Legújabb High Sierra biztonsági frissítés után nem áll fel a rendszer

bias

bias
Az összes posztok száma:  220
Csatlakozva  14-02-2009

31 October 2018 18:10

Sziasztok,

Gyanútlanul frissítettem ma reggel a Macbook Prómon az oprendszert a legújabb biztonsági frissítéssel (2018-002?, hiába keresek rá utólag, nem találtam tuti információt sem angolul, sem magyarul), utána még bebootolt az OS, aztán átmentem a Win10-emre (a két rendszer nem látja egymást, pontosabban a Win10 egyáltalán nem látja a HFS+ partíciót, a Mac OS is csak read only-ban látja a Win10 partíciót, szóval nem tudnak egymás lelkébe gázolni), és egész nap ott tevékenykedtem, de most, amikor visszabootoltam Mac-re, megszakadt a bitkolbász, de úgy, hogy szétesett a kép, aztán újra megjelent az alma logó és újra elindult a bitkolbász de nagyon lassan vánszorgott és mire a végére ért a csík, feljött valami telepítési varázsló, vagy mi a szar. Meg is lepődtem, mert a reggeli frissítés után direkt újraindítottam a gépet, hogy lássam, minden oké, és minden oké is volt, rendesen be tudtam lépni, és nem volt semmi gond.

Valami log-ot dobott fel és hogy a telepítés nem sikerült teljesen és választhattam, hogy újraindítok, kikapcsolom a gépet, vagy mentem a logot. Elmentettem két verzióban a logot (csak hibaüzenetek, és teljes telepítési log), feltöltöttem őket ide:

https://data.hu/get/11500189/Telepitesi_naplo_31-Oct-2018.txt
https://data.hu/get/11500188/Telepitesi_naplo_31-Oct-2018_teljes.txt

Tudtok segíteni, mi történhetett reggel óta? Meg vagyok lőve és nem tudok haladni a munkámmal. :(

(az aláírásomban még nem frissítettem az oprendszer verziót…)

bias

bias
Csatlakozva  14-02-2009

01 November 2018 12:58

Elvileg ez települt volna fel:

Security Update 2018-001 High Sierra
https://support.apple.com/hu-hu/HT209193

Megpróbálom safe mode-ban kideríteni…
Nagyon kéne a segítség, nincs backup-om. :(

bias

bias
Csatlakozva  14-02-2009

02 November 2018 09:42

Én sem értem a dolgot, de végül tegnap este megoldódott a problémám.

Vettem a bátorságot, és be próbáltam bootolni a Mac-et. Háromszor jutottam megint ugyanoda (‘nem sikerült a telepítés’ üzenet + seg.fault hibát író error log), negyedszerre meg kidobott egy nagy ablakot azzal a szöveggel, hogy erre a gépre nem lehet Mac OS-t telepíteni. Itt majdnem a szívinfarktus kerülgetett. Aztán még egyszer újraindítottam a gépet, hátha most sikerül, és bejött a login ablak! Gyorsan bejelentkeztem, minden rendben volt és gyorsan telepítettem is a Mojavét.

Ennyi a sztori, fogalmam sincs, valójában mi történt, pár fotót sikerült a verbose módban csinálni (volt egy rakás NTFS error, amit nem sikerült lefotózni, de megvallom, nem értem, hogy a Mac bootnak mi köze az NTFS partícióhoz), itt vannak tanulságul:

és

Apróhirdetések

Hírek

Bombasiker az iOS 12.1

2018. 11.16. @ 12:07
0

Új szíjak és mágneses töltő

2018. 11.16. @ 10:50
0

Rendelhető az új MacBook Pro

2018. 11.15. @ 11:15
0