iMac egyik napról a másikra nem indít el legálisan telepített alkalmazást

szaboa72

szaboa72
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  05-04-2018

05 April 2018 09:17

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Hetekkel ezelőtt netről ingyenesen letölthető Davinci Resolve 14 vágó/fényelő alkalmazást töltöttem le, sőt 3-4 hétig sikeresen használtam is. Tegnap hirtelen nem hajlandó az iMac (High Sierra) betölteni. Első kisérletnél még volt pop-up hibaüzenet (valami olyasmi, hogy nem tudja a gép a decod-ot v codec-et betölteni).
Többi kisérletnél már nem volt hibaüzenet, csak szimplán nem tölti be az alkalmazást. Azonban a desktop fejlécén megjelenik az alkalmazás, de a menüsora már nem. Illetve nem lehet belőle kilépni, csak kényszer-kilépéssel.
Mit tettem én? Uninstall-al levettem a gépről, majd újra letöltöttem.
Nem történt változás.
Köszönöm, ha valaki esetleg tovább tudna lökni engem ennek megoldásában

Attila

halbandi

halbandi
Az összes posztok száma:  187
Csatlakozva  27-09-2006

05 April 2018 10:20

Pontosan milyen iMac?
Próbáltad “alt” nyomvatartásával újraindítani az appot?
Esetleg cmd+alt+P+R reboot?
Vannak telepítve a gépedre codec csomagok és blackmagic desktop video vagy más egyéb blackmagic alkalmazás?

szaboa72

szaboa72
Csatlakozva  05-04-2018

05 April 2018 10:51

szia, 2,7 -es 8MB ram-os 1 terrás, kb 2-3 éves gép.
Azt próbáltam, hogy alt+tab-bal látom az alkalmazás meglétét, majd ctrl+q-val kilépnék….de nem teszi. Force quit-tel kell kilőnöm.
A többi dolgot még nem tudtam magamévá tenni. Nem is tudom, hol kellene azokat a codeq csomagomat megtalálni, de beleásom magam.
Köszönöm a segítséged

szaboa72

szaboa72
Csatlakozva  05-04-2018

05 April 2018 10:54

még annyi, hogy egyéb blackmagic nincs. Sőt, nagyon kevés dolog van telepítve. Az 1 Terrás gépen 60% szabadon van. Családi fotóanyag + videóink vannak.
Codec csomagot én biztosan nem telepítettem. Nem tudom, fel tud e menni magától ilyesmi? Gondolom bosszantó, hogy ennyire laikus vagyok itt. De beleásom magam

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

05 April 2018 13:04

Console-lal nézz bele a naplókba, próbáld megtalálni a hibaüzenetet (lehet rá szűrni).
Próbálkozz jogjavítással, hátha amiatt nem fér hozzá bizonyos dolgokhoz a program, mert elállítódtak a hozzáférési jogok (ez frissítéseknél előfordul/hat).

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok

2018. 09.24. @ 10:31
0