Finder hibás működése.

robitjakot

robitjakot
Az összes posztok száma:  25
Csatlakozva  04-06-2018

02 July 2018 14:14

Kedves segítőkész emberek!
OS 10.4-es újólag telepített rendszerben nem működik, illetve hibásan működik a FINDER. A gép indulása után a kurzor egy szivárványszínű forgó kör amit lehet ide oda vonszolni, de a menüsoron sem változik át nyíllá így nem lehet vele kattintani sem. Kérek segítséget miként lehet őkelmét megfelelő szolid viselkedésre szoktatni. A ForceQuit sem működik vele kapcsolatosan. Köszönöm!

b_pit

b_pit
Az összes posztok száma:  4127
Csatlakozva  20-05-2006

02 July 2018 17:04

Próbáld meg törölni a com.apple.finder.plist fájlt, majd indítsd újra a gépet!
Ezt a /Users/TEFELHASZNÁLÓD/Library/Preferences mappában találod. Ha a Finderben nem tudsz oda elnavigálni, akkor Spotlight bill-kombó: alma+space, és írd be terminal, majd Enter! Ezután oda
rm ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist
ezután restart!

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

02 July 2018 19:04

Köszönöm. Megpróbáltam, de az rm utáni színusz jelet nem találom. Helyette ezt írtam:  rm -/Library… stb. (egy kötőjelet), de nem hatotta meg.

b_pit

b_pit
Csatlakozva  20-05-2006

02 July 2018 19:55

Ha magyar a kiosztás, és magyar a billenytűzet, akkor, az alt+ú. Ha angol, akkor shift+í.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2073
Csatlakozva  19-02-2009

02 July 2018 20:30

ha az ördög strandlabdáját látod, akkor valamin veszettül dolgozik a géped. nem a finder a hibás, hanem egy háttérfolyamat a ludas. activity monitor-ban nézd meg mi használ sok teljesítményt. már ha elindul az activity monitor.

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

03 July 2018 08:26

Szia “fb_pit”! 
Megtaláltam és beírtam a színusz jelet is. Azután jött a dilemma kell-e Entert nyomni, vagy nem kell? Így is úgy is próbáltam, de egyik sem hozta a várt eredményt. A következő probléma a “Restart” ezt csak úgy tudom megoldani, hogy a hálózati kapcsolóval kikapcsolom a gépet, majd ugyanazzal kisvártatva bekapcs. Ez a restart nálam. Úgy érzem nem igazán szabályos.
Köszönöm az eddigieket. Üdv: robitjakot

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

03 July 2018 13:59

Szia “feketekava”!
Valahova elkeveredett a válaszom, ezért még egyszer: Keservesen megtaláltam az “Activity Monitort”  hát a Finder 94,83%-ban foglalja a processzort, gondolom ezért van pirossal kiemelve ekként:  Finder (Not Responding). A real memóriából 4,83MB-ot foglal le a virtuálisból pedig 109,9 MB-ot. Ezek után mi a teendő? Mit tanácsolsz?  Köszönöm!
Üdv: robitjakot

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

04 July 2018 06:10

próbáld meg üríteni a cache fájlokat, illetve egy safe boot-ot is csinálj.

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

04 July 2018 08:54

Pálinkás jó reggelt! “feketekave”!
Köszönöm a tanácsot! Két bibim van csak. 1. hogyan kell Safe boot-ot csinálni? 2. Hol lapulnak a “cache fájlok”?

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

04 July 2018 09:57

Jó reggelt,

safe boot: indítsd a gépet lenyomott shift-tel. Tartsd nyomva amíg a csík meg nem jelenik. ha bebottolt, indítsd újra normálisan (akkor már ne nyomj semmit)

a user/library-ban van egy mappa caches névvel. annak a tartalmát dobd a kukába, de ne ürítsd a kukát. újraindítás, és próbálgasd a programokat. Ha minden működik, ürítsd a kukát.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

04 July 2018 12:04

épp most küzdök egy géppel a cégnél, ami szintén Finder hibát produkál. Egyelőre sajnos úgy néz ki, hogy memória modul hiba lesz. ECC-s modulokkal van szerelve. Ez sajnos nálad is könnyen előfordulhat.

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

04 July 2018 15:30

Szia!
Minden előfordulhat, akár memória hiba is, de most két napja telepítettem fel a Tigert, és akkor rögtön jelentkezett telepítés után ez a hiba. A telepítő vagy 3 telepítési metódust is felkínált, én az Upgrade -t választottam. Volt még ezenkívül olyan is amikor a telepítő formázta is a winchestert stb. Mi a véleményed telepítsem esetleg újra a rendszert és válasszam a winchester formázását is?
Aztán a user/library könyvtárat sem találom. Nehéz így a navigálás, mikor is minduntalan fejbe talál az “ördög strandlabdája”.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

04 July 2018 15:48

csak akkor válaszd a teljes újratelepítést, ha van biztonsági mentésed. Ha esetleg, nem kellenek adatok a gépről, akkor mindenképp a “szűz” telepítés a nyerő, nem az update.

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

04 July 2018 17:31

Nem kellenek adatok a gépről. A régit az OS 10.2.8 ami rajta volt eredendően esetleg lementhettem volna, de mivel nem tudtam hogyan kell (most sem tudom) nem csináltam. Esetleg megkérlek mondd el légy szíves, hogyan kell egy MAC gépet backupolni?
Kösz. Üdv: robitjakot

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

04 July 2018 19:10

az a legegyszerűbb, ha leszeded a Carbon Copy Cloner egy korai verzióját. 3.3 stb. az megcsinál mindent. aztán mehet egy tiszta telepítés.

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

08 July 2018 09:31

Szia ” feketekave”!

Mivel nem voltak a gépen adatok (csak most ismerkedem a Mac-el), ezért a formázással egybekötött telepítést választva sikerült a telepítés. Minden tökéletes csak, az az angol nyelv! Van-e ehhez magyarítás? Valamint van 5 db pendrájvom. Eddig a hibás rendszerben, ha némelyiket bedugtam, felismerte a rendszer. Volt olyan amelyiket csak akkor ismert fel, ha indítás előtt dugtam be. Tehát így vagy úgy, de mindegyiket felismerte. Ez a mostani két pendrájvot mindenhogy felismer, a többit sehogyan sem. Érdekes szituáció. Van itt is káosz nem csak a vinfosban. A vinfos mindegyik pendrájvot felismeri. Tulajdonképpen csak a magyarítás okoz gondot, mert nincs nagy kedvem szótárazni, és a gugli fordítóját sem használni.

!!!!!    Köszönöm a Te és mindenki segítségét   !!!!!

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

08 July 2018 14:33

szia, hát persze, hogy van magyarítás hozzá:

http://www.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/Mac_OS_X_magyar_lokalizáció_telepítése#Magyar_lokaliz.C3.A1ci.C3.B3_telep.C3.ADt.C3.A9se_Mac_OS_X_10.4.x_Tiger_al.C3.A1

ha telepítetted a fájlt, a system preferences/international ablakában a magyar nyelvet húzd legfelülre, és újraindítás. utána magyar lesz. ízlések és pofonok, én még egyik rendszert sem magyarítottam.

a pendrive témához pedig, ha FAT-ra vannak formázva, akkor felismeri mindet, de ha NTFS-re, akkor segédprogram kell hozzá. több is létezik, először javaslom a paragon-t próbáld ki.
Disk Utility-vel megnézheted, hogy a hardver jelen van-e.

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

08 July 2018 16:20

Szia “feketekave”!

Szép-szép,de nekem a rendszerem 10.4.11 ez a magyarítás pedig 10.4.4-hez való. Meg sem mertem próbálni, mert még elront valamit.Telepítsem ennek ellenére?

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

08 July 2018 17:56

bátran.

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

09 July 2018 13:40

Szia “feketekave”!
Bátran próbálom, egészen bátran mondhatnám vakmerően, de a linkek nem működnek:

““Töltsük le a a magyarítást, majd a benne lévő csomagot elindítva telepítsük azt fel.
Mac_OS_X_Hungarian_10.4.2.dmg.zip - a HDSys webhelyéről tölthető le.
Miután újraindítottuk a rendszert már magyarul kell, hogy bejelentkezzen. Ha esteleg ez nem így történne, akkor a System Preferences paneleken belül, az Internationalban látnunk kell a magyar nyelvet. Ezt ragadjuk meg és húzzuk a Languages: listában legfelülre (az English fölé). A legfontosabb, hogy a magyar nyelv legyen legfelül a listán.
Ha már magyar a rendszer, nyissuk meg a Findert. Legfelül, a menüsorban kiválasszuk ki az ugrás, majd Segédprogramok menüt. Ezen belül indítsuk el a Terminált és oda gépeljük be a következő parancsokat:stb., stb, “”
PCről sem működnek, Mac-ról sem . 

A pendrive-ok.  Egyik NTSF formátumú azt simán felismeri, a többiek FAT formátumúak , azokkal totózik.
Üdv:robitjakot

b_pit

b_pit
Csatlakozva  20-05-2006

09 July 2018 14:23

A Disk Utility-ben megnézheted, hogy a PenDrive-ok egyáltalán a bal oldali SideBar-ban megjelennek-e… Hátha van valami nyűgjük, amihez kellene egy First Aid! Mint mondtam korábban: USB 1.1-es, azaz egy böszme lassú, régi, elavult portba szeretnéd bedugdosni a PenDrive-jaidat, és az is lehet az ok, hogy nem kapnak elég kraftot. Simán lehet, hogy nem tudják az 500mA-t, mivel a 3 port két vezérlőn osztozik, és lehetséges, hogy összesen van csak 500mA a 3 db portra együttvéve, ami okozhatja hogy nem csatlakozik egyik-másik PenDrive. A Mac-ed eleve régi, az oprendszer sem valami fiatal, több mit 12 éves, ergó: egy harmadik féltől származó kiegészítőt nehezen fogsz találni hozzá, a magyar nyelvű dolgokra ez hatványozottan igaz! A System Profiler-ben is ránézhetsz az USB szekcióban, hogy mit tudnak az egyes buszok…

A magyarítást Tititől innen, az első linkről töltheted le:

http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/38628/P50

Régi app-ok:

http://www.oldapps.com/mac/

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13231
Csatlakozva  27-02-2004

10 July 2018 07:44

b_pit - 09 July 2018 02:23 PM

A magyarítást Tititől innen, az első linkről töltheted le:
http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/38628/P50

Hú, tényleg ott vannak, nem is emlékeztem.

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

10 July 2018 10:36

Szia “Titi”

Ott volt a link és működött is, valamint sikerült a telepítés is. Most már csak szokni kell a Mac-hoz.
Köszönöm a segítséget.

:-) MINDENKINEK KÖSZÖNÖM ! :-)
jÖHETEK-E MÉG MINDENFÉLE BUTA KÉRDÉSSEL??

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

10 July 2018 14:46

Kedves Kollégák!

Tegnap örültem, hogy sikerült a magyarítást telepíteni a 10.4.11 -re frissített rendszerhez, de az örömhöz mindjárt üröm is járult, mégpedig a Safarit nem tudom megnyitni, csak többszöri nyitás becsukás kattintással, miközben többször is küld hibaüzeneteket például ilyet.: 

The application Safari quit unexpectedly   azaz:  A Safari alkalmazás váratlanul kilép.

felszólít még újranyitásra is minden alkalommal.  Ez meg mi a fészkes fittyfene??  Várok segítő válaszokat. Köszönöm!!

b_pit

b_pit
Csatlakozva  20-05-2006

10 July 2018 15:52

Ha a magyarítás előtt nem volt vele gond, akkor kapcsold vissza a nyelvet ideiglensen angolra, és nézd meg úgy! Ha tényleg nincs vele gond, akkor a Safari-ból törölhető a magyar nyelv, mégpedig úgy, hogy a Safari.app-ra jobb klikk, majd Show Package Contents > Contents > Resources > hu.lproj-, valamint a Contents > Resources > com.apple.Safari.manifest -re is jobb klikk, Show Package Contents > Contents > Resources > hu.lproj “mappákat” dobd ki a kukába!

Egyébként ha már ilyen régi géppel/rendszeren szörföznél a neten, akkor a TenFourFox 7450-es CPU-ra fordított verzióját próbáld ki!

robitjakot

robitjakot
Csatlakozva  04-06-2018

10 July 2018 17:19

Szia “b_pit”!
Angolra váltva jó a teljesen Safari.  Egyébként a TenFourFox egy böngésző?

b_pit

b_pit
Csatlakozva  20-05-2006

10 July 2018 17:37

Hát gyanítom, ha egy leves lenne, akkor nem ajánlottam volna böngészésre…

https://en.wikipedia.org/wiki/TenFourFox

https://www.floodgap.com/software/tenfourfox/

Apróhirdetések

Hírek

Mekkora az a 15,49 centiméter?

2018. 07.18. @ 10:35
0