Wifi hol van, hol nincs

Seneca

Seneca
Az összes posztok száma:  88
Csatlakozva  15-01-2008

17 October 2018 16:21

Sziasztok,

A három hónapja újonnan vásárolt 27-es iMac-em wifije vergődik. Egy hónapja kezdte, hogy csak úgy magától kikapcsolgatta a wifit. Eleinte még vissza is tudtam kapcsolgatni. Aztán egyre gyakrabban, egyre hosszabb időre kifeküdt. Most ott tartunk, hogy 5 nap sztrájk után egy órával ezelőtt életre kelt és vígan dolgozik. Le volt futtatva 2x is táveléréses teszt, amit a forgalmazó bonyolított az általam megadott szériaszám felhasználásával, tehát a hivatalos Apple protokoll szerint zajlott a dolog. A teszt nem talált hibát, holott akkor is csak ethernettel cuppant a routerre. Ezen kívül még két iMac és két telefon lóg folyamatosan a saját wifihálózaton, azoknak semmi gondja.
Attól tartok, ha odaadom a szerviznek, akkor ott majd megy ezerrel napokig, ők meg visszadják, hogy rendben van. Ez a legrosszabb, amikor nem tudja eldönteni, hogy most élni akar, vagy végleg elpusztulni.

Tapasztalt már valaki ilyent?

egigerofa

egigerofa
Az összes posztok száma:  193
Csatlakozva  10-07-2006

18 October 2018 15:11

Feltételezem, hogy a modemtől ugynolyan távolságra vitt egyéb gépek, telefonok működnek wifivel… UGYE?
Bendegúz
Bocs, végigolvastam… :))

Seneca

Seneca
Az összes posztok száma:  88
Csatlakozva  15-01-2008

18 October 2018 15:24

Igen, a telefonom itt van monitor előtt, alatt, a modem is.
De ma jó napja van, mert a reggeli bekapcsolás óta minden gond nélkül megy. Reggel még csináltam egy router firmware frissítést is, bár nyilván nem ez a baja. Mert ha azt látnám a monitor felső sarkában az ikonon, hogy mókol, keresi a hálózatot csak nem találja, akkor én is a rútert, modemet zaklatnám. De amikor rájön a nagyhalál, akkor azt látom, hogy a wifi kikapcsolva. Akkor hiába kattintgatok a “wifi bekapcsolása” gombra, rá se bagózik. Ha rendben van mint pl. most, akkor simán ki-be kapcsolgathatom.

Apróhirdetések

Hírek

Bombasiker az iOS 12.1

2018. 11.16. @ 12:07
0

Új szíjak és mágneses töltő

2018. 11.16. @ 10:50
0

Rendelhető az új MacBook Pro

2018. 11.15. @ 11:15
0

Új Nike Sport óraszíjak