitásakor a “Visszaállítás…” felirat fogad, de 4 órája nem mozdul semmi, még mindig 0%-on áll a folyamat.
Újraindítás nem segít.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1159
Csatlakozva  18-10-2008

15 September 2019 09:59

Úgy tűnik, hogy az iCloud fotók esetében nem teljesen zökkenőmentes az átmenet az operációs rendszerek között. A sok képet tartalmazó, nagyméretű fotókönyvtárak esetében előfordulhat ilyesmi. Ahogy olvasom a neten, másnak is van hasonló problémája a Catalina beta Fotók alkalmazásával: https://forums.developer.apple.com/thread/117444

Az egyik hozzászóló úgy tudta megoldani a problémát, hogy egy teljesen új rendszerfotókönyvtárat hozott létre. Mielőtt ennek nekivágsz legyen minden olyan képről biztonsági mentésed ami fontos és nincs benne a Time Capsule mentésben!

Pomum

Pomum
Csatlakozva  16-06-2010

15 September 2019 20:05

Köszönöm szépen a segítséged.
24 óra alatt sikerült visszaállítania a könyvtárat. Most újra látom legalább a fotóimat.
iCloud-fotók bekapcsolása viszont továbbra sem megy, most az a baja, hogy “Az iCloud-fotók nem érhető el, ha a Rendszerfotókönyvtár egy hálózati fájlszerveren található.”
Hétfőn felhívom az Apple Supportot és meginterjúvolom őket.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0