Macbook Pro törölt rendszerfájl

Kitti Pintér

Kitti Pintér
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  11-10-2015

09 May 2018 06:25

Az egyik ismerosomnek torolgetni tamadt kedve… fogta es letorolte az egyik rendszerfajlt es bejelentkezes utan kb. 3/4-ig elmegy a toltocsik majd szurke kepernyo, nem indul el. Sierra rendszer van rajta. Fontos adatok vannak rajta ugyhogy sima ujratelepites nem jo. Probalkoztam azzal hogy ranyomtam command R utan a reinstallra hatha megjavitja, de semmi. Valami otlet hogy lehetne helyreallitani? Time machine-t nem hasznal -.-

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13194
Csatlakozva  27-02-2004

09 May 2018 08:26

Reinstallnak meg kellett volna javítania.
Ha meg tudná mondani, mit törölt ki, talán lehetne pótolni.
“Safe boot” megy? Akkor mentés, majd újratelepítés (ami alapesetben nem töröl minden adatot).

Kitti Pintér

Kitti Pintér
Csatlakozva  11-10-2015

09 May 2018 18:03

Sajnos nem jo. Mit tudok csinalni hogy ne vesszenek el az adatok? Van egyaltalan valami mod ra?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13194
Csatlakozva  27-02-2004

11 May 2018 07:19

“Sajnos nem jó.” – ez mit akar jelenteni?
“Safe boot” megy? Ha igen, az alól menthető minden. Ha nem, el kell vinni valakihez, és target disk mode-ban lementeni. Vagy létrehozni egy külső eszközön egy rendszert, és arról bootolva lementeni.
Persze azt sem tudjuk, pontosan milyen gépről van szó.

protools808

protools808
Az összes posztok száma:  100
Csatlakozva  12-12-2012

17 May 2018 11:39

sziasztok

...hasonló a probléma itt is. Kollegina megpofozta a 2008as 13as macbook-ját, és csak kb 3/4ig tölt be, utána vagy újraindul, vagy kikapcsol. Leszedtem a hátlapot, RAMokat kiszedtem, visszaraktam (hátha..), próbáltam másik vinyót belerakni, azt nem látta, (valószínűleg mert más oprendszer volt rajta) , kérdőjelet tartalmazó mappát rajzolt a boot képernyőre…
...shift-re és option-re áthúzott karika tiltójelzés, command+R-re bemegy ugyan a segédprogikba és a lemezkezelőben látja a vinyót, lefuttatom az ellenőrzést, azt mondja a lemezkép látszólag rendben van, de mikor az alatta lévő “Névtelen” tartományt próbálom felcsatolni, “a művelet sikertelen” üzenetet kapom.
...netről OSX letöltése nem megy, mert azt írja, “a lemez zárolva van” terminálban próbáltam feloldani a “mount -uw /” paranccsal, de semmi
Bárhová lépek, mattot kapok, ...mindenképpen szeretnék megoldást találni számára, mert nagyon csinos a kolléganőm! :coolhmm:  :coolsmile:

volna valakinek tippje, hogy mi oldhatja meg a problémát?  (vinyó csere előtt)

U.i.: sajnos cserébe nem tudok felajánlani semmit, a kollegina nevében :D

köszönöm,
üdv

Kitti Pintér

Kitti Pintér
Csatlakozva  11-10-2015

17 May 2018 11:43

En megoldottam a peoblemat :) Thunderbolt kabel es meg egy mac gep, de mindket macen ugyan olyan rendszer kell hogy legyen. Az en esetemben egy mac minit hasznaltam. Amelyik geprol kellenek az adatok, annal megnyomod a command+t-t ezzel beallitod mint “kulso vinyo” es a masik gep felismeri mint meghajto es utana ujra lehet telepiteni a gepet :) nekem segitett.

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

17 May 2018 11:54

pontosan milyen thunderbolt kábelre gondolsz? mindkét vége az?

Sanszos, hogy ez nálam nem fog működni, mert - bár nekem is van egy mac mini-m, amit tudnék alkalmazni, - a macbook 2008as, a mini meg 1012es és ez utóbbin hájsziérra fut, ami a mb-ra már nem hiszem, hogy jó.

Ja, és próbáltam telepítőt létrehozni, de valami miatt nem sikerült.
KÉRDÉSEM: KIZÁRÓLAG PENDRIVE-ra LEHET, VAGY JÓ A MICROSD//ÁTALAKÍTVA NAGY SD-RE// BELEDUGVA KÁRTYAOLVASÓBA//ÉS ÚGY, USB-sen A GÉPBE?!? Ugyanis nincs kéznél nagyobb pendrive..
VAGY KÜLSŐ HDD-ről IS JÓ?

Kitti Pintér

Kitti Pintér
Csatlakozva  11-10-2015

17 May 2018 12:25

Thunderbolt to thunderbolt kabel igen. Min. 16gb pendrive-al tudsz ujratelepiteni. Command+R lemezkezelo es torolnod kell a lemezt, uresen tudod csak ujratelepiteni de akkor az adatok elvesznek. Utana ujratelepites alt-ot nyomod es kivalasztod a pendriveot

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

18 May 2018 00:59

köszönöm a segítséget!
üdv

Apróhirdetések

Hírek

Közeleghet az APFS Fusion Drive

2018. 05.23. @ 07:00
0