13 vagy 15 colos gép

Tothgy

Tothgy
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  14-04-2018

14 April 2018 22:59

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Két gépet néztem ki.
Az egyik:
Macbook Pro mid 2012 / I7-2.9Ghz / 16Gb RAM / 128SSD+750HDD ez 13 colos
A másik gép:
Macbook Pro (15”, Early 2011), i7 2.2ghz (négy mag), 8Gb RAM, AMD 6750M + Intel HD3000 erről azt hallottam hogy nem érdemes megvenni a videó kártyák miatt mert hamar tönkremennek . Mennyire igaz ez? Mennyire érdemes megvenni ?
A választ és a segítséget előre is köszönöm

kamarastamas

kamarastamas
Az összes posztok száma:  42
Csatlakozva  18-07-2011

16 April 2018 09:47

Szia!
Tényleg nem akarlak bántani.
De:
Ami elromolhat az elromolhat. Ha notebook romlik el 13 colosnál (is)gyakorlatilag nem érdemes megjavítani.
Valóban volt olyan ilyen típushiba de ha használták, már régen ki kellett neki jönni, meglepő módon még évek múlva is cserélték különben. Nekem is 15-ös van. Az átlagfelhasználónak a 2017-es sem nyújt többet. Szebb vékonyabb, kevesebb csatlakozó, pláne nem lehet javítani stb.
Nem bántásként írtam.
Ha főgépnek veszed a 13-nál kifolyik a szemed. Szerintem. Miért vesz hozzá majdnem mindenki külső monitort? Akkor már nem notebook.
Az SSD természetesen gyorsabb, de cserélhető, az árakat pedig neked kell tudni és nézni. A pénz mindenkinél személyfüggő. 200 000 Ft. felett nem érdemes kiadni még Mac-nél sem. De mondom ez zsebfüggő és gondolkodás függő. A videóvágó fanok külön kaszt. Szerinted hányan használják sűrün? Munkára nem notebookot használnak. Valódi vidóvágásnál, pénzért.
szia
Tamás

Tothgy

Tothgy
Csatlakozva  14-04-2018

16 April 2018 09:54

Szia!

Azt tudom hogy elromlik :D
Nekem 13 masom volt míg meg nem tört sajna mindene jó marad csak a ház tört meg.
Azért gondoltam hogy veszek egy másikat max olyan 250000 ft körül és ezt a kettőt találtam ami jó lenne nekem.Igen fő gépnek szeretném venni a másik is az volt.
Csak azért kérdeztem így mert nem nem volt még olyan gépem amibe ugye 2 kártya van mi van ha az egyik meghibásodik attól még tudom használni vagy mennyibe fájhat a javítás.
Ebből a szempont-ból nem tudom hogy mi legyen :D

kamarastamas

kamarastamas
Az összes posztok száma:  42
Csatlakozva  18-07-2011

16 April 2018 10:34

Szia!
Csak szervíz tud válaszolni de többet kérdezz meg az ismert okok miatt. De mindig a hibától függ. Előre nincs isten aki megmondja mennyibe kerül, pontosabban fogalmazva lehet-e javítani! Egy dolgot lehagytam, a retina tényleg más kategória ( ha notebooknak használod). Az más kérdés, hogy igazán csak akkor látod különbséget ha egy sima gép van mellette. magában nem. Szerintem.
A törést nem értem. Ha működik? Max külső monitor vagy klaviatúra, nem cipelhető.
szia
Tamás

Tothgy

Tothgy
Csatlakozva  14-04-2018

16 April 2018 12:00

Nem cipelhető.
Úgy van törve hogy az oldala megnyomódott és a monitor külső fekete keretét megtörte.Minden megy rajt a kijelző is tökéletes semmi pixelhiba semmi hiba nincs.Csak ha összecsukom akkor nem tudom teljesen összecsukni mert a megnyomódás miatt kb 6 mm ami miatt nem lehet becsukni.
Ezért szeretnék venni egy másikat sajna.
Minden kép kell a mobilitás :(

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok

2018. 09.24. @ 10:31
0