MacBook Pro - Nagy akksi anomália

Coxee

Coxee
Az összes posztok száma:  10
Csatlakozva  18-12-2014

24 July 2018 14:47

Tavaly ősszel megadta magát az “Early 2011 15’ MacBook Pro”-m akkumulátora. Felpuffadt, kinyomta a trackpad-et.

Ki lett cserélve Appsolute-ban trackpad-el együtt. Azóta viszont most már 4-szer vittem vissza, hogy a behelyezett akkumulátor elromlik minden egyes alkalommal. A vizsgálataik szerint túlmerítésre került az akkumulátor. Az Appsolute elmondása szerint minden alkalommal megvizsgálták, hogy a túlmerítésben nem a laptop a hibás. De a harmadik csere után az aksi gyártó képviselete kijelentette, hogy többször nem hajlandó túlmerített akkumulátort cserélni (mintha nekem ez érdekem volna 2-3 havonta rohangálni a szervizbe aksicsere miatt).

Minden esetre a 4-dik akkumulátor most pillanatnyilag nem túl merítést mutat, hanem egyszerűen nem működik. Kondícióra 89%-ot mutat 9 töltési ciklus után, kiírta, hogy most cseréljek akkumulátort, de bekapcsolni a gép csak töltőkábellel hajlandó úgy, hogy a töltöttségi szint 100%.

A gyártó azt mondja, hogy a túlmerített akksi-t nem cserél többet garanciában, a szervíz pedig azt mondja, hogy nem a laptoppal van a gond (pedig minden laptop-ban van egy védelmi elektronika mely nem engedi az aksit teljesen lemerülni, tehát alvó állapotban is lekapcsolja a gépet bizonyos töltöttségi szint alatt) de akkumulátort mégsem hajlandók cserélni. Most ott áll a laptopom aksi nélkül a szervizben és mindenki vár, hogy mit mond a gyártó az aksira.

Nem tudom mi tévő legyek, elegem van az Appsolute-ból, elegem van a szervizbe járásból, gyakorlatilag többet elautóztam mint az aksi értéke, de én egy működő gépet akarok csak.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mit tanácsoltok?

Minden esetre ha nem kapok egy új aksit vagy az eredeti aksinak az árát vissza, akkor fogyasztóvédelmi per lesz a dologból, az egyszer biztos. Azt hiszem utoljára mentem bármivel kapcsolatban az Appsolute-ba

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

25 July 2018 06:13

Lehet, hogy rosszul értelmezem, de miért a szervizt szidod a hibás akksik miatt?

Coxee

Coxee
Csatlakozva  18-12-2014

25 July 2018 09:36

Hát mert nem úgy néz ki, hogy az aksik hibásak. Gondolod, hogy 4 egymás utáni aksi is hibás lenne? És a védelmi elektronika miért nem védi az aksit a túlmerüléstől? Nem lehet, hogy az a hibás? A szerviz maga is azt mondja, hogy nem talál hibát a gépben, de ez tapasztalatuk alapján csak velem történik. Akkor csak a géppel lehet a gond és ők nem képesek megtalálni a hibát. Akkor ki a hibás ha nem a szerviz?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

26 July 2018 08:08

Írtam, hogy tévedhetek – megspóroltak neked egy alaplapcserét (?).

Coxee

Coxee
Csatlakozva  18-12-2014

26 July 2018 09:29

Hogyan jön ehhez az alaplapcsere? Csak remélni tudom, hogy nem, illetve hogy a védelmi elektronika külön is javítható.
Eltelt egy hét és semmi infó a szervizből. Nem értem, hogy miért nekem kell várni míg ők elszámolnak egymás között egy aksi árával.

MAGura

MAGura
Az összes posztok száma:  35
Csatlakozva  31-01-2009

27 July 2018 13:05

PRAM, SMC reset? Akksi csere után ajánlatos. Még az is lehet, hogy a szervizes elfelejtette.

https://support.apple.com/hu-hu/HT201295

Coxee

Coxee
Csatlakozva  18-12-2014

27 July 2018 13:23

MAGura - 27 July 2018 01:05 PM

PRAM, SMC reset? Akksi csere után ajánlatos. Még az is lehet, hogy a szervizes elfelejtette.

Hát anélkül szerintem fel sem ismeri a gép az új aksit.
Egyébként nem tudom, mit csináltak és mit nem. Eléggé tehetetlen bagázsnak tűnik, pedig régen nagyon jók voltak…

MAGura

MAGura
Csatlakozva  31-01-2009

27 July 2018 13:31

Coxee - 27 July 2018 01:23 PM

Egyébként nem tudom, mit csináltak és mit nem. Eléggé tehetetlen bagázsnak tűnik, pedig régen nagyon jók voltak…

Minden esetre egy próbát megér. Ha Te megcsinálod, akkor az biztos hogy meg van csinálva.

Coxee

Coxee
Csatlakozva  18-12-2014

27 July 2018 13:36

MAGura - 27 July 2018 01:31 PM

Minden esetre egy próbát megér. Ha Te megcsinálod, akkor az biztos hogy meg van csinálva.

Hát nem szívesen nyúlok bele. Majd rám fogják, hogy miattam nem működik. Így is célozgattak, hogy nem rendeltetésszerűen használom a gépet, mert 3 hónap alatt csak 9 töltési ciklus van benne. Azt mondja a szervizes, hogy az hogy 3-4 tente egyszer veszem elő a gépet az nem rendeltetésszerű használat.
Azt hittem az agyam eldobom.

MAGura

MAGura
Csatlakozva  31-01-2009

27 July 2018 13:47

Coxee - 27 July 2018 01:36 PM

Hát nem szívesen nyúlok bele. Majd rám fogják, hogy miattam nem működik. Így is célozgattak, hogy nem rendeltetésszerűen használom a gépet, mert 3 hónap alatt csak 9 töltési ciklus van benne. Azt mondja a szervizes, hogy az hogy 3-4 tente egyszer veszem elő a gépet az nem rendeltetésszerű használat.

Nem tudom, nézted a linket amit küldtem? 3db gombot kell megnyomni bekapcsoláskor. Nem kell hozzá csavarhúzó. De persze, ahogy érzed, ez csak egy tanács volt.

A szervíz fikázásban nem tudok segíteni.

Coxee

Coxee
Csatlakozva  18-12-2014

27 July 2018 13:57

MAGura - 27 July 2018 01:47 PM
Coxee - 27 July 2018 01:36 PM

Nem tudom, nézted a linket amit küldtem? 3db gombot kell megnyomni bekapcsoláskor. Nem kell hozzá csavarhúzó. De persze, ahogy érzed, ez csak egy tanács volt.

A szervíz fikázásban nem tudok segíteni.

Most nem tudok semmit csinálni, bent van a szervízben több mint egy hete, nincs benne aksi és nem is raknak bele, míg a kivett aksit a gyártó meg nem vizsgálja.

Apróhirdetések

Hírek

Boldog 20. születésnapot iMac!

2018. 08.15. @ 05:23
0

Ősszel érkezhet az új MacBook Air

2018. 08.15. @ 11:18
0