iPhone backup / naptár adatok

Big MAC

Big MAC
Az összes posztok száma:  550
Csatlakozva  18-06-2010

26 August 2019 17:21

Sziasztok, egy iPhone szakértőre lenne szükségem. Esetleg, van köztetek ilyen?

Sokáig egy iPhone 5-ösöm volt, amit március elején elvittem szervizbe, hogy cseréljék le a törött előlapot, de nem tudták/nem akarták megcsinálni. Ezért a szervizben vettem egy iPhone 6-ost gyorsan. Az ötössel nem volt semmi bajom, megvoltam elégedve vele, nem is akartam nagyobbat, de féltettem az adataimat, ezért vettem meg a hatost. Csináltam egy mentést az ötösről a számítógépre (március 5-én), onnan pedig áthúztam (klónoztam) mindent az új telóra. Addig nem volt szükségem Apple ID-re, de a hatosra csináltam magamnak egyet. Na, ez megbonyolítod mindent!!! Eddig sem értettem, de most, hogy van iCloud is (ami elvileg jó, csak én nem tudom/nem akarom használni), minden felment oda, és össze-vissza kerültek az adataim. Bementem egy másik szervizbe (az iDea Buda-ba, bennük megbízom), ott kaptam tanácsot, hogy hogyan tudom visszaállítani az adataimat. A kapott infók alapján beállítottam a telefont, és nem egyszerre, de lassan visszajöttek az adatok; a kontaktjaim megjelentek, az emlékeztető bejegyzések is, a fotók egy része nem, de azok el voltak mentve számítógépre. A naptár adatok nincsenek meg, azok nem jöttek vissza, sehol nem találom őket, pedig nagyon kellenének. Ráadásul, az iTunes 8,52 GB szabad kapacitást jelez, a telefon meg 2,48-at. Jó lenne tudni, hogy hol van az a hiányzó hat giga! Később észrevettem, hogy az iCloud miatt a két telefon egymás tükörképe lett, amit csináltam és elmentettem az egyiken, az megjelent a másikon is, ezért kijelentkeztem az Apple ID-ből és az iCloud-ból. Többször próbáltam visszaállítani a március 5-ei mentést, de nem sikerül. Valami hibát ír ki, de nem mondja, hogy miről van szó. A backup rajta van a gépen, de nem lehet visszamenteni a telefonra. Ehhez kellene valaki, aki okosabb egy ötödikesnél. Illetve, egy iPhone 5-ösnél!

Ezzel a hatossal csak megbonyolítottam a lét elviselhetetlen könnyedségét. Nagyobb is, mint az 5-ös, éppenhogy elfér a zsebemben, túl van bonyolítva, nem lehet rajta fixálni dolgokat, sokszor feljelentkezik a wifi-re, etc. Szinte számítástechnikusnak kell lenni, hogy értsem a működését. Biztos velem van a baj, hogy nem értek hozzá, de számomra ez a rendszer bonyolultabb a kelleténél.

Nem tudom, hogy volt-e értelme kiírni ezt a sok szöveget, fogok-e találni erre bárkit is, aki tud segíteni.

jmp

jmp
Az összes posztok száma:  29
Csatlakozva  30-03-2013

27 August 2019 22:15

Szia,

Lehet meg van az, csak be kell állítani a naptárnál melyik naptar legyen az alap.
https://support.apple.com/hu-hu/guide/iphone/iph3d1110d4/ios

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

29 August 2019 04:37

Köszi a választ, de sajnos nem ez a megoldás. :(( Én szúrtam el valamit, nem jól mentettem a backup-ot, vagy valamit nem csináltam jól. Már bele is törődtem, hogy nincs meg a naptár.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1127
Csatlakozva  18-10-2008

29 August 2019 11:15

Big MAC - 26 August 2019 05:21 PM

Addig nem volt szükségem Apple ID-re, de a hatosra csináltam magamnak egyet… ...minden felment oda…

Ha a számítógépen böngésző alól bejelentkezel az icloud.com-on az iCloud fiókodba, ott a Naptárban meg vannak a bejegyzések?

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

31 August 2019 00:04

Ha a számítógépen böngésző alól bejelentkezel az icloud.com-on az iCloud fiókodba, ott a Naptárban meg vannak a bejegyzések?

Na, erről a számítógépes lehetőségről már majdnem el is feledkeztem. :)) Beléptem az iCloud fiókomba, de teljesen üres a Naptár, nincsenek bejegyzések. Ahogy elnézem, és böngészek az adatokban, az iPhone 5-ösnek a tükörképe az egész. Most, hogy ezeket csinálom, nem is értem, hogy hogyan veszhettek el a Naptár bejegyzések, amikor a többi megvan! – legalábbis nem érzem, hogy hiányozna még valami. Lehet, hogy a backup-ok miatt vesztek el az adatok? De akkor is furcsa.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

31 August 2019 00:23

Ahogy pörgettem vissza az éveket, a legelső (vagyis a legutolsó) bejegyzést 2017 decemberében találtam meg. Utána ellenőriztem az iPhone 5-ösön, ott is megvan. Onnantól pedig elég sok bejegyzést találtam meg visszamenőleg, amióta megvolt az 5-ösöm. Ez fél siker. :) Előtte, az iPhone 4-esről nem húztam le backup-ot. De továbbra sem értem, hogy miért tűntek el a 2017-es évet követő bejegyzések. Mintha manuálisan ki lettek volna törölve a telefonról, pedig nem csináltam ilyet.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

31 August 2019 13:37

.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

31 August 2019 13:37

.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

06 September 2019 11:47

Elnézést, Veterán! Nem volt időm foglalkozni ezzel, de most van. Nem kellett volna kitörölnöd a szövegeket, amiket írtál. :(

Nem írtad, hogy mennyi időt szántál az iClod szinkronizálásra mielőtt kijelentkeztél volna a telefonon, de arra tippelnék, hogy talán ez lehet az oka, hogy a naptár adatok csak részlegesen szinkronizálódtak fel az iCloud-ba:

Annyit szántam rá, amennyit kellett. Nem szakítottam meg a folyamatot. Akkor csatlakoztam le a kábellel, amikor már nem csinált semmit a gép. Biztos vagyok benne, hogy akkor már befejeződött a szinkronizálás. Nem szoktam menet közben megszakítani a folyamatot, adatvesztést eredményezhet.

Szerintem is evidens lenne, hogy az iTunes-al készített márciusi biztonsági mentés tartalmazza a​ naptár adatokat. Azt a lehetőséget nem ismerem, hogy csak részleges adatokat vigyen át. Általában, amikor elindítottam egy backup-ot, akkor átment minden.

10.14 Mojave alatt első alkalommal jogosultságot kell adnod az alkalmazásnak, hogy hozzáférhessen az iTunes biztonsági mentéseihez.

Az a baj, hogy nagyon nem vagyok update, 10.8-as OS X-szel futok még mindig. :(

Köszönöm a segítséget!

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

06 September 2019 12:13

Big MAC - 06 September 2019 11:47 AM

Elnézést, Veterán! Nem volt időm foglalkozni ezzel, de most van. Nem kellett volna kitörölnöd a szövegeket, amiket írtál. :(

Gondoltam megoldódott a probléma és tárgytalan a dolog. Nem szeretek olyan képeket hagyni fölöslegesen a neten ami személyes adatokat is tartalmaz. :)

Akkor csatlakoztam le a kábellel, amikor már nem csinált semmit a gép. Biztos vagyok benne, hogy akkor már befejeződött a szinkronizálás. Nem szoktam menet közben megszakítani a folyamatot, adatvesztést eredményezhet.

Nem a kábeles iTunes mentésre gondoltam, hanem az iCloud szinkronizálásra. A tőled idézett szövegben arról írtál, hogy amikor észrevetted, hogy a készülékek “tükörképei” lettek egymásnak, kiléptél az iCloud fiókodból a telefonokon. Ezért nézettem meg veled, hogy ha webes felületen lépsz be az icloud.com-ra akkor a Naptárban megtalálható-e minden bejegyzés. Ez független az helyi iTunes mentéstől, amire azt írtad, hogy nem hajlandó belőle visszaállítani az adatokat az iTunes.

Az a baj, hogy nagyon nem vagyok update, 10.8-as OS X-szel futok még mindig. :(

Az iMazing-nek van letölthető 10.8 kompatibilis változata is. Elérhető az iMazing letöltési oldalán.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

06 September 2019 12:45

Nem, még nem oldódott meg, de már nem olyan nagy a probléma. Amúgy is, sokat segítettél.

Igen, amikor észrevettem, hogy a készülékek “tükörképei” lettek egymásnak, kiléptem az iCloud fiókodból a telefonokon, de nem azon nyomban, hanem később, mert csak bonyolította a dolgot. Különben sem volt szükségem az iCloud fiókra, nem találtam hasznát, és tényleg csak bonyolította a telefon használatát. Nem netezek telefonról, csak nagy ritkán wifiről, se GPS, se semmi – kb. nem is kellene nekem okosteló, csak néha jó egy-egy funkciója (Naptár, Emlékeztető, kamera), de nem használom ki.

Igen, értem, hogy az icloud.com (Naptár funkció és a többi) független a helyi iTunes mentéstől, és az csak egy mentés, amíg nem írom felül, az úgy marad.

Letöltöttem az iMazing a 10.8 kompatibilis változatát. Jelentkezem majd az eredménnyel.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

06 September 2019 15:59

Ez az iMazing tényleg ájmazing! :))

Az első mentés 2019.03.05-ei. Megtaláltam benne elég sok plusz adatot, és olyanokat is amik nincsenek benne az iPhone 5-ösben sem, és azokat is, amiket hiányoltam a Naptárból. Nem tudom, hogy megvan-e mind, amit keresek, de egyelőre jónak tűnik. Találtam sms-eket is, amik el sem tűntek. Szóval, mindenképpen hasznos volt ezt letölteni.

Ez az iMazing is csak egy 30 napos próbaverzió, ugye?

Tényleg sokat segítettél! Köszönöm.

BM.

UI.: Lehet, hogy kérdezek majd még. :)

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

07 September 2019 11:08

Big MAC - 06 September 2019 03:59 PM

Ez az iMazing is csak egy 30 napos próbaverzió, ugye?

Igen, és mint korábban írtam, az adatok korlátlanul böngészhetők a próbaváltozattal is, a korlátozás abban áll, hogy visszaállítani csak az adatok töredékét hajlandó, tehát a teljes visszaállításhoz meg kell vásárolnod. Véleményem szerint megéri az árát, az iTunes-t már évek óta nem használom biztonsági mentésre vagy az adatok kezelésére.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

08 September 2019 18:39

Biztos meg tudnám venni, de nem szükséges, hogy visszaállítsam az adatokat. Csak pár adatot/infót szeretnék kiírni belőle. Soha nem mentettem telefonadatokat, nem is vesztek el soha - kivéve, amiért indítottam ezt a topikot. Márciusban is csak azért csináltam backup-ot, mert átköltöztem egyik telefonról a másikra.

Köszi az infókat!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0