Kezdő lépések Mac irányába

Dzskk

Dzskk
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  16-08-2018

16 August 2018 13:13

Sziasztok,

ahogy láttam, évekről évekre felmerül ilyen téma, de ha jól tévedek, akkor a legutolsó minimum 3-4 éve, így talán érdemes újra rákérdezni. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha érdeklődöm a Mac irányába de még nem volt hozzá szerencsém, akkor milyen lépésekben érdemes elindulnom?

Hadd árnyaljam a helyzetem:
- múlt: világ életemben Windows használtam, úgy gondolom sikerrel és alapvetően meg vagyok elégedve vele. (Linux nem alternatíva, ahhoz már nem akarom a szükséges időt ráfordítani.)
- jelen: az Apple ökoszisztéma szépen, lassan körbeölel: iPhone, iPad, Apple Watch, Apple Music
- jövő: lakás, melyben valószínűleg Apple TV, HomePod, Apple Home
Tehát kvázi már “csak” a Win asztali gépem, ami nem tartozik az Apple termékcsaládhoz és azt szeretném kideríteni, hogy ad-e többet és ha igen miben, ha beruházok valamilyen Mac-es környezetre?

Mire használom jelenleg az asztali gépem?
- Többnyire média fogyasztás: zene hallgatás (az Apple Music miatt iTunes-szal, de nagyon nem vagyok megelégedve, bár ez talán egy másik téma), filmek és sorozatok, letöltés, cikkek, magazinok
- Kapcsolattartás: levelezés, chat, stb
- Ritkábban (sajnos) de zene szerkesztés, felvétel készítés. (Focusrite, GuitarPro, Reason, CuBase, stb.)
- Még ritkábban: játékok

Vajon,
- van esetleg valamilyen Win-es emulator, ahol betekintést kaphatok a MacOs oprendszerbe?
- bevallom, azt kevésnek érzem, hogy félórákra beálljak egy egy boltban a demó gépekhez
- sajnos a környezetemben senkinek nincs ilyen gépe, nem tudom megnézni vagy kölcsönkérni
- esetleg érdemes bérelni vagy ha tetszik ha nem, inkább ugorjak bele valamilyen használt, olcsóbb készülékbe? Ez esetben milyenbe?

Meglátásaitokat előre is köszönöm!

b_pit

b_pit
Az összes posztok száma:  4133
Csatlakozva  20-05-2006

16 August 2018 16:09

Milyen a jelenlegi péécééd? Mert akár egy hakli is lehet belőle… Léteznek VMWare Image-ek a neten, YouTube-on biztos találsz ilyen leírásokat. De akár a hakli telepítésre is…

Dzskk

Dzskk
Csatlakozva  16-08-2018

16 August 2018 18:08

Ha jól értem a kérdésed, a PC-m: MSI alaplap, Intel Core .(JavaScript must be enabled to view this email address) GHz, 8GB memória, Nvidia GTX 1060 6GB, Scarlet 2i2 (Win10 x64).

b_pit

b_pit
Az összes posztok száma:  4133
Csatlakozva  20-05-2006

16 August 2018 18:30

Hát arra a konfigurációra szerintem megoldható. Itt a beszmac-en nem szokás hackintoshozni, de ha rákeresel “core i5 7500 hackintosh msi”-re, akkor lehet találni megoldásokat. És van magyar nyelvű hakli fórum is. Szerintem ez a leggyorsabb módja annak, hogy kipróbáld a rendszert, bár tény, hogy lehet, hogy el kell szórakozni a telepítéssel, de manapság azért nem olyan vészes a dolog, mint korábban volt… Jó eséllyel a Scarletted is minden cécó nélkül menni fog. Aztán ha megtetszik, akkor…

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15530
Csatlakozva  19-07-2005

17 August 2018 08:05

Dzskk - 16 August 2018 01:13 PM

Mire használom jelenleg az asztali gépem?
- Többnyire média fogyasztás: zene hallgatás (az Apple Music miatt iTunes-szal, de nagyon nem vagyok megelégedve, bár ez talán egy másik téma), filmek és sorozatok, letöltés, cikkek, magazinok
- Kapcsolattartás: levelezés, chat, stb
- Ritkábban (sajnos) de zene szerkesztés, felvétel készítés. (Focusrite, GuitarPro, Reason, CuBase, stb.)
- Még ritkábban: játékok

Amennyiben ezek az igények, akkor szerint a Mac tökéletes megoldást nyújthat.

De szükség lesz hozza egy kis alkalmazkodó képességre is, hiszen az OS X nem Windows. A Switcher-ek gyakran esnek abba a hibába, hogy a Windows-os beidegződéseket szeretnék továbbvinni, holott az OS X azért más. Szerintünk jobb. A profi Windows-osok szerint nem.
Ha itt nem ragadsz le, túl tudsz lendülni rajta, akkor szerintem nem lesz gond.

Hajrá!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13254
Csatlakozva  27-02-2004

17 August 2018 10:43

Nem (feltétlenül) jobb, hanem más, de “tökéletes” megoldás nincs.

Dzskk

Dzskk
Csatlakozva  16-08-2018

17 August 2018 12:18

Köszi az eddig válaszokat, olyan kérdésem volna, ha teszem azt szeretnék beruházni egy gépre akkor van olyan típus, “évjárat” vagy termékcsalád amelyet ajánlani tudtok? (pl.: első blikkre a MacBook Air laptop tűnik belépő kategóriának). Illetve van tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy érdemes akár használt gépek közt is szétnézni?

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1159
Csatlakozva  27-10-2006

18 August 2018 16:34

Akár itt is nyugodtan meg lehet tenni és venni, bár senki nem mondta, de visszafele is van út, mert egy jobb macbookra ún. BootCamp segítségével natív windowst is tudsz használni vagyis le se kell mondani olyan programokról, amik esetleg nincsenek macre, hanem indításnál kiválasztod, hogy melyik rendszert akarod futtatni. Zeneszerkesztő meg alapból van, a GarageBand vagy odébb a Logic. Helyedben mindenképpen egy minél nagyobb tudású használt de garanciás gépben gondolkodnék, vannak ilyen boltok, itt is hirdetnek.

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

05 September 2018 20:48

Dzskk - 16 August 2018 01:13 PM

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha érdeklődöm a Mac irányába de még nem volt hozzá szerencsém, akkor milyen lépésekben érdemes elindulnom?

Leginkabb az egyenes, Apple Bolt iranyaba tarto lepesek a legcelravezetobbek ebben a kerdesben. ;)

Apróhirdetések

Hírek

2 Naptár trükk

2018. 11.05. @ 06:31
0

Mac mini 2018

2018. 11.02. @ 12:43
13