Automator help - vektorizálás

idata

idata
Az összes posztok száma:  598
Csatlakozva  27-08-2012

30 April 2018 14:10

Sziasztok,

Már régóta használok Macet, de a Terminal és az Automator egy sötét folt számomra.
Van egy problémám amit remélem az automator segítségével automatizálhatok. Sajnos pár rövid leírás elolvasása után sem sikerült megoldanom.

Van több száz bitmap képem amit szeretnék automatikus beállításokkal vektorizálni. Erre a célra egy egyszerű vektorizáló programot használok. A program sajnos nem tud egyszerre több fájlt megnyitni (nincs batch mód). A másik problémám, hogy sosem tudja milyen néven mentse el a vektoros fájlt. Első alkalommal az “untitled” nevet használná, utána pedig mindig azt amit előtte használtam.

Amit szeretnék, hogy egy előre meghatározott mappában lévő összes fájlt vektorizálja, és lehetőleg az eredeti bitmap nevét megtartva mentse el egy másik mappába vektoros formátumban.

Folyamat leírása: Finder ablakból behúzok 1 bitmap képet a vektorizáló input ablakába. Klikkelek a “vectorize” gombra.
Majd ezt követően klikkelek az “export vector” gombra. Ekkor beírom, hogy milyen néven mentse el a fájlt és klikkelek a “save” gombra. Majd kezdem újra a következő képpel.

Kérdésem az, hogy ez megoldható automatorral? Vagy bármilyen módon, kikerülve a monoton manuális munkát?
Ha igen, akkor hogyan? Sajnos eddig nem sikerült.

Remélem tudtok segíteni, rengeteg monoton munkától szabadítana meg aki segít. :)
Előre is köszi.

idata

idata
Csatlakozva  27-08-2012

08 May 2018 12:29

Sziasztok,

Egy hét alatt 200-an olvastátok el az automatorral kapcsolatos kérdésemet.
Sajnos nem érkezett egy válasz sem.
Akkor ez reménytelen, erre nem lesz jó az automator?
Vagy talán Ti is így vagytok ezzel, hogy van az automator és azt nem használjátok, ahogy eddig én sem használtam?

Ha esetleg valaki abban biztos, hogy ez nem oldható meg automatorral és megírja az is segítség. Ebben az esteben nem görcsölnék rajta tovább.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13194
Csatlakozva  27-02-2004

09 May 2018 08:20

Az olvasottság–válaszok viszonylatában sajnos ez van: ez a fórum (tetsz)halott.

Ha a programocskád kezeli az AppleScriptet, megoldható a dolog (szerintem). Keresd meg Bachman-t (Bakman-t).

idata

idata
Csatlakozva  27-08-2012

09 May 2018 14:16

Köszi a választ Titi! :)

Fogalmam sincs, hogy kezeli-e.
Mindenképp megfogadom a tanácsodat és megkeresem Bachmant-t.

Apróhirdetések

Hírek

Közeleghet az APFS Fusion Drive

2018. 05.23. @ 07:00
0