MacBook Pro vásárlása

Varszonofjev

Varszonofjev
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  29-08-2016

28 August 2018 17:30

Kedves Fórumozók!

Lehet-e a MacBook Pro (“13”)-ból 128 GB tárhellyel és 16GB memóriával felszerelt modellt kapni (újat)? Nekem nem igazán van szükségem 256 (vagy +) GB tárhelyre, viszont a memória nagyon kéne. Sajnos, ahol eddig néztem, min. 256 GB szilárdtest-tárhelyhez adnak csak 16 GB memóriát.
A másik kérdésem: Magyarországon hol lehet a legjobb árat elérni MacBook Pro vásárlásánál?

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.

Üdv,

Varszonofjev

idata

idata
Az összes posztok száma:  604
Csatlakozva  27-08-2012

28 August 2018 21:06

Szia,

Az apple.hu-n néztem és ott lehet kapni 128 GB-os SSD-vel.
Igaz, csak a legkisebb processzorral, azaz a 2,3 GHz-es változatot.
https://www.apple.com/hu/shop/buy-mac/macbook-pro/13-hüvelykes-asztroszürke-2,3-ghz-es,-kétmagos-128gb
Ott kell kiválasztani, hogy 16 GB-ot szeretnél.
Szerintem kicsi az esélye hogy ilyet máshonnan szerezzél be mint hivatalos almás forrás.
Egy 256/16 változatot már könnyebb lesz más forrásból beszerezni. Viszont az valószínűleg nem lesz magyar billentyűzetes.

Varszonofjev

Varszonofjev
Csatlakozva  29-08-2016

29 August 2018 10:42

Kedves iData!

Köszönöm a válaszod!

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1114
Csatlakozva  19-02-2010

30 August 2018 21:50

Az iconstore.hu-ban érdeklődj - egyedi konfigurációra kérhetsz ajánlatot. Én már többször rendeltem tőlük gond nélkül (eredeti magyar bill.!)

Varszonofjev

Varszonofjev
Csatlakozva  29-08-2016

01 September 2018 18:33

Kedves Vikri,

köszönöm szépen a választ!

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

05 September 2018 20:28

Varszonofjev - 28 August 2018 05:30 PM

Kedves Fórumozók!

Lehet-e a MacBook Pro (“13”)-ból 128 GB tárhellyel és 16GB memóriával felszerelt modellt kapni (újat)? Nekem nem igazán van szükségem 256 (vagy +) GB tárhelyre, viszont a memória nagyon kéne. Sajnos, ahol eddig néztem, min. 256 GB szilárdtest-tárhelyhez adnak csak 16 GB memóriát.
A másik kérdésem: Magyarországon hol lehet a legjobb árat elérni MacBook Pro vásárlásánál?

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.

Üdv,

Varszonofjev

Szia,

Nincs az uj modelbol 128-as, 256 nal kezdodik. Legjobb hely vasarlasra az Amazon, 1600 dollar korul mozog most plusz 33 dollar szallitas plusz otthoni vam es adok. Sajnos ez utobbi eleg magas, Amazon le fogja neked kalkulalni a check outnal (tobbet nem kell fizetned, viszont ha tulszamlaznak akkor visszaadnak belole). Kb egy het alatt megkapod a gepet.

Ajanlom keszulj fel periferiakbol, mert csak usb C/Thunder csatlakozo van hozza, meg egy fejhallgato kimenet.

OFF
Most vettem egyet, ami azt jelenti, hogy pontosan 8 ev utan ismet visszatertem Mac-es taborba (az Ubuntu, Windows, iOS, Android es WindowsMobile mellett:).

8 ev alatt sokat valtozott a Mac rendszer:

2 nap utan a gyari (kifejezetten erre a gepre keszitett) frissitestol boot loopot kapott, majd sikerult egy reinstallt is inditanom, ugy hogy 10-20KB/s elerhetoseg van itt max (internet kavezokat beleertve), nem tudtam, hogy a merevlemezen mar nincs semmilyen OS, le kell tolteni… Tehat volt egy szuper szamitogepem, ami bekapcsolaskor azt jelezte, hogy “semmi”.

Amerikai majd a szingapuri Apple Care (senior) is csak sajnalkozott, hebegett, habogott es reinstallaciot ismetelgetett, vagy hogy tegyek ra Sierrat (?), keressek egy masik High Sierra gepet, utazzak jo messzire az Apple Carebe, nem tudtak mit kezdeni a kerdesemmel, hogy tudok esetleg visszalepni (mivel gyors internet az nincs itt), esetleg van e valami Terminal parancs (merthogy ugye az is van egy Restore Image-n).

Aki regi Mac-es az tudja, hogy Windowst rakunk minden (kis) hibanal ujra, Mac-et nem (de ugye elmult nyolcev). Nos vegul megoldottam magamtol, regi reflekszekkel, kivancsi vagyok, hogy a masodik installacios probalkozasnal vissza kell e kuldenem a gepet (es visszaterni a jol megszokott, bejaratott, elpusztithatatlan Ubuntuhoz) vagy megugorja a szuz rendszer ezt a frissitest.

Bocs ez egy kicsit hosszabb lett, neha majd benezek ide, kerdezek valaszolgatok.

sziasztok
ON

Apróhirdetések

Hírek

Bombasiker az iOS 12.1

2018. 11.16. @ 12:07
0

Új szíjak és mágneses töltő

2018. 11.16. @ 10:50
0

Rendelhető az új MacBook Pro

2018. 11.15. @ 11:15