Hp Scanjet G3010

Myrson

Myrson
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  12-02-2016

11 May 2019 11:13

Kedves Mindenki,

Segítséget szeretnék kérni Tőletek az alábbi témában:
Van egy Hp Scanjet G3010 scannerem, ami sajnos az elmúlt évben nem megy mac alatt.
Nem mai darab, de nagyon jó minőségű kis gép.

Adatok:
iMac (27 hüvelykes, 2013 vége) macOS Sierra
Hp Scanjet G3010

A probléma: a legutolsó szoftvert amit kiadtak a scannerhez feltelepítettem már régen.
Beolvassa a képet a gép és kicsiben látom is a képet amit beolvasott, de amikor le szeretném menteni a beolvasott képet akkor csak egy fekete képet ment le.

Néztem fórumokat, de nem nagyon jutottak előre ez ügyben.

Azért írok itt, hátha valaki találkozott ilyen problémával és sikerült megoldást találnia rá.
Nem szeretném a gépet kidobni, eladni, mert nagyon jó teljesítménye volt…

Próbáltuk új macOS Mojave alatt is, de mindenhol ez történik: mentésnél sajnos fekete képet ment csak le.
VueScant is felraktam, de nem hozza közel sem azt a minőséget amit a gép eredetileg tud.
Szóval a gépet szeretném valahogy használni.

Köszönöm, Miki

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1112
Csatlakozva  18-10-2008

11 May 2019 13:47

Az én öreg Canon szkennerem már legalább öt-hat éve nem megy a mindenkori macOS alatt. Eleinte én is próbálkoztam a neten találni hozzá valami 3rd party megoldást vagy valamiféle barkácsolt drivert, de mint ahogyan a te esetedben is, minden megoldással volt valami probléma. Végül úgy oldottam meg a gondot, hogy egy Windows 7-et telepítettem egy virtuális gép alá, így a legutolsó Windows-os driverével és a beolvasóprogramjával remekül teszi a dolgát még ma is. Ha használni szeretnéd és nem az időt vesztegetni mindenféle trükkökkel, akkor ez egy megfontolandó megoldás.

Myrson

Myrson
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  12-02-2016

11 May 2019 14:17

Köszönöm szépen a tanácsot! Próbáltam Wine és WineBottler programokat feltenni és futtatni az exe fájlt mac alatt, de a telepítés felénél az usb re két hibákat ír ki :(
Elég igazságtalannak találom, hogy ezek a jó kis gépek nem használhatóak gyakran mac alatt… alapból nem is frissítettek hozzá drivert csak ezer éve.
Köszi még egyszer!

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1112
Csatlakozva  18-10-2008

11 May 2019 15:18

Amikor én próbálkoztam a Wine-al, az USB-s eszközök még egyáltalán nem működtek a Wine segítségével telepített Windows-os alkalmazásokban. Úgy tudom, hogy a támogatás még jelenleg is kezdetleges és sok szöszmötöléssel jár a működésre bírása. Szerintem nem éri meg a ráfordított időt.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0

Te fizetnél a FaceTime-ért?

2019. 08.06. @ 12:28
3