Final Cut Pro audio beállítások (film exportálása előtt)

Röbe

Röbe
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  01-08-2010

16 April 2018 12:52

Sziasztok!  [Final Cut Pro 10.3.4]

Egy olyan problémám van, hogy szerkesztés közben még tökjó a hang, majd miután kiexportálom a filmet (akár mov-ban akár m4v-ben) gyakori zizegés hallatszik. Lehet, hogy a 48 vagy 192 khz az audio-hoz nem elég. (?) De hol lehet átállítani? Sehol nem találom. Előre is köszi. Természetesen ha más tipp van a hiba megoldására, azt is nagyon köszönöm.

Üdv,
Balázs

Dokibácsi

Dokibácsi
Az összes posztok száma:  118
Csatlakozva  17-10-2008

16 April 2018 15:11

Biztos hogy nem a mintavételezéssel van gond, én még sosem futottam bele ilyesmibe.
Tutira nincsenek felesleges sávok a nyers fájlokban, amiken zörej hallható?
Projektben jobb klikk - expand audio components vagy az inspectorban az audio fülön is látszik ha ki van jelölve egy clip…

Röbe

Röbe
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  01-08-2010

16 April 2018 15:16

Dokibácsi - 16 April 2018 03:11 PM

Biztos hogy nem a mintavételezéssel van gond, én még sosem futottam bele ilyesmibe.
Tutira nincsenek felesleges sávok a nyers fájlokban, amiken zörej hallható?
Projektben jobb klikk - expand audio components vagy az inspectorban az audio fülön is látszik ha ki van jelölve egy clip…

Kedves Dokibácsi, köszi a gyors választ, de hál’Istennek még gyorsabban sikerült megoldanom a dolgot. Az lehetett a baj, hogy az audio sávban néhol a decibel hangosabb volt mint kellett volna és ott piros csúcsokat jelölt. A szerkesztésnél ez nem ütött ki, de amikor kiexportáltam, akkor utána hallatszódott a “túl nagy zajterhelés”. Lejjebb vettem, eltűnt a piros és megszűnt. Ennyire egyszerű, bocsánat a hülyeségemért, a lényeg, hogy megoldódott :)

Köszi a választ,
Balázs

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok

2018. 09.24. @ 10:31
0