Mac mini - high Sierra 10.13.6 - ethernet port - internet sebesség

arions

arions
Az összes posztok száma:  25
Csatlakozva  04-06-2008

04 August 2018 12:34

Minden előzmény nélkül ( semmilyen install nem volt ) 2 napja belassult, vagy néha egyáltalán nem megy a netem. 1,7 MBit/sec a szokásos 17 helyett.
Nem sorolom, mindent végignéztem, amíg a kábel hibát kizártam, tekintve, hogy a kábel vég a macbookomba dugva hozza a macbookon a 17 Mbitet.
Végül elindítottam a minit recovery mode-ban, úgy ott is megvan a szokásos sebesség, csak normál mode-ban nem.
Safarit használok, extensionok, pluginek kikapcsolva.
Tudja esetleg valaki, hogy mi fogja az ethernet portomat ?
(Néhány preferencia törlését elvégeztem a guglizás során olvasottak szerint, az nem segített.)
Köszönet, ha valakinek van ötlete.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

07 August 2018 06:31

Másik böngészőt próbáltál?

arions

arions
Az összes posztok száma:  25
Csatlakozva  04-06-2008

07 August 2018 09:36

Igen. Egyébként némileg félrevezető volt a felvetésem - no abban a pillanatban pontosan írtam le, ami történt, de a további nyomozás során rájöttem, hogy függ az ethernet sebességem a thunderbolt porton lévő eszköz ( audio interface ) ki-bekapcsolt állapotától is. Néha, nem mindig. Ekkor megnéztem a network beállításokat és onnan kitöröltem a thunderbolt és más nem használt kapcsolatokat. Most azóta rendben van. csak azt nem értem, hogy az egyik napról a másikra miért változott meg az addig frankó állapot, miközben semmilyen update nem történt. Na mindegy, kösz, hogy elolvastad és gondolkoztál.

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok

2018. 09.24. @ 10:31
0