iMac bootolas utan (kozben) elsotetedik es ugy marad.

JohnnyBravo

JohnnyBravo
Az összes posztok száma:  51
Csatlakozva  05-02-2007

08 April 2018 04:04

Sziasztok,

olyan problemam van, hogy van egy 2011es iMac-em, es az tortenik, hogy bekapcsolaskor, jon a hang, utana apple logo, majd elkezd menni a progressbar, es kb a vege elott egy picivel olyan mintha lehuznam a fenyerot, szepen elhalvanyul majd ugymarad.

Diagnostic modban a tesztek szerint nincs hiba, futtattam kulon memoria testet is, elvileg minden jo.
Recovery modban be bootol siman mukodik minden, futtattam hejreallitast, nem volt eredmenye.
A winyonak latom a tartalmat hozza is ferek. (recovery mod)

Probaltam, hogy Recoveryben ratelepitek az installalas elvileg lement, 1x ujra is indult kozbenm aztan mikor indulna, ugyan oda jutunk.

Safe modban nem indul el. Annyi a kulonbseg, hogy apple logo utan nem elsotetul hanem egy korbe korbe progressbart rak ki, de ott beragad.

Minden otlet jol jonne.
koszi

Ja az egesz egy NVRAM resettel kezdodott.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13230
Csatlakozva  27-02-2004

08 April 2018 08:14

System.log-hoz hozzáférsz? Verbose-módban mit ír?

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1110
Csatlakozva  19-02-2010

08 April 2018 22:01

Ezekkel az iMac-ekkel leginkább videókártya miatt vannak ezek a tünetek. Idővel a melegedés miatt elenged a forrasztás. Újraforrasztással általában megoldódik szervizben. Ha ilyen gond lesz, akkor legközelebb (nekem 3 hónap után újra előjött) jöhet az itt látható otthoni megoldás - nekem bejött, és azóta nem is ismétlődütt meg (1 éve nincs hasonló gondom). Tényleg működik: https://www.youtube.com/watch?v=9vPM41ZmLos

Gerison

Gerison
Az összes posztok száma:  7
Csatlakozva  04-09-2008

12 April 2018 14:06

Sziasztok!
Ugyanilyen problémám volt MacMini-vel pár hónapja (Fusion Drive-os). Elvittem szervizbe, mert nem volt más ötletem. Ők csináltak vele valamit (azt mondták nem volt partíció a gépen (???)), aminek az eredménye, hogy teljesen letörölték a drive-ot, és megszüntették a logikai kapcsolatot az SSD és HDD között. Innen újrahúzva működött a gép.

Megj.: ez nem volt jó nekem, de legalább elindult a gép.
A megszüntetett FusionDrive-om két meghajtónak látszódott.Ekkor újra létre kellet hozzam:
https://support.apple.com/hu-hu/HT207584

JohnnyBravo

JohnnyBravo
Csatlakozva  05-02-2007

12 April 2018 21:30

Sziasztok,

eloszor is koszi a valaszokat, es csak annyit szurtam el a leirasban, hogy nem 2011-es hanem 2015-os az iMac.

Elinditani egyedul recovery mode-ban tudom, de akkor hozzaferek a hdd-hez es megneztem egy komplett bootolast.

Log file: https://pastebin.com/99Tz2jdp

Mintha nem erne el a keychaint a login window.

Ez azert lehet erdekes, mert az egesz elott nem reg az tortent, hogy egyszer csak behalt a keychainem es kinullazodott, nem tudta syncronizalni az iclouddal sem, aztan azt addig sikerult megoldani, hogy az uj jelszavakat mar eltarolta de a regit nem syncelte be. Ezutan meg sztem egy 2-3 napig ment.

Talalkoztam egy arccal az apple forumon neki is ugyanilyen gepe van es ugyanez a baja, valoszinuleg ugyanaz a problemaja volt, sajnos a log fileja nincs mar meg, de a particio torlese es ujrarakas megoldotta nala is a problemat.

Szoval valoszinuleg nalam is megoldana de szeretnek rajonni, hogy mi a megoldas.

Valami otlet?

Koszi.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13230
Csatlakozva  27-02-2004

13 April 2018 08:04

Az a megoldás, hogy az ember tart egy másolatot a rendszeréről, ahonnan vissza lehet pattintani a kívánt állományt.
A szinkronizálás nem megoldás, mert a téveset is szinkronizálja.

(A TheFoundry-t mire használod?)

JohnnyBravo

JohnnyBravo
Csatlakozva  05-02-2007

30 April 2018 19:38

Hali,

a TheFoundry-t foleg modellezesre hasznalom.

A szinkronizalas boven eleg amugy, mivel a masik ket gepemen total jo maradt tovabbra is minden, szoval az nem szarodott el, sot, amikor megoldodott a problema, akkor vissza szinkronizalta es most tokeletesen mukodik.

A rossz hir (nekem) az az, hogy sajnos az egesz hattereben valami security problema van, amit nem lehet egyszeruen feloldani, ugyanis nem fer hozza a hdd bizonyos teruleteihez az osx. Hiaba a recovery, sajna nem tudja helyre allitani. Mondjuk ezt a log fileokon kivul mashol nem jelzi, szerinte minden ok.

Szoval az egyetlen megoldas ha erdekel valakit, hogy particio letorol, ujra particionalas, majd ujrarak osx. Innentol minden tokeletesen mukodik. Vissza szinkronizal mindent faszan.

A tanulsaga a storynak tenyleg annyi, hogy a fontos dolgokrol csinaljunk mentest, hiaba kicsi az eselye, hogy baj lesz, de 1x lesz. 10 eve mac-ezem, azota ez az elso ilyen beszopodasom. Szoval azert nem veszes, es most makom volt mert consolba at tudtam masolni az egesz vinyot usb-n keresztul, de necces, jobb egy mentes.

Koszi mindenkinek a segitseget.

Apróhirdetések

Hírek

Mekkora az a 15,49 centiméter?

2018. 07.18. @ 10:35
0

Boldog Emoji napot! #2018

2018. 07.17. @ 06:55
0

Jövőre érkezik a Photoshop iPadre

2018. 07.13. @ 04:51
0