Betűtipusok

nkroy

nkroy
Az összes posztok száma:  123
Csatlakozva  15-04-2012

23 August 2018 16:11

Hello mindenkinek !
Szeretném, ha az egyes alkalmazásokban ( pl. Photoshop vagy FinalCutProX ) csak azok a betűtipusok lennének láthatók amelyek tényleg kellenek- most rengeteg látható és a tallózás felesleges meg eltévesztő olykor..
Már a Betűtár-ban megpróbáltam kikapcsolni meg egyeseket eltávolitani, de nem eredményes ,mert maradnak olyanok amelyeket nem lehet eltávolitani.
Próbáltam egy új gyüjteményt létrehozni, de az egyes alkalmazások erre rá se hederitenek- mindent megmutatnak ( de minek) Hogyan lehet elérni, hogy egy alkalmazásban csak az uj gyüjteményt ( és csak azt) lehessen látni?
Köszi előre is a segitséget
nkroy

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2081
Csatlakozva  19-02-2009

24 August 2018 00:30

Helló, egy egyszerű megoldás, ha a kedvenc font-okat az adott programban, megjelölöd favorit-nak és bekapcsolod, a “csak a favoritok láthatók” opciót. Akkor minden betűtípus rendelkezésre áll, de nem látod a sokaságot.
Egyébként léteznek fontkezelők (Suitcase), amik aktiválni és deaktiválni tudják a betűkészleteket, de a system font-ok, azokkal is láthatók maradnak. És persze ezek nem olcsók.
Nekem a favorit-olás nagyon bejött.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

24 August 2018 12:04

Köszönöm- az ötlet nagyon tetszik, de én ezek szerint nagyon banga vagyok, mert se a Photoshopban se a FCPX-ben nem tudtam ilyet kedvenceket létrehozni.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1034
Csatlakozva  18-10-2008

24 August 2018 19:07

Photoshop:

A FCPX-ben szerintem ez nem lehetséges.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

25 August 2018 07:27

Hát ez az ! ez tényleg teljesen OK megoldás- és ez melyik Photoshop CS….
nekem ősidők óta egy CS5 van a gépemen és ezen nem látok ilyen lehetőséget- bármennyire is igyekszem
?dl=0
Mindenesetre köszönöm a segitséget , ez akkor is hasznos volt,ha nem voltam sikeres

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  392
Csatlakozva  24-06-2007

25 August 2018 10:09

A Font Bookban csinálsz egy gyűjteméyt (collection), abba beleszórod azokat a betűket, amelyeket nem használsz és ezt a mappát megpróbálod “kikapcsolni” (angolul disable/deactivate).

Természeseten minden betűt a rendszer nem enged kikapcsolni. De a többséget lehet.

Itt van egy komolyabb leírás:
https://www.learningosx.com/using-font-book-manage-fonts-mac/

Amúgy feketekave-nak igaza van, a komolyabb fontkezelők (Suitcase, FontExplorer Pro stb.) lehetőv teszik, hogy csak simán kikapcsolod azokat a betűket, amelyek zavarnak.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

25 August 2018 16:23

Köszönöm ! az eltávolitás a Betütár-ban müködik !!!

Apróhirdetések

Hírek

2 Naptár trükk

2018. 11.05. @ 06:31
0

Mac mini 2018

2018. 11.02. @ 12:43
13